Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatni bármi áron? fórum

Szoptatni bármi áron? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatni bármi áron?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
665. tündér74 (válaszként erre: 660. - D104370848)
2011. júl. 27. 14:29

Nem, nem ezt állítottam.:) Én is ismerek olyan anyukát, aki direkt tápszerezte a gyerekét és nem szoptatta, pedig belőle dőlt a tej és a babája szopizott volna.:(

De azért szerencsére ők vannak kevesebben, a többség szeretne szoptatni, csak valamilyen okból kifolyólag nem tud.

2011. júl. 27. 14:27
Tudod azért vesszük magunkra, mert az ilyen jellegű fórumokra azok soha nem fognak írni, akik önkényesen döntöttek úgy, hogy nem szoptatják a babájukat, hozzáteszem én is ismerek ilyet, de őket itt nem fogod megtalálni. Csak tudod nagyon rossz érzés, amikor az ilyen "anyáknak" szóló megjegyzések is mindig minket találnak el, és egy kalap alá vesznek velük, és nyilván nem rád gondolok, de sajnos vannak sokan.
663. d104370848 (válaszként erre: 661. - 8d691b84ef)
2011. júl. 27. 13:46

Nem szeretnék vitatkozni, légy szíves idézd hol sértegettem én bárkit is azért, amiért nem volt képes szoptatni?

Nem értem, miért veszi magára az, akinek nem inge a téma?

Ha nem volt képes szoptatni, akkor nem volt képes, sőt, ha az volt és nem szoptatott, én azt az embert sem ítélem el, csupán hangot adtam annak a véleményemnek, tapasztalatomnak, hogy sokan azért nem szoptatnak, mert nem akarnak, amiből nem az következik, hogy mindenki, aki nem szoptat, csak azért nem szoptat, mert nem akar.

662. d104370848 (válaszként erre: 659. - Kismanó86)
2011. júl. 27. 13:41

Te igen, de vannak, akik szerint mindegy mit eszik a gyerek, egyformán jó mindkettő, illetve olyan is volt, aki azt írta, hogy a tápszer egészségesebb.

Ezért írtam, kinek nem inge, nem veszi magára.:)

Ja, sajnálom, hogy a férjem és a lányom ezt a hivatást választották maguknak, én kérek elnézést, mert ez a másik dolog, amin sokan ( nem mindenki) kiakadnak, ha valaki orvosi szemszögből alkot valamiről véleményt.:)

661. 8d691b84ef (válaszként erre: 651. - D104370848)
2011. júl. 27. 13:41

Tehát szted én nem tettem meg minden a gyerekem(im) érdekében?

Régen nem voltak tápszerek? Az oriza az mi volt? Azt véletlenül találták ki, mert mindenki tudott szoptatni? A jegyes tejet is véletlenül találták ki amit csak a kismamák kaptak? Én is azt kaptam anyatej nem lévén, sőt a testvérem szintén. Akkor édesanyám ettől rossz anya lett? Nem értelek.

És igen számomra is logikus lenne az anyatej. Ha lenne. Ha bárkitől tudtam volna venni vettem volna. Nekünk nem így alakult. Minden álmom az volt, hogy még költhessek 10-12ezret a tápszerre havonta amiből bármi mást is vehettem volna a gyereknek, de ételt vettünk belőle. Itt be is fejeztem, ezért nem szeretem ezt a témát, mert egy kényszerből tápszeres édesanyát csak egy kényszerből tápszeres édesanya ért meg.

Még egy észrevétel, anyuék és a nagymamáék idején még azért sokkal nyugodtabb, egyszerűbb élet volt mint most, ezt se felejtsük el.

660. d104370848 (válaszként erre: 657. - Tündér74)
2011. júl. 27. 13:37

Ezzel azt állítod, hogy csak olyan anyák nem szoptatnak, aki valamiért nem képesek rá?

Hát én kapásból ismertem egy párat, aki egyszerűen nem akart szoptatni, és inkább tápszerrel etette a gyerekét.

Nézd, lehet, hogy én tévedek, de ha megfoganni, megszülni képes egy anya a gyerekét, ami ugye egészséges hormonális hátteret is jelent, akkor annak egyenes következménye, hogy hormonális alapon a tejelválasztás is beindul. Mert ugye a hormonális szabályozás nagyon is egymásra épülő valami.

Az más kérdés, hogy vannak anyák, akiknél a hormonális szabályozással minden rendben van, de az emlőjük mégsem alkalmas a szoptatásra, esetleg más betegségből kifolyólag nem szoptathanak.

Ettől függetlenül én nem ítélek el senkit már sokadjára írom le. Tehát még mindig nem értem mi a baj azzal ha én le merem írni a véleményemet. Inkább ne írjon ide senki, aki szoptat, mert az nem ért egyet? Akkor úgy kéne kezdeni a cikket, hogy kizárólag az elvtársak véleményéte kiváncsi a cikk írója, a többi tartózkodjék véleményét kinyilvánítani.:)

659. Kismanó86 (válaszként erre: 655. - D104370848)
2011. júl. 27. 13:30

Bocsánat, kicsit indulatos voltam, de szerintem azért még a kultúra határain belül. :-) Sajnos még mindig érzékenyen érint ez a téma.


Csak úgy írtad, mintha manapság ez divat lenne, hogy nem szoptatunk, mert nincs kedvünk hozzá. Én elismerem, hogy vannak anyák, aki nem szoptatnak, mert félnek, hogy lógni fog a mellük...stb, de ez egy nagyon kis százalék. Talán többen tudnának szoptatni, ha több segítséget és támogatást kapnának, de ez nem abban merül ki, hogy mindenki elmondja, hogy márpedig szoptatni kell.


Abban teljesen egyetértünk mindenféle orvosi végzettség nélkül, hogy az anyatej a legjobb a babának, ez sosem volt vita tárgya. :-)

658. d104370848 (válaszként erre: 654. - Tündér74)
2011. júl. 27. 13:29

Még valami, ami a szerencsémet illeti, a lányomat én sem szoptattam, mert őt megtömték tápszerrel a csecsemősök, így neki fél éves koráig fejtem a tejemet, és azt kapta üvegből, Egyedül reggel volt hajlandó egy kicsit cumizni a cicin, de nem igazán szopott, csak ameddig ömlött a szájába a tej. Sajnos 2 hétig voltunk kórházban születésekor, 36 órán át nem is engedték látni őt az orvosok.

A fiúknál viszont összeszedtem minden hitemet, és nem törődtem semmilyen fájdalommal, pedig azért el lehet képzelni milyen érzés egy frissen vágott hassal a baba-mama szobában. Ezért is gondolom, hogy néhány anya részéről a szoptatás igen is csak hozzáállás kérdése, ami nem azt jelenti, hogy mindenki részéről az.

Persze a kérdést úgy is feltehetném, hogy szerintetek mindenki szoptat, aki képes lenne rá?

657. tündér74 (válaszként erre: 656. - D104370848)
2011. júl. 27. 13:21

"Ami számomra logikus, hogy az anyatej a természetes táplálékforrása a csecsemőnek, régen nem voltak tápszerek, akkor azért nem is jutott ennyi anyának eszébe, hogy neki nincs teje."


Ezzel a mondatoddal nem értettem egyet, ha nem haragszol.:) Mindenki tudja, hogy az anyatej a legjobb a babának, nem logika kérdése ez. Régen sem tudott sok anyuka szoptatni. És ma sem azért nem szoptat sok anyuka, mert bő választék van a tápszerek terén.

656. d104370848 (válaszként erre: 654. - Tündér74)
2011. júl. 27. 13:02

Neked miert van?

Mar elnezest, ha kiallok az anyatejes taplalas mellett, attol lelkiismeretfurdalast okozok?

Azert mondom el a velemenyemet, mert mas elmondja a sajatjat a tapszer mellett.

Gondoplom te megtettel minden töled telhetöt, te ugy eteted a gyerekedet, ahogyan jonak tartod, en pedig ugy etettem, ahogyan en annak talaltam, de nincs lelkiismeret furdalasom,mert nem tapszert kapott.

655. d104370848 (válaszként erre: 652. - Kismanó86)
2011. júl. 27. 12:59

Kismano, ne kapd fel a vizet, mert ismered a velemenyemet a dologrol, akinek nem inge, nem veszi magara. Azokra gondoltam, akik szoptathatnanak, de megsem teszik, nem azokra, akik keptelenek ra. Kicsit soknak tartom azoknak a szamat, akik nem kepesek szoptatni, de ez az en velemenyem.Eddig kulturaltan reagaltal nem ertem most hirtelen mi a baj?

Ok vegtelenszer leirom a velemenyemet, mert elfelejtödik.

1. Nem itelek el senkit, aki nem szoptat,meg azt sem, aki megtehetne, mert az ö dolga.

2. Mindenki ugy es azzal eteti a gyereket, amivel szerinte megfelelö es persze ahogyan tudja.

3. Nekem viszont , az en szemszögemböl az anyatej a legmegfelelöbb, es en pedig ezzel szemben kerek a reszemre elfogadast, de ha nem megy, termeszetesen az sem erdekel.

A ferjem orvos, a lanyom orvosnak tanul, azert hagy legyen altaluk is egy kicsit több informaciom arrol megis mi a megfelelöbb, az anyatej vagy a tapszer.

654. tündér74 (válaszként erre: 651. - D104370848)
2011. júl. 27. 12:50

Szerencsés voltál, hogy sikerült neked a szoptatás, de azért ne ébresszünk lelkiismeret-furdalást azokban az anyukákban, akiknek ez nem sikerült.

Régen sem ment ám mindenkinek simán a szoptatás.

653. scorpiolady (válaszként erre: 652. - Kismanó86)
2011. júl. 27. 12:35
meg kecsketejen.
652. Kismanó86 (válaszként erre: 651. - D104370848)
2011. júl. 27. 11:55

Na ezt azért már nem tudom szó nélkül hagyni. Mi az, hogy nem jutott annyi anyának eszébe, hogy nincs teje? Azért gondolkodj már, mielőtt írsz. Ebben a fórumban számos eset le van írva, sokan szerintem teljesen érthető okból nem tudtak szoptatni.

Egyébként csak mondom: Régen nem volt tápszer, minden 2. gyerek feles tehéntejen nőtt fel.

651. d104370848 (válaszként erre: 649. - 8d691b84ef)
2011. júl. 27. 11:50

Soha, egyetlen szakirodalmat nem olvastam el ebben az ügyben, teház nem tudom mi volt annak idején a trendi.

Szoptattam, majd fél évesek voltak a gyerekek, mikor először mással is megkínáltam őket, mint anyatej. Nem volt nagy sikere, de azért 8 hónaposan már elkezdtek eszegetni.

Nálunk az anyám és az anyai nagymamám voltak példával előttem, úgy csináltam, ahogyan ők.

Persze, van olyan , hogy egy anya nem képes szoptatni, de olyanok is vannak, akik képesek lennének, mégsem szoptatnak.

Ami számomra logikus, hogy az anyatej a természetes táplálékforrása a csecsemőnek, régen nem voltak tápszerek, akkor azért nem is jutott ennyi anyának eszébe, hogy neki nincs teje.

650. 8d691b84ef (válaszként erre: 640. - Egypt)
2011. júl. 27. 11:29
Hidd el elolvastam, és nem véletlenül bántódtam meg. A fiammal végigjártam egy olyan tortúrát amit nem kívánok egy babucinak se. 6 hétig éhezett szinte, mert nemigen volt tejem, de első gyerek révén ezt nem derült kis rögtön azt se tudtam mire kell figyelni. A dokink annyit csinált, hogy elküldött gasztroenterológiára, hogy azért ilyen a gyerek kakija, mert biztos tejallergiás. Hozzáteszem nem is látta, mert derogált megnézni mi nem oké. Védőnő annyit kérdezett szopik a baba? Válasz igen szopik. Ezzel vége volt a látogatásnak, összesen kétszer járt nálunk. 6 hetesen, mielőtt ledugattam volna valami csövet a gyerekem torkán, elmentünk egy Heim Pálos gyermekbelgyógyász magánrendelésre. Egy órát beszélgetett velünk, megnézte a magunkkal vitt pelust, amit külön kért, és azt mondta, azonnal kezdjünk tápit adni, mert a gyerek éhezik. Más kérdés, hogy azt se ette meg, csak annyit ami ahhoz kellett, hogy ne halljon éhen, ezért bocsi ha kicsit jobban magamra veszem. Ennek ellenére semmire nem allergiás, mindent megeszik a tejen kívül, mert azt a mai napig sem hajlandó. Úgyhogy hidd el, nem jókedvemből kezdtük el nála a hozzátáplálást, és igenis van olyan amikor ez a megoldás marad csak.
649. 8d691b84ef (válaszként erre: 648. - D104370848)
2011. júl. 27. 11:18

Teljesen egyetértek veled, hogy mindenki úgy eteti a babáját ahogy jónak látja. Meg persze ahogy tudja.

Mindenesetre az biztos, hogy folyamatosan változik a "trend", hogy mi jó meg mi nem még ahhoz mérten is, hogy a fiam még csak 5 éves, de már egy csomó dolog máshogy van, mint akkor. Meg az is érdekes, hogy még jelenleg is országonként változóak a javasolt táplálkozási irányzatok. Ez egy nagyon nehéz téma, és azt gondolom, hogy igenis nagyon vigyázni kell mindig a megfogalmazásokkal, mert nem tudhatjuk, melyik "megjegyzésünk" esik rosszul egy másik édesanyának, aki ugyanúgy szereti a babáját, csak máshogy eteti.:)

2011. júl. 27. 11:08

Ennyi hozzaszolas, igazan szep teljesitmeny.:)

Szerintem minenki ugy eteti a babajat, ahogyan jonak tartja ezutan is, meg ennek elötte is azt tette.

Nalunk bevalt az anyatejes taplalas, nekünk megfelelt, ha ujra szülnem öket, akkor sem etetnem öket maskepp.

Pedig neha azert nekem is meg kellett kapaszkodnom, de nem aldozatnak ereztem magamat, akkor sem mikkor a mütet utan alig birtam a fajdalomtol megmozdulni is, hanem feladatnak, hogy nekem ezt meg kell oldanom, meg akkor is ha nem megy zökkenömentesen.

Ettöl persze meg nem vagyunk egyformak, nem is kell annak lennünk.:)

647. kozmami (válaszként erre: 643. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 16:48

Én jelentkeztem is, szerintem jó, hogy csináltál egy ilyen klubbot!

Már lenne is egy kérdésem, a részletek amott majd, de a lényeg, hogy az én fiam se egy nagy evő!


Én is örülnék Egyptnek!

646. Jasmine (válaszként erre: 633. - Scorpiolady)
2011. júl. 26. 16:00

Csak úgy mondom, h van a babajoghurtban is hozzáadott cukor...nem is kevés. (nem mindent írnak ám ki az összetételben. Burkoltan nem nyilatoznak erről arról, de pl. a gyümölcspép (már ha van benne, nem csak gyümölcsíz, vagyis lekvár) dögivel tartalmaz cukrot, mert ezzel tartósítják. És azt csak úgy olvasod az összetételben, h gyümölcspép, gyümölcssűrítmény stb. kinek hogy tetszik és hoppá, már bele is csempészték a cukrot. Aztán meg ráírják nagybetűvel, h hozzáadott cukrot nem tartalmaz. Hát ki, h veszi!

De láttam már ilyen gyártástechnológiát is. Az üzemek nagyon rafkósak tudnak ám lenni! A saját cégem is, ahol dolgozom...hidd el bele láttam sok élelmiszer gyártásába, nem csak a levegőbe beszélek. De mint minden, ez is a pénzről, engedélyekről, tanúsítványokról szól és sok, nagyon sok a kiskapu! Főleg ami a leírásokat illeti!


A bolti joghurtokban pedig még több van!

A bébikajákban is van cukor meg nem kevés hozzáadott olyasmi aminek nem kellene.

645. Jasmine (válaszként erre: 637. - Tündér74)
2011. júl. 26. 15:51

Lehet olyan forrást keresni ha igazán akarsz, akiben meg lehet bízni! Anyukámék is házi tejet hordanak és tuti biztos forrás...pénzük se lenne antibiotikummal tömni a tehenet.

Olyat kell keresni, akinek csak 1-2 tehene van, nem nagyüzemet! De a kecsketej lenne a legjobb, ha már háziról beszélünk. Én addig mentem annó, míg nem találtam ebből is házit! Aki keres, talál!

644. Jasmine (válaszként erre: 621. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 15:48

A babatej tényleg csak humbug sztem is, de sajnos ugyanígy a babajoghurtok is sajnos...tudom mit tartalmaznak és sajnos tele van cukorral (ami szintén nem kellene a kisbabáknak), ízesítő anyagokkal (mert hát a kekszes gyümölcsös joghurt ízt valahogy el kell érni, de nem keksszel és nem gyümölccsel, az is biztos...), színező anyagokkal.

Én is natúr joghurtot adok a kislányomnak és mindig más gyümölcsöt teszek bele. Biztos, h mindent kipróbáltál? Nem lehet, h csak 1-2 íz nem tetszett Neki? Nem szabad rögtön feladni, akkor próbálni kell más gyümölcsökkel az ízesítést. Lehet azért nem fogadja el, mert megkóstolta a babajogit, ami persze dög édes ahhoz képest amit házilag kutyulunk és a gyerek nem hülye! Nyilván azt eszi meg ami a foga alá való!

A tejet viszont nagyon támogatom, amit írsz, h házit adsz majd a kicsidnek, mert a boltiban már alig van tejnek nevezhető vmi...nem 1 nem 2 tejüzemben vtam már, tanultam is, ez a szakirányom és láttam hogy készülnek a dolgok. Ezért nem eszem és nem adok ízesített joghurtot sem a gyerekemnek, ha nem feltétlenül muszáj...hidd el abban se sok a természetes anyag. Így persze gondolhatjuk, h ennyi erővel másban sincs. Lehet! Én csak azt tudom és arról az élelmiszerirányról, amiből láttam ezt-azt és a szakmám is.

Viszont a házi tejet mindig forrald fel majd!!

2011. júl. 26. 15:19

Kedves Anyukák!

Létrehoztam egy klubot e fórum folytatása céljából. Szívesen várok mindenkit, aki szívesen beszélgetne, lehet tapasztalatot cserélni, lelket kiönteni. :-) Örülnék, ha sokan csatlakoznának. Aki viszont csak kötözködni jönne, inkább ne jöjjön. :-)

Egypt, Téged nagy szeretettel várlak! Persze mindenki mást is.

642. Kismanó86 (válaszként erre: 641. - Egypt)
2011. júl. 26. 15:09
Ebben egyetértünk. A cukor, ha nem töméntelen mennyiség, nem méreg. Talán ha túlsúlyos lenne a gyerekem, akkor figyelnék erre nagyon, de amíg ilyen pici, addig szerintem nem gáz az a pici cukor, amit megeszik.
641. egypt (válaszként erre: 636. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 14:35
Szerintem is van, de a tejpépekben is. Szerintem minimális mennyiségben nem gond egyébként.
640. egypt (válaszként erre: 639. - 8d691b84ef)
2011. júl. 26. 14:33

Olvasd el még egyszer figyelmesen, amit írtam, és hogy mire reagáltam. Pont a szélsőségekről volt szó, hogy "egyáltalán nem ette meg a tápszert" és hasonlók.

A fehérjekészítményt direkt nem rendesen fejlődő babáknak találták ki, nem nagyon különbözik a tápszertől.

Leírtam, mit csinálnék, illetve csináltam, ha a gyerekem nem rendesen fejlődne. Nem rögtön a hozzátáplálással kezdeném 2-3 hónaposan ugyanis 2-3 hónapos korról volt szó.

639. 8d691b84ef (válaszként erre: 612. - Egypt)
2011. júl. 26. 14:21

Azt hiszem te egy kicsit belekapaszkodtál a szélsőségekbe. Biztos senki nem kezd el azonnal mindenfélét töménytelen mennyiségben beletukmálni a gyerekébe. Nyilván az ember mindent megpróbál, hogy a gyerek minél tovább megegye a tápit, ha már anyatej nincs. Nálunk még fel is kellett kelteni a fiamat, hogy akkor egyen többször, mert kellő mennyiségnek majdhogy a felét ette csak meg, mert annyira nem szerette a tápszert. Felkeltettük, ugyanannyit evett meg egy nap, csak többszöri evésre. Mindegyik márkát kipróbáltuk, a nyitott dobozok ott áltak a kamraszekrényben, nagyon sok pénzt költöttünk el. Amikor elkezdte kapni az alap kajákat, gyümi, krumpli, répa, sütőtök, cékla, azzal gyönyörűen kihúzta 6 hós koráig úgy, hogy reggel elsőnek és este utolsónak megevett annyi tápot, amennyit a kaja bevezetése előtt egész nap. A dokink sem tudott mást javasolni, hiszen nem gyarapodott rendesen annyira keveset evett. Azt mondod, te nem kezdenéd el hozzátáplálni emiatt. Inkább végignézed, hogy nem fejlődik? Ja és ha már itt tartunk, kösz de én inkább nem fújom fel a gyerekemet fehérjekészítménnyel.

És még valami, igenis van olyan gyerek (nem a sajátom) aki semmilyen tápszert nem eszik meg, vagy ha igen azonnal ki is jön belőle. Ha szted nincs, akkor rá kell jönnöm, hogy sajnos vak vagyok!!!

638. Bonti74 (válaszként erre: 624. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 14:13
Igen.
637. tündér74 (válaszként erre: 632. - Scorpiolady)
2011. júl. 26. 13:05
Gondolom, hogy felforralták.:) Én akkor sem mernék venni házi tejet, nem tudhatjuk, hogy a termelő nem használt-e antibiotikumot (a teheneknél:))és hogy higiénikusan kezelte-e egyáltalán a tejet. Sajna a házi tej minőségét nem ismerhetjük, mert nincs ellenőrizve.
636. Kismanó86 (válaszként erre: 633. - Scorpiolady)
2011. júl. 26. 13:01
Szerintem van benne cukor, de majd ha járok valami boltban, megnézem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook