Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol/hogyan kell a TB-t intéznem, ha befejeztem az egyetemi tanulmányaimat? fórum

Hol/hogyan kell a TB-t intéznem, ha befejeztem az egyetemi tanulmányaimat? (tudásbázis kérdés)

2014. ápr. 14. 19:55

Ügyvezető voltál bérezéssel?

Akor kellett volna fizetned

Egyszerű beltag egyszemélyes + kültag bt esetén alkalmazott nem lehet.

Jövedelemet kifizetést vettél fel?

Akkor tb is fizetned kellett

Be kell menned a NAV-hoz kitölteni eg papirt és fizetned 6500 körüli pénzt/vagy elhelyezkedned , hamár egyetem/

2014. ápr. 14. 14:34
Köszönöm mindenkinek!:)
2014. ápr. 4. 11:24

Amikor a fiam másfél éve befejezte a fősulit, nem kapott azonnal munkát, de a TB a tanulás után még egy darabig rendezve volt, úgy emlékszem október végéig talán. Utána naponta x forintnyit kellett volna fizetnie, havi talán 6.600-at, de végül menet közben elkezdett dolgozni.

Érdemes utánanézni, hogy neked mi az előnyösebb, mert a vállalkozóknak szerintem jóval több a TB akár van bevétel, akár nincs. Ha van könyvelőtök, akkor ezt ő meg tudja mondani, hogy mit kell csinálni, de a NAV-on keresztül bonyolódik, ez tutifix.

2014. ápr. 4. 10:35

Munkaügyibe mindenképp menj be, vannak vállalkozói támogatások is.

Ha nem lennél vállalkozó, akkor viszont a helyi önkormányzatnál fizetnék helyetted a TB-t, persze ennek vannak feltételei.

2014. ápr. 4. 09:44
A NAV-nál kapsz rá választ és nyomtatványt is adnak a bejelentéshez.:)
5. Kiss Mária (válaszként erre: 2. - Zeanny)
2014. ápr. 4. 09:39
Én úgy tudom, ha beltag vagy és nincs máshol biztosításod munkaviszonyod vagy tanulmányt sem folytatsz akkor oda kell bejelentsd magad és ott kell járulékot fizetned magad után. Tagként azt hiszem nem lehet másként
2014. ápr. 4. 09:36
Hívd fel a kerületi kormányhivatalt, korábban okmányhivatal volt, kérdezd meg tőlük. Sok sikert!
3. tamcs1987 (válaszként erre: 2. - Zeanny)
2014. ápr. 4. 09:35

Annak idején, én egyből mentem a munkanélkülibe bejelentkezni, mivel kis naívan azt hittem, hogy akkor biztosított leszek... Mondták, hogy nem, mivel nem volt keresetem eddig!

Akkor úgy mondták, hogy az APEH-be kell menni és ott kapsz csekket, amit magadnak kell fizetni, saját magad után ugye :) Ez már 4 éve volt! Nem tudom, máshol is így van-e!

2014. ápr. 4. 09:17

Nemrég fejeztem be az egyetemet, de annyira béna vagyok ezekben az ügyekben, hogy szeretnék egy kis segítséget kérni.


Hová kell fordulnom, hol kell bejelentenem, hogy megszűnt a TB támogatottságom, hogyan tudom magamnak befizetni??


Illetve van egy Bt-nk a párommal, én vagyok a beltag, de nem nagyon van vele dolgom/dolgunk, csak néha használjuk, ha olyan munkát kap, aminél számlát kell adnia...

Valahol azt olvastam, ez is TB támogatottságot adhat...de ezt már végképpen nem értem..:D

2014. ápr. 4. 09:15
Befejeztem az egyetemi tanulmányaimat...hol/hogyan kell a TB-t intéznem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook