Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 14. 21:04
Én is vezettem ma is, és ma először kellett kikanyarodnom főútra egy jó meredek leejtőről,és simán ment az is...le se fulladtam, áh tiszta király vagyok :):):):):) Nyugi nem vagyok elszállva magamtól,csak virul a fejem,hogy érzem magamon a fejlődést :)
2009. aug. 14. 20:55
Ma egyébként vezettem. Nem sok kedvem volt, de párom a kezembe nyomta a kulcsot, hogy de indulás. Szóval hazavezettem anyuéktól. Most jobban ment már mint először és jobban is éreztem az autót. Menni fog ez... Legkésőbb jövő hét pénteken megint vezethetek :)
1054. moncsicsi83 (válaszként erre: 1052. - Platty666)
2009. aug. 14. 20:53
Na nem úgy úsztunk :D Hanem csak mi úsztunk az autó meg a fürdő előtt várt... :)
2009. aug. 14. 16:14
Én az oktatóval egyetlen egyszer tolattam emelkedőn.... :S
1052. platty666 (válaszként erre: 1051. - Moncsicsi83)
2009. aug. 14. 13:11

Erről eszembe jutott. Múltkor bementem a régi autósiskolámba, mert nagyon jól összejöttem a sulivezetővel (nő, ne érts félre).

Meg kellett várni a szünetet, addig beültem az órára. (Szép emlékek!) Tananyag: mit tegyünk, ha vízbe esünk autóval? Választ a tanukók kórulsa egyhanúlag zúgta: MOSSUNK HAJAT! Ismeritek a reklámot, nem?

Azért remélem, ti nem az utóval együtt úsztatok...

Sikizita! A lejtőn feltolatáshoz gratula, én ettől majdnem szívinfarktust okoztam az oktatómnak. A szép vadiúj Merci mellé tolattam...

1051. moncsicsi83 (válaszként erre: 1050. - C066a749d7)
2009. aug. 14. 00:06

Na ja, dolgozok, aztán meg házimunka, ki vagyok dőlve estére. De jövök, igyekszek :) Jó volna egész nap írogatni, dumcsizni, dehát melóban nem lehet netezni, pedig ráérnék... Na mindegy.

Ma voltunk úszni, igaz autóval, de nem én vezettem. Majd holnap! :D

2009. aug. 13. 21:29

Moncsi vezessél amikor csak lehet! Tök jóóóóóóóó :)

Jó,hogy már itt vagy egyébként, olyan pangás van itt ahhoz képest mint mikor egész nap irogattunk :D

1049. moncsicsi83 (válaszként erre: 1024. - Háromgyémánt)
2009. aug. 13. 20:29

Sziasztok!

Itt vagyok ám én is, csak kicsit elhavazódtam, elvesztem!

háromgyémánt: gratula, hogy ilyen ügyesen megelőzted a balesetet. Sajna sok ilyen ember van, aki szét sem néz, úgy indul el. A minap engem így ütöttek majdnem el. Index és szétnézés nélkül elindult a parkolóból az autó én meg már mellette voltam. Még szerencse, hogy nem jött szembe autó, mert nekem akkor annyi... Pedig nem tartana sokból a tükörbe néznie és indexet kirakni...


sikizita: gratula az emelkedőn feltolatáshoz. Csak így tovább, ügyes vagy!


Brad: gratula a sikeres vizsgához! Ügyi vagy. Rutinra mikor mész? És elsősegélyre?


graywolf: Látom tetszik a dolog. Majd egyre ügyesebb leszel, menni fog ez!


Én azóta nem vezettem, de majd talán holnap! :)

2009. aug. 13. 15:40

Sziasztok!A benzinszag nekem is bejön,és én is szoktam vezetni álmomban,Peugeot206 CC-t.Érdekes,hogy ilyenkor mindig profi vagyok.:-P.

Megy a tolatás,száguldozás minden.:-)

Én viszont meg tudom magyarázni,hogy miért pont ilyen autót:"fiatal" koromban ez a kocsi volt álmaim netovábbja.Azóta felnőttem.:-/

2009. aug. 13. 10:10

Tim jó volt olvasni a hozzászólásodat igy kora reggel,jó kedvem lett máris :) Felénk még látni Moszkvicsot,ha érdekel a dolog :) A behúzott kézifék tök normális szerintem kezdőknél...én is volt h elfeledkeztem aztán el nem tudtam képzelni,hogy a francért nem megy az autó :) Na azt viszont én kikérem magamnak, hogy a FIÚK neveltetése miatt szeretik a benzinszagot és társait.... mert én pl. imádom a benzinszagot.... lehet,hogy nem vagyok komplett,de benzinkúton mindig lehúzom az ablakot...imádom azt az illatot, és az olajos koszos cuccokat is...talán azért mert autószerelő apu is meg a papa is...vagyis ő már jó rég nyugdíjas,de mivel családi vállalkozás és náluk van a műhely ezért minden nap fölveszi még a papa is a szerelő rucit és letotyog :D egész nap lent van a műhelybe,olyan ari :)

Tegnap este megint voltam kicsit vezetni (ugyanaz az útvonal mint előtte pár nappal) és most még jobban ment minden....mostmár nem is kellett odakoncentrálnom, hogy fel tudjak tolatni az emelkedőn :) Simán ment ;)

1046. Brad (válaszként erre: 1042. - C4f059c04b)
2009. aug. 13. 08:59
Aham! :) Kíváncsi vagyok mit és kit kapok majd!
1045. platty666
2009. aug. 13. 06:32

Kösz, Tim a hsz-t. Nagyon jó volt egy vaskalapos heteró Y-kromoszómást hallani. Jópofa ötlet a négyajtós kispolski (lehet, itt többen nem is ismerik a valódit sem), a behúzott kézifék meg nem annyira ritka (én is mentem már egy kilométert így, persze nem teljesen volt behúzva, csak nem volt teljesen kiengedve), de honnan vettél álmodban Moszkvicsot? Már mutatóba sem látni... A kor miatt megy kicsit nehezebben neked is a vezetés, azt hiszem, mert ilyenkor vissza kell nyúlni az ösztönök ls a készségek tanulásához, ez pedig "megcsontosodik" az idő előrehaladtával. Viszont sokkal nagyobb közlekedési tapasztalattal rendelkezhetsz, hiszen láttál már egyet-mást. Egyébként gratulálok, mert nagyon gyorsan eljutottál a vizsgáig. Mikor lesz? Hadd szorítsunk érted.

Az oktatók rémálma egyébként a 13 évesen már "vezetni" tudó srác, mert sokkal nehezebb leszoktatni a rossz beidegződésekről valakit, mint a teljesen kezdőt tanítani. Mivel a kreszt sem tanulták meg rendesen, az utakon is veszélyesek lehetnek. Valamennyi egészséges félelem - mondhatni tisztelet - szükséges egy ilyen társas vállalkozáshoz, mint a közlekedés.

Úgyhogy lnyok, vezessünk, hogy nekük is meglegyen a gyakorlatunk!

2009. aug. 13. 01:15

Sziasztok tezsvíreim!


Pár napja találtam ezt a fórumot és sok érdekeset olvastam itt, jó ötlet. Feltűnt hogy itt valahogy nem megy a mások anyázása :D Szép!

Én is most csinálom a jogsit, június végén kezdtem és jövő héten lesz a forgalmi vizsga. Persze már most phosok, álmomban szoktam vezetni

kispolski-t (de négyajtóst!) meg moszkvicsot (behúzott kézifékkel, padlógázzal), a jóisten tudja miért pont ezeket.


Szó volt róla, hogy miért megy jobban a vezetés a fiúknak mint a lányoknak. Hát én történetesen fiú vagyok, ráadásul túlkoros és nekem se megy

jól. Ugyanúgy lefulladozok és bénázok, ahogy itt is írtátok sokan, pedig a nemi identitásom egészséges, és a szexulitásban vaskalapos heteró

vagyok, ha értitek mire gondolok. Szerintem ez a készség nem genetikailag van kódolva, és aki le tudja küzdeni a kezdeti gátlásait, annak onnantól

tényleg csak a gyakorláson múlik az egész.


Az mindenesetre biztosan segít, ha az ember látja a lelki szemei előtt, hogy mi történik azokkal a tárcsákkal amikor csúsztatjuk a kuplungot, vagy

hogy mi van akkor ha levesszük a lábunkat a gázról és érezzük a motorféket, meg ilyenek. Ezt úgy értem, amikor az ember tényleg szinte látja

ezeket a dolgokat és együtt tud érezni a kocsival. Valaki írta, hogy halálra unta magát a műszaki alapismereteken, pedig annak szerintem inkább ez

a lényege, nem az hogy saját kezűleg ki tudjunk cserélni egy izzót vagy egy kereket, az szökőévben egyszer fordul elő. Az a fontos, hogy megszokjuk

és megszeressük a kocsit amit vezetünk és ne csak a színét meg a formáját, de a kuplungtárcsát, a fékpofát és a kiegyenlítőművet is, hogy aztán úgy

bánhassunk az autóval, mint jedi a fénykarddal. Tisztelettel basszus :D


Talán ezért megy a fiúknak hamarabb a vezetés, mert mi neveltetésünknél fogva vonzódunk a nagy olajos vasakhoz, rugókhoz meg a benzinszaghoz,

és melyikünk ne foglalkozott volna komolyan a gondolattal - legalább egyszer élete során - hogy autószerelő lesz, ha nagy lesz.


Egyébként ez valószínűleg csak egy töredéke a dolognak, ezer másik tényezője van a vezetésnek, amiben a nők lényegesen jobbak, csak néha tényleg

nem adódik rá alkalmuk, hogy a többit eleget gyakorolják.


Remélem nem bántottam meg ezzel senkit, csak azért szerettem volna leírni, hogy a másik oldal is képviselve legyen.


A lóerő és a fékhatás legyen veletek!

2009. aug. 12. 21:58
Én is így jártam öcsémmel...ős is autózott,én meg azt se tudtam mi fán terem a váltó meg kuplung meg ilyesmi....azt se tudtam mire jó....és az én öcsém is megbukott kreszen...mert ő rutinból nyomkodott én meg tanultam :)
1042. c4f059c04b (válaszként erre: 1041. - Brad)
2009. aug. 12. 21:55
A rutint kezded majd?
1041. Brad
2009. aug. 12. 21:47

Még nem hívtam a központot. Jövőhéten megint nyralok, így sztem addig felesleges felhívni őket!


Nálunk úgy megy, hogy az öcsém képtelen megcsinálni a kreszt. Nekem kapásból ment. Ellenben neki már most több rutinja van. Folyton motorozik, meg autót vezet (nem forgalomba). Nekem (egyelőre) fingom sincs hogyan kell vezetni. Ha lesz is, már most rég le vagyok maradva tőle... gyakorlatban.

2009. aug. 12. 19:33
:)
1039. c4f059c04b (válaszként erre: 1038. - C066a749d7)
2009. aug. 12. 19:28
Azt hittem ijesztőbb lesz, de nem.
2009. aug. 12. 19:18
és tetszett? :) Szerintem az tök jó :)
2009. aug. 12. 19:13
Sziasztok! Most voltam negyedszer, már egyre jobban megy. Ma csináltam először a hirtelen fékezést, amikor fel kell gyorsítani 35-re, utána meg a vonal előtt megállni.
2009. aug. 12. 19:08
Igen nálunk is ez volt...öcsém 10 éves korától motorozott aztán a 17.szülinapja után pár nappal már vizsgázott is rutinból....én 21évesen adtam a fejemet arra hogy elkezdek vezetni....nem is érdekelt eddig a dolog....és nem maradtam le semmiről.
1035. platty666 (válaszként erre: 1034. - C066a749d7)
2009. aug. 12. 18:10
Igen, és keveszebbszer ragadják magukhoz a kormányt. Ha csak egy kocsi van a családban, természetesnek tűnik, hogy a férfi jár vele dolgozni. Ha még a munkájához is kell, ez így normális. Azért ma már sok egyedülálló nő is vezet, de rövidebb utakat tesz: bevásárol, elugrik ide-oda. Ezek a kis "női" autók nem is országúti többórás vezetésre készültek. Én is kipróbáltam, egy Polo vagy Yaris elég fárasztó két-három óra után, míg egy Asttra vagy Cordoba kevésbé fárasztó. Viszont nehezebb vele manőverezni, nagyobb parkolóhely kell, szóval előnye-hátránya is van. És ne felejtsük el, hogy tizenöt-húsz éve még csak egy család engedhette meg, hogy kocsija legyen általában, és evidens volt, hogy apunak van jogsija, tehát ő szerzett gyakorlatot. Amikor aztán a feleség is megszerezte, csak másodhegedűs lehetett. A fiúk ma is korábban ülnek be egy-egy haver vagy az apu mellé "tanulni", mint a lányok. De nem sokáig lesz ez így, azt hiszem. Hajrá, csajok!
2009. aug. 12. 17:26

Brad gratulálok! Ügyes vagy! Mikor mész első rutinórára? :D

Platty,én is érzem magamon,hogyha többször megyek jobban megy,szóval tényleg kell a gyakorlás...valószínűleg a férfiaknak ezért is mehet jobban (szerintem) mert pl. elmegy a család a hosszabb útra,általában a férfiak vezetnek... Szóval szerintem a legtöbb esetben a nők csak rövidebb távokon vezetnek,nem?!

1033. platty666
2009. aug. 12. 17:19

Brad! Ügyes vagy! Azért ismételgesd néha a kreszt, mert az utakon kapásból kell tudni, kinek van elsőbbsége, mennyi a megengedett sebesség, stb. Ne dugd el a könyvet. Én még vizisga után is megnéztem ezt-azt.

Sikizita! Én úgy látom, a fiatalok általában gyorsabban tanulnak, főleg, ha érdekli őket a vezetés. A nők jobb megfigyelők, jobban tájékozódnak adott helyzetben - ha megfelelő a tudásuk. A fiamon láttam, hogy neki is csak akkor ment a vezetés, ha gyakorolta. Szerintem inkább arról van szó, hogy többet ülnek a volán mögött. Egyébként vannak kimagaslóan jó női sofőrök - még buszon és taxiban is. Kell a határozottság, aki nem elég határozott (ésn valóban több a határozatlan nő), az könnyen baleset részesévé válhat, akár okozója, akár elszenvedője. De legalapvetőbb a gyakorlat.

1032. Brad
2009. aug. 12. 15:43

Na hali!

Bocsánat, hogy eddig nem jelentkeztem, de nyaraltam is 9 napot, meg babonából nem írtam a vizsga előtt!DE BEJÖTT! Sikerült! És csak 2 napot (igaz elég intenzíven) tanultam rá.

Elrontottam 3 db 1 pontosat és egy 3 pontosat! Az így egész jó...nem? :D

2009. aug. 11. 17:52

hát bizony kellenek :)

Mikor leszünk rutinos sofőrök...nem tudom...Most lehet h meg fogtok kövezni,de szerintem egy nő nem tud úgy vezetni mint egy pasi,ha mondjuk mind a kettő ugyanazóta vezet. Lehet,hogy ez nem igaz,de én ezt látom... A pasiknak valahogy jobban a vérükben van....

Szerintetek lehet egyforma jó vezető egy nő és egy férfi???

2009. aug. 11. 16:20
Ügyes vagy!Kellenek ezek a sikerélmények.Néha én is el vagyok ájulva magamtól egy sikeresebb út után,néha meg azt érzem tök béna vagyok.Mi mikor leszünk már rutinos sofőrök?:-/Tudom hogy sokat kell gyakorolni,de akkor is... Ma egyébként nem megyek sehová,majd holnapután hazaviszem a tesómat,de az nekem is csak pár km.
2009. aug. 11. 15:29

Néha van ilyen,mikor esetleg túl korán váltok vissza mondjuk kettesbe és felbőg a motor...na ilyenkor gondolom h a francba miért nem sikerült megint jól csinálni....de egyébként máson nem idegeskedem...vagyis mást nem nagyon bénázok el. (el ne kiabáljam)

Az állomásnál úgy lehet megállni,hogy egy kis dombon kell felmenni....és én ugye nagy pengén,gondoltam,hogy föltolatok oda,mert akkor jobb lesz majd elindulni :9 Eddig kb 3szor kellett oda lemennem, soha nem sikerült föltolatnom,mert nem éreztem azt h az alján még ugye kuplung és fék h ne guruljak előrefelé a lejtőn...aztán utána már a gázt kell nyomni...és mindig lefulladtam....Aztán a vége mindig az lett,hogy inkább a domb alján megvártam az illetőt...na de TEGNAP SIKERÜLT!!!! és föltolattam az emelkedőn...tök büszke voltam magamra..pedig gondolom ez elvileg semmiség :) ,mert ugye ugyanaz mint az emelkedőn elindulás...csak ez hátrafelé :D

2009. aug. 11. 13:54
Te nem érzed néha azt hogy valamit nagyon elbénáztál?Pl. egy rosszul sikerült váltás vagy valami?
2009. aug. 11. 13:22
Csak itt a városban elmentem a vonatállomásra meg vissza...de vissza kicsit hosszabb úton jöttem :) Ugyhogy kb negyed órát vezettem csak.... :( Na de ez is jól esett :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook