Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok szülészekkel az 1. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Baross utcai kórházból fórum

Tapasztalatok szülészekkel az 1. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Baross utcai kórházból (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
27. Evka (válaszként erre: 25. - Nebosszancs)
2008. nov. 16. 13:10

szia, én a héten a körúton futottam össze a dokinénivel. nagyon cuki volt, a babát is megcsodálta.. egy anyukát már ez levesz a lábáról... :)

Amikor a Rigó doktornőt választottam, akkor felhívtam, egyeztettem időpontot, elmondtam mi a szitu és vállal-e engem szülésre, ő pedig felvázolta az előttem lévő időszakot... sokszor kellett rá várni, de a szülés szuper volt vele!!! de ezt már írtam lejjebb is :)

26. Arika (válaszként erre: 21. - Tpancs)
2008. nov. 11. 10:43
Hajagos ORsi már nem dolgozik a klinikán...:(
2008. nov. 10. 20:54
Sziasztok! 23hetes kismama vagyok, én is az I. számú női klinikán fogok szülni, de még nincs orvosom. Egy vasárnap este bekerültem egy kis vérzéssel, akkor Dr. Rigó Barbara vizsgált meg. Akkor még nem döntöttem el, hogy őt választom-e, mert közben kiderült az eddigi orvosomról, hogy ő csak terhesrendeléseket tart, szülést nem vezet, így maradtam orvos nélkül. Olvastam az összes hozzászólást, de szeretnék még olvasni Rigó Barbaráról, ha tudtok, kérlek írjatok még nekem. És egyébkét, hogy működik, hogy bemegyek és megmondom neki, hogy őt választottam? Előre is köszönöm segítségeteket!
24. Cuczy (válaszként erre: 20. - Arika)
2008. okt. 13. 13:54

Sziasztok!


Köszönöm Arikának is és a többieknek is a választ!

A következő kérdésem az lenne, hogy mi a módja a szülésznő választásnak?

AMikor megyek az orvoshoz, mondanom kell, hogy melyik szülésznőt választom?

Előre is köszi, a válaszokat hadd kérjem priviben, mert még lenne egy pár másik kérdésem is.

23. Verka
2008. okt. 13. 13:16

Sziasztok! Én 14 hónapja szültem a Baross utcai klinikán, nem volt fogadott orvosom, mert a szülés előtt 2 héttel kerültem az osztályra. Végül Dr. Balogh Brigittánál szültem, akiről a szülésznővel együtt csak jókat tudok mondani, mint itt mindenki más is. 17 órát vajúdtam, és én voltam aznap a huszon valahányadik aki szült, mégis volt rám idejük.

Viszont nekem a gyerekágyas osztályról is csak jó véleményem van, persze az épület adottságai nem a legjobbak ezért a kicsi fürdő, ami ha 8 ember használ akkor koszos, de takarították rendesen, és a szobánk is tiszta volt.

A csecsemős nővérek pedig mind aranyosak , kedvesek és segítőkészek voltak. Minden műszakban jöttek segíteni szoptatni és minden pillanatban lehetett hozzájuk menni kérdezni, én nekik köszönhetem, hogy sokáig szoptattam.

Csak meg kell velük találni a hangot.

22. Tpancs
2008. okt. 13. 12:57
"Jó lenne hallani róla, hogy milyen ő" - mármint milyen Sziller István egy szülésnél, terhesség alatt.
21. Tpancs
2008. okt. 13. 12:56
Sziasztok! Én is még csak tervezem a terhességet (jövő tavasz végére-nyár elejére szeretnék teherbe esni) és Sziller dokihoz járok évek óta a Baross utcába. Jó lenne hallani róla, hogy milyen ő, melyik szülésznőt érdemes választani stb. (Szabó Rózsa, Hajagos Orsolya...) eddig a kórházi rendelésre jártam, érdemes-e magánrendelésre járnom? vagy csak a teherbeesés után menjek át magánba? (velem a kórházi rendelésen is nagyon kedves és türelmes volt Sziler) A kórház egyébként számomra tényleg nyomasztó egy kicsit, de hallottam már dícsérő véleményeket is! hm? az információitokat előre is nagyon köszönöm! :)
20. Arika (válaszként erre: 19. - Cuczy)
2008. okt. 12. 21:24

Szia !


Én Krasznai Istvánnal szültem mindkét lányomat, a szülésznőm pedig mindkétszer Szabó Rózsa volt!


a Krasznait én is "örököltem " a kedves Ádám doktor helyett, aki nem jött be a szülésemre, de egyáltalán nem bántam meg.

meg kellett császároznia, de olyan pici a hegem, és olyan jól gyógyult..hogy szinte alig látszik, és soha semmilyen problémt nem okozott.

Azóta is hozzá járok...a fogamzásgátlást is meg tudtuk beszélni, bár volt egy kis "veszekedésünk".


A második lányom problémamentes terhességből született ,a doki minden plusz vizsgálatot elvégzett, mert az első nagyon problémás volt.

és a kicsi lányom spontán 4 óra alatt született meg gátvédelemmel.

Ezért is imádom a Rózsikát!!

a legszebb álmom hozta össze, hogy támogatott és segített a sima szülésben, de hogy még gátat is védett-hogy nem kellett vágni semmit- ez már maga volt a csoda!


Takarításról: mikor én szültem a másodikat, aznap 14-n szültünk!!! nem volt csak 1 hely..de én azt megkaptam, és a szülés után másfél órával már az ágyban feküdtem.

A kórterem tiszta volt, naponta többször jöttek takarítani.

Viszont nagyon pici a fürdőszoba,8-n használtunk 1 wc-t és zuhanyzót..és megmondom őszintén..hogy a szobatársaim és a másik szobában lakók iszonyat disznóólat csináltak abban a pici helységben..(:(szóval ez nem csak takarítónői hiba..:(

az első gyerekkel 2 ágyasban voltam...ott nem tapasztaltam ezt a "rendetlenséget"...


összességében, én nem szülnék máshol, mert a gyerek itt van a legbiztonságosabb helyen!!!

19. Cuczy
2008. okt. 12. 00:23

Esetleg még volna valaki, akinek friss tapasztalatai vannak erről a klinikáról?

Még csak most tervezem a terhességet, de már jó lenne körülnéznem orvos ügyben, hogy aztán még mindig legyen időm váltani, ha nem szimpi...

Eddig én is jókat hallottam az I-es-ről, (de a koszról és bunkóságról is tudok).

Sajnos én is "beszólós" vagyok, ha velem bunkók. Ezért asszem olyan doki kéne, akinek jó a humorérzéke... :)

18. Evka
2008. okt. 11. 22:56

több mint 2 hónapja túl vagyok a szülésen. A csecsemőosztály katasztrófa volt, 6napot kellett bent töltenem, 6 nap alatt 4korteremben voltam. A 6.nap, mielőtt elmentünk mutatta meg az egyis csecsemős, hogyan kell szoptatni, addig fejtem és cumisüvegből etettem.

A terhesgondozás alatt rengeteget kellett szinte mindig várni, hiába volt időpontom, még az ultrahangon is órákat ültem. A legtöbb nővér undok és nem kedves (tisztelet a kivételnek 3kivétellel találkoztam)Az orvost sokszor nehezen értem el és várni kellett rá sokat. Utólag tudom, hogy nagyon leterhelt volt, de ez akkor nem vigasztalt. Szülni viszont, ha még egyszer kellene, akkor is csak vele szeretnék. Tündéri volt, nagyon rendes. Az elejétől a végéig ott volt, maximálisan segítőkész és kedves volt. A végén megdicsért, kétszer bejött hozzám,amíg a kórházban voltam, megnézte a babát is. Nagyon féltem a szüléstől, de sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Akinél szültem: Dr. Rigó Barbara.

17. Evka
2007. dec. 27. 12:41
Köszi mindenkinek a kórházról és az orvosokról alkotott véleményt. Közben választottam orvost is. A régebbi orvosom, aki most Londonban dolgozik ajánlotta. Dr. Rigó Barbarát. Első látásra szimpatikusnak tűnt. Elvileg majd nem kell órákat várnom rá. Január 3-án megyek nulladik ultrahangra, utána 7-én megyek az orvoshoz. Megadta a mobilszámát és azt mondta, bármikor hívhatom...Elmondott mindent nagyvonalakban..
16. viktoria.h (válaszként erre: 15. - ALLICS)
2007. dec. 21. 19:21
Ránéznék a korlapjára amikor bejön hozzám és elémtolja az a drága fizetőképes kismama, de szerintem ezt túltárgyaltuk, nem vagyunk egyformák és másképp látunk dolgokat.
15. ALLICS (válaszként erre: 11. - Viktoria.h)
2007. dec. 20. 14:57
Nekem végig tudta a dokim hogy hogy hívnak,többször is bejött egy nap hozzám,sőt ha találkoztunk a folyosón megállt velem beszélgetni.De amikor hazaengedett elmondta hogy miket mondjak a telefonba ha jövök 6 hetes kontrollra,mert ugye addigra rengeteg babát fog a világra segíteni.Mindig más neveket kell megjegyeznie.Amikor elmentem kontrollra ugyanott folytatódott a beszélgetés ahol tartottunk.Emiatt nem rossz orvos kíváncsi vagyok Te hogy jegyeznéd meg azt a sok személyt.A lényeg hogy tudja mi is van veled.
14. ALLICS
2007. dec. 20. 14:51
Én nem tudom ti hol voltatok,de biztos nem ott.lehet hogy a gyerekágyas ilyen borzalmas??én egy szinttel feljebb voltam mert a babám a posztintenzív osztályon volt.Korábban született de semmi baj nem volt.Úgy volt hogy mi is lekerülünk a gyerekágyra de nem volt hely.Akkor ezek szerint örülnöm kell hogy ott nem voltam.Itt nagyon rendesek volak a nővérek megmutattak mindent pedig nálunk nem is lehetett kint a baba.
2007. dec. 20. 14:42
Tavaly novemberben szültem itt én is, és az orvosom, Dr. Belics Zorán szerintem az egyik legkorrektebb orvos. A terhesgondozáson is mindig nagyon figyelmes volt, nagyon körültekintő, sőt a többi orvoshoz képest talán még jobban is, mint kellene. A terhességem vége felé 3 alkalommal kórházba kerültem. Na, az az osztály borzalmas!! Nemcsak, hogy bunkók a nővérek, de még lusták is. Nem voltak hajlandók megmérni a vérnyomásom,pedig rosszul voltam. 190-es vérnyommással kerültem be, de nem mérték meg, mert csak 2-szeri mérés volt beírva.A végén mikor már 2 hete bennt voltam, és beindutak a fájások,hajnali 2.15-től, 4-szer szóltam a nővérnek, mire du fél 4-kor hajlandó volt leszólni a szülőszobára, hogy jöjjön vki.Egyből el is ment a magzatvíz, és a dokim úgy rohant be. Végül este 8-ra lett meg a babucim. Vissza kellett mennem éjszakára a terhes osztályra, helyhiány miatt, ami még renden is van. Másnap du 1 órakkor mehettem le, akkor kaptam meg a babát.Abban sem volt köszönet. Csak letették az ágyra, aztán helló, itt a gyereked, kezdj vele azt, amit akarsz. Semmit nem mutattak meg, semmit nem segítettek. hiába is kértem. Összeségében A kórház borzalmas, de a dokim és a szülésznő, Hajagos Orsi csillagos ötös!!!
12. ALLICS
2007. dec. 20. 14:25
Én teljesen meg voltam elégedve a kórházzal és én semmi koszt nem láttam sehol.Mondjuk én nem a gyerekágyas osztályon voltam.
11. viktoria.h (válaszként erre: 9. - ALLICS)
2007. dec. 20. 13:42
Ahány ember annyi féle.. Figyelj szerintem az a minimum lenne ha már bejött egy kismamához akkor rápillant a korlapjára és leolvassa a nevét, ami akkor nekem sokat jeleltett volna. Azt gondolom ,hogy ennyi erővel bármi is szerepelhetett volna a kórlapomon pl gyógyszerérzékenység hidd el azt sem nézte volna meg, mert akkor már 2 sor és ott a nevem. De nem vagyunk egyformák, sok sikert a második bébihez.
10. viktoria.h (válaszként erre: 7. - Bendegúzsimon)
2007. dec. 20. 13:35
Engem is hazaengedtek elöbb 2 és fél nap után, a kosszal eggyetértek meg minden mással, csak azt sajnálom ,hogy akkor nem tettem szóvá úgy mint te, legalább kiadtad magadból.
9. ALLICS (válaszként erre: 6. - Viktoria.h)
2007. dec. 19. 10:41
Annyi ember szül náluk nem várhatod el hogy mindig minden nevet megjegyezzen.A lényeg hogy értsen a dolgához.És Ők ott értenek is.Én véletlenül kerültem oda,de biztos ott fogom a második gyerekemet is szülni.
8. ari6 (válaszként erre: 1. - Evka)
2007. dec. 19. 09:35

szia!

én is a Barossba járok, már 3 éve, szintén a dr. Bekéhez, és nagyon elégedett vagyok vele. az igaz, h baromi sokat kell várni a dokira és a terhesambulancián a vizsgálatokra is. 2 b.nőm szült ott, egyik 1,5 hónapja és szerinte rendesek voltak a csecsemőn a nővérek. persze bunkó ember van mindenhol bőven.

7. bendegúzsimon (válaszként erre: 6. - Viktoria.h)
2007. dec. 19. 09:22

Szia!


Én nagyon szeretem a Baros utcai Klinikát, de a gyermekágyas osztály az valami katasztrófa azóta is, én most szültem szeptemberben. A nővérek valóban bunkók, koszos minden és szinte már a perceket számoltam, hogy végre elengedjenek. Mondjuk nem is vitték tulzásba a benttartást, hiszen csütörtök este szültem és már vasárnap reggel elengedtek! El is panaszoltam az orvosomnak is, hogy milyen pocsék az ellátás!

2007. dec. 18. 13:58

Sziasztok!

Én is a baross utcában szültem, kicsivel több mint 2 éve. A dokik valóban nem hajtanak a pénzre, és szakmailag is jók. Dr Beke Artúr genetikusnál szültem bejött a szabadságáról hajnali 2 kor, igaz még a nevemet sem tudta meg azt is megkérdezte, hogy első baba e a gyerek. Igazából az akkori gyermekágy oszt. állapota volt inkább aggasztó. A nővérkék bunkók voltak én meg úgy mentem haza mint akit agyonvertek olyan fáradtan.A mai eszemmel inkább fizetnék egy klinikán, és nem ülnék a váróban minden vizsgálatkor 4-5 órát.

2007. dec. 18. 09:50

Szia!

Gratulálok a terhességedhez! Én az első gyermekemmel Dr. Ádám Zsolthoz jártam, aki végülis nem jött be a szülésemre :(( Ezt csak azért írom le, hogy tudjad, kit kell kerülni nagy ívben! Az akkori ügyeletes orvos, akinél végül született a lányom, nagyon aranyos, kedves : Dr. Garamvölgyi Zoltán. Azóta (már 8 éve) hozzá járok, és idén februárban is nála szültem meg a kisfiamat. Jó szívvel ajánlom őt!

2007. dec. 18. 09:22
Én Dr. Murber Ákost ajánlanám mindenkinek! Ő egy fiatal doki, akit fiatal kora ellenére kiváló szakembernek tartok, mellette nagyon kedves és jó a humora! A mesterséges megtermékenyítés a szakterülete, de mellette vállal szüléseket is! Én ha sikerül akkor a következő babámat is csak nála szeretném szülni!
3. Evka (válaszként erre: 2. - ALLICS)
2007. dec. 15. 17:05
köszi a tanácsot :)
2007. dec. 14. 16:47
Dr Szabó Gábort ajánlom én nála szültem és hozzá is járok.Nagyon aranyos kedves,nem a pénzre hajt.Az egyik legjobb ultrahangos mo-gon!!!(ezt nem én találtam ki ez tényleg igaz a szakma szerint)
1. Evka
2007. dec. 14. 16:43
Igazság szerint gyorssegélyként hoztam létre ezt a topicot, mivel babám lesz (3 hete rosszul vagyok, vettem egy tesztet, ami pozitív lett) és december 18-án tudok elmenni a nőgyógyászatra, ami a fent említett 1. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Baross utca - és mivel fogalmam sincs kihez menjek, de mindenféleképpen szükségem van egy szimpatikus, korrekt szülészorvosra, így csak remélem, hogy vannak tapasztalatok, jók és rosszak, amik alapján keddig döntést tudok hozni. Előre is nagyon köszi mindenkinek a segtségét!!!!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook