Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 26. 14:53
Hahó! Sehol senki? Én nyaralni voltam,de ti merre jártok?:-)Valakinek valami (jó)hír?
1085. moncsicsi83 (válaszként erre: 1084. - Platty666)
2009. aug. 22. 09:39
Igen, kezdem érezni az autót, kezdek rájönni hol kell menni, hogy ne a padka mellett menjek közvetlen, meg kezdem érezni hogy gyorsul, a váltóba beletalálok elsőre, nem kell agyalni (a rükverc van máshogy a két autóba), kezdem szokni a kormányt, meg mindent. Igaz most egy ideig hanyagolni fogom az autóba ülést...
1084. platty666
2009. aug. 21. 08:54

Nálunk minden rutinvizsga így kezdődik, a műszakival. "Teendők elindulás előtt". Van is róla egy fénymásolt papír, a vizsgakérdésekkel. Aztán a forgalmi vizsgán is ezek alapján kell indulnod, anélkül, hogy szólnának, úgyhogy jó, ha átnézed most tüzetesebben. A könyvben is le van írva, ha van könyved. Nem vészes, csak minden pontot tudni kell, nem kérdeznek, hanem folyamatosan kell beszélni és mutogatni. Nálam az volt a baj, hogy pl. az indexet csak akkor tudod kapcsolni, ha jár a motor... Meg egyéb ilyen apróságok. Milyen oktató az, aki nem beszél veled a vizsgaidőpontról és a vizsgakövetelményekről? Amágy meg vagy vele elégedve? Ez már gyanús, hogy le akar húzni. És hogy mennek a gyakorlatok? A kötelező óraszám rutinból 9, nem mindenkinek elég, de ezt "illik" előre közölni, hogy már pótórákat veszel. Mert a forgalmi óra kötelezően 20 óra, tehát ez a pótóra nem válthatja ki a forgalmi órákat. Erre vigyázz! Főleg, ha nem azonos az óradíj az alap- és a pótóráknál! Mindenképpen kérdezz rá.

Moncsicsi! Gratula! Az előzést még ne feszegesd, elég, ha egy lassú járművet előzöl először. A legveszélyesebb művelet, a rendőrök szerint is ebbe halnak bele a legtöbben! Elég az a 80-90 km/h, már csak a fogyasztás miatt is. Érzed már az autódat?

2009. aug. 20. 23:50

Nekem is a 10. rutin óra már a vizsga volt. Ezek szerint meg sem beszéltétek, hogy lesz pót óra vizsga előtt?

A műszaki rész meg úgy van, ahogy Zita mondta. Rutin vizsga előtt kell elmondani -már ha kérik :D

1082. c4f059c04b (válaszként erre: 1081. - C066a749d7)
2009. aug. 20. 22:05
Nekem nem mondta, hogy vizsga lesz a 10. órán. Csak szólt volna, remélem. Holnap kiderül.
2009. aug. 20. 18:03

A műszaki részt a rutin vizsga előtt kell elmondani, mutogatni. A 10.óra elvileg már a vizsga,nem?

Ma én is autóztam elég sokat,majdnem két órát :) Nagyon jó volt... hihetetlen jó érzés egyedül menni,mármint oktató nélkül... :) Most tök jól érzem magam :)

1080. c4f059c04b (válaszként erre: 1078. - Moncsicsi83)
2009. aug. 20. 17:20
Szia! Ügyes vagy :) Te legalább már forgalomban vezetsz. Nekem még a rutinból meg műszakiból kell vizsgázni.
2009. aug. 20. 17:18
Sziasztok! Holnap megyek a 9. és 10. rutinpályás órára. Kíváncsi vagyok, mit mond, hogy mikor vizsgázok. A műszaki vizsga is akkor van?
2009. aug. 20. 17:16

Halihó! Ma ismét sikerült vezetni. Kivezettem Ópusztaszerre, meg vissza. Nem is olyan vészes az a 80-90 km/h. Igaz előzni nem mertem, de majd annak is eljön az ideje!


Ti mikor mertetek először országúton előzni?

1077. platty666
2009. aug. 19. 17:29
Konkrétan? Csak a tanulság kedvéért... Kocsikezelés vagy forgalom? Kíváncsi vagyok a meglátásokra. Előre is köszi.
2009. aug. 19. 12:25
Én eleinte ahogy vezettem,apa is meg a párom is mondta h felejtsem el mert hülyeség....most úgy csinálom ahogy ők mondták,és tényleg értelmesebb!
2009. aug. 19. 00:03
Ma ismét vezettem hazafelé úszás után. ÚGy kellett kérni páromat, hogy engedjen vezetni :) Pár dologért letolt, hogy azt felejtsem el, hogy tanultam, nem úgy kell, de amúgy ment a dolog :D Nálatok is volt ilyen, amikor megcsináltátok és párotok ült mellettetek, mint tapasztalt sofőr? :)
2009. aug. 18. 21:55
na erre kíváncsi leszek,de rukkolok neked ezerrel :)
1073. moncsicsi83 (válaszként erre: 1072. - Magic life)
2009. aug. 18. 19:56

Huhh, hát... Lehet per lesz belőle? Kicsit gyanús ez a hétfőn vezethetsz, aztán még sem...

Na de reméljük szeptember 3.-tól jöhet a mehet és lassan meg lesz a jogsi is!


Sok sikert!

1072. magic life (válaszként erre: 1063. - C066a749d7)
2009. aug. 18. 17:54

Kedvesek vagytok, köszik az érdeklődést...:)


Megunva a tétovázást, kénytelen voltam ismét bemenni személyesen. Pénetk révén már senki sem volt, de a recepciós lánykétól megkaptam az új oktatóm telcsiszámát. Bár nekik kellett volna Engem hivni, de arra várhatnék még 2 évet, igy Én hivtam. Eleve arról volt szó, 13-tól vezethetek. De mivel senki nem keresett meg, igy most szépen húzodik még...


Beszélve az új oktatóval, tudott Rólam, hisz megkapta a kartonom, csak azt nem értem akkor miért nem keresett...? Kérdezve mikor is folytathatom elkezdett procedurám, közli, hogy már csak szept.3....Annyira tele Ő is nebulokkal, hogy iskola kezdés elött végezni szsretnének. Áh, mondom, ilyen nincs újabb 2 hét várakozás. Ő is kérdezösködött, kinél vezettem stb, de probáltam eltusolni, nehogy már Ő se vállaljon...:)

Nos, lebeszéltük az egész szept. 3-11-ig ídőtartaomot, ekkor biztos enyim a pálya, és naponta fogok vezetni, sőt már 3-án kérünk vizsgaídőpontot. Remélem, és bizok benne, ezúttal minden klappolni fog. Egy kevésbé.

Zuglóban lakom, s az Írottkő tanpálya 5 percre van Tőlem, de mivel ott - köszönet köcsögarcú oktatómnak - nem vállal el senki. Másik tanpálya pedig Budaörsön van, jó 2 óra utazásra lakhelyemtől. Bosszant, hogy átutazom a fél várost, de legalább haladok a vizsgafelé...


Mondtam oktatómnak, ha Önnek sem jön össze a vezetés, Hírközlési vezető elmondása szerint birósági perrel élhelek, s millióra perlem őket....

Azért remélhetőleg erre nem kerül sor, drukkoljatok kedves Hoxás tanuló autovezetők.:)))

1071. Letty18!
2009. aug. 18. 16:03

Én azért kérdeztem mert rádióban hallotta valaki.

Szerintem a 23 kicsit sok már,elég lenne a 18.Inkább pl szigorítani kellene a feltételeken,kicsit jobban szűrni az embereket.Nem?Olyanok kaptak jogsit a környezetemben is,hogy huh...pénzzel minden megoldható.És az idi*ta nő meg majdnem az árokban kötött ki az 5 gyerekével,mert nem tud tolatni és 5 év alatt sem tanult meg.Az ilyenek is sok balesetet okoznak.

2009. aug. 18. 15:10
18tól vagy nagykorú, de 14 vagy 16tól vagy büntethető nem? Én úgy tudom, hogy akkor fiatalkorúnak számítasz azaz fiatalkorúak börtönébe kerülhetsz....vagy ez hülyeség? :)
1069. platty666
2009. aug. 18. 14:52
Ez még mindig nem igaz. Sokszor elterjest, de még nem igaz. Azt viszont valóban bevezetik, hogy Budapesten nem lesz esti vizsgáztatás, vagyis a másodállású okatóknak gondot okoz majd a vizsga. Meglátjuk... Egyébként én mindig is anomáliának tartottam, hogy ha valaki csak 18 éves kortól büntethető, akkor 17 évesen hogyan vezethet autót, ami veszélyes üzem? Mi van a büntethetőséggel? Ha valaki friss jogsival halálra gázol 17 évesen valakit, akkor apuci ül ezért a börtönben? Hm?
2009. aug. 18. 14:12
tényleg? Egyébként nem tudom jó lesz e...,egyrészről jó lesz,hogy nem fog felelőtlenül autózni sok 17éves,csak azért mert menő...másrészt viszont ugye mint tudjuk a tiltott gyümölcs édesebb...aki vezetni akar vezetni fog jogsi nélkül is...ebből következőleg mivel nem is tanulhatnak vezetni még több balesetet okozhatnak esetleg....
1067. Letty18!
2009. aug. 18. 13:30

Sziasztok

Tud valaki arról valamit,hogy bevezetik a 23 éves korhatárt jogsi megszerzésére??És ha igen akkor mikor,januártól??

2009. aug. 18. 12:29
oxi :)
2009. aug. 18. 10:44
Most kicsi ídőm, estefele irok....
1064. moncsicsi83 (válaszként erre: 1063. - C066a749d7)
2009. aug. 17. 23:39
Én is kíváncsi vagyok!
2009. aug. 17. 19:13
magic van vmi hír?
2009. aug. 15. 14:45

magic life, látom még mindig nem szakadtál el a sulitól. Kíváncsi vagyok erre a hétfői dologra. Nem egyeztettetek időpontot, csak megbeszéltétek, hogy majd hétfőn?

Osztozom platty véleményét. Ha mégsem jön össze a vezetés, akkor már tényleg nagyon felejtős ez a suli... Amúgy az meg milyen, hogy egy oktató mond valamit és aztán a többi sem vállal el? Hát meg van a véleményem arról az iskoláról meg a volt oktatódról is. Megérdemelné, ha egy diák sem menne hozzá...

1061. platty666 (válaszként erre: 1058. - Magic life)
2009. aug. 15. 14:03

Szia! Persze, hogy emlékszünk rád. Micsoda sz@r helyzet! Akkor most ne add fel! Nekem is sok bajom volt a kuplunggal, de azért van az oktató, hogy megtanuljuk kezelni, nem? Annak örülök, hogy megvan még a suli, és valaki szóba állt veled végre. De most már ragaszkodj a mindennapi - vagy legalább heti 3 - vezetéshez, és tűzzétek ki a vizsgát is. Mikor jár le a kresz vizsgád? Tudod, 2 évig érvényes. Ha kicsúszol, egyszer kérvényezni kell a Vizsgacentrumnál, hogy vizsgázhass, az meghosszabbítja újabb 2 évre.

Nagyon sok sikert és mihamarabbi jogsit kívánok!

Ha mégsem hív, vagy kifgást keres az oktatód, keress másik sulit, mert akkor már nincs miben bíznod. De remélem, erre nem kell sort keríteni!

2009. aug. 15. 12:03

Magic én is emlékszem ám rád :) Én tuti h feljelenteném őket h vmit tennék,és inkább esetleg utaznék egy másik suliig,mint h még őket pénzeljem a további órák miatt. Nehogymár ilyen szemetek és akkor még a pénzednek is ők örüljenek.

Ilyet még nem is hallottam,hogy ekkora szemetek lennének.

2009. aug. 15. 10:56

Sziasztok! Sikizita Ügyi vagy! Amikor jól sikerül valami,én is röpködök a boldogságtól.Lányok,fiúk!Mondjuk fél év múlva egy verseny?:-)) Magic life!Ez nem semmi!Ilyet még nem is hallottam.Én a helyedben feljelenteném őket.Ilyen nincs,hogy egyik sem vállal el.Azért tanulóautó,hogy gyakorolj rajta!

Nem?

2009. aug. 15. 10:08

Sziasztok, 1 hónapja nem irtam ide, de most megérett. Aki emlékszik Rám - moncsika83, platy666 - az tudja, hogy a Citrom autósiskolánál probálkozom....

Kapaszkodjatok, azért húzodott eddig a vezetésem, mert az utolsó oktatóm elhiresztelte Rólam, hogy autogyilkoló vagyok, hogy tönkre vágom a kuplungot. Ez szépen elterjedt az egész oktatói közösségben, mindenki hozzá tett egy picit, és most ott tartunk, hogy senki nem akar elvállni, - ezt maga a tulajdonos mondta el Nekem. Megunva az egész herchurcát kilépett a szakmai vezető is! Jőtt helyette egy másik, akivel közösen vezettem 1 órát, tesztelve, vajon igaz-e a Rólam kilakitott kép. Semmi baja nem volt a vezetésemmel. Igéretett is tett hétfőtől vezetek, ma szombat, szerintetek vezetek, hivott egyáltalán?.................

1057. moncsicsi83 (válaszként erre: 1056. - C066a749d7)
2009. aug. 14. 21:19
Tök szuper! Örülök, hogy örülsz és én is örülök veled. Szépen lassan felfejlődünk és a végén még autóversenyző lesz belőlünk :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook