Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Támogatnád a gyermeked tanulmányaid, ha olyan egyetemi szakra menne, amivel semmire sem megy? fórum

Támogatnád a gyermeked tanulmányaid, ha olyan egyetemi szakra menne, amivel semmire sem megy? (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. 9d7907a17a (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2013. ápr. 9. 13:50
Ott a pont.
49. Mazsinka (válaszként erre: 48. - Vica66)
2013. ápr. 9. 13:46
Nem érted, hogy ösztöndíjas? Mellette dolgozik is, hogy finanszírozná a párja?
48. vica66 (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2013. ápr. 9. 13:41

A barátnőd esetében saját maga, illetve a párja finanszírozza a tanulmányait már, nem a szülei.

Sokat számít, hogy nincs még gyerek, mert az bizony költséges, és időigényes "hobbi".

47. Cippora (válaszként erre: 40. - F7238c74ca)
2013. ápr. 9. 13:41
Értem,korrekt :)
46. vica66 (válaszként erre: 44. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:37

Nem a kérdés az volt, hogy támogatnád-e, ha olyat akarna tanulni, amivel semmire sem megy.

Gondolom, a topiknyitó a köztudottan értéktelen diplomákra, úgynevezett "büfészakokra" gondolt.

Nem arról van szó, hogy nem felel meg a szülő elképzeléseinek. Az nem baj, amennyiben nem az iskolapadban "melegedésről" van szó évekig.

Szóval sem írtam, hogy rossz anyának tartanálak.

45. Tavirózsa :) (válaszként erre: 42. - F7238c74ca)
2013. ápr. 9. 13:33

Nem sértődöm meg, hisz nem ismersz. Bár éppen ezért mert nem ismerlek nem is érdekel a véleményed.

Elnézést az őszinteségért.

44. Tavirózsa :) (válaszként erre: 41. - Vica66)
2013. ápr. 9. 13:30

Nem hinném, hogy ezt írtam volna.

Egyébként ezeket a gyerekeket mi neveljük, tehát úgy gondolom, hogy akár akaratlanul is befolyásoljuk, terelgetjük őket az életben.


A kérdés az volt, hogy támogatnám e, ha más utat választ, mint az én elképzelésem. A válaszom az volt, hogy igen, minden további nélkül.

Hogy más mit csinál az már az ő dolga.

Nem gondolom, hogy azért, mert a gyerekem mellé állok akkor már rossz anya lennék.

43. Mazsinka (válaszként erre: 37. - Vica66)
2013. ápr. 9. 13:29

A párjával él, gyereke még nincs, a párja is dolgozik. Barátnőmnek van munkája, mellette még tanul (doktori fokozatot csinálja, és ehhez jár neki ösztöndíj is), és még egy csomó rendezvényen részt vesz, tevékenykedik, mutatja meg magát, gyakran ingyen teszi mindezt. Megismerték, elismerték, és egy jó kis munkahely van kialakulóban neki. Persze külföld még így is többet tartogatna számára anyagiakban...


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha az az élete, amit tanulni akar, akkor tegye, és aztán mutassa meg magát, mert ha valamiben valaki a legjobb, és rendületlen, akkor olyan nincs, hogy eltűnik a süllyesztőben.

42. f7238c74ca (válaszként erre: 38. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:27

Igen.

Bölcstelen szeretetnek tartanám, ha így gondolkodnék.

Elnézést az őszinte szóért.

41. vica66 (válaszként erre: 36. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:26

De vajon jót teszek-e vele, ha minden kívánságát teljesítem?

A támogatás nálam azt is jelenti, hogy próbálom megmutatni a döntésének lehetséges következményeit, mielőtt meghozná, elmondani a véleményem, megmutatni a pozitív, negatív oldalát is a dolgoknak. Nem feltétlenül azt, hogy kritika nélkül ráhagyom.

40. f7238c74ca (válaszként erre: 34. - Cippora)
2013. ápr. 9. 13:25

Drasztikus, mert aggódom.

Látok családokat, ahol még 30 felett is ott élnek a "gyerekek".

Van munkájuk, de a fizetésüket élményeikre költik.

Amióta csak megszülettek az önállóságra nevelem őket és ehhez minden támogatást megkaptak.

Nagyon imádnak is érte.

Én is nagyon korán jöttem el otthonról, de szülői támogatás nélkül.

Tudom tehát, hogy ez kemény dolog.

Ezért abba a gyermekembe, aki nem értelmetlenül teszi ezt, kertelés nélkül befektetek, természetesen az önállóság támogatására.

De ha valaki nem túl felelős döntést hoz, abban nem fogom támogatni.

És ezt tudni is fogja.

Miért támogassam abban, ha fejjel megy a falnak?

39. Cippora (válaszként erre: 32. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:23
Szerintem itt már nem arról van szó,hogy megállja a helyét.Sokan bármit megtennének,hogy állásuk legyen (akármilyen) és ha erről az oldaláról nézzük,akkor én sem támogatnám a lent említett "hungaromicsoda" szakot...
38. Tavirózsa :) (válaszként erre: 35. - F7238c74ca)
2013. ápr. 9. 13:22
Elolvastad, hogy mire reagáltam így???
37. vica66 (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2013. ápr. 9. 13:22

Barátnődnek van családja, gyereke, akit el kell tartani, munkája, megél?

Azok, akik külföldön budit takarítanak, szintén mást képzeltek el maguknak, nyilván a megélhetés, egy élhetőbb jövő reményében vállalták, amit csinálnak, vagy az itteni kilátástalanságból menekültek.

36. Tavirózsa :) (válaszként erre: 31. - Vica66)
2013. ápr. 9. 13:21
Ezzel én is így vagyok már kiskorától, de, ha támogatásra vagy segítségre van szüksége akkor minden további nélkül, mindenben.
35. f7238c74ca (válaszként erre: 29. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:20

Ez úgy hangzik, hogy akár "tulajdonom" is írhattad volna.

Ilyen aranykalitka.

Ez mire jó?

34. Cippora (válaszként erre: 27. - F7238c74ca)
2013. ápr. 9. 13:20
Alapjában véve igazad van,de mégis kicsit drasztikusan látod.Én sem abból élek amit eredetileg tanultam,ha újra tehetném,biztos nem ezt tanultam volna,de ennek ellenére 21 évesen elköltöztem otthonról :)
2013. ápr. 9. 13:20
az említett 33 éves ismerősöm még otthon él a szülőkkel, még segédmunkásnak sem veszik fel
2013. ápr. 9. 13:19
Egyébként meg honnan tudjátok előre, hogy az amit választ az rossz, vagy nem fogja megállni benne a helyét? Ennyire nem bíztok a saját gyereketekben?
31. vica66 (válaszként erre: 29. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:19

Igaz. :-)

Én is szeretem a gyerekem, de csak értelmes dolgot vagyok hajlandó finanszírozni, nem azt, amire épp kedve szottyan. Mert az életre próbálom nevelni, nem arra, hogy anyu-apu majd mindent alámtol úgyis.

2013. ápr. 9. 13:19
Egyébként meg az sem igaz, hogy nem viheti valaki sokra ilyen végzettségekkel. Egyik jó barátnőmnek sincs sztárdiplomája, mégis rendületlenül hisz benne, és csinálja, nyomul, kiemelkedően jó, és úgy látszik, lassan beérik a gyümölcs. Persze lehet azt is mondani, hogy más végzettséggel könnyebben érne a gyümölcs, de mit tegyen, ha ez érdekli? Egyszer még azt is mondta, hogy ő nem menne külfölfre budit takaríani még akkor se, ha tízszer annyit keresne, mert amit most csinál, az az élete, a hobbija egyben, amit nem tudna semmi pénzért feladni.
29. Tavirózsa :) (válaszként erre: 28. - Vica66)
2013. ápr. 9. 13:18
Azért a gyerekem!!!!
28. vica66 (válaszként erre: 24. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:17
Szintén nem bántásból: a maga kárán, de te izzadod ki az árát.
27. f7238c74ca (válaszként erre: 22. - Cippora)
2013. ápr. 9. 13:17

Én ilyentől nem félek.

A tanulás célja az, hogy képesek legyenek megállni a lábukon.

Ezt támogatom.

Nem támogatok olyat, amivel majd még 30-40 éves korában is velem kell lakjon.

Nem vagyok a magam ellensége és az övéké sem.

26. vica66 (válaszként erre: 23. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 9. 13:15
Minden bántó szándék nélkül, ezzel a logikával középsuli után mehetne dolgozni is akár, ha nem számít a végzettség. Minek "üdüljön" akkor a felsőoktatásban?
25. Mazsinka (válaszként erre: 23. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 9. 13:15
Azért egy halvány dunsztja csak lehet az embernek, mi a kelendőbb, a hungarológia vagy a elekromérnöki...
24. Tavirózsa :) (válaszként erre: 15. - Kangaroo Island)
2013. ápr. 9. 13:14

Ha mégis így lenne akkor majd átképzi magát, hisz jó pap is holtig tanul.

Azzal jobbat tennék, ha valami olyat erőltetnék rá amihez semmi kedve és lehet el sem végzi. Utána engem hibáztasson?

Mindenki a maga kárán tanul én úgy gondolom.

2013. ápr. 9. 13:12
Mivel egyre inkább azt látom, hogy nem a végzettség számít az elhelyezkedésnél, ezért felőlem akármit tanulhatna, legalább addig jól érzi magát a bőrében. De azt mondjuk valóban célszerű átbeszélni vele, hogy milyen esélyei vannak. Bár persze ez is egy elég furcsa beszélgetés lenne, mert ki a franc tudja, hogy 3-5 év múlva mi lesz piacképes itthon vagy külföldön. Ahogy éppen jó mázlival már a feleslegesnek bélyegzett szakon is belefuthat olyan kapcsolati tőkébe amivel sokkal többre mehet mint nagyon sok iskolával.
22. Cippora (válaszként erre: 18. - F7238c74ca)
2013. ápr. 9. 13:12
Ezzel csak azt érnéd el,hogy a gyereked eltávolodjon tőled...
21. vica66
2013. ápr. 9. 13:12

Nem. Szeretném, ha egyszer majd nélkülem is megállna a lábán, nem ahhoz szokna hozzá, hogy bármit finanszírozunk, amit csak elképzel magának, legyen az bármilyen időpocsékolás.

Kultúrával, egyebekkel lehet hobbi szinten is foglalkozni, vagy másoddiplomát szerezhet, ha nagyon érdekli, de azt már tegye saját erejéből.

Elég értelmes ahhoz, hogy megértse, nincs annyi keretünk, hogy a pénzt kidobáljuk az ablakon. Amíg élek, tudom támogatni (bár szomorú lennék, ha még harmincvalahány évesen is nekem kéne eltartani), de utána mi lesz?

Sajnos az a nagy dilemma, hogy bármit tanul, nincs garancia rá, hogy ha végez, lesz kereslet a tudására. De amivel már most is eleve esélytelen, arról lebeszélném.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook