Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanfolyam munkanélkülieknek fórum

Tanfolyam munkanélkülieknek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. máj. 14. 22:38
Ha álláskeresési támogatást kapsz és beiskoláznak vmelyik tanf.-ra, akkor az adot mü. kp. dönti el, hogy tovább is ezt az ellátást kapod v. keresetpótló támogatást. Ennek az utóbbinak az összege akár a min.bér járulékkal csökkentett összege is lehet.
2010. máj. 14. 22:37
A munkahely megszűnése után már másnap regisztrálni kell, Akármelyik fél mond fel...
2010. máj. 14. 22:35
Szia,engem is érdekelne a téma,hiszen nem sokára lejár a GYED-em,1-ével,és nem tok visszamenni dolgozni,mert nem tudom hova tenni a kisfiamat,a GYES viszont rohadt kevés.Én voltam a munkaügyön,azt mondták szeptemberben indul a tanfolyam,de egyenlőre mást nem mondtak,csak hogy regisztrálnom kell,ami azt jelenti,hogy le kell számolnom a munkahelyemről elvileg.Na de akkor 3 hónapig nem jelentkezhetek be,nem?Ha önként leszámolok,legalább is tudtommal nem.De jövő hónapba megyek megint érdeklődni.Bonyolult egy dolog az biztos.Nekem azt mondták,hogy 55000ft körül fizet a munkaügy a tanfolyam mellett.
2010. máj. 14. 22:35

Szia!! Én már a 3.-ra jelentkeztem, és elmondták, a tanfolyamra jelentkezéses tesztírás előtt, a munkaügyes, képzési vezető, hogy Akinek semmilyen ellátás nem jár, az a tanfolyam idejére a keresetpótlót kapja, bruttó 45ezret, ami nettó 39ezer...


De hogy utánna kinek mennyi jár, nem tudom...


Arra is rákérdeztem, hogyha Valaki nem kapja az álláskeresőt, mint én sem, hanem rendelkezésre állási támogatást, de akár az álláskereső segély jár Valakinek, ami a 3 hónapos, és a rát-tal egyező összegű, az továbbra is azt kapja, ebben az a rossz, hogy még a tanfolyam idejére sem emelik meg bruttó 45-re...


Vagyis nekem pl., ha bejutottam volna, mert válogatnak ám nagyon, akkor a rát összege maradt volna a következő egy évben is...

3. csodapók (válaszként erre: 1. - 480b578442)
2010. máj. 14. 22:35

Szia!/Itt is!/:)

A területileg illetékes regionális munkaügyi központ honlapján lehet találni képzéseket. De a munkaügyi központok is tudnak listát adni a lehetőségekről.

2010. máj. 14. 22:30
Milyen jo látni,h egy munkanélküli sincs koztünk és a fizetős tanfok sem érdekelnek senkit:)
2010. máj. 14. 22:25
Tudtok olyan tanfolyamrol aminek az ideje alatt neked fizetnek és utána a munkanélküli tovább jár.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook