Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanfolyam munkanélkülieknek fórum

Tanfolyam munkanélkülieknek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. Tina87 (válaszként erre: 66. - D4464aaf8a)
2010. máj. 25. 22:35

Sajnálom :S

Dühítő, tudom

2010. máj. 25. 20:30

Lányok, nem vettek fel a gyógypedagógiai-asszisztensi képzésre sem...


Ez a 3. tanfolyam elutasítás egymás után...


Nem elég, hogy munkát nem adnak sehol, még a tanfolyamokra sem lehet bejutni, mert ott is válogatnak...

65. Tina87 (válaszként erre: 64. - Katje)
2010. máj. 25. 15:58

de azért jelentkezett tanfolyamra mert büdös neki a munka...eddig 20on ezret kapott az önkormányzattól, persze nem sok csak dühítő hogy én egyedül próbálom nevelni a gyerekem és nekem a munkaügyiben nem sok okosságot mondtak, semmivel nem bíztatnak.

Nem azért csak bosszantó, nem vagyok én olyan áskálódós csak zavaró na :((

64. Katje
2010. máj. 25. 15:40
Másfél, egy év munka után kétlem, hogy túl sok támogatást kapna. Viszont volt kitartása és utána ment a tanfolyamoknak. Tessék utánozni.
63. 480b578442 (válaszként erre: 62. - Tina87)
2010. máj. 25. 13:21

Erre mondják,h szemesnek áll a világ.Vagy.

Élni tudni kell:)))

62. Tina87
2010. máj. 25. 12:31

Kicsit felvagyok háborodva egy sztorin :S

Ismerős csaj 27 éves, eddig kb 1-1,5 évet dolgozott összesen és most már több mint 1, 5 éve nem melózik, csak a járadékot meg segélyt kapta.Kérdem tőle, hogy lejár neki a RÁT nem akarna már munkát keresni, mert se kutyája se macskája azért eladónak elmehetne simán.Erre most fél évig minimálbért fog kapni mert angolra fog árni :S Azt hittem hanyatt esek.Döbbenet, hgy ő aki bármit elmehetne dolgozni, csak büdös neki a meló, kap tanfolyamot és még fizetnek is neki érte...és már 1,5 éve ezt csinálja.Kiváncsi leszek ha lejár a tanfolyam mit talál ki, de szerintem dühítő.Más meg gyesből tengeti meg szenved...

Bocsi csak valahova ki kellett írnom magamból és itt aktuális...

61. 480b578442 (válaszként erre: 60. - Katje)
2010. máj. 22. 21:29

Értem,koszonom a segitségedet.

Mint ahogy az elobb egy másik forumon irtam ez a munkahely bármikor meg lesz sőt ma beszéltem a főnokkel és ő is azt tanácsolta menjek tanfolyamra mert hozzá bármikor mehetek.

Messze van,nem sokat fizet a tanfolyan viszont itt van a kozelben ráadásul kozel azt a pénzt megkapom amit a munkahelyen és én ahogy látom a tanfolyamisták 1-kor már kijonnek munkábol pedig 5-re érnék haza.Szoval mérlegelni kell.

Nekem nagyon sok ismerősom van akik jártak ilyen tanfolyamokra és nem külonosebben volt nehéz bejutniuk.Azt ajánlották ne a munkaügyi kozpontba menjek,hanem a képző kozpontba. Majd meglátjuk,résen leszek.

60. Katje (válaszként erre: 59. - 480b578442)
2010. máj. 22. 21:13

Nem az a lényeg, hogy hány hónapot töltöttél el a legutolsó munkahelyeden.

Álláskeresési járadék az utolsó 4 évben ledolgozott 365 nap után, álláskeresési segély az utolsó 4 évben ledolgozott 200 nap után jár. A tanfolyam... arra még mindig él, hogy 3 hónapig regisztrált munkanélkülinek kell lenned.(és baromi kevesen jutnak be)

Én a helyedben inkább elfogadnám az állást.

2010. máj. 21. 23:08

Sziasztok

Lenne egy kérdésem amivel nem tudok zoldágra vergődni.Tudnátok-e segiteni.

Most jelenleg passziv táppénzen vagyok 2 hete.

Kaptam egy állásajánlatot ahol bejelentenének minimál bérrel 5 honapra.Szeretném megkérdezni ha elfogadom az 5 honap után jogosult leszek ujra a munkanélkülire és a tanfolyamra(k)

58. Tina87 (válaszként erre: 57. - 480b578442)
2010. máj. 16. 16:04
Akkor kiváncsian várom a tapasztalatodat.
57. 480b578442 (válaszként erre: 56. - Tina87)
2010. máj. 16. 15:39
Haha.Segít!Egyáltalán nem sőt nekd kell itt is észnél lenni és mint valaki korábban írta rámenősnek lenni.Egyáltalán nem foglalkozik ezzel.Én alk.munkavállalóként mentem hozzájuk időnként a kiskönyvet lepecsételtetni.Csak annyit kérdeztem hány napot lehet vele havonta dolgozni illetve meddig nem kell utána adózni.A munkavállalás szabályaival magának kell tisztában lenni és magát büntetik meg hisz magának van jövedelme.Erre mondtam én ha lenne nem itt lennék.Na erre elhallgatott az ügyintéző.Munkanélküliként még nem voltam,majd jövőhónapban megyek és akkor elmondom tapasztalataimat.
56. Tina87 (válaszként erre: 55. - 480b578442)
2010. máj. 16. 15:30
Ha be se lehet kerülni, akkor nekünk nem jóó...egyébként mennyire segít az elhelyezkedésben a munkaügyi központ vagy annyira nem?már munka találáa címén kérdem...
55. 480b578442 (válaszként erre: 51. - Tina87)
2010. máj. 16. 15:13
Melyik mennyi.3 hónapostól az 1 évesig bármennyi lehet.Szerintem ezek csak arra jók ha nincs más legalább párhónapig még kapsz valami kis pénzecskét.Szerintem ezért is csinálják,addig is nekik legalább van munkahelyük.Tudod a közmondást.Nincs olyan rossz ami valakinek jó ne lenne.
54. Tina87 (válaszként erre: 52. - D4464aaf8a)
2010. máj. 16. 15:08
Hát ez szomorú, az állam meg megcseszheti...
53. csodapók (válaszként erre: 48. - Tina87)
2010. máj. 16. 15:05

Sziasztok! Pedig hivatalosan Gyes mellett is leget tanf.-ra járni. Ha nem kapsz megfelelő tájékoztatást, érdemes telefonálni a regionális központba és ott a képzésekkel kapcsolatos ügyintézővel értekezni. Én is ezt tettem, onnan tudom mind azt , amit eddig leírtam.

De a konkrét képzésre a helyi munkaügyi központ tud küldeni, nekik meg van határozva egy éves keret és azt osztják be. a szerint küldenek ill. adják meg a kereset pótló támogatást. De ha keveset mondanak összegszerűen, alapos indokkal lehet magasabbat kérvényezni. Ezt is gyakorlatból tudom!

Amit megadtam oldalt, onnan is lehet képzést keresni, de ezt csak nagyon tapintatosan lehet kérni, mert elég érzékenyek rá, ha meg szeretnéd oldani önmagad a kérdést!

Nagyon sok sikert mindenkinek!!!

2010. máj. 16. 14:52

Nekem meg emelt szintű szociális ügyintézőim van, de ahhoz mindenhol kötelező a diploma, és az új KET. törvény szerint a felsőfokú közigazgatási versenyvizsga, anélkül szóba sem állnak...


ÍGy hiába van meg ez a végzettségem, mintha nem is lenne...


A Szoc.gondozóiról, és a kisgyermek-gondozóira meg nem jutottam be...

51. Tina87 (válaszként erre: 50. - 480b578442)
2010. máj. 16. 14:48

Ez durva azért...és a tanfolyamok mennyi ideig tartanak amúgy pár hónap vagy hogy van?Igazából már nem tudom mit érné meg csinálni??

Most lesz egy felsőfokum remélhetőleg de ezzel se érek semmit, meg már van logisztikai ügyintézőm, gyakorlat nélkül az se jó semmire...

50. 480b578442 (válaszként erre: 48. - Tina87)
2010. máj. 16. 14:46
Én mikor gyesen voltam szintén akartam tanfolyamot végezni.Voltam a munkaügyibe,a hölgy készséges volt és azt mondta szokott lenni gyeseseknek is de most nincs és jó ideje nem is volt.Most,h munk.nélküli lettem majd megint megyek,kíváncsi leszek most vajon lesz e amiket itt hallok,h ahhoz is proti kell.
2010. máj. 16. 14:44
Igen, regisztrált álláskeresőnek kell lenni...
48. Tina87
2010. máj. 16. 14:43

És gyesen lévő ha megy tanfolyamra kap vmit érte vagy csak az álláskeresőknek jár?

Múltkor bementem a munkagyibe de 3 órás sorban állás után, miután mondta a nő gyesen vagyok így nem foglalkoznak velem :( majd ha regisztrált álláskereső leszek...most akkor ez hogy van??

47. bang11
2010. máj. 16. 11:52
ennyire keveseket érint a téma?
46. bang11 (válaszként erre: 22. - Csodapók)
2010. máj. 16. 00:16
nagyon igaz
2010. máj. 16. 00:12
Szia!!
44. 480b578442 (válaszként erre: 42. - D4464aaf8a)
2010. máj. 16. 00:05
Valoszinu igy van de mivel én előtte munkaügyon dolgoztam azt hiszem ennek volt tekintéje és talán ez mentett meg.Hozzám teljesen humánus volt a jogász.Azt tudom,h elvileg gyesről visszakellett volna venniük és ha nagyon kardoskodom valahol biztos adnak munkát de nekik az volt a cél,h 1 embertől megszabaduljanak igy ezzel nem sokat érek legfeljebb olyan munkát adnak ami jo szar,vagy kicsinálnának és én mennék el akkor viszont ugrott a végkiel.igy én is jobban jártam.Na megyek majd holnap benézek.Üdv
43. bang11
2010. máj. 16. 00:04

Végre egy álláskereséssel kapcsolatos téma!

Egyik rokonom nem rég jutott be egy ilyen képzésre a minimálbér 65%át (42e) kapja ápolónak (nagy nővér hiány van állítólag pedig úgy hallani), a másik két ismerősöm tavaly kezdték egyik műszakieladónak,

másik cukrásznak tanul, különböző tanfolyamokon és ők a minimálbér 90%.át kapják havonta 58 ezret .

Nem értem mi szerint dől el melyik képzésre járok mennyit kapnak? mert nem tűnik logikusnak..

2010. máj. 16. 00:00
Én is felutaztam Szombathelyre, mert Egerszeg oda tartozik, és ott hamar rájöttem arra, amire már előtte sokan figyelmeztettek, hogy a munkajogászok nem a dolgozók, hanem a munkáltatók érdekeit védik...
41. 480b578442 (válaszként erre: 40. - D4464aaf8a)
2010. máj. 15. 23:58
Inkább megijedtél mert munkaügyi jogász van minden munkahelyen én is a munkahelyi jogászhoz mentem.De persze nekem a férjem is volt már hasonloban és szedtem az igéket.Vele is megcsinálták,h délben odahivta a főnok irja alá a megszünéses papirját előző nappal amit nem is lehetett volna csak suliban volt a főnoke és valakinek dolgozni kellett a boltban.Nagyon észnél kell lenni persze ha váratlanul tőrténik én sem tudom mit tettem volna.
2010. máj. 15. 23:50
Hát... mögöttem akkor nem állt Senki, és úgy könnyű volt kirakni onnan, nem volt semmilyen védelmem...
39. 480b578442 (válaszként erre: 38. - D4464aaf8a)
2010. máj. 15. 23:48
Pufff. Na velem pont ezt akarták és még azt is hozzátették még ma,most.Na erre borult ki a bili és felemeltem a hangom,mondtam mindent még káromkodtam is.Azt mondtam csak ha munkaügyi jogászhoz megyek akkor vagyok hajlando és a feltételeket én szabom meg.Belementek mert legalább sikerült leépiteniük és igy valakinek megmaradt a munkahelye de ha megijedek és elkezdek pityeregni simán megiratják velem a felmondásomat.Persze alig vártam,h kiérjek a cégtől ugy elkezdtem bőgni,h 1 megállot gyalogoltam hazáig mert végigbőgtem az utat és utána 3 napig joformán csak aludtam most kezdek magamhoz térni.
2010. máj. 15. 23:39

Mert úgy intézték, hogy közös megegyezés legyen, és én kérjem a felmondást...


Addig nem hagytak nyugton...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook