Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táppénz alatt felmondás lehetséges? fórum

Táppénz alatt felmondás lehetséges? (beszélgetős fórum)


2013. máj. 6. 17:14
gyesen vagyok,de szeretnék még 1 babát.táppénz alatt igy elküldhetnek?
15. klenca (válaszként erre: 14. - Sundance)
2009. máj. 10. 19:59

Az ölembe pottyant egy lehetőség, de számlaképessé kellene válnom.


Plusz remélem valahol csak akad egy tanítói állás.

Vagy LEAN mérnöki.

Vagy minőségbiztosítási mérnöki.

Vagy tudomisén...

14. sundance (válaszként erre: 13. - Klenca)
2009. máj. 9. 12:53
Fel a fejjel! :) Biztosan találsz másik állást! Sok sikert és kitartást kívánok!
13. klenca (válaszként erre: 12. - Sundance)
2009. máj. 9. 10:42

Jó ez így...:))


Már nem fáj, valahol egy kicsit örülök is neki.

12. sundance (válaszként erre: 9. - Klenca)
2009. máj. 7. 19:52

Sajnálom, hogy elküldtek. :(

Az a helyzet, hogy már táppénz alatt is megszüntethető a munkaviszony, a főnököd talán ezt nem tudta...

11. sundance (válaszként erre: 8. - Fáraó)
2009. máj. 7. 19:51
Ha határozatlan idejű munkaszerződésed van, akkor sajnos felmondhat. Elviheted egy ügyvédhez, de nem hiszem, hogy sokra mennél vele. Azonban, ha határozott idejű a szerződésed, akkor nem mondhat fel olyan könnyen.
10. klenca (válaszként erre: 9. - Klenca)
2009. máj. 7. 19:11
Táppénz alatt nem, táppénz utáni első munkaképes napon mondhatnak fel.
9. klenca (válaszként erre: 5. - 2e94d4a45e)
2009. máj. 7. 19:10

Táppénz alatt az első munkaképes napon lehet felmondani.


Nekem pl ma.:((

2009. máj. 7. 19:07

Május 15-vel a fönököm fel akar mondani, de két hónappal ezelőtt én kérdeztem tőle, hogy engem is el akar küldeni?Akkor azt mondta, szó sincs róla. Most meg igen.Nagyon csúnyán megszívatott. Valami rokont akar felvenni a helyembe.Kérdésem, ha felmond, köteles vagyok e aláírni a felmondásomat, vagy előtte elvihetem e egy ügyvédhez?Munkaköröm nem szűnik meg.A cégnél senkinek sincs konkrét munkaköre leírva.Én már sokszor kérdeztem hogy mikor írjuk meg, de mindig csak a halogatást kaptam.

Mit tegyek!Egy gyermekem van, és munkát nem fogok találni most.

2009. ápr. 24. 18:16

30 napon túl úgynevezett passzív táppénz létezik. Passzív táppénz alatt pedig megszüntethető a munkaviszony. Ha csak telefonon értesítenek valakit, a felmondásról, az csak egy előzetes tájékoztatásnak minősül. A munkaviszonya rendes felmondás esetén akkor szűnik meg, ha aláírta a közös megegyezésre vonatkozó papírokat. Rendkívüli felmondással pedig nem lehet senkit elküldeni arra hivatkozva, hogy nem megy az üzlet. Attól függően, hogy ki mióta dolgozik ennél a cégnél, nem szabad megfeledkezni a végkielégítésről sem. Csak sok munkavállaló nem tudja, hogy ez mindenki számára létezik, a munkaadók pedig természetesen nem reklámozzák ezt. Tehát mielőtt bárki aláírná a felmondási papírokat, tájékozódjon mennyire jártak el vele szemben jogszerűen. Ha nem, irány a munkaügyi bíróság! Megéri, mert 8 napon belül határoznak és az esetek 95%-ában a munkavállalónak adnak igazat!

Ne hagyjátok magatokat!

2009. ápr. 24. 12:30

Terhesség alatt nem küldhetnek el. Ha még nem jelentetted be, hogy kisbabát vársz, akkor ne halogasd.

A nem terhességi táppénz alatt el lehet küldeni a munkavállalót, amennyiben a táppénzes idő nem érte el a 30 napot.

2009. ápr. 24. 12:20
A koleganőm nem dolgozott ma,szabadnapos.Én pedig már egy hete táppénzen vagyok.Egyébként a legnagyobb Kika áruházról van szó,és őt telefonon értesítették....
2009. ápr. 24. 12:07

Betegállományból nem küldhetnek el, de utána, ha visszamégy dolgozni, zokszó nélkül.

Abban reménykedj, hogy mire megszülsz és lejár a gyed, gyes, stb, addigra fellendül a forgalma az üzletnek és mehetsz nyugodtan.

2009. ápr. 24. 12:05
Ja, Téged nem küldhetnek el, elvileg.
2009. ápr. 24. 12:04
Ha tanúkkal tudják bizonyítani, hogy felmondtak neki, de nem ír alá semmit, illetve, ha ma már dolgozott, akkor holnaptól mehet el betegállományba. Így, ha ma elküldik, holnapra már nincs munkaviszonya. Nagyon röviden ennyi. Ha csak pletyka, és elmegy, akkor is holnaptól, de ez ma már csak rövid megoldás. Maximalizálva van.
2009. ápr. 24. 11:58
Én betegácsiban vagyok,veszélyeztetett terhességgel,de épp most hívott a koleganőm,hogy mivel kevés a vásárló az áruházban ahol dolgozunk felmondanak neki.Kérdésem az lenne,hogy ha elmegy még ma betegácsiba és nem ír alá semmit,kirúghatják-e,és mi lesz velem? Engem is elküldhetnek? Én biztos nem mehetek vissza dolgozni már.Köszönöm a válaszokat!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook