Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


966. c4f059c04b (válaszként erre: 965. - Platty666)
2009. aug. 5. 08:29
Szia! Férfi oktatónál vagyok, szerintem rendes ,legalábbis eddig úgy néz ki. Renault Thalia (nagy autó) amin tanulok. Könnyen lehet sebességet váltani, kormányozni stb. A hátulja viszont magas, így meg kell szoknom tolatáskor a hátranézést középen.
965. platty666 (válaszként erre: 964. - C4f059c04b)
2009. aug. 5. 08:21
Rendes az oktatód? Férfi vagy nő? Kis kocsival tanulsz, vagy talán kombival? Mindennek van előnye. Ha a legkisebb mértékben is parázol a vezetéstől vagy rosszul érzed magad az oktató mellett, írd le bátran, de remélem, nagyon jól meg fogsz tanulni vezetni.Már csak két alkalom, és meglesz a kötelező rutin óraszám! Vizsgáról nem beszéltetek?
964. c4f059c04b (válaszként erre: 963. - Moncsicsi83)
2009. aug. 4. 23:14
Gyakoroltuk a célmegállást, kézifékes indulást, tolatást szegély mellett kanyarodva (tükörből kell nézni), elölről beparkolást, tolatva beparkolást, egyenes tolatást, Y tolatást,szlalomot.Eddig minden alkalommal 2 órát voltam a rutinpályán, ebből 15-20 percig átnéztük a műszaki részt is.
963. moncsicsi83 (válaszként erre: 962. - C4f059c04b)
2009. aug. 4. 22:33
Szia! Az tök jó! És miket gyakoroltatok eddig? Szlalom, egyenes tolatás, gyorsulás? :)
2009. aug. 4. 22:20
Sziasztok! Ma voltam harmadszor rutinpályán, kezdek belejönni.
961. moncsicsi83 (válaszként erre: 960. - Jérce-forma)
2009. aug. 4. 22:15

Menni fog ez mint a karikacsapás, főleg, ha ilyen rendes kis oktatód van ;)

Akkor csütörtökön majd gondolok Rád, este meg várjuk a beszámolót ;)

2009. aug. 4. 21:53
Legközelebb csütörtökön megyek vezetni, Skoda Superb-t vezetek. Az oktatóm szerencsére teljesen normális, most még figyelmeztett a tábláknál, mikor váltsak, több gáz, fék, kuplung, stb.
959. platty666 (válaszként erre: 956. - Jérce-forma)
2009. aug. 4. 20:36
Huh, ez az Érd felé kicsit talányos. Első órán. Örülök, hogy sikerélményed volt. Milyen autón tanulsz? Rendes az oktatód? Mikor mész legközelebb?
2009. aug. 4. 19:32
örülök hogy jól ment! kell a sikerélmény....aztán majd erre kell gondolni ha valamikor elszomorodnál ha valami nem megy...
957. moncsicsi83 (válaszként erre: 956. - Jérce-forma)
2009. aug. 4. 19:02

Örülök, hogy tetszett. Idővel minden menni fog, csak az elején szokatlan nehéz!

Mikor mész legközelebb? :)

2009. aug. 4. 19:00
Voltam forgalomban és tetszett!:) Érd fele mentünk, mehettem egész 90-nel, nagyon élveztem. Egész jól ment így elsőre, de még sokat kell gyakorolnom, főleg azt, hogy ne nézzek a váltóra, meg összehangoljam a sávtartást, sebességet, táblákat, stb.
955. moncsicsi83 (válaszként erre: 954. - C066a749d7)
2009. aug. 4. 07:02
Na majd látjuk. Mivel ritkán megyünk amúgy is autóval, így kevés gyakorlási lehetőségem lesz,de majd erősködök :) Feltéve ha megérkezik a jogsi!
2009. aug. 3. 21:25
Hát de be kell látnia, meg kell vele értetni, hogy gyakorolnod kell,mert ha az elején nem gyakorlod akkor utána nem mersz majd már vezetni,szóval ha mentek valahova ketten,akkor vezessél te! Legfeljebb kicsit előbb indultok, hogy legyen idő szépen lassan mindenre, de ne gyere ki a gyakorlatból!
953. moncsicsi83 (válaszként erre: 952. - C066a749d7)
2009. aug. 3. 20:32
Egy kicsit, de párom mondta, hogy max csak pénteken vezethetek, ha megyünk anyuékhoz, egyébként meg nem, mert drága a benzin. Szóval marad a bringa. Így egy kicsit el is megy a kedvem az egésztől. Majd díszeleg a fiókban a jogsi :D
2009. aug. 3. 20:02
De azért gondolom be vagy már sózva és várod, hogy mehessél vezetni,nem? :D
951. moncsicsi83 (válaszként erre: 950. - C066a749d7)
2009. aug. 3. 19:53
Nem, még nincs... Most úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel... Ezen már nem múlik...
2009. aug. 3. 19:48
jérce milyen volt? Moncsi még nem kaptad meg a jogsit?
2009. aug. 3. 19:40
Én azért vezetgetek heti 4-5 alkalommal,úgyhogy a napokban még biztosan megyek anyuékhoz,vásárolni. Dokihoz jövő héten megyek újra.:-/. Ja,a magvolt az megvolt
948. moncsicsi83 (válaszként erre: 947. - Háromgyémánt)
2009. aug. 3. 19:17
:) Tök jó, akkor sikerült jó élményekkel gazdagodni.. Örülök, hogy minden rendben ment, és még el is tudtad intézni a dolgaidat! Mikor mész legközelebb?
2009. aug. 3. 19:16
Sziasztok! Moncsicsi,magvolt a nagy út! Tök jól ment minden,egyszer volt csak,hogy nagyobb gázzal indultam el kavicsos úton és kicsit pörögtek a kerekek:-),de amúgy szuper volt. Na meg ha már úton voltam,hazafelé elintéztem a patikát és még a fodrászhoz is elmentem bejelentkezni.Utána még a férjemet is hazahoztam a melóhelyről. Gyakorlásnak nagyon jó volt.
946. moncsicsi83 (válaszként erre: 944. - Jérce-forma)
2009. aug. 3. 18:24
Mesélj, milyen volt az első óra? :)
2009. aug. 3. 15:11
Nyugi, igaz, hogy nem tett jót a bulizás - azért még túl fogod élni az órát, sőt talán élvezni is fogod, hiszen először mész ki a nagykapun... Lehet, hogy tart egy kis elméletet az oktatód, mire figyelj, szabályokra hívja föl a figyelmedet. Ha nagyon "kész" vagy, tehettek pár kört még a rutinpályán, de semmiképp ne parázz - ez nem verseny, nincs teljesítménykényszer. Legfeljebb lassabban fogsz vezetni, ez még nem bűn. Szorítok!
944. jérce-forma (válaszként erre: 939. - Platty666)
2009. aug. 3. 13:15
Köszönöm a kimerítő választ. :) Pár óra múlva lesz az első forgalmi órám, viszont hajnalig buliztam, nagyon fáradt és használhatatlan vagyok, úgyhogy most duplán aggódom.
2009. aug. 3. 11:47
Bocs, elírtam a neved, elnézést. Természetesen Dzsilunak írtam a választ.
942. platty666 (válaszként erre: 940. - Dzsilu)
2009. aug. 3. 11:46
Szia, Dzsiku! Nem biztos, hogy jó ötlet forgalomban gyakorolni. Egy elhagyott parkoló, - zárás után pl. a bevásálóközpontoknál - megfelelő hely a rutinfeladatok gyakorlására. De szerintem ne autózz a forgalomban, még elhagyott helyen se, mert esetleg rosszul rögzülnek a vezetési technikák, és emiatt bukhatsz. Hagyatkozz az oktatódra, csak amikor már jól tudod kezelni az autót és a forgalmat is érzed, akkor menj majd - talán, esetleg - gyakorolni utcákra, kisforgalmú helyre - bár lehet, ez sokba kerülhet mindkettőtöknek! Én legalábbis nem tenném.
2009. aug. 3. 08:35
Kicsit messze van neked de Piliscsabától Dorogig van elkerülő út, Tinnye felé,én is mentem ott 1szer,nagyon jó hely szerintem
940. dzsilu
2009. aug. 2. 21:59

Sziasztok!

Én most csinálom a rutint, édesapámmal kimentünk már egy párszor gyakorolni elhagyatott utcákra, de nem találtunk igazán jó helyet, ahol se rendőr, se forgalom, és viszonylag hosszú az útszakasz. Nem tudtok ajánlani Budapesten vagy környékén valami jó helyet? Előre is köszi!

939. platty666 (válaszként erre: 938. - Jérce-forma)
2009. aug. 2. 17:55

Természetes, hogy aggódsz, bár inkább csak nagyon izgulsz, kicsit félsz az ismeretlentől. Ez természetes. Az útvonalak csak a vizsgán vannak meghatározva, de ott is inkább csak megszokásból. Annyi van előírva, hogy kelle benne lenni egyíven megfordulásnak, parkolásnak, jobb és bal kanyarodásnak, lámpás kereszteződésnek, egyirányú utcának. Azt is mesélte az oktatóm, amikor a Virágpiaci tanpálya megnyílt, sok oktató nem ismerte a környéket, és azért bukott meg a tanuló, mert nem teljesített valamit - mert az oktató nem vitte megfelelő útvonalon. Ma már ilyen nincs, csak érzékeltetni akartam, hogy nem X utca és Y tér van meghatározva. Az oktatók nagyon jól tudják, milyen tudásszinten milyen útvonalat kell választani az egyes órákra. Velem még az is előfordult, hogy egy srác mögé beültetett, és nagyon nehéz útvonalra vitte a srácot, ahol szegény folyton lefulladt, nem ismerete ki magát, a végén kiderült, csak azért csinálta az oktató, hogy egy kicsit visszavegyen a nagy arcából... Szóval, ha eléggé figyelsz és tanulsz, nem lesz baj, de ne akarj olyan útvonalat, amit még nem tanácsol az oktatód. A lefulladásról. A mai modern autókkal szinte lehetetlen lefulladni, főleg, ha csak ketten ültök benne. Még kettesből is indulnak, gáz nélkül is. De leginkább emelkedőn való elinduláskor, lámpaváltáskor szokott előfordulni a lefulladás, akkor meg semmi pánik, gyors indítózás és gázt adni!

Azon a tanpályán eddig 8 vizsgaútvonal volt, ebből 3 Budaörsön, 2 a XI. kerületben, egy az autópályán, 2 országúton. Most tervezik, hogy sokkal több lesz, de ez még nem biztos. Kérdezd meg az oktatódat, szívesen elmondja. Van olyan pálya, ahol ki is függesztik a vizsgaútvonalakat, itt nem láttam. A csúsztatott kuplungot jól rögzítsd az agyadban és a lábadban, mert egy visszagurulás már bukás. Viszont magában a lefulladás kétszer megtehető a vizsgán is. Majd számolj be az első "kapun kívüli" órádról!

2009. aug. 2. 16:40
Oké, úgy látom túl sokat aggódok. :D
937. moncsicsi83 (válaszként erre: 936. - Jérce-forma)
2009. aug. 2. 14:54

Szerintem csak indulásnál tudsz lefulladni... :D


Az nekem nagyon ment :D De akkor meg gyors újraindítás, nem kapkodás és már indul is az autó...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook