Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 2. 10:37
Értem, ezt jó tudni. Akkor remélem majd mi is többfelé megyünk. De izgulok nagyon. Mi van akkor ha az úton lefulladok, amikor váltani akarnék?:S
2009. aug. 2. 08:39

Én is hazavezethettem, sőt volt, amikor másik diákért kimentünk a lakhelyére.


De hallottam olyat -pont a vizsgán beszélgette az oktató meg a biztos-, hogy van olyan oktató, aki csak kifejezetten 3-4 útvonalat gyakoroltat be a diákkal, semerre másfelé nem megy. A vizsgán próbálja elintézni, hogy azok az útvonalak legyenek, de ha nem, akkor a diák már nem is tudja a vizsgát megcsinálni. Épp a vizsgabiztos mondta, hogy nála buktak ennek az oktatónak a diákjai...


Szerintem az a jó, hogy ha több felé is mennek, hogy szokja az a tanuló, hogy figyelje a táblákat, ismerje a forgalmat, szokja a közlekedést.

2009. aug. 2. 00:52
Azért kérdezem, mert van ismerősöm, aki hazavezethet meg autózhat a környékükön, pedig elég valószinűtlen, hogy az benne lenne a tantervben, ha van ilyen. Ezért furcsa:)
2009. aug. 1. 23:08
Az útvonal elvileg megvan az iskoláknak,hogy merre mehetnek,legalábbis nekem valami ilyesmit magyarázott az oktató, hogy nem mehet össze vissza úgy az autóval h tanuló vezet. Szóval valamennyire biztos megvan határozva.
2009. aug. 1. 19:45
Szerintem oktatója válogatja nem? :)
931. jérce-forma (válaszként erre: 930. - Platty666)
2009. aug. 1. 19:44

Köszi, örülök, hogy hozzá tudott szólni valaki, aki pont azt az utat járta be, amit remélhetőleg én is fogok. :) Én hétfő délután fogok először forgalomba menni, úgyhogy azt hiszem azért számíhatok forgalomra, de majd próbálok ügyes lenni.

Inkább Budaörs felé mentetek vagy bejöttetek a belvárosba, 11. kerületbe is? Van meghatározott útvonal vagy az oktató aktuális kedve felé megyünk?:D

930. platty666 (válaszként erre: 923. - Jérce-forma)
2009. aug. 1. 15:19
Én is ott tanultam. Először rémisztő volt kimenni a nagykapun, a Budaörsi útra. Való igaz, péntek este volt és csak kisívben kellett kanyarodni. Azt hiszem, ott minden oktató először csak jobbra irányítja a tanulót, ott van egy külön sáv, utána a buszmegálló, és csak azután kell besorolni a főútra. Legfeljebb megállsz, de ezt a tükörből látod, és az oktató is szól, mikor mehetsz. A balra nagyívű kanyarodást pár óra múlva szokták kérni, ott is van külön sáv, csak nagyon jól benne kell maradni a sávban, és nem lesz gond. Még a kormányzásban is segíteni fog az oktató. Én első órákon a Törökbálint feletti elhagyatott kamiontelep környékén gyakoroltam, de mindig egyedül kellett vezetnem odáig is. Aztán jött a többi, Budaörs, országút, autópálya... Budaörsön szinte minden utcát végigvezettem már, ahol lehetett. Hidd el, nem lesz gond, meglesz a kis kártya előbb-utóbb!
929. háromgyémánt (válaszként erre: 927. - Moncsicsi83)
2009. aug. 1. 14:31
Voltam már városon kívül,de idáig mindig jött velem a férjem. Majd igyekszem ügyesnek lenni:-) Köszi a biztatást.
928. moncsicsi83 (válaszként erre: 923. - Jérce-forma)
2009. aug. 1. 13:39
Mivel én meló után mentem vezetni, eljött elém az oktató. Mivel velem megcsinálta, hogy kivitt a rutin vizsga előtti egyik órán forgalomba, hogy menjünk haza (ahol ő vezetett, mert én leblokkoltam, hisztiztem, sírtam, úgy megijedtem) és én totál leblokkoltam, ideges lettem, azt csinálta, hogy a belvárosból kivitt az országútra vezető sugárútra és ott cseréltünk helyet. Onnan kellett nekem kivezetni az országútra és vissza haza... Így visszagondolva nem volt vész, csak én voltam parás egy cseppet :D
927. moncsicsi83 (válaszként erre: 921. - Háromgyémánt)
2009. aug. 1. 13:36
Na akkor ügyes legyé a városon kívüli vezetésen. Szerintem nem vagy lökött. Jó, hogy izgul fél az ember, de ügyi vagy, menni fog! Az sem másabb, mint a városi, csak kisebb forgalom -már ahol- és gyorsabban lehet menni! :) Majd számolj be róla, hogy milyen volt...
2009. aug. 1. 13:14
hidd el a 10es főút se forgalom mentes :)
2009. aug. 1. 13:13
Oké, csak azért izgulok emiatt főleg, mert én a budaörsi virágpiacon rutinoztam és onnan rögtön egy forgalmas útra kell kikanyarodni, ahol mindig eléggé jönnek az autók. De remélem menni fog. :)
2009. aug. 1. 13:10
Én a rutinpályáról rögtön én indultam ;) Nyugi,menni fog!
2009. aug. 1. 11:39
Jaj, ez ijesztően hangzik. :D Az emelkedőn való elindulást húztam, ami egyébként mindig hibátlanul ment, most meg lefulladtam... na de legalább átmentem így is. És amúgy, mikor kimentek először forgalomba, akkor ti kanyarodtok ki a pályáról az útra vagy azt még az oktató csinálja és majd átadja? Vagy hogy is van ez?
2009. aug. 1. 08:44

Első órán én is országúton voltam,vagyis a 10es főúton. Én sem mertem nyomni a gázt, és az oktató rám szólt, hogy haladjunk,mert akik mögöttem döcög (miattam) az nem tudja,hogy én most vagyok itt először... (bár hülyeség,mert látta, hogy tanuló autó...legyen toleránsabb...) na mindegy. :) Aztán onnan nyomtam a gázt...akkor meg rámszólt,hogy ez nem repülő :) De nem volt semmi gond. az úton tudtam tartani az autót és ment minden simán :)

Jérce gratulálok!

2009. aug. 1. 07:53
Sziasztok!Végre egy kis élet a fórumon.:-) Jelentem,én sem törtem autót az elmúlt egy héten.:-) Hétfőn egyedül megyek Vecsésre,remélem nem lesz baj.Bevallom,kicsit félek.Egyedül még nem voltam a városon kívül.:-( Nagyon lökött vagyok? Barátnőm 3 hónapja vizsgázott,a héten megkapta a saját autóját. Kicsit irigylem. Nektek van/lesz külön kocsitok,vagy a családét használjátok?
2009. aug. 1. 01:10
Első forgalmin kimentünk a forgalomba úgy, mintha már a 10. ilyen óra lenne. Én nagyon élveztem..
919. moncsicsi83 (válaszként erre: 918. - Jérce-forma)
2009. júl. 31. 23:12

Mit húztál rutin vizsgán? Mi volt a választott feladat? Az a lényeg, hogy meg van...

Engem az első forgalmi órán országútra vittek, hogy szokjam az autót.Úúúúúú, én nagyon paráztam. Emlékszem, alig mertem nyomni a gázt... :D

2009. júl. 31. 22:52
Nekem most volt csak a rutin vizsgám. Nagyon béna voltam, ennyire tán még soha, de szerencsére sikerült így is átmennem. Hétfőn lesz az első forgalmi órám. Mire számíthatok? Mit csináltatok először forgalmi órán?
2009. júl. 31. 18:56
Én is itt vagyok és figyelem mindig, hogy van e itt élet,de csönd van..... Én vezetek, bajt még nem csináltam,de már mentem egyedül és már nem szoktam lefulladni egyáltalán,szóval minden oké :)
916. moncsicsi83 (válaszként erre: 915. - Háromgyémánt)
2009. júl. 31. 18:38

Én itt vagyok, most pihenő módban... :) Ugye vizsga már megvan, jogsit még nem küldték, nekem sok sztorim nincs. Lesem, hátha friss tanulóink írnak élményeket, de semmi :)


HAhóóóóóóóóó :)

2009. júl. 31. 13:03
Hahó! Elfogytak a tanulóvezetők? Mindenki profi lett az elmúlt egy hétben? Merre jártok?
914. moncsicsi83 (válaszként erre: 913. - Brad)
2009. júl. 28. 20:44
Az jó, akkor legalább tudsz gyakorolni:)
913. Brad (válaszként erre: 912. - Moncsicsi83)
2009. júl. 28. 20:15
Viszem nyaralásra a laptopot és ha mondjuk rossz az idő (tuti jövőhétre romlik el), vagy van egy kis szabad időm, akkor gyakorlok!
2009. júl. 28. 18:42
Én végig csináltam a tesztkérdéseket, utána meg vizsga szerint csináltam. Itthon talán 1-2-szer buktam meg, a többin átmentem, sőt volt hibátlan is. De ahhoz hogy azt Brad végig csinálja sok időt kellene szánnia rá a kirándulás előtt. Legalább a tesztkérdéseken végig kellene menni, utána ha hazajön, mehetne a vizsga.. Vagy a fene tudja. Remélem a nyaralás nem fog bezavarni...
2009. júl. 28. 16:41

én igy nem csináltam őket végig (tudom lehet h hülyeség volt) de én kapásból a vizsga szerint csináltam,mint ahogy vizsgán is jönnek a kérdések....persze eleinte megbuktam,de nem sokszor....szerintem jobb,de ki tudja :) Vagy végig csinálod a 2500at de arra szerintem elég kevés az idő....h végig csináld és utána még sok tesztet is végig tudj csinálni..

Abban a két napban,nagyon feküdj majd rá a tesztes gyakorlásra ;)

910. Brad (válaszként erre: 909. - C066a749d7)
2009. júl. 28. 14:50

aha, lesz pont 2 nap

De most is gyakorlom, van 2500 kérdés a teszt cd-n. A 100.nál eluntam magam

:D

2009. júl. 28. 14:12
és a kirándulás meg a vizsga közt lesz még 1-2 napod gyakorolni?
908. Brad (válaszként erre: 905. - Moncsicsi83)
2009. júl. 28. 14:07

de kirándulás után lesz, de mindegy, mert ez volt a legelső időpont amit adtak. Szóval nem sok választási lehetőségem volt. :(

Nem keversz! Jó a memoriád! :D

907. platty666 (válaszként erre: 902. - Brad)
2009. júl. 27. 21:30

Most rém uncsi. Nem érted, mert még nem vezetsz. Aztán jogsi után elővettem a könyvet, meg kellett néznem, mi a fene a sebváltó, a fogaskerekek, mitől fékez a fék, hogyan is kell kereket cserélni. Mindennek van oka és logikája, de csak akkor lesz fontos, amikor egyedül állsz a kocsi mellett, és csak a madarak látnak...

Még a vezetés elméletet is átvettem, hogy a váltásokat elméletben rögzítsem. Nem a vizsgára készülünk, mint tudod.

Nekem sokat segített, amikor egy sofőr ismerősöm még a rutinvizsga előtt elvitt egy kihalt parkolóba, és megtapasztaltam a műszakin átvett dolgokat. Amikor felnyitottam a motorházat és megmértem egyedül az olajszintet, a fékfolyadékot, átvizsgáltam az ablaktörlőket. Amikor rájöttem, a tükrök beállítása életet menthet. Ha van rá lehetőséged, Te is kocsi mellett vagy kihalt helyen vedd át gyakorlatban a tanultakat - leírtakat. Van még időd, de minden nap szánj rá fél-egy órát, hogy teszteket oldj meg. Menni fog!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook