Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes alatt munkanélkülit lehet kapni, vagy tanfolyamra járni? fórum

Gyes alatt munkanélkülit lehet kapni, vagy tanfolyamra járni? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 16. 08:37
Ú.jó sok szabid lett.Én azt sem tudom,hogy azt hogy fizetik ki,mert papíron 3200 ft a szabim,anno 2009-ben,de mikor kifizette 1700 volt :(Kettős jelenléti ív átka,de mit tudok csinálni?Ezért is vágyom rá.hogy végre megszabaduljak tőlük,mert félek nem kapom meg végül még a szabipénzemet sem,és kilátástalan,hogy visszavegyenek. Már ahogy hallom,ha valaki kismama vagy táppénzes,azonnal rugják ki,mondvacsinált ürüggyel,a lényeg az,hogy senki után nem akarnak fizetni:(Ez van ma Magyarországon....
10. wanda8
2011. okt. 15. 15:33

Ne mondj fel!!!Nekem is júliusban járt le a GYES.Utána kivettem a szabit,eddig el sem küldhetnek,nekem 78napom jött össze az évek alapján.Utána pedig szerződést bontottunk.A papírokkal mentem el a munkanélkülibe,amit már csak 3 hónapra adnak csak!Igényeltem a start plusz kártyát így a munkáltatómnak segítettem mert az állam fizeti utánam 2 évig a járulékokat!

NEM SZABAD FELMONDANOD!!!

2011. okt. 15. 12:10

Köszönöm a segítséget:) Gondoltam,hogy egyszerre nem kaphatok két ellátást,de merj kérdezni,mert csak akkor okosodsz :)

Bemegyek a munkaügyi központba,remélem eligazítanak. Az a baj,hogy a gyes (28ezer)kevés a megélhetéshez,nyilván nem csak én gondolom így,de a 4-6 órás elhelyezkedés vidéken nem megoldható,sőt városban sem,mert ha meghallják van gyereked,akkor már fordulhatsz is az ajtón,és csodálkoznak,hogy csökken a népesség!?

még egyszer köszönöm a segítséget :)

2011. okt. 15. 11:53

A gyes után még jár majd neked munkanélküli ellátás, ha volt az elmúlt 5 évben 360 nap munkaviszonyod. Munkaügyis tanfolyamra tényleg nem mehetsz, amíg Gyed-en, Gyes-en vagy. Egyes EU-s tanfolymoknál kiemelt célcsoport, aki előzőleg ilyen ellátásokon volt, tehát elvileg hamarabb bekerülhetsz majd tanfolyamra (nem tuti, hogy bekerülsz!) A tanfolyam ideje alatt jelenleg kapnak keresetpótlót, ami a minimálbér 60%-a. A kérdés, hogy majd akkor is ezek lesznek-e a feltételek.

De, ha lejár a GYED-ed, és mégis megszűnik a munkaviszonyod, akkor elmehetsz munkaügyis tanfolyamra, ha éppen indul valami, és ha a gyerek még nincs 3 éves, akkor utána még igénybe veheted a GYES fennmaradó részét.

7. 44bec28c36 (válaszként erre: 6. - Tundike77)
2011. okt. 15. 09:34
De GYES és munkanélküli ellátás akkor sincs együtt. Vagy ez vagy az. Szeptembertől ráadásul szigorodott az ellátásra való jogosultság is.
2011. okt. 15. 08:33

közös megegyezéssel akarok felmondani,mert a kislányom mellett nem tudok reggel 5-től.este 8-ig dolgozni,pláne,hogy még be is kellene járnom a városba. kilátástalan,hogy visszavegyenek.csak arra gondoltam,ha megszűnik a munkaviszonyom,akkor tudok regisztrált munkanélküli lenni,és egy tanfolyamot akkor bevállalnék-mert nincs pénzem privát kifizetni :(

egyébként a régi munkáltatóm egy gané volt,reggeltől estig dolgoztam fillérekért,de nem volt gyerek,ezért csináltam,de most a kislányom a legfontosabb.így is csak reménykedem,hogy a szabimat kifizetik rendesen,mert mikor táppénzes lettem a terhesség miatt ,cirka 14 ezerrel loptak meg,de nem tudtam mit tenni,nesze neked kettős jelenléti ív :(

5. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Tundike77)
2011. okt. 14. 21:57

Biztos, hogy nem.


De fogadd meg a tanácsom, Te semmiképp ne mondj fel!

2011. okt. 14. 21:56

Munkanélkülit nem kapsz GYES alatt!!! Munkanélküli által szervezett tanfolyamra csak az mehet, aki regisztrált munkanélküli, tehát te nem mehetsz. Csak olyan tanfolyamra, ami teljesen magán úton szerveződik.

GYES alatt lehet dolgozni, 6 órában.

3. szakalyadri (válaszként erre: 1. - Tundike77)
2011. okt. 14. 21:37

Fel ne mondj!!!!

Gyes mellett nincs munkanélküli!

Tanfolyamra max vmi kedvezményt kapsz kismamaként.

2011. okt. 14. 21:36
szerintem mindkettőt nem kaphatsz,vagy gyes vagy munkanélküli!
2011. okt. 14. 21:34

Mindjárt lejár a gyedem,és a volt munkáltatómnál nem tudok dolgozni a gyerek miatt.Így valahogy fel kell mondanom(remélem közös megegyezéssel).

Az lenne a kérdésem,hogy a gyes alatt kapok e munkanélküli járadékot,ha már nincs munkáltatóm,vagy a munkaügy által végezhetek-e tanfolyamot?Bármi jó lenne,csak haladjak előre :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook