Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülőknek ki mit vesz karácsonyra? Olyan tanácstalan vagyok fórum

Szülőknek ki mit vesz karácsonyra? Olyan tanácstalan vagyok (beszélgetős fórum)

1 2
2012. dec. 14. 10:05

Idén édesanyám krémeket és parfümöt kap. Nekem kell számon tartanom, hogy mikor fogynak el az arckrémei, mert ha ott van akkor elhasználja, de ha nincs, akkor nem használ. A parfüm meg tetszett neki, így azt még hozzá tettem.

Az anyósomon a saját gyereke sem tud eligazodni. Halvány fogalmunk nincs, hogy mi az aminek tényleg örülne. Igaz, soha nem is nézi meg, hogy mit kap, átveszi az ajándék zacskót, félre teszi és gőzöm nincsen, hogy egyáltalán mikor nézi meg. Egy dolog van talán amiben biztos vagyok, hogy tetszett neki, az egy parfüm. És egy dolgot kellett eddig a kérésére beszereznem az egy bizonyos rúzs. Így idén karácsonykor egy ilyen rúzs és egy parfüm mellé tettem még apróságokat.

32. szafaripók (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. dec. 14. 09:45

Máshogy látjuk.

Fotókat mi is szoktunk adni év közben, amikor magunknak is hivatunk elő.

A messzebb élő nagyi meg webalbumban láthatja mindig az új képeket, amikor feltöltjük.

Nekem a 63 éves szüleimnek megvan mindenük, amire szükségük van, sampont, tusfürdőt meg nem veszek nekik, mert az nem ajándék.

Viszont nekik az unokájukból sose elég, pedig szinte minden nap látják. Magamról nyilván nem csinálnék nekik albumot, de az unokájukat direkt ezért vittük el profi fotóshoz, mert tudom, hogy egy ilyen ajándéknak jobban örülnek, mint egy doboz bonbonnak...:)

2012. dec. 14. 09:43
Apukám egy a két világháborúról szóló képes enciklopédiát/könyvet kap, anyukám pedig egy szép karácsonyi terítőt, egy doboz karácsonyfadíszt (nagyon kevés van neki), és édességet kap.
2012. dec. 14. 09:08

Mi a nagyszülőknek adunk albumot a kislányunkról, azért pont azt, mert tudom, hogy annak örülnének. Legtöbbjük 80 felett van és mindig azt mondja, nincs szüksége semmire, úgyse él már sokáig. Bármit veszünk nekik, mindig megkapjuk, hogy na, majd lesz mit örökölnötök, vagy "jájj, de minek költekezel rám". Erre biztos nem mondanak ilyet.


Szülőknek: nekem csak anyukám él, neki lámpabúrákat vettünk az előszobába, mivel kb 30 éves matuzsálemek figyelnek ott. Nemrég volt festés, tök modern lett a helyiség, itt az ideje, hogy a lámpák is modernebbek legyenek.

Anyósom digitális fényképkeretet kap, töltünk rá pár képet az unokájáról, biztos, hogy imádni fogja. Apósom egy fém szerszámos ládát, ilyen több rekeszeset, amiben nem nehéz rendet tartani, mert az nem erőssége. Villanyt szerelni jár, ehhez jó lesz.

29. trapiti (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. dec. 14. 07:44
Ebben van valami... mi is viszünk bekeretezve 1-1 portrét a gyerekről, de kifejezetten azért mert kérték. Emellett figyelünk hogy olyasmit is kapjanak ami róluk-nekik szól :)
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2012. dec. 14. 06:24

Igen, tudom, hogy nem olcsó. És nem is az ár a lényeg. De ha a családi fotóknál is azt nézzük, hogy drága és ezért nem adom csak úgy....


Na mindegy is, ha a lényeget nem érti senki, akkor már nem tudok mit mondani....


Amikor éltek még a szüleim és a nagymamám, és most is ha olyan szeretne fotót rólunk, odaadom csak úgy, de nem ajándékként.


Most gondoljatok bele egy fordított helyzetbe: a szülőktől kaptok egy fotó albumot, amelyben az ő fotóik vannak. Hát nem tudom. Kipróbálom a fiamon:) Csinálok neki egy naptárt, ahol én és az apja van minden egyes hónapban....


Inkább egy tábla csoki, mint egy fotó album.

2012. dec. 14. 00:11
Szódagépet kapnak, mindig nagyon tetszik nekik a miénk amikor nálunk járnak :)
26. szafaripók (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2012. dec. 13. 18:41
... amennyibe egy ilyen album, fotókönyv tud kerülni, mi meg szoktuk várni az "alkalmakat", mivel anyukám egyébként azt szokta mondnai, hogy ne vegyünk neki semmit...
2012. dec. 13. 18:26

Anyukám könyveket kap. Imád olvasni, mostanában megjelent könyveket kap szeretett íróitól, ezek biztos, hogy nincsenek meg neki.

Apukám már sajnos nem él. Anyós és Após sem.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Szafaripók)
2012. dec. 13. 18:01
Persze én is örülök, de csak akkor ha ez nem egy születésnapi vagy névnapi vagy karácsonyi ajándék.
23. geridina (válaszként erre: 21. - Vaczila)
2012. dec. 13. 16:39

nem vagy egyedül.

Anyósom sajnos semminek nem örül, pontosabban eljátssza hogy örül aztán nem használja.

De mindenük meg is van.

Apósnak pláne. Például neki most a névnapjára a kocsijába vettünk egy névre szóló rendszámtáblát ami most nagyon divat. Örült neki. Igaz, az íróasztalán van, de poénos ajándék egy olyan embernek akinek mindene megvan.


Vagy például vannak ezek a névre szóló pihe puha törölközők, az is jó ötletes ajándék.

22. szafaripók (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. dec. 13. 16:01

Az én anyukám örül, ha az unokája képével kap BÁRMIT!:)) ezért kapnak albumot a karácsonyi fotózásról...:)

Mi a párommal egymásnak nem veszünk semmit, mert amire szükségünk van, azt megvesszük magunknak, amikor kell.

Ruhát senkitől nem szeretnék kapni, max ha megmondom, mit néztem ki magamnak, de úgy meg már épp az ajándék öröme vész el...

2012. dec. 13. 15:47
Apu könyvet kap, az anyunak botmixert veszek. Én az anyósék ajándékával vagyok bajban.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. dec. 13. 15:14

:(

ezzel én is így vagyok...

Lennének ötleteim bőven, hogy mit vennék nekik:)

2012. dec. 13. 15:13

Én mint anya:)

Nagyon nem szeretnék tepsit, párologtatót, gyerekek fotójával albumot, naptárt és társait kapni, mert attól, hogy anya vagyok és szeretem a gyerekemet még van saját életem, egyéniségem. Tehát ha már ajándék, akkor ne egy századik valami vagy az egész család által használt vagy a gyerek egoizmusát tükröző valami legyen.


Én amit szeretek kapni:)

Könyv (ebből sosem elég), fülbevaló (mindig elhagyom a hátulját), parfüm (fogy, de rendesen) vagy épp amire szükségem van: egy jó póló, harisnya, tornacuc (pl. súlyzók) vagy egy jó meleg mamusz vagy papucs, vagy kesztyű, sál, vagy a kedvenc csokim:) Vagy egy jó masszírozó gép, ami esetleg alakformáló is, stb.:)

18. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. dec. 13. 14:35
:-(
2012. dec. 13. 14:15

Anyukám könyvet kap,apukám téli bélelt munkásnadrágot,mivel szabadban dolgozik.Aztán még lesz egy hajszárító,amit az egész család használni fog és az autóba fűthető ülésvédő.

Anyósom egy webkamerát kap,apósom pedig egy acélbetétes nyári cipőt.

16. geridina (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2012. dec. 13. 14:01
Na, kicsi a világ, én is esztergomi vagyok, bár most egy kis faluban élek nem messze onnan. Mindjárt írok privit, de nem garantálom, hogy lesz, mert én hoztam el az utolsót, de azt mondta a nő, hogy hoz még, mert ott kellett volna még másnak is.
15. szafaripók (válaszként erre: 13. - Geridina)
2012. dec. 13. 13:58

Pest megye, de hétvégén megyek Esztergomba!:))

Elküldöd priviben a bolt címét esetleg, vagy hogy milyet lehet rendelni neten?:))))))

14. globus
2012. dec. 13. 13:52
Bárcsak vehetnék.
13. geridina (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2012. dec. 13. 13:51
A neten is van nagyon sokféle, rendelhető, de egyik sem olyan, mint amit én vettem. Az enyém gyönyörű. Itt vettem nálunk helyben, Komárom-Esztergom megye. Merre laksz?
2012. dec. 13. 13:26
Én a testvéreknek, anyósnak asztalt gyümölcsös kosarat veszek.
2012. dec. 13. 13:01
Én anyának Cd-t vettem, de még lehet kitalálok mellé valami okosságot :)
10. rena.b
2012. dec. 13. 13:00

Édesanyám minden évben tepsit kap (amit aztán valamelyik családtag le is nyúl tőle az év folyamán), ez már hagyomány nálunk. Illetve mindig szeretett volna elmenni Bécsbe adventkor, ezért befizettem őt egy egynapos buszos útra, és ott kényeztettük forralt borral :)

Anyósom pedig kap egy határidőnaplót, amiben cserélhető a naptár, így nem kell minden évben újra írnia majd az összes telefonszámot, születésnapot.

2012. dec. 13. 12:58
Apukám nagyon szeret olvasni és van is kedvenc írója hála az égnek:D így neki könyvet vettünk,anyukám meg nagyon szereti a parfümöket,viszont spórol és nem költ magára,így majd mi veszünk neki:)
2012. dec. 13. 12:53

Mi a szüleimnek is meg anyósomnak is az unokájuk fotóit adjuk ajándékba. Tavaly naptárat csináltattam belőle, idén nem fogok, mert anyós "elvárja". Úgyhogy nincs, anyumék meg jobban örülnek az albumnak!:)

MEg még saját készítésű nugátos mézeskalács-likőrt kapnak, amit reményeim szerint helyben csapra is verünk!:)

7. szafaripók (válaszként erre: 6. - Geridina)
2012. dec. 13. 12:51
Ilyen nekem is kell!!:)) Hol vetted?:)
2012. dec. 13. 12:50
Én egy nagyon jó kis pároogtatós cuccot vettem, anyu szereti az ilyeneket, árban is jó volt. Almapároló, gyönyörű szép, stílusos, nem giccses. Ugyanúgy temécsessen működik, egy almát szeletelsz a tartójába, megszórod fahéjjal, és ugyanúgy megsül, és közben illatozik. Szerintem oltári jó ajándék, főleg annak akinek nem tudsz mit venni mert mindene megvan. Magamnak is szeretnék majd venni
5. r-iett (válaszként erre: 1. - Julie&julia)
2012. dec. 13. 12:39
pl veszel egy csomó apróságot:édességek,piák meg ilyenek, ugye attól függően ki miket szeret és csinálsz belőlük egy ajándék kosarat :)
2012. dec. 13. 12:37
Színházba vettünk jegyeket. :) Mindig csak ilyenkor jutnak el, szóval imádják! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook