Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adtatok pénzt ügyeletes orvosnak? fórum

Adtatok pénzt ügyeletes orvosnak? (beszélgetős fórum)


2020. júl. 6. 14:19

Köszi mindenkinek! Végül ajándék csomagot adtunk. A nővéreknek is, hogy osszák szét egymás között ( volt aki nem igazán érdemelte meg...)

Hála istennek azóta már itthon vagyunk ☺️

21. BorosTyánka (válaszként erre: 19. - Juditta2019)
2020. jún. 27. 09:38
Csodának számító történet!
20. Juditta2019 (válaszként erre: 9. - NomNom)
2020. jún. 27. 08:34
Én januárban fogok szülni és eleve stresszelek ha elmondom a dokimnak h nem szeretnék ezt se, azt se... akkor mit fog szólni. De lehet csak túlaggódom és rendes lesz. Remélem. Sajnos háttal állok a magyar egészségügyhöz, van azért ellenpélda is de nem sokat hallok.
19. Juditta2019 (válaszként erre: 7. - Rebus01)
2020. jún. 27. 08:32
Nekem 3 éve volt térdműtétem és magánorvoshoz jártam (úgy 2-3 x voltam nála a műtét előtt) majd kórházban műtött tb alapon és nem fogadott el pénzt utána :) Ráadásul egyszemélyes szobát intézett nekem. Tehát csak annyiba került nekem amit a magánrendeléseken kifizettem neki előtte.
18. semleges (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. jún. 26. 14:22

Köszönöm...ennyi, ha meg vagy elégedve. Nem kell több.

Addig nem szoknak le a pluszpénzről amíg a betegek egymást túl szárnyalva dugdossák a borítékot.

17. NomNom (válaszként erre: 15. - New(l))
2020. jún. 26. 14:16
Sajnos nem normális a dolog, de nem úgy tűnik, hogy ez a közeljövőben megváltozna.:S
16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 7. - Rebus01)
2020. jún. 26. 14:10

Hát én meg most kedden és még a dolgát is jól végezte.Nincs mindenkinek szabott tarifája. Ez csak egy mese.

A fórumindítónak:

Bárkinek adhatsz, ha meg vagy elégedve a munkájával és megengedheted magadnak. Nyilván, ha felkérsz valakit, akkor illik dotálni, mert extra szolgáltatásokat vársz el tőle, pld. jöjjön be, ha szülsz, pedig esetleg éppen nincs szolgálatban. Viszont, ha rábízod magad bárkire, aki éppen bent van, akkor nincs semmiféle kötelezettséged.

15. New(l)
2020. jún. 26. 14:10
Oké, köszi nektek, így árnyaltabb a kép azért.
14. NomNom (válaszként erre: 12. - New(l))
2020. jún. 26. 14:04

Szerintem sem erről van szó hiszen előrébb nem tud a sorban tenni, akkor magánorvoshoz kell menni.

Ez egy régi nagyon rosszul berögzült szokás ami azért alakult ki mert az orvosok bére a béka feneke alatt volt (hozzáteszem bármelyik másik országot nézve még most is ott van) és ez volt kvázi a fizetés kiegészítés. Szemet hunytak és hunynak felette mert az állam nem fog nekik annyi pénzt adni amennyit az elvégzett munkáért kellene.

13. Lávli* (válaszként erre: 12. - New(l))
2020. jún. 26. 14:00

Szerintem hazudnak, mert úgy menőbben hangzik.

Én rengeteg orvossal találkoztam már, munkában is, betegként is. Egyet sem (!!!) ismerek, aki pénzért előrébb juttatott volna valakit a sorban. Városi legenda.

12. New(l) (válaszként erre: 11. - Lávli*)
2020. jún. 26. 13:57
Ez igaz lenne, ha a paraszolvencia tényleg erről szólna. Nekem hál istennek nincs tapasztalatom, mert orvos 10 évente egyszer lát, de hányan mesélik, írják, hogy pénzért előrébb kerülsz a sorban, korábban kapsz időpontot stb. Az jogtalan előny, és bőven van rá precedens.
11. Lávli* (válaszként erre: 10. - New(l))
2020. jún. 26. 13:52

Ha előbb utalnának ki lakást, jogtalan előnyhöz jutottam.

Ha hálás vagyok az életemért, az az én dolgom, és lakásban nem mérhető az értéke.

Mindenki adjon, aki akar, ne adjon, aki nem akar, szabadon választható.

10. New(l)
2020. jún. 26. 13:47

Magyarázza már el valaki, hogy ha én egy kormányhivatal ügyintézőjeként egy hálás ügyféltől kapok egy doboz bonbont, az helytelen, sőt tilos, míg az orvos kifejezetten tartja a markát.

Amikor a közszférában nyomtam, rendszeresen ment az agyszárítás, hogy eszünkbe ne jusson bármit is elfogadni, mert jól ránk vetül a megvesztegethetőség meg jogtalan előnyhöz juttatás stb. vádja, és különben is...

Most akkor hogy is van ez?

9. NomNom (válaszként erre: 5. - Juditta2019)
2020. jún. 26. 13:44

Ez most nem témába vág csak hozzászólásodra reagálva.

Nagyjából 5 hét múlva fogok külföldön szülni. Mikor a védőnőnek mondtam a gátmetszés miatti aggodalmamat nem értette miről beszélek, mert itt az a természetes hogy úgy állnak hozzá hogy gátvédelem, ha magától van egy kis szakadás azt varrják, de metszeni csak ha nagyon muszáj.

Azóta olvastam cikkeket erről és míg Mo-n kb. 70%-ban elvégzik, nagyjából 10% lenne a normális...

2020. jún. 26. 13:10

Ügyeletesnél szültem.

Mikor jött, hogy pénteken hazamehetünk és tartotta a kezét akkor szépen kezet fogtam vele ahogy illik és megköszöntem.

Egy fillért sem adtam.

2020. jún. 26. 12:58

Ügyeletes orvosnak felesleges.


Ha fogadott orvosod van, ő azzal kezdi x ft az ő tarifája a szülésznő meg annak a felét szívesen elfogadja.


Az, hogy sok orvos nem hálapénz párti, nem értek egyet, mert mindenhol várják a borítékot.

Manapság nem sok orvos lehet aki nem fogadja el, mondjuk én ilyen orvossal még nem találkoztam.

2020. jún. 26. 12:57
Nincsenek merev elveim. Ha elégedett lennék maximálisan, és szeretném a hálámat kifejezni, akkor adnék.
5. Juditta2019 (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. jún. 26. 12:54
Én abban az esteben adnék, ha vannak "különleges" kéréseim amiket tiszteletben is tart. Pl nem mindent rutinszerűen csinál mert az a szokás, ha kérem akkor próbál eleget tenni. Mondok egy példát: nem szeretnék gátmetszést, gátvédelemben szeretnék megpróbálni szülni. Ha azt mondja bocsi de lesz gátmetszés mert azt mindig szoktuk akkor nem adnék. Ha próbál emberszámba venni és az egészségügyhöz képest meglepően kedves akkor adnék :) De csak akkor
4. Nanda (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. jún. 26. 12:42
Csak mikor magándokim volt neki adtunk pénzt, ügyeletes orvosnak nem. Az a dolga hogy ellásson ha ott van.
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2020. jún. 26. 12:22
Teljesen egyetértek.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. jún. 26. 12:16

Egyáltalán nem vagyok a hálapénz híve. Sok orvos sem.

A betegek azok, akik nem tudnak erről leszokni.


Megszültél már? Jól vagytok mindketten? Mondj egy hálás "Köszönöm!"-öt és ne aggódj az anyagiak miatt!

2020. jún. 26. 11:12
Nincs fogadott orvosom, szülés után adtatok esetleg az ügyeletes orvosnak vagy a szülésznőnek pénzt? Ha igen milyen összeget?( Saját meglátásom szerint én nem adnék pénzt, hiszen ez a munkája, kap érte fizetést, de férjem eléggé ragaszkodik hozzá hogy adjunk)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook