Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szülés utáni depresszió, de még sem szülés miatt.. fórum

Szülés utáni depresszió, de még sem szülés miatt.. (beszélgetős fórum)


2010. okt. 27. 09:30
Élesszük újra szerintem is, ha még vannak itt olyanok, akik hozzám hasonló cipőben járnak!!!
2009. okt. 31. 22:16

Sziasztok!

Élesszük újjá ezt a fórumot kérek mindenkit!

Az Én depresszióm már 11 hónapja tart és egyre erőssebb....

A kapcsolatom,a nagyobbik fiam vissza akarja végre kapni a régi Ént"......

És ÉN IS!!!!!!!!!!!!!!!

8. Toprengo (válaszként erre: 6. - Amina1983)
2009. jún. 25. 09:38

Sziasztok!

Amina, nagyon megértelek. Ugyanabban a helyzetben vagyunk mindketten.

Az én kisfiam 9 hónapos (első baba), és az én depresszióm a szülés óta tart! Nagyon nehezen viselem az anyaságot, nem voltam rá felkészülve, mivel jár, teljesen megváltozott az életem.

Hárman élünk a párommal, de ő rengeteget dolgozik, szó szerint aludni jár haza. Így minden nap egyedül vagyok a fiammal, és néha beleőrülök egy-egy napba... A családom többi tagja vidéken él, így ők nem tudnak nekem segíteni. Egyedül kínlódom, néha úgy érzem, megfulladok.

7. c19f5f79fa (válaszként erre: 6. - Amina1983)
2009. jan. 10. 16:29

Mit szólt a váláshoz gyermeked?


Ez aranyos kérdés volt.Ez nem ilyen egyszerű.Hidd el,semmi nem olyan tragikus mint gondoljuk...amint benne vagyunk máris megéljük,hogy nem szörnyű,és mindig van másik megoldás,döntés,lépés...

Az én lányomat mindig foglalkoztatja apa,anya viszonya,hogy szeretik-e egymást..stb! De azt gondolom ez a családban élő gyerekekkel is így van.Én mindig őszinte voltam hozzá,és mindenről mesélek neki.Abszolút biztonságban érzi magát mellettem és nagyon szereti az apját is.A gyermekek feldolgozási képessége sokkal jobb mint a felnőtteké.Én úgy látom és a pedagógusai is és a barátaim is hogy egy kiegyensúlyozott gyermek,én úgy érzem megfelelő szeretet kap,és hidd el ez a legfontosabb.Sokkal nehezebb azt megélni egy gyermeknek hogy ott van apu mellette de mégis távol.Még egy tanács! A külvilággal soha,de soha nem foglalkozz,hogy ki mit szólna..stb.Ez legyen minden döntésednél a legutolsó gondolat!Nem is kell elválni,ha erre nem vagy felkészülve érzelmileg,akkor fölösleges evvel dobáloznod:-)Hiteltelen leszel felé,és azért evvel szeretnek az emberek visszaélni....(ő se kivétel).Légy türelmes...? Nem is tudom mi a jó tanács,de mindenesetre légy kicsit határozottabb és hatékonyabb felé,mert ez így hosszú távon tényleg nem működő képes!

6. amina1983 (válaszként erre: 5. - C19f5f79fa)
2009. jan. 10. 16:13
Hát igen....mindig azzal jön te akartál gyereket te vagy itthon neked kell ezzekkel a dolgokkal foglalkoznod stb.Mielött férjhez mentem mindig arra gondoltam milyen hülyék azok a nők akik csak a gyerekek miatt nem válnak el.Most ez a nézet megváltozott, bennem is megfordult már az a gondolat,hogy elválok.De a gyerekek miatt én sem akarok.Nem tudnék a Norbika szemébe nézni,nem viselném el a kérdéseket amikor könnyes szemmel kérdezné hol van az api stb.Túl lelkis vagyok mióta gyerekek vannak.A másik a környezetem ha megkérdezik miért váltál el ?Mit mondok?Azárt mert nem foglalkozott velem!Általában azért vannak válások,mert a férj iszik,megcsal,verekszik,stb.Ezt még meg is értik mások.De az én helyzetem biztos nem.És az jönne ki én vagyok a szemét.De nem is akarok még elválni talán idövel jobb lesz.Talán...Egyébként vicces de szoktam neki mondani,hogy elválok.De nem hiszi el azt mondja mi örökké együtt leszünk:DMit szólt a váláshoz gyermeked?
5. c19f5f79fa (válaszként erre: 4. - Amina1983)
2009. jan. 10. 14:35

Evvel a hozzáállással csak egy gond van.Amire a gyerek abba a korba ér,amikor apuka úgy gondolja tud vele foglalkozni,addigra a gyermek nem fog rá igényt tartani.Pont ezért amit írtál,nem lesz olyan szintű a kötődés.Ahogy nőnek a kortárs csoportok lesznek az elsődlegesek és nem apuka...

A férfiak a szavakból nem sokat értenek,mindig akkor tesznek érdembe,amikor esetleg az asszonynak elege lesz és lép...sokszor már az is késő.Vagyis ezt látom a környezetemben élő családoknál.A közelmúltban 3 ismerősöméknél lett babuska,mindhárom helyen a válás zajlik:S...abszolút hasonló problémák miatt.Egyik helyen 3 éves a másik helyen 2 éves a harmadik helyen 5 éves a gyermek.

Én is elváltam,de más okból kifolyólag,azonban sokat foglalkozik a gyermekünkkel,így nekem jut idő más jellegű élményekre is az anyaságon kívül...

4. amina1983 (válaszként erre: 3. - C19f5f79fa)
2009. jan. 10. 13:49
Sziasztok köszönöm a hozzászolásokat,de sajna már probálkoztam a beszéléssel stb.tudja is pár napot változtat aztán vége.De tudom,hogy szeret csak ő másképp áll a dolgokhoz mindig azt mondja ő még nem tudd foglalkozni a gyerekekkel mert még túl kicsik de majd ha nagyok leszenk akkor mindig foglakozni fog.Viszi őket motorozni stb.Jó mi??Hiába mondom,hogy a kötödés kiskorban alakul ki stb.De szerencséje van mert a nagyobbik rajong érte söt sajnálja szegény apa mennyit dolgozik meg hasonlók.Szakember nem kell,tényleg annyi elég lenne ha néha emberek közé mehetnék mondjuk aerobik vagy hasonlók de mivel a kicsi éppen ma 1hónapos és szopik nagyon nem tudok elmenni.Nektek hogy telnek a minden napok??
3. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - Amina1983)
2009. jan. 9. 19:50
Szia! Át tudom érezni a helyzeted,nem lehet most könnyű neked.Sajnos a férfiak jó része(tisztelet a kivételnek),a gyerek születése miatt nem mondanak le a kialakult életükről,hobbyjukról,barátokról,munkáról...stb. Nekünk nőknek jut a gyerekek körül munka java része! DE hosszú távon azt gondolom nem működő képes.Egy ilyen helyzet felrobban előbb vagy utóbb.Beszélj vele erről,hogy neked most kezd sok lenni,és hogy segítsen nektek! Elvégre ő is vállalta.Muszáj kicsit kilépned a mókuskerékből és más oldalról is töltődnöd...
2. Holly (válaszként erre: 1. - Amina1983)
2009. jan. 9. 19:43

Szia,

hát nem csodálom, hogy így érzel. Nekem is volt depresszióm szülés után 2 hónappal, és nálam is úgy volt, hogy túl sok minden jött össze. Én másik országban élek, így igazándiból senki nem tudott segíteni a családomból a baba körül semilyen téren, anyagilag rosszul áltunk, a kislányom koraszülött volt két hónappal, a párom meg egész nap melózott :( Nekem 2 hónap volt, mire kilábaltam belőle, de végül minden rendeződött, és ebben hatalmas szerepe volt a kedvesnek, aki tudja, hogy kell velem "bánni", és még mindig nagyon szerelmesek vagyunk, így 4 év után is. Ha viszont a párod nem tud ebben támogatni, akkor szerintem érdemes szakember segítségét kérni, mert később sokkal rosszabra fordulhat a depid, és az senkinek se jó.

2009. jan. 9. 18:28
Most szültem 1hónapja második kisbabámat és nagyon kivagyok készülve.De nem a gyerekek és szülés miatt.Csak egyszerre most összejött minden pénz gondok családi gondok.A mindennapok taposó malma.És tényleg ugy érzem mintha el lennék átkozva ha történik is a nap folyamán valami kis pozitiv dolog akkor tuti,hogy másnap meg csöstül jönnek a gondok.És tény ,hogy 2 gyerekkel még nehezebb.Imádom őket és a kicsi olyan mint egy kis angyal.A férjemmel megvagyunk de inkább mint tesvérek barátok nem veszekszünk csak ritkán akkor is csak a pénz miatt.Elhülyéskedünk de hiányzik a szerelem és az az élet ami a gyerekek elött volt.Ő továbbra is ugy éli az életét mint elötte nagy motoros és szerelö ezzel tölti minden idejét vagy szerel vagy motorozik.Nem mondom ha itthon van azért segit 1 kicsit de ez ritka.Nem ragozom tovább ez egy nagyon összetett téma hosszú lenne ezt mind mind leírni,de talán majd itt sikerül idövel.Várom a hasonló cipöben járokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook