Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SZTK és szülés az ügyeletesnél fórum

SZTK és szülés az ügyeletesnél (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SZTK és szülés az ügyeletesnél

1 2 3 4
41. 35491a860f (válaszként erre: 24. - Mandy)
2010. jan. 24. 15:51
10-ből 9 esetben kiderül, hogy ez felesleges pénzkidobás. Sokan csak azért fogadnak fel magánorvost, "mert olyan égő az ügyeletésnél szülni", holott ez egyáltalán nem igaz, és sokszor az ügyeletes orvos kedvesebb, mint a fogadott. A mellettem lévő szülőszobán szült egy csaj, akivel később egy kórterembe kerültünk, és Ő mesélte nekem, hogy a fogadott orvosa, akinek a magánrendelésekkel együtt kifizettek több, mint 150 ezer forintot és lekéste a szülést, pedig a szülésznő időben szólt neki, hogy jöjjön. És utána sem látogatta túl gyakran. Na ennyit erről.
40. rekka85 (válaszként erre: 37. - Mandy)
2010. jan. 24. 14:11
Én a szájpenész miatt mindenképpen viszem magammal. Nem akarom, hogy akármiből itasák.
39. rekka85 (válaszként erre: 34. - Mandy)
2010. jan. 24. 14:08
Néztem a listát. A védőnőm mondta, hogy nem árt a saját ruha sem.
38. pmanocica (válaszként erre: 37. - Mandy)
2010. jan. 24. 11:58
mert szerették cukros vizzel itatni őket:( Végül csak az utolsó napra szereztem, úgyhogy Gergő nem sokat kapott.
37. mandy (válaszként erre: 35. - Pmanocica)
2010. jan. 24. 11:26
Jé. Cumisüveg minek??
36. Manon
2010. jan. 24. 09:00

Sziasztok!

Mi még csak a babatervezésnél tartunk a párommal, de már most elgondolkodtam, hogy fogadott vagy az sztk-s orvos legyen majd. Főleg anyagi okok miatt, de pont azért is mint amit itt is olvastam, hogy mi van ha nem ér oda (nem akar oda érni) a fogadott orvos, akkor kidobtam a pénzt amit a terhesség alatt odaadtam neki.

Szerencsém van az sztk-s orvosom nagyon kedves, és azt hiszem ez a cikk illetve az itt leírtak megnyugtattak, hogy nem kell feltétlenül fogadni orvost.

Gratulálok a babákhoz.


Köszönöm

M.

2010. jan. 24. 07:52

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a gratulációkat! Örülök, ha bárkinek is segitettem ezzel. Természetesen nem nézem le azokat, akiknek van fogadott dokijuk, én meglehetősen antiszociális vagyok, eszem ágában sem volt „összebarátkozni” valakivel, minnél idegenebb, annál jobb, másnak meg fontos a bizalom.


Moncsiga: Kostic volt, akinél végül megszültem.

Rekka85: a Jánosba kellett vinni pelenkát, popsitörlőt, cumisüveget és textilpelust (utobbi kettő miatt folyton a nyakamra jártak, hogy szerezzek már).

34. mandy (válaszként erre: 31. - Rekka85)
2010. jan. 23. 22:09

Hát pelenka, törlőkendő, és popsikrém nyilván kell a babának, de ezt van olyan kórház ahol adják. Melyikben fogsz szülni?

Ruhát adnak a babára, neked csak azt kell vinned, amiben hazahozod. Legalábbis ahol én szültem, ott így volt.

Magadnak vigyél tisztálkodószereket, Tena betéteket, evőeszközt, poharat, enni-innivalót (nem kell sok, csak ha esetleg a szülés elhúzódik....és persze olyat, amit meg tudsz enni a szülőszobán, tehát pl műzliszelet).

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de a neten ha rákeresel, tök jó kis listák vannak. Akár itt a hoxán, akár máshol.

2010. jan. 23. 21:00
Nem vagy egyedül,én mind két gyerekemet "ingyen" szültem, és nem bántam meg, sőt büszke vagyok rá, mert én azt gondolom, azért van ott a doki és kapja fizetését, hogy levezesse az épp érkező szülést. Amúgy meg a szülésznő sokkal többet tett értünk mint a doki.
32. rekka85 (válaszként erre: 29. - Dinus82)
2010. jan. 23. 20:02
Nem azért járok SZTK-ra,mert ingyen van. Szerintem nem a doki gazdálkodik a pénztárcámból hanem én. Nem gondolom, hogy min. 50000 Ft-ot vagy többet minden doki megérdemel.
2010. jan. 23. 20:00
Ő majdnem mindent felsorolt amit itthon is használnék. pelenka, cumi, üveg, popsitörlő, ruha. Szerintem ez egy kicsit túlzás!
30. Dinus82 (válaszként erre: 28. - Rekka85)
2010. jan. 23. 19:57
Ez minden kórházban más és más. Nekem semmit nem kell vinnem. Kérdezd meg a védőnődet. Elvileg neki kell egy listát adnia, hogy mit csomagolj össze.
29. Dinus82 (válaszként erre: 22. - 35491a860f)
2010. jan. 23. 19:56

Engem érdekelne, hány gyereket szültél eddig. Ezt a fajta hozzáállást jobban értékelem olyantól, aki tapasztalatból ír.


Nekem van fogadott dokim, akinek havonta 1500 forintot fizetek. Egyáltalán nem a pénzre hajt, de nekem megnyugtató, hogy mindig ugyanaz foglalkozik velem és tisztában van a szív problémámmal is. 6 hetem van szülésig és megnyugtató, hogy tudom, hogy bármikor szülök, számíthatok rá.


Furcsa, hogy valakinek az az első gondolta a terhességről, hogy SZTK-ba fog járni, mert az ingyen van.


A cikk írójának gratulálok a kisfiához. Örülök, hogy csupa pozitív tapasztalatai voltak.

2010. jan. 23. 17:59
Lenne egy más kérdésem. Mit vigyek magammal a korházba a gyermekem részére?
27. 471f3bbb7a (válaszként erre: 22. - 35491a860f)
2010. jan. 23. 17:48

Sziasztok!


Szerintem is kicsit túlzás amit írsz! Én is kifizettem a fogadott dokimnak elég szép összeget az első lányomnál és most a másodiknál is ki fogom fizetni. Nem fennhéjazásból, nem is azért, mert sok pénzünk van, hanem mert ÉN ÍGY LÁTOM JÓNAK! Nekem fontos az, hogy ha éjjel hívom, akkor is felveszi a telefont, ha kell, vasárnap is csak miattam bemegy a kórházba és megvizsgál és tudom, hogy ott lesz a szülésemnél Ő! Az az orvos, akiben megbízom. Biztos, hogy rengeteg más orvos is ugyanolyan jól el tudna látni, de ha pont egy olyan orvoshoz kerül pl. szülni az ember, akivel nem szimpatizál, akkor az nagyon rossz emlékeket tud hagyni maga után. Mi terveztük a babáinkat és készültünk, előlre spóroltunk úgy, hogy jusson babára is meg a dokinak is. Én így érzem magamat biztonságban, de az ég világon semmi bajom azzal, ha valaki ügyeletes orvosnál szül és egyáltalán nem nézek le senkit emiatt!!!

26. bd37ba754f (válaszként erre: 24. - Mandy)
2010. jan. 23. 17:47
ebben igazad van két picur elvesztése után az első fiammal nyugodtabb voltam mert tudtam ha bajom van a dokimat bármikor felhívhatom.Habár a terhességem fél idejében orvost és korházat is váltottam mégsem tudtam az elsővel sztk-ba menni mivel megnyugtatott hogy van egy szakember aki bármikor ugrik ha baj van.A második fiamnál már nyugodt voltam tudtam hogy mi vár rám és az sztk-s orvos is ugyanolyan kedves volt mint a fizetős,itt megjegyzem hogy budapestről érdre költöztünk részben ezért mentem sztk-ba és ott 3 nőgyógyászt próbáltam ki mire a negyediknél azt mondtam hogy tökéletes.És mivel hivatalosan is a sotehez tartozom tudtam hogy egy tünemény nővérekkel és orvosokkal teli helyre megyek újra szülni.Egyébként a másodiknál császár után 3 napra haza "engedtek" vagyis azt mondták kell a hely ha akarok menjek haza vagyis nem tartottak bent azért mert nem fizettem.
2010. jan. 23. 16:49
Sziasztok! Gratulálok mindenkienk! Remélem nálam is minden remdben lesz!
24. mandy (válaszként erre: 22. - 35491a860f)
2010. jan. 23. 16:29

Azért ez szerintem kicsit túlzás.

Nem kell azért elítélni azokat sem, akik úgy nagyobb biztonságban érzik magukat, ha felfogadnak egy orvost, vagy magánrendelésre járnak. Ez mindenkinek a saját döntése!

2010. jan. 23. 16:29

Sziasztok!

Nekem a 20. héttől volt orvosom a kórházban, akinek a szülés után adtunk pénzt és végül a szülésznőnek is. Éjjel mentünk be 10 perces fájásokkal, de a ctg nem jelzett méhösszehúzódást, egy ujjnyira voltam kitágulva. A pocaklakóm nem akart "leszállni". Felküldtek az osztályra, hogy pihenjek. A szülésznő úgy beszélt velem, hogy "minek is jöttem be", holmi jóslófájásokkal. Fent szóltam hajnal fél ötkor a nővérkének, hogy az ágy szélét markolásztam, de nem múlik, nagyon fáj, elmondtm hol fáj, azt mondta ez biztosan még jósló, reggel hatkor még mindig nem volt méhösszehúzódás a ctg-n. Reggel vártam az orvost, hogy vizsgáljon meg, helyette benézett a saját orvosom, aki bejött megnézni. Ekkor már háromujjnyira ki volam tágulva, mentünk szülni:), lent már egy másik szülésznőt kaptam, aki nagyon sokat segített nekem. Az orvosom onnantól kezdve bent volt velünk. Én aznap éjjel nem lettem volna túl szerencsés, ha az ügyeletes orvosnál szülök és annál a szülésznőnél. Egész éjjel a vajudóban lett volna helyem, az orvosomat pedig értesíteni kellett volna az állapotomról. Ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülök,behívom az orvosom. A lányom végül megszületett egészségesen. Én végül nem bántam meg, hogy volt saját orvosom.

2010. jan. 23. 16:01

Sziasztok! Ez is csak azt bizonyítja, hogy a hálapénz mennyire egy nagy baromság és ideje lenne már végre örökre megszüntetni. Sose értettem egyet azzal, hogy a kismama az, aki átéli a terhességi rosszulléteket az elején és a kismama az, aki vajúdás és szülés alatt elszenvedi a fájdalmakat, az orvos csak végignézi, hogy szenvedsz meg néha közbeszól. És mindezekért még ő kapjon pénzt, mert ezt ép 1-2 nagyokos eldöntötte, hogy így illik?????


Szerintem is frankón rendben van, ha ügyeletes orvosnál szül valaki, és előtte Sztk-ba jár, nincs ebben semmi szégyen. Azokkal a fennhéjázó nőkkel meg nem kell foglalkozni, akik azzal dicsekednek, hogy ők minden magánrendelésnél odaadták az 5 rugót + a szülésért a 70 ezret! Aki ennyi pénzt kifizet a dokinak, ahelyett, hogy a gyerekére költené, meg is érdemli!

2010. jan. 23. 15:10

Nekem sem volt fogadott orvosom,sztk-ba jártam végig,és soha semmi bajom nem volt vele.Mindent rendesen elláttak a terhesség alatt is,majd a szülésnél is ügyeletes doki volt,de jobbat el sem tudtam volna képzelni.És a szülésznőm is nagyon kedves volt,figyelmes,és pl engem a 9óra vajúdás alatt csak a szülésznő vizsgált meg párszor.Nem óránként,meg ilyenek.Minden természetesen zajlott,mintha kértem volna pedig nem. :)

Indított szülésem volt,Eda-val,de ennek ellenére minden olyan volt mint a mesében!És egy forintomba sem került az egész. :)

2010. jan. 23. 15:05

Én is csatlakozom a gratulálókhoz!

Megkérdezhetem kinél szültél a Jánosban?

2010. jan. 23. 15:00

Nekem sem volt fogadott orvosom, én is ügyeletesnél szültem. Velem is maximálisan kedves volt mindenki, orvosok is, szülésznők is. Leszámítva, hogy a doki, akinél szültem nem engedett haza 3 nap után, és ezt elég bunkó stílusban közölte. Lehet, hogy ez azért volt, mert nem kapott pénzt, nem tudom!

Egyébként orvosa válogatja! Nálunk a kórházban van olyan orvos, aki mindenkivel "jól bánik", van aki pedig csak a saját betegével!:-(((

18. Rékanya (válaszként erre: 5. - Zsandrea)
2010. jan. 23. 14:28

Szia!

Én utólag adtam a szülésznőknek 5-5 ezer ft-ot és a dokinak meg 10-et.

Mind megköszönte és udvariasak voltak nagyon.Minden alakalommal amikor dolgoztak jöttek érdeklődni,pedig akkor még a pénzről nem volt szó.

Sztem sok múlik a szülő nő hozzáállásán is.


Nagyon örülök,hogy van egy ilyen cikk is.

Sokszor úgy érzem lenézik a mi "fajtánkat",akik sztk-ra járnak.

2010. jan. 23. 14:21

Jó olvasni, hogy nem kell félni az SZTK-s orvosoktól! :-)))

Gratulálok a picúrhoz!

2010. jan. 23. 14:18

Szia!

Gratulálok,ügyesek voltatok.

Az én szorim is u.e. csak én császáros lettem a végén.

Szintén sztk-ra jártam és szintén nem volt dokim.Ügyeletben szültem és mindenkivel nagyon nagyon jó élményem volt.

Egyetlen különbség hogy tőlem elfogadták a szülésznők is és a doki is a pénzt,ami nem volt nagy összeg csak jelképes.

2010. jan. 23. 13:56
Én régóta SZTK-ba járok és megvagyok elégedve...időnként fordulnak csak elő tapintatlan,bunkó dolgok.
2010. jan. 23. 13:43

Sziasztok!


Örülök, hoyg ilyen is van, és remélem, hogy a nagy eseménynél nem fognak velem sem másként bánni, de engem az eddigi terhesgondozás nemhogy nem nyűgözött le, de minden alkalommal ki is hoznak a sodromból. Hanyagul bánnak velem, és még orvos sincs jelen minden alkalommal.


Azért a történeted reménnyel tölt el:) 2-3 héten belül magam is megtudom, mi az igazság:)


Gratulálok a gyönyörű gyerekhez!!!

2010. jan. 23. 13:34

Sziasztok!


Gratulálok ! :-)


Én az első terhességem alatt fogadott orvoshoz jártam terhesgondozásra,aztán amikor a kiírt időn túl voltunk már be kellett feküdnöm,majd egy hajnalban amikor elfolyt a magzatvíz felhívták a fogadott orvosamat aki közölte a nővérrel hogy ő most nem jön be hozzám mert építkezik és különben is szabadságon van!Így az ügyeletes orvosnál szültem aki akkor sem lehetett volna kedvesebb,emberségesebb és figyelmesebb,ha előtte 8-9 hónapig pénzzel tömöm.Természetesen attól fogva ő volt a nőgyógyászom és a második gyerekemet is ő segítette a világra.Hozzá tartozik hogy az elsőt 15 óra vajúdás után császármetszéssel szültem,a másodikról már a terhesség közben kiderült hogy szintén császáros lesz.Örökké hálás leszek neki!!

12. ducky
2010. jan. 23. 12:02

én is gratulálok:)

ügyeletes orvosnál szültem én is, és nem került egy fillérembe sem és maximálisan odafigyeltek rám. Ha lesz következő babám, akkor sem választok( fogadok) orvost, mert tök felesleges....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook