Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatni bármi áron? fórum

Szoptatni bármi áron? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatni bármi áron?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
725. Bonti74 (válaszként erre: 724. - Manó2000)
2011. szept. 15. 09:01

Én egyáltalán nem írtam azt, hogy nincs meg a kötődés annál aki nem szoptat, sőt! Ha pontosan elolvassátok pont az ellenkezőjét írtam.

Még egyszer leírom, hogy érthető legyen, én csak azon vitáztam, hogy az egyik anyuka azt állította, hogy jobb a tápszer, mert olyan sok méreganyagot eszünk meg és stb...

2011. szept. 15. 08:39

Sziasztok!

Régóta olvasom a vitátokat.

Mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének. Persze, jó adni a gyerekemnek olyat, amit csak én adhatok meg és talán a legjobb az anyatej.

Nekem két kisfiam van. Az elsőt, ha belegebedtem volna, sem tudtam szoptatni, fejtem, mindent megtettem, mert igen mindent! De nem ment.

A másodikat tudtam szoptatni, bár nem túl sokáig, mert közben újra babát várok, de NEM rajtam múlt, hogy az elsőt tudtam-e szoptatni vagy sem.

Visszagondolva azt állítani, hogy nincs meg a kötődés, vagy nem jó anya az aki nem szoptat, az meredek kijelentés.

Van egy ismerősöm, aki nagyon sokáig szoptatott, de sztem anyának nem volt valami hűde...úgyhogy aki tápszerrel eteti a gyerekét, semmivel sem rosszabb anya, mint aki szoptat. A gyerek egészsége sem csak ezen múlik! Szerencsére!

723. Bonti74 (válaszként erre: 722. - Kozmami)
2011. szept. 15. 07:51

Ez így van, ahogyan leírtad. Egyébként a kötődés dolog igazából akkor fog felszínre törni mikor nőnek a gyerekek, kezdődnek a komolyabb problémák... És az hogy ezeket ki hogyan kezeli majd az egyáltalán nem azon múlik tápszert kapott-e vagy sem...

De az egész onnan indult, hogy akivel vitatkoztam az azt akarta nekem bebizonyítani, hogy jobb a tápszer. Én csupán ezzel nem értettem egyet.

722. kozmami
2011. szept. 14. 19:34

Aki tudja szoptatni, az nyílván örül neki és nem óhajtja tápszerezni, ez normális dolog.

Aki meg nem tudja (én sem tudtam), az pedig minden lelkiismeret furdalás nélkül adja a tápszert!

Teljesen felesleges egymást győzködni, hogy mi a jobb és egészségesebb!

Ha lenne tejem, azt mondanám, hogy az a legjobb neki, de mivel nincs, így azt mondom a tápszer, mivel éhen mégsem halhat! Mondjuk már múlt időben, mivel elmúlt egy éves, a tápszeren kívül eszik sokmindent.

Szoptatás nélkül is meglehet a lelki kötődés, ezt nem lehet cáfolni, hiszen úgyanúgy a karomba veszem, mikor eszik, ringatom, énekelek, semmivel sem kap kevesebbet, mint az akinek van teje! Ugyanúgy hozzám bújik és megnyugszik és szeretjük egymást.

Ez a kötődés a szülőágyon létre jött, mikor rámtették és összebújtunk és szerintem ezen nem változtat az, hogy 2 hónapos korától nem tudott -egész pontosan nem akart- cicizni! Ami még volt fejtem és megkapta.

Szóval szerintem mindenki tegyen magasról, hogy másnak mi a véleménye, ha ő maga a legjobbat megadja a babájának a lehetőségeihez képest!

Szerintem ezzel itt senkinél nincs probléma!

721. Bonti74
2011. szept. 14. 15:42
Ok, győztél, feladom, de én akkor is tovább szoptatom a gyermekem, mert meggyőződésem, hogy ez a legjobb neki, nem csak mint testi de mint lelki táplálék is.
720. kingi7 (válaszként erre: 716. - Bonti74)
2011. szept. 14. 15:21

Odafigyelsz :) És a savas eső, kerozin? Génkezelt keresztporzás? Megnézed a boltban mit veszel,de a gyártást te sem láttad... ha annyira "gáz" lenne a tápszer, akkor sok beteg gyerek lenne és elhízott!

Környezetemben van tápszeres és van anyatejes baba is... arányokat leszűrve, az anyatejes táplálásúak között több kövér van-hangsúlyozom, nem mindegyik- vajon a húsban lévő növekedéshormon nem megy át?

"Tápszert" amit bevontak, az az üveges kaja volt pl: valami szlovák nem a portápszer. Aprópo, szintén nem törvényszerű, hogy ezek nem jók!

Ezért nem használok gyógyszertári fürdetőt :) csimbókokban úszik a vízen, undorító!

719. kingi7 (válaszként erre: 714. - Bonti74)
2011. szept. 14. 15:15

Oké, vegyünk egy alapot, rettentően fáj a fejed, elviselhetetlen, vay az izületed, fogad, muszály bevenni valamit, de az algopyrin vagy a rubofen, nem ér semmit, szenvedsz mint a kutya nem tudod, mit tegyél, mert ugye bejut a tejbe.

Nem írtam szerintem sehol, hogy a tápszer jobb mint az anyatej, ugyan is NEM TUDOM. Azt tudom, hogy a sok retek, amit megeszünk bejut a gyenge immunrendszerű babába.

Tévedsz, már nem bánt, az elsőnél rettenetesen bántott, mert mindenki ezt várta el tőlem, folyamatosan kaptam hideget meleget.

Most a picurom egy hónapig kapta kb, minden baja volt, pöttyös lett, ment a hasa, fáj nagyon a hasa, nem tudtam mennyit eszik, elég-e. Nem tudtam mindig rendelkezésére állni, ha éhes volt, nem tudtam éjjel apának odaadni, ha a napi 1-2 óra alvásoktól már kimerült voltam,napközben meg dolgoztam... szóval, nyílt nem lehetek, mert elítélnek, de van előnye a tápszerezésnek is!

718. Bonti74 (válaszként erre: 717. - Kismanó86)
2011. szept. 14. 14:26
Pont ezért írtam, hogy ezen az alapon a tápszerben is lehet bármi... Az hogy szigorúan ellenőrzik csak ámítás.
2011. szept. 14. 12:21
Jaj, Csajok össze ne vesszetek már. Sajnos a mai világban nem tudhatod, hogy mit eszel, maximum reménykedhetsz benne, hogy tényleg az van benne, ami rá van írva.
716. Bonti74 (válaszként erre: 715. - Tündér74)
2011. szept. 14. 10:17

Én odafigyelek, sok mindent megtermelek a kertben, zöldségeket, sok gyümölcsfánk van. A boltban is megnézem mit veszek meg. Nem használok semmiféle vegyszert még mosószert sem.

A szigorú ellenőrzésekről meg annyit, hogy többször hallottam már a tévében, hogy bevontak tápszereket mert találtak bennük mérgező anyagot vagy szennyeződést vagy vmi nem bele illő összetevőt...:(

A gyógyszertárban kapható hipoallergén csecsemőknek orvos által felírt fürdető fő összetevője kőolaj származék. Akkor miről beszélünk?

715. tündér74 (válaszként erre: 714. - Bonti74)
2011. szept. 14. 09:29

Szerintem sem jobb a tápszer az anyatejnél, de tény, hogy nagyon kell figyelni a szoptató anyának, hogy mit eszik, mert a mai ételek sajna nem olyanok mint régen voltak. A tápszereket szigorúan ellenőrzik, viszont amiket mi megeszünk azokat nem.

Szerintem optimális a szoptató anyáknak is a bio élelmiszerek fogyasztása lenne.

714. Bonti74 (válaszként erre: 713. - Kingi7)
2011. szept. 14. 08:05

És a tápszerekben mi van szerinted?

Nehogy azt akard már bemesélni nekem, hogy jobb mit az anyatej, ki hallott már ekkora badarságot???

Elhiszem, hogy bánt hogy nem tudtad szoptatni, de azért ilyenekkel ne gyere!

713. kingi7 (válaszként erre: 710. - 2a4f521b34)
2011. szept. 13. 22:36

Szerintem az ölelés, simogatás is ugyan olyan jó...

Ja, immunanyagok, melyikre gondolsz? Az e 321-re vagy a vegyszerekre? Műtrágya, állati eredetű hormonok, amivel tömik őket..stb és még sorolhatnám...

Az én babám cici nélkül is nyugis :)Felesleges ezen stresszelni...aláírom, annó, anyukáink idejében valóban a legjobb táplálék volt, de gondolj bele, hogy mit eszünk?????

712. mgagi (válaszként erre: 707. - 2a4f521b34)
2011. szept. 10. 15:37

Sziasztok!

Beleolvastam a fórumba.

Alverde!

Tőlem is megkérdezte anyósom amikor a kisfiam 1,5 hónapos volt, hogy nem kéne MÁR 3 óránként ennie. Mondtam neki hogy NEM. Ő beállt akkor a 2 órás szopizásra. Naponta 2x ha előfordult hogy 3 óra múlva szopizott. A lányomnál meg azon aggódott hogy ő képes volt napközben is 4 órákat aludni, és hogy nem éhes e már. Itt igazodjon ki az ember lány az anyósán. A fiam jövő héten lesz 1 éves, és még mindíg sűrűn szopizik.

Jól írtad amit írtál. Nincs rossz anyatej.

711. Bonti74 (válaszként erre: 710. - 2a4f521b34)
2011. szept. 10. 12:37
Tökéletesen egyetértek minden szavaddal!
710. 2a4f521b34 (válaszként erre: 708. - Kingi7)
2011. szept. 10. 10:35

Butaság azzal védekezni, ha tápszert kap a gyerek, hogy az ugyanolyan jó. Ezt adja a természet. A tápszer testi táplálék, az anyatej lelki IS. Az én babám is kap tápszert anyatej mellé, de nagyon- nagyon szeret a cicin megnyugodni, tápszer után is sokszor mellre kérdezkedik cumizni, elaludni.

A másik dolog, amit én fontosnak tartok az anyatejben, azok az immunanyagok. De neten erről sokat olvashatsz ha akarsz. Ami nem szentírás, pl. ha nem szopik a gyerek még nem biztos, hogy rosszul fog fejlődni az állkapcsa.

Senki nem ítél el azért, mert nem jött össze a szoptatás, nekem is rengeteg a bajom vele, hogy az a kicsi tej ami van, az megmaradjon még egy darabig. :)

709. 45f5ce422c (válaszként erre: 708. - Kingi7)
2011. szept. 9. 22:01
Azért mert az a baba természetes tápláléka!:) de ha nincs tej nem tudunk mit csinálni.
708. kingi7
2011. szept. 9. 19:58

Fórumhoz hozzászólva...


Most második gyermekem 1 hónapos, és eddig tudtam, pedig jól ment, bár szopni nem akart, egy órát is volt a cicin, de nem, inkább aludt. Napi 3-4 szer kapott 100 grammot.

Aztán nem ettem, nem ittam,volt, hogy egész nap mentem munka miatt, nem tudtam fejni, 2 órákat aludtam, sokat idegeskedtem a vállalkozásunk üzlettársa miatt. Nos eddig volt tejcsi, már nincs, ismét tápos a babám. Ez van, azért nem dől össze a világ, ugye?


Mindenhol azt táplálják az emberbe, az anyatej a legjobb...MIÉRT?

707. 2a4f521b34 (válaszként erre: 706. - Tevecca)
2011. szept. 6. 13:05
Ezt a szemétséget, hogy azért eszik 1-2 óránként a kicsi, mert rossz a tejem én is megkaptam, anyóspajtástól... Hiába magyaráztam neki, hogy egy 2-3 hetes újszülött gyakran eszik, hogy az anyatejet ilyen hamar megemésztik és különben is, ezt nevezik igény szerint szoptatásnak. Ha szépem nő a súlya, nem lehet gond. Vannak különbségek az anyatejek között, de rossz nincs.
706. Tevecca (válaszként erre: 705. - Kozmami)
2011. aug. 6. 15:06

Mi is mei-taiozunk. Megkérdezték nem fullad meg a gyerek? Rávágtam hogy már nem! Úgy néznek ránk mit az ufora- megkérdezték tőlem hogy azért lógatom a gyereket mert nincs pénzünk?????????? Áh csak a 40.000-res babakocsi ott porosodik, na mindegy.


Uh, most azzal nyaggatnak hogy biztos azért szopik 1-2 óránként mert rossz a tejem..nem azért mert 40 fok van és szomjas, áh nem.....Rájöttem, bármit csinál az ember, úgyis belerúgnak

705. kozmami (válaszként erre: 700. - Tevecca)
2011. aug. 6. 13:17

Úgy látszik senki nem nyerhet! :)

Ha szoptatsz akkor az a baj, ha nem, akkor meg az!

Miért nincs rajtad füstszűrős sapka, he?! :D


A másik kedvencem (bár ez nem ide tartozik), mikor sajnálják a gyereket, mert a hátamon van a mei-taiba! Pedig szereti!

704. c33bd8536b (válaszként erre: 701. - Ében11)
2011. aug. 5. 21:59

Nem olyan az én lányom, akit bármire rá lehet beszélni, vagy bármiről lebeszélni.:)))


Én is tudom, hogy legjobb az anyatej, én is szoptattam őt hat hónapos koráig, és ha tehettem volna, szoptattam volna tovább is, de maximum egy éves koráig. Én nem értek egyet azzal, hogy egy már futkározó kisgyereknek, aki leül velünk vacsorázni, még szüksége van az anyatejre. De ez persze az én magánvéleményem.

703. c33bd8536b (válaszként erre: 698. - Kismanó86)
2011. aug. 5. 21:43

Köszönöm.:)


Én úgy gondolom, nem kell annyira görcsösen venni az életet. Talán a mi generációnk lazább volt.

Én nem emlékszem, hogy azon törtem volna a fejem valaha is, hogy jó anya vagyok-e? Megtettem ami tőlem telt, sokszor hibáztam, mert ki nem? Legközelebb megpróbáltam másként. Ha végképp elakadtam, tanácsot kértem.


Viszont van egy kis kolleganőm, aki, mióta szült, kissé bekattant attól, hogy ő mindent tökéletesen akar csinálni. És ugye az ritkán sikerül....

702. c33bd8536b (válaszként erre: 697. - Kingi7)
2011. aug. 5. 20:46
Csak ezt a lelki terrort nem értem. Hogy kinek jó?
701. ében11 (válaszként erre: 695. - C33bd8536b)
2011. aug. 5. 11:36
Azért remélem a lányod nem beszéled le róla...mert tudunk szoptatni vagy sem-a babóknak az lenne a legjobb ha tudnánk.Nekem sem ment ,mert első baba-hiába segítettek-de egyszerűen nehezebb mellből etetni, mint az üveget odatenni.Anyukám sem tudott segíteni, mert őket szó szerint lebeszélták annó...maradt a feles tej meg a tejbegríz stb.Felnőttünk persze, mondjuk a testvérem asztmás allergiás-ki tudja mitől.Én sem görcsölnék rajta, meg ne is görcsöljön senki-de ha van tej, vagy a baba jól szopik-akkor érdemes várni, hogy beinduljon a tej.Jobb is meg olcsóbb is mint a tápi.Ha lenne következő, azt hiszem tudnám szoptatni, mert megtapasztaltam pár dolgot-még így is hogy az előzővel nem sikerült, de tanultam belőle, és a fejés miatt is-rájöttem hogy működik a dolog. :)
700. Tevecca (válaszként erre: 698. - Kismanó86)
2011. aug. 5. 10:03
Ez a kérdés még engem is idegesít, senkinek semmi köze hova dugdosom a mellem vagy sem. Most meg kapom a lehülézéseket amiét a 6 hós lányomat még mindig szoptatom, sőt ő a kajákat tőlem egyáltalán nem fogadja el, csak az apjától, de persze én vagyok a hibás......
699. Tevecca (válaszként erre: 692. - Kozmami)
2011. aug. 5. 09:59
Figyelj! Nem számít, ne bántson a dolog. Könyveld el hogy te mindent megtettél. Attól senki sem lesz jobb anya hogy szoptat. Legalább próbálkoztál és ennyi :)
698. Kismanó86 (válaszként erre: 695. - C33bd8536b)
2011. aug. 4. 22:36

Szia!

Gratulálok az unokához!

Én a cikkíró vagyok. Teljesen egyetértek veled. Most derül ki, hogy az összes Anyukám-korabeli ismerősöm egyáltalán nem vagy csak 2-3 hónapig tudott szoptatni. Csak akkor nem csináltak ekkora gondot belőle. És még véletlenül sem az volt az első kérdés egy újdonsült anyukához, hogy És szoptatsz? Van elég tejed?

697. kingi7 (válaszként erre: 695. - C33bd8536b)
2011. aug. 4. 21:18
Értem, csak amikor mindenhonnét a lelki terrort hallgatod, elgondolkozól, hogy miért vagy hibás...
696. Bella 13 (válaszként erre: 694. - Sysy66)
2011. aug. 4. 20:55

És még mennyien vannak ezzel így rajtunk kívül!

Csak sokan szégyenlik ezt a dolgot, főleg az elvárások miatt. Pedig ez szerintem épp olyan emberi tulajdonság, mint sok minden más. Van aki képes rá, és van aki nem. Ennyi.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook