Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SZTK és szülés az ügyeletesnél fórum

SZTK és szülés az ügyeletesnél (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SZTK és szülés az ügyeletesnél

1 2 3 4
71. rekka85 (válaszként erre: 70. - 35491a860f)
2010. jan. 26. 14:46
Egyet értek!!!
70. 35491a860f (válaszként erre: 68. - Fbab8271ce)
2010. jan. 26. 09:31

Egyetértek. Azért fizetjük a TB járulékot, hogy maximálisan el legyünk látva, ha egészségügyi ellátásra kerül sor. Miért fizetnénk még külön? Fizessen az, aki szereti feleslegesen kidobálni a pénzét az ablakon.


Nagyon díjaznám, ha az ország összes kórházában eltörölnék az orvosválasztást és az ezzel járó hálapénzt. Ez lenne a tisztességes!!!!

2010. jan. 26. 07:14
sziasztok, én is sztk-ba jártam.és ügyeletes dokinál szültem,mert az orvos lepasszolt. de nem bántam meg. az ügyeletes doki szépen ellátott. a szülésznők és nővérkék előtt pedig le a kalappal.
2010. jan. 25. 20:28

sziasztok! Sztk-ba jártam első terhességnél, igaz oda a fogadott dokihoz, de soha nem hívott maszekba... nála szültem, adtam neki egy kevés pénzt, nem sokat, a 6hetes kontrollon is nagyon rendes volt.

A másodiknál szintén ugyanez a doki, végig sztkba-de mivel itt eltörölték Szombathelyen az orvosválasztást így az ügyeletesnél szültem, nagyon rendesek voltak. Hazaengedéskor más volt, aki vizsgált, aki épp dolgozik, eleve így szervezik, hogy ne legyen hálapénz...

Harmadik baba...most, más doki az sztkban, mert akihez jártam ő elment a városból sajnos, de az "új" doki is rendes, igaz kicsi az esély, h épp ő legyen ügyeletben...Vagyis majd szülök az ügyeletesnél!

A lényeg: soha nem jártam maszekba, végig sztk...Én azt mondom, azért vana rendelő, azért fizetjük havonta atb járulékot, és nincs nekem havonta 10-15 ezer ftom rá! Sokan panaszkodnak az sztk-ra, de szerintem azon is múlik, hogy egy nő hogy áll hozzá a dolgokhoz. Velem minden orvos eddig normálisan beszélt, rendes volt, pedig azért párral már összefutottam:)

MAjd elolvasom a fórumot végig, most hirtelen ennyi jutott eszembe!:)

ÉS holnap reggel megyek, majd megírom az új tapasztalataim. Mert holnap vár a 24hetes vérvétel és orvosi vizsgálat is!!!!:D

67. mandy (válaszként erre: 63. - 35491a860f)
2010. jan. 25. 11:52

Hát nem tudom Te mennyi idő alatt ismersz ki egy embert, de nekem nem kell hozzá 8 hónap, tehát az a veszély nem fenyegetett, hogy az utolsó hónapban jövök rá, hogy a doki egy bunkó.....arra rájöttem volna az első vagy második találkozáskor is.


De szerintem fejezzük be, mert kezd ez az egész topik átmenni egy 'fogadjuk orvost, vagy ne' vitatopikká, pedig nem ezért indult!

És mégegyszer (harmadszor) mondom: én is sztk-ba járok. És 9 éve egy orvoshoz. Tehát az hogy valaki sztk-ba jár, és az hogy valaki egy bizonyos orvoshoz jár, nem feltétlenül zárja ki egymást!

66. rekka85 (válaszként erre: 60. - Gyzsuzska)
2010. jan. 25. 10:44
Ez az én szemembe doki. A többi egy pénzéhez! :-( Pedig Ők is a munkájukat végzik!
65. 35491a860f (válaszként erre: 60. - Gyzsuzska)
2010. jan. 25. 10:39
Az az ilyen orvosokat szeretem nagyon!
64. 35491a860f (válaszként erre: 57. - Bajaikriszta)
2010. jan. 25. 10:38
Egy újabb megerősítés. :)
63. 35491a860f (válaszként erre: 55. - Mandy)
2010. jan. 25. 10:36
De annak meg mi értelme, hogy kiismersz egy orvost, aki ne adj isten bunkó és félidőnél vagy lehet, hogy épp szülés előtt 1 hónappal váltasz??? Ügyeletesnél meg úgy kell szülni, hogy mielőtt babát vállal az ember, ismerje meg a kórházat, ahol szülni szeretne. Ismerősöktől is lehet érdeklődni, hogy melyik orvos milyen. Több ember egybehangzó véleménye már mérvadó szokott lenni. Így nem éri meglepetés, ha ügyeletes orvosnál szül. És ha az illető bunkó, lehet reklamálni a betegjogi képviselőnél és a doki majd megkapja a magáét. Most már óvatosabbak a dokik, mert minden apróságért fel lehet őket jelenteni és az a karrierjükbe, az állásukba kerülhet.
62. rekka85 (válaszként erre: 61. - Botond75)
2010. jan. 25. 10:31
Nekem az a véleményem ha baj akkor teljesen mindegy, hogy fogadott doki vagy sem. Feküdtem 1 hétig korházba mivel veszélyeztett terhes vagyok. Nagyon normális volt az összes doki. A nővérek tényleg kicsit..... De azt a 3-5 napot mjad csak kibírom valahogy.
2010. jan. 24. 23:31
Én is hálapénz nélkül szültem. nem volt keret rá. Végig izgultam, hogy mit tolnak el. Szerencsére minden rendben volt a szüléssel, fiam 2és fél óra alatt megszületett. A doki és a szülésznő is kedves volt, segitőkész. Az osztályos növérkékről tudnék mondani negativumokat....
2010. jan. 24. 23:15
Nekem sem volt fogadott orvosom én is az SZTKba jártam mindíg ugyan ahoz.Nagyon kedves volt és úgy jött ki,hogy túlhordás miatt indították a szülést.De rossz lett a szívhang és császár lett .De az egész pont úgy jött ki,hogy az az orvos volt akihez az SZTKba jártam.Mi egy ajándék kosarat csináltunk neki de nem akarta elfogadni.Pedig sok gond volt azzal,hogy egyáltalán megmaradjon a babám és ő végig nagyon rendes volt velem.
59. Sodrika (válaszként erre: 56. - Qbogizmo)
2010. jan. 24. 22:28

Vannak pocsék védőnők is, tapasztalat, az első nekem egy bunkó volt, de költöztem egy utcával arréb és szerencsémre a legtündéribbet kaptam.

Sok múlik ám rajtuk is az hogy gyomorgörccsel várod-e a látogatását, vagy örülsz hogy jön.

És mennyire tud segíteni neked.

58. Sodrika (válaszként erre: 50. - 35491a860f)
2010. jan. 24. 22:25
Szívemből szóltál!
2010. jan. 24. 17:10
Nekem az elsőnél volt fogadott orvosom, ez azt jelentette, hogy nem csdak a sima terhesgondozáson kellett kivárni a sort, hanem előtte nap a magánendelőjében is . Szülésnél nem mondhatok rá se jót se rosszat, tök tárgyilagos volt. Másodszorra két éve fel sem merült, hogy hozzá menjek ( felesleges pénzkidobás lett volna) . A terhesgondozóba mindig ugyanaz a doki volt , aki nagyon kedves volt. A szülés egy szintén nagyon normális ügyeletes dokinál volt.
56. Qbogizmo (válaszként erre: 31. - Rekka85)
2010. jan. 24. 16:49
Na ez már megint nem segít a z ö nbizalmamon: az én védőnőm semmit nem mondott. Mintha ez nem is az ő dolga lenne. Azt hiszem én vagyok az sztks ellenpélda:( La vagyok sz..va.
55. mandy (válaszként erre: 41. - 35491a860f)
2010. jan. 24. 16:45

Persze hogy vannak bunkó fogadott orvosok is. De azért szerintem nem lehet általánosítani. Ki lehet fogni bunkó orvost, akár fogadott doki, akár sztk-s. Csak éppen ha egy fix orvoshoz jársz, akkor kiismerheted, és ha nem tetszik, válthatsz. Amíg az ügyeletessel esetleg akkor találkozol előszőr, és akkor már nem tudsz másikat kérni :) Tehát a kockázat itt nagyobb.

De nem is amellett kampányolok, hogy mindenki járjon magánrendelésre (ahogy lejjebb írtam, én is sztk-ba jártam egész életemben!).

54. mandy (válaszként erre: 40. - Rekka85)
2010. jan. 24. 16:42

Szájpenész? Attól ne tarts, legalábbis olyan szinten ne, hogy majd a kórházban elkapja. Ott mindent sterilizálnak.

De persze vigyél sajátot, ha ez megnyugtat, csak nem biztos hogy engedik is használni.

53. mandy (válaszként erre: 38. - Pmanocica)
2010. jan. 24. 16:41

Hát igen, a cukros víz.

Az én kórházamban is volt (bár bababarát kórház lett, így csak az anyuka engedélyével adhattak), de oda meg tilod volt üveget bevinni, csak az ottani üvegekbe adtak bármit is.

Szóval tényleg nagyon igaz, hogy ahány kórház, annyi szokás.

52. 35491a860f (válaszként erre: 51. - Globus)
2010. jan. 24. 16:28
Értem én. Nincs ezzel különösebb problémám, sőt ha valaki fizetni akar, hát fizessen. Nem az én pénztárcámból vesz el, hanem saját magát rövidíti meg. Az ő dolga! Én attól vagyok nagyon kiakadva, hogy némelyek dicsekednek vele és lenézik azokat, akik az ügyeletesnél szülnek. Mintha attól ők különb emberek lennének.
51. globus (válaszként erre: 50. - 35491a860f)
2010. jan. 24. 16:25
Csak idéztem az egyik korábbi hsz-ből, részletes magyarázat arra, hogy miért is kerül ez sok pénzbe :)
50. 35491a860f (válaszként erre: 48. - Globus)
2010. jan. 24. 16:20
Ahány nő, annyi igény. Én sosem vártam el senkitől, hogy éjjel 2-kor pattanjon, csak mert nekem kérdésem van. Sőt, a férjemet sem ugráltattam kívánósság céljából, hogy rohanjon nekem halat vagy jégkrémet, vagy savanyút venni. Nem életem vissza a várandósságommal. Az már más kérdés, ha valaki kedvességből kényeztetett. Viszont rengeteg szakirodalmat elolvastam szüléssel, terhességgel kapcsolatban és a védőnőm mindig a rendelkezésemre állt és sose fogadott el semmit. Szóval, ez egy ilyen dolog. Mi magyarok hajlamosak vagyunk a semmiér is egy hordó pénzt kifizetni.
49. 35491a860f (válaszként erre: 45. - Sodrika)
2010. jan. 24. 16:16
Ebben is van valami, de azért az orvosokat nem kell annyira sajnálni. Ők azok, akik olyan kevesen vannak ebben az országban, mivel a többség, aki teheti kimegy külföldre dolgozni, hogy nekik mindig lesz munkájuk. Én még munkanélküli orvost nem láttam..
48. globus (válaszként erre: 43. - 35491a860f)
2010. jan. 24. 16:16
Ez szép, és helyénvaló dolog, egészen addig, míg mi, a betegek részéről is így fognánk fel. De ha elvárjuk, hogy éjjel kettőkor ugorjon nekünk, bármikor rendelkezésre álljon, csízeljen egy órácskát, ha éppen számára butaságnak tűnő, de részünkre fontos információról kérdezünk, akkor a plusz dolgokat megfizetjük. Mint mindenütt, ahol extrákat szeretnénk elérni :) Úgy tudom, ez a több biztosítós rendszerben ugyanígy működik, de legális. Mindenki számára jobb lenne!
47. 35491a860f (válaszként erre: 33. - 6208ad5eaa)
2010. jan. 24. 16:10
Maximálisan egyetértek. :)
46. 35491a860f (válaszként erre: 32. - Rekka85)
2010. jan. 24. 16:09
Na erről van szó! Nem mindenki engedheti meg magának a magánrendeléseket! Ez csak a nyugat majmolása, de Magyarország még távolról sem tart ott, ahol a fejlett országok, így minek majmolni őket? Majd ha az átlagfizetések is nyugati színvonalúak lesznek, akkor lehet itt dicsekedni a "megnyugtató" magánrendelésekről és fogadott orvosokról.
45. Sodrika (válaszként erre: 43. - 35491a860f)
2010. jan. 24. 16:09
Ezzel én is egyet értek, csakhogy tudomásomra jutott hogy az az orvos akinél a második csodámat szültem (család barátja), miután bezárták a kórház szülészetét ahol dolgozott, két helyre ment el szerződéses orvosnak ez azt jelenti hogy levezetheti abban a kórházban a szüléseit, a tönk szélére került, mert nincs munkahely a magánbetegek többsége újabban lelép fizetés nélkül és még sorolhatnám, nekik sem könnyű rengetegen veszíteték el a munkahelyüket a kórházbezárások miatt. De egyébként egyetértek!
44. 35491a860f (válaszként erre: 29. - Dinus82)
2010. jan. 24. 16:07

Ha nagyon érdekel 2 gyermekem van és tisztességes, becsületes család vagyunk.

Úgyhogy, képzeld el, hogy tapasztalatból írok.

Egyáltalán nem ez az első gondolatom szülés kapcsán, hogy irány az sztk. Én is akartam magánrendelésre járni, de mivel az én dokim az sztk-ban is ugyanolyan jófej volt, mint magánrendelésen és ezt többen is megerősítették, így minek dobnak volna ki az ablakon egy zsák pénzt? Csak azért, hogy elmondhassam, hogy hú de frankó, hogy magánrendelésre jártam????


Én meg ezt a hozzáállást nem bírom!!!!


Te melyik részén élsz, hogy csak 1500 Ft-ot kér el a doki a magánrendelésen? Mert Pest megyében az alsóhatár magánrendelésen az 5000 Ft alkalmanként, és ez csak a magánrendelés. Külön kell fizetni egy 10-est az UH-ért és még sorolhatnám. És én ezt felháborítónak tartom.

43. 35491a860f (válaszként erre: 27. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 24. 16:03

De azért azt be kell látnod, hogy sokan szinte versenyt űznek abból, hogy kinek és hogy dicsekedjék el, hogy mennyit adtak a szülésért a dokinak, mintha ez olyan nagy érdem lenne, és sokan lenézik azt, aki nem tud adni és ügyeletes orvosnál szül. Én ezt undorítónak tartom.


A másik amivel nem tudok egyet érteni, hogy lehet, hogy nemzetközileg a magyar orvosok pocsékul keresnek, de még mindig a dupláját/tripláját, mint mi egyszerű alkalmazottak. És ha egy orvosnak, aki letette a hippokratészi esküt van pofája a szülésért pénzt kérni, akkor az ássa el magát. Az lenne a normális, ha minden doki azt mondaná a hála pénzt adó betegeknek, hogy: "Köszönöm, de nem fogadhatom el." És nem vágná zsebre. Sőt, nem lenne az, hogy ha egy nő orvost fogad, akkor az orvos megszabja, hogy a szülés nála mondjuk 70 ezer Ft, hanem vagy hagyná, hogy mindenki annyit adjon amennyit gondol, vagy a legtisztább, legbecsületesebb az lenne, ha nem kérne érte pénzt, hiszen megkapja a fizetését, nem is keveset, csak ők keveslik. Mindegy erről nagyon hosszasan lehetne írni, nem akarok belemélyedni, mert akkor kitörne itt a hoxán a világháború.


Egy a lényeg: Egyáltalán nem tisztességes pénzt elkérni a szülésért, főleg ilyen nagy összegeket, mert sokszor 1 havi fizetése egy nőnek az, amit az orvos a szülésért legombol magának.


Én Sztk-ba jártam terhesgondozásra és olyan aranyszívű, kedves dokim volt és minden infóval ellátott, hogy jobbat magánrendelésen sem kaptam volna. És bár ennek a nagyon jó dokinak volt magánrendelése is, sose célozgatott rá, hogy inkább oda járjak.


Magyarországon nagyon rosszul működnek ezek a dolgok. És akkor is az a véleményem, hogy fizessék meg az orvosokat, ha ők több pénzre vágynak, de a hálapénzt el kell törölni!

2010. jan. 24. 16:02

Nekem két kisfiam van a nagyot az ügyeletes orvosnál szültem a kicsit a sógornőm orvosánál a család barátja, egyiknél sem fizettem.

És én is eldöntöttem már az elsőnél hogy nem lesz fogadott orvosom, mindig ugyanahoz jártam terhesgondozásra, de az első esetben a doki a szülésem előtt 6 héttel eltünt, elment szabira és senki nem tudta mikor lesz legközelebb, gondolhatjátok hogy örültek a hozzá járó kismamák! De volt aki ezalatt is látta őt a kórház udvarán jönni menni, biztos a magánbetegekhez jött. Mindegy ettől eltekintve nem volt semmilyen hátrányom abból hogy nem volt fogadott orvosom így is megkaptam minden ellátást amit kellett.

A kisebbiknél pedig a sógornőm barárjához jártam végig, nála is szültem és baromi rendes volt, és nem fogadott el soha semmit.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook