Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Talpamon (csak az egyiken) pici apró pontok vannak melyek kissé kitülemkednek, mi lehet ez? fórum

Talpamon (csak az egyiken) pici apró pontok vannak melyek kissé kitülemkednek, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 10. 10:42

Az immunrendszer erősítése sokféleképpen lehetséges.

Egészséges életmód -kevés cukor!

Sok szabad levegő.

Probiotikumok, esetleg multivitamin.

Bizonyos növények, grapefruit, C vitamin.

Nem tudom, mennyibe kerül,mert én mlm-ben vásárolok. Nekem ott éri meg és a többit annyira nem ismerem.

Egyébként mi általában almaecetet használunk, de lehet most a 20%-os jobb volt.

Ez is fertőzés - vírus. :((

2012. dec. 10. 10:12
Igen fogok venni azt is, mennyibe kerül? Köszi szépen hogy drukkolsz, nagyon jól esik. Nekem ilyenem még soha nem volt, azt sem tudtam hogy mik ezek, azt hittem, hogy bőrfertőzés.
26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - Rubin17)
2012. dec. 10. 10:03

:))

Akkor most szurkolok neked, hogy a gaz latrok eltűnjenek!

Attól még javadra válna egy kis immunerősítés!

2012. dec. 10. 09:55
Mióta 20%-os ecettel kenegetem a lábam, megváltozott a színük és picit halványodtak.
24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - Rubin17)
2012. dec. 10. 09:26

Lehetséges, hogy jó jel. Várd meg míg az összes eltűnik.

Ha valamelyik szemölcsöt is megsérted a reszelővel, szétterjesztheted a vírust.

Nem tenném.

2012. dec. 10. 09:21
Szerintetek az, hogy most nem fáj a talpam ahogy megyek, és nem viszket annyira, jó jel? Vagy ez semmit nem jelent? A sarokreszelőről mi a véleményetek? Mert olyan nagy területen vannak a szemölcsök hogy arra gondoltam lereszelem azt a területet.
2012. dec. 9. 14:26
21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - Rubin17)
2012. dec. 9. 14:16

Az is, jó, de érdemes mellé a vírusirtó fűszereket is használni, sok fokhagymával. :)

A probiotikumok immunerősítők.

20. Rubin17 (válaszként erre: 19. - F64f0d9a69)
2012. dec. 9. 14:08

Hát csak annyit mondott, hogy ha nem használ az ecsetelő, akkor menjek vissza és megbeszéljük a további lépéseket pénztárcámhoz mérten.

Ha szedek eurovit multivitamint az is jó?

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Rubin17)
2012. dec. 9. 13:39

Na és akkor mit akarnak veled megvetetni?

A C vitamin mindenképpen fontos.


[link]


Probiotikum készítmények. Nekem pl.csak Acidophilus van és az is tökéletes.

Nem kell szerintem sok pénz hozzá, hanem pl.jó étrend. (is)

18. Rubin17 (válaszként erre: 17. - F64f0d9a69)
2012. dec. 9. 12:38
Köszönöm szépen a válaszod, nagyon jól jön minden tanács mert nagyon elvagyok keseredve. Áztatom ecetes vízben és kenegetem ecettel is. Remélem használ valamennyire. A bőrgyógyász amúgy rögtön megkérdezte mikor elmentem hozzá, hogy hogy állok annyagilag. Nem tudtam mire vélni ezt a kérdést. De azóta már felvilágosítottak.
2012. dec. 9. 12:06

Az immunrendszert is meg kell erősíteni, hogy a szemölcs vírusát el tudja pusztítani.


Ha elszíneződik lehet, hogy a kezeléstől pusztul a nyavalyás!

Fertőtlenítsd is esetleg, hogy ne tudjon terjedni.

Betadine, ecet, grapefruit mag csepp,oregano olaj, szódabikarbóna stb.

2012. dec. 9. 10:37
A bőrgyógyász szerint is szemölcsöm van. Aggaszt engem az, hogy napról napra több van, a színűk megváltozott barás-bordósra, és olyan aprók mint egy tűszúrás, és ez miatt kezelni is nagyon nehéz mert az ecsetelőhöz semmi ezközt nem adtak így fültisztitóval akrobatázok és ott is lekenem ahol pedig nem kéne.
15. Rubin17 (válaszként erre: 14. - Survivor3)
2012. nov. 29. 13:51
Köszönöm aranyos vagy!
14. survivor3 (válaszként erre: 11. - Rubin17)
2012. nov. 29. 13:46
Próbáld fel a másik lábadra is azt a cipőt, így majd azon is lesz!
13. viaszvirág (válaszként erre: 11. - Rubin17)
2012. nov. 29. 10:08

Mert lehet, hogy neki is csak az egyik lábán volt. Ezért mondják, hogy nem jó más cipőjét használni.

De ha veszel a patikában formalin oldatot, azzal tudnád fertőtleníteni a cipőket.

Vattát benedvesítesz a formalinnal, beleteszed a cipőbe, utána a cipőt egy műanyag zacskóba és szorosan lezárod. 1-2 napig benne hagyod, utána kiteszed a teraszra (ha van) szellőzni. Irtó erős szaga van a formalinnak.

12. jeva (válaszként erre: 11. - Rubin17)
2012. nov. 29. 10:07
Mert neki is csak az egyik lábán volt...
2012. nov. 29. 09:56
Kaptam 1pár használt cipőt amit már rég használt az illető. Lehet attól van? Ha igen akkor nem értem miért csak az egyik lábamon?
2012. nov. 29. 09:49

Nekem egy van.

Próbálkoztam verrumal ecsetelővel, de semmi.

Viszont nem szaporodik.

Gondolkoztam, hogy kivágatom, de nem volt soha időm otthon maradni vele.

9. jeva
2012. nov. 29. 09:44
Nekem nem jött vissza egyáltalán. A lényeg, hogy még most kell elkezdeni, mielőtt tele lesz a talpad. Kitartás :-)
8. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 29. 09:35
Cipo"to"l, strandtól... irány a bo"rgyógyászat! Nagyon el tud szaporodni!!
7. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 29. 09:31

Szemolcs.


Azert bar a verehullorol sok jot mondanak, a fiam usziban osszeszedett szemolcsot (nem futo, csak 2 db), es mi nem pocsoltunk ecsetelokkel, lezerrel egettek le neki es utana egy verunec nevu kenoccsel kellett kenni. Mivel fajdalmas es a doki nem akarta nagyon megkinozni elsore, ott maradt egy pici a gyokerebol, masodik kezeles utan nem nott vissza.


Sztem az ecsetelok ugy magukban nem sokat ernek. Es volt a dokinal egy kisgyerek akit ecsetelgettek meg ugye nem nagyon figyeltek oda es mar az egesz kezecskeje telistele volt, egy csomo alkalom kellett neki lezerrel. Ez fajdalmas szoval amig idoben vagy..

6. Rubin17 (válaszként erre: 4. - Jeva)
2012. nov. 29. 09:20
Jézusom! Szemölcsrendszert?? Már a menés is rémálom számomra, és napról napra csak szaporodik.
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Rubin17)
2012. nov. 29. 09:17

Nekem már kiterjedt egész testre, de ott más tünetekkel, de annyira viszketett a bőröm, hogy nem aludtam éjjelente.

Csak a kézfejemen és a lábfejemen (leginkább talpat érintve) jöttek olyasfélék, mint neked.

Gyógyszertári készítményt kaptam üvegben. 2 lépésből áll a kezelés, 1 hét különbséggel kell alkalmazni, de olyan durva a cucc, hogy megmarta a műanyag kádat. Adott egy szintén gyógyszertári keverésű krémet is, de azt csak akkor kell alkalmazni, amikor viszketést tapasztalok.

4. jeva (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 29. 09:14

Szia!

Szép kis szemölcsrendszert szedtél össze! :-) No para, nekem is volt.

Vegyél gyógynövényboltan, vagy gyógyszertárban "vérehulló fecskefű" cseppet. Azért raktam idézőjelbe, mert nem vagyok benne biztos, hogy helyesen írtam, de ott tudni fogják.

Az a lényeg, hogy fürdés, zuhanyzás után amikor kiázott szépen kend be őket. Lényeg, hogy csak oda, az épp bőrre ne kerüljön. Meg fog száradni, de jobb ha veszel egy zoknit. Ezt ismételd meg minden este. Pár nap után (lehet már másnap) észleled, hogy elkezd a teteje elhalni és kitüremkedni. Ezt a bőrdarabkát megint fürdés után steril pengével levagdosod és már a friss felületet újra bekened. Szépen ki fog haladni az egész, még a gyökerei.

Nekem 2006-ban volt. Az orvos által felírt ecsetelőtől szaporodtak... Már fájt rálépnem.

Eltűntettem, azóta nincs.

Sok sikert! :-)

2012. nov. 29. 09:12
És krémet írt rá az orvos?
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. nov. 29. 09:08

Szia!

Nekem most vannak ilyenek, de a kezemen is jöttek.

A bőrgyógyász szerint bőrfertőzés.

2012. nov. 29. 09:05
Talpamon(csak az egyiken) pici apró pontok vannak melyek kissé kitülemkednek. Ha erős fénnyel megvilágítom, olyan mintha a bőröm alatt lenne vmi. Egyre több van belőle. Ég, viszket, és fáj. A bőrgyógyászatra csak a jövőhét szerdára kaptam időpontot. Aki tudja hogy mi lehet ez, kérem írjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook