Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Támogatnád a gyermeked tanulmányaid, ha olyan egyetemi szakra menne, amivel semmire sem megy? fórum

Támogatnád a gyermeked tanulmányaid, ha olyan egyetemi szakra menne, amivel semmire sem megy? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. ápr. 9. 13:11

Szerintem néha a szülők sem tudják jól megítélni, hogy mi "hasznos" és mi nem.

Kevés olyan szak van, amire azt mondanám, hogy nem támogatom, ha annyira szeretné, oldja meg maga.

2013. ápr. 9. 13:11
Hát...nehéz kérdés.Egyrészről ő dönt,hátráltatni biztos nem hátráltatnám,de hülyeséget sincs értelme tanulni.Van egy csomó olyan szak,amikre ismerősök jártak,hogy azt se tudtam mi az,és amikor megkérdeztem mit fog vele kezdeni,hol lehet ezzel dolgozni,csak a vállukat meg a szájukat húzogatták.Én kozmetikus vagyok,ezt mikor tanultam,anyagilag is meg kellett támogatnia a szüleimnek,mert a gyakorlati oktatás egy vagyon.Ők támogattak,de lehet nem kellett volna,hiába szeretem,ha nem lehet elhelyezkedni benne...
18. f7238c74ca (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2013. ápr. 9. 13:11

Fizetős szakot nem támogatnék.

Ha már nem sikerült lebeszélnem, akkor is valószínűleg végig mormognék miatta és azon lennék, hogy minél előbb elköltözzön otthonról és álljon meg a saját lábán.

Nem nagyon érdekelne, ha nem lenne elég ideje tanulni.

Talán ez felébreszti.

És természetesen közben végignézheti, hogyha a testvére normális szakot választott, hogy őt meg segítem.

Hallgathatná a bezzegelést is.

Nos nem hiszem, hogy ezek ne válnának be és hagyná az egészet a csudába.

17. 61aead8e24 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. ápr. 9. 13:05
mert szakmát nem ad, gimnáziumot végzett, nem szakiskolát- tegyük fel, nyelveket nem tanulnak ilyen szakokon, csak az lényeg, hogy kapják meg a diplomát és ne kelljen dolgozni
16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2013. ápr. 9. 13:05
Igen!:)
15. Kangaroo Island (válaszként erre: 14. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 9. 13:02
Mert nem nőtt még fel ahhoz, hogy tisztán lássa azt, hogy amit választ az csak divatszak vagy tényleg hasznos és akarja, tehetséges benne.
2013. ápr. 9. 13:01
Az ő élete, az ő döntése. Miért ne támogatnám?
2013. ápr. 9. 13:01
Bármit tanulhatna, támogatnám. Mert mit mond, most. Diplomások, olyan szakmákkal, amik nyugaton hiányszakmák, évek óta itthon munkanélküliek, akkor melyik is az a szakma, amivel itthon megy valamire?? Mit látnak ma a gyerekek? Hogy anyu vagy apu munkanélküli, pedig van szakmájuk, diplomájuk. Akkor ő miért tanuljon?? Hogy ő is beálljon a sorba?
12. szafaripók (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2013. ápr. 9. 13:00
Miből gondolod, hogy semmire nem megy vele? Azért, mert "kultúra"? Ha jó területet választ, simán kaphat olyan külföldi ösztöndíjat, hogy rögtön sínre kerül az élete... De ezért (is) meg kell dolgozni...
2013. ápr. 9. 12:59
ismerősöm hungarológiát végzett, 3 éve nincs munkája, csupán 2 hónapot dolgozott, pedig már 33 éves múlt
2013. ápr. 9. 12:57

De ehhez a szülőnek is észen kell lenni. Éreztetni kell a gyerekkel a támogatását, azt, hogy nem ellenkezni akar vele, nem kiszúrni akar, hanem ésszerűen elmagyarázni a jövőképét, ami sehogyan sem fog festeni x végzettséggel. Fontos a tapintat, mert a gyereknek lehet, hogy ez a szak a szíve csücske, és ha beletiprunk a lelkébe, juszt is máshogy akarja sokuk csinálni.


Na, nekem nincs gyerekem, de így tudom elképzelni.

2013. ápr. 9. 12:52

Semmiképpen!

Utólag meg fogja bánni ő is, sok hasonló embert ismerek, akik így jártak.

2013. ápr. 9. 12:51
Az enyém anno klasszika-filológia szakban gondolkodott. Nagyon érdekelte, de felmerült az elhelyezkedés lehetôsége. Szerencsére más területet választott, bár hobbi szinten megmaradt az ezirányú érdeklôdés. Nagyon fontos, hogy piacképes végzettsége legyen, különben a család belerokkan anyagilag a taníttatásba, utána meg nem tud elhelyezkedni. Ha van már egy jó végettsége, esetleg utána másodvégzettségként, ha azt nagyon szeretné tanulni.
7. patapucs (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2013. ápr. 9. 12:47

Ha átbeszéljük és meg tudja indokolni, hogy ez miért érdekli, miért vonzza és mit fog majd utána kezdeni ezzel, akkor valószínűleg igen.

Akkor nem, ha csak azért, mert jól hangzik, hogy van egy diplomám vagy hogy ne kelljen még dolgoznia. Ez túl drága "hobbinak".

2013. ápr. 9. 12:40
csak akkor ha tényleg látom, hogy kiemelkedően tehetséges, tényleg ezzel akar foglalkozni és neki van ebben jövője...ha ezek nincsenek, nem kell a kudarc és az időhúzás. Nincs olyan szak ami semmire nem jó, csak nem mindenkinek való, és ha neki nem való akkor nincs értelme
2013. ápr. 9. 12:36
Ha ő ezt akarja szívvel-lélekkel akkor igen támogatnám...
4. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2013. ápr. 9. 12:36
Részben. Ezt úgy értem, támogatnám a tanulmányait, de csak akkor, ha ő is hozzá tenné a magáét. Pl. jól tanulna és felvennék államilag finanszírozott szakra.
2013. ápr. 9. 12:36
Ha nagyon érdekli, tényleg ez az amit csinálni szeretne, átbeszéltük, hogy ezzel a szakkal mik a lehetőségei, és így is mellette van, akkor igen.
2013. ápr. 9. 12:33
elnézést, tanulmányait
2013. ápr. 9. 12:33

pl kulturológia, hungarológia, közép-európai területi kultúra-ilyenekre gondolok

aki elvégez egy ilyet, és nincs szakiskolája,annak gyakorlatilag van egy diplomája és semmi szakmája

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook