Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tart valaki kecskét? fórum

Tart valaki kecskét? (beszélgetős fórum)


2020. febr. 26. 10:16

Bocsánat, hogy nem reagáltam tegnap de ügyeleten voltunk a gyerekekkel.

Sok oldalt olvasgattam már, de sok az ellentmondás, ezért szeretem jobban a tapasztalatokat.

Hétvégén érkeznek a kecskék úgy, hogy még el se döntöttem tényleg belevágok 🤔🤦‍♀️

Férjem munkatársától kapom, aki kecskékkel fogalkozik, tanyán élnek, de most vettek házat ahova nem tud annyi kecskét vinni. Így kapom őket.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2020. febr. 25. 17:17

Télire kell széna is, abrak is.

Sok kecsketartásról szóló oldal van a neten.

Látom, körmölni is kell. Itt egy cikk a télre való felkészülésről.

[link]

2020. febr. 25. 17:08

Nem tudom mi az ami igazán visszatart tőle. Talán a polip szeme 🤣

Viccet félre téve kicsit aggódom az etetés miatt is. Mennyire sokat fogyaszt, mennyibe kerül ha nem tudom annyit legeltetni. Vannak nyúlaink, galambjaink, csirkéink,kacsáink. Nemsokára szeretnénk a csirkéket bőviteni, venni még egy bő 20 db.

13. Otsike (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2020. febr. 25. 13:53

Nagyon szívesen:)

Nem készítek sajtot, csak a pásztor és ahányszor szükséges, hozok belőle, nagyon finom:)

A bak gidákat le szoktuk vágni és jól megesszük:)

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Otsike)
2020. febr. 25. 07:56

Nagyon szépen köszönöm a hasznos infót. Te készítessz is sajtot?

Fogyasztjátok is húsnak?

11. Otsike
2020. febr. 25. 07:30

Nekem van 12 kecském. Abból 4 gida, ideiek.

Amit tudni kell, ezek télen itthon vannak, nyáron csordába adom, legelőre. Az igaz, hogy ha fát, bokrot, virágot találnak útjukban, lepusztítják.

Két kecske után eladni tejterméket, nem igazán éri meg, saját használatra ellenben nagyon.laktóz érzékenyek is fogyaszthatják a tejet, sajtot, ízületekre kiváló, azt is rebesgetik, hogy női hormonokat rendesen feltúrbózza:)

Szóval én csak ajánlani tudom, időben ellátni őket kb napi 2*10 perc, víz, széna és ennyi.takarítani őket annyiszor takarítod ahányszor akarod, én tavasszal szoktam egyszer, mikor elmennek a legelőre.

2020. febr. 25. 07:10
Ügyvéd koromban egy ügyfél akart adni l nagy és két kiskecskét. Nagyon tetszenek nekem is a fiamnak is a kecskék és kertes házban lakunk, de anyukám magán kivül volt, hogy a kecskék lelegelik a kertet, ártanak a virágoknak igy a békesség kedvéért lemondtam a kecskéről. De most hogy irod, lehet hogy szerzünk 2-t, a macskával talán jól kijönnek. Nem akarom levágni, disznek szeretném, gyönyörködni bennük.
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2020. febr. 25. 06:15

Igen épp ezért írtam a célzott legeltetést ( kikötve váltogatva a legelő helyét) hogy ne férjen hozzá a gyümölcsfákhoz bokrokhoz, vagy karámban tartva úgy etetve.

Hatalmas a telek, a kerítés igaz nme kecske biztos így ez miatt sem lenne szabadon, a hátsó telken úgy képzeljétek el, hogy az alsó szomszédnak nincs kapu ajtaja csak kerítés a mi telkünkre nézve. Bárki boldog boldogtalan bejöhet amikor csak akar ha ő pl beengedi. Szerencsére ilyen még nem fordult elő de kíváncsi leszek nyáron mikor érik a gyümölcs mi lesz.

8. bozsu55 (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2020. febr. 25. 05:43
Kecskét gyümölcsösben legeltetni nem lehet. Az odamegy ahová nem lehet(szabad)
7. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. febr. 24. 20:49
Ezt pl csak akkor fogom tisztán látni ha az illető személyesen eljön és elmond mindent.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2020. febr. 24. 20:41

A lakóhelyeden kellene valami felmérést végezni.

Akár a hirdetőtáblán, és a kecskesajt iránt érdeklődők számára nyitsz külön mail-fiókot. Oda írhat, aki szeretne.

Az élelmiszerhigiénés előírásokat is érdemes előre megtudakolni. Mennyi lenne a ráfordítás.

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Vidéki3)
2020. febr. 24. 20:32
Igen finomnak finom a sajt, de a legnagyobb kérdés: kereslet mennyi van rá. Ez az ami legjobban izgat mert elsősorban ez miatt is szeretnék belevágni
4. vidéki3 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. febr. 24. 20:00
Szia! Ismerős család zártkerti övezetben lévő hàzuk udvarán tartott töbet. Szembben és mellettük volt 2 kb. 1500-2000 m2 füves terület. Nêha a sajátkertben is lelegeltek ezt-azt, amitnem kellett volna Naponta kb. 1 óràt legeltették őket, este fejês. Màsnap tejfeldolgozás. Azt nem tudom az ól/alomtakarítás milyen időközönkênt szükséges. Kecsketej/sajt nagyon finom és drága.
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 24. 19:58

Terület adott, bár itt max célzott legeltetést lehetne csak mert sok a gyümölcsös.

A legnagyobb gondom vajon lenne e elég időm rá 2 gyerek és egyébb állatok mellett. Persze ezt senki nem tudja megválaszólni mert ezt nekem kell éreznem igazából mennyi kapacitásom van.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. febr. 24. 19:48

Szomszédnénim gyakorlott parasztasszony volt, de a kecskétől egy év után megvált.

Mindenre felugrott, az ól tetejére is, és mindent lelegelt volna. Az udvar kicsi volt neki.

Akinek nagy területe van hozzá, az meg szereti tartani, és előbb-utóbb tenyészti.

2020. febr. 24. 19:41

Sziasztok!


Jó ideje rá vagyok "kattanva" a kecske témára, ne kérdezzétek miért 🙈 magam sem tudom.

Lenne lehetőségem 2 anya és egy kiskecskére és még arra is akitől kapnám, hogy eljönne személyesen mindent elmond elmagyaráz, még a sajttal kapcsolatban is. De még is van valami ami visszatart. Félek belevágni.

Ismerőseim mind próbálnak lebeszélni róla mindenféle indokkal.

🤔

Szóval Ti mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook