Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatni bármi áron? fórum

Szoptatni bármi áron? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatni bármi áron?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
575. tündér74 (válaszként erre: 572. - Ilba24)
2011. júl. 25. 11:25
:)A könyvben leírtakat persze nem szó szerint kell alkalmazni, csak ha nincs tapasztalat akkor nyújt egy irányt. Egyébként pedig vannak esetek, amikor a könyv adja meg a választ. Legalábbis sokat segít.
574. Jasmine
2011. júl. 25. 11:18
Azt kellene megérteni, h mindenféle allergia kérdéstől eltekintve is van 1 fejlődési szakasza az embernek, és vannak dolgok, amiket képtelen még megemészteni esetleg 2-3 hónaposan a baba. Ehhez nem kell nagy ész. Nem azért nem kellene még gyümit kapnia, mert allergiás lehet (persze lehet az is), hanem mert megterheli a bélrendszert, ami még nincs felkészülve ilyesmire,mert nem alakultak még ki a kis bélcsillócskák, amik emészthetnék a gyümit v bármi mást az anyatejen kívül. Ehhez szakkönyvek sem kellenek, elég megnézni a baba székletét. Ha szinte egy az egyben visszajön amit megevett, akkor gyakorlatilag semmit nem emésztett meg belőle, nem véletlenül! A hozzátáplálás kezdeti időszakában ez van még a 6 hós babáknál is!! Én csak azt nem értem minek ezzel annyira sietni, h nem lehet kivárni a tényleg megfelelő időt? Azért kellene megvárni a 6 hónapot ezzel,mert felesleges erőfeszítés korábban adni bármi mást is. Akkor több anyatejet v tápit kell adni a babának, ha éhes maradt de szerintem korai még olyankor más dolgokat adni a babának. De mint mindenki másé, ez csak 1 vélemény, egyáltalán nem kell sem megfogadni, sem elutasítani. Max. józan paraszti ésszel felfogni. A só ugyanez...a baba veséje baromira nincs még kész semmennyi só megemésztésére kicsi korban...az, h Nekünk nem ízlik a babakaja, azért van, mert már el vagyunk rontva.
573. Jasmine (válaszként erre: 569. - Ilba24)
2011. júl. 25. 11:12

Sztem mindenkinek és senkinek sincs igaza. :-)

Én azt mondom tegye a szívére mindenki a kezét és azt adjon a kisbabájának, amit jónak érez. Persze a józan ész határain belül. Nyilván nem pacallal kell kezdeni a hozzátáplálást...bár ilyen szélsőségekről is hallani.

572. ilba24 (válaszként erre: 568. - Tündér74)
2011. júl. 25. 11:07

Persze,hogy nem!Én is kaptam sok baba könyvet.Mind elolvastam!Nem is azt mondtam.Csak azt,hogy nem biztos,hogy amit abban leírnak mind igaz a mi gyerekünkre is.

Pl.:2 hónapos volt a fiunk.A párom rohan be hozzánk a szobába,hogy "a könyvben azt írják,hogy a babák ennyi idősen még X órát alszanak.A mi fiunk nem alszik annyit...Akkor most baja van?":DDD

571. Jasmine
2011. júl. 25. 11:06

Én különben nagyon is egyet értek egypt-tel, ha "túlaggódja" a dolgokat, én is ilyen vagyok, mert én sem adok még elég sok mindent a kislányomnak, pedig már 15 hónapos. Az is lehet sosem derül ki,jól cselekedtünk-e,mert lehet 2-3 év múlva azt is kitalálják, h Isten ments a répával, krumplival, almával kezdeni a hozzátáplálást,mert ki tudja mit okoz 10 év múlva a gyereknél. Akkora vaktában lövöldözés most sztem minden ami a gyerekek táplálását illeti, h ezt kellene észrevennetek, nem itt pocskondiázni a másikat. Olvastam, h ezt v azt már elég hamar adott a gyerekének 1-2 anyuka...de nem biztos, h ártott vele, h 2-3 hósan már adott gyümölcsöt. Ez lutri, h mi fog történni később, v lehet semmi sem fog. Miért kell ilyesmiért bántani a másikat?

Én azért senkit nem szólok le, h hamarabb kezdi a gyümik bevezetését...van ami Nálam is bicskanyitogató (bár ki vagyok én, h beleszóljak mások étkezési szokásaiba) de a gyümik még nem ez a kategória.

570. egypt (válaszként erre: 567. - Ilba24)
2011. júl. 25. 11:04
Egyetértünk.:)
569. ilba24 (válaszként erre: 566. - Jasmine)
2011. júl. 25. 11:03

Hát ez az!Mindig mást mond a védőnő és mást a doki néni.Az egyik erőlteti pl.,hogy adjak már sajtot a babának,a másik meg azt mondja,hogy 1,5éves koráig semmi tejtermék.Na akkor most kinek van igaza?


Nekem is 16 éves koromban jöttek elő az allergiáim.:(

568. tündér74 (válaszként erre: 562. - Ilba24)
2011. júl. 25. 11:03

Azért szerintem az nem baj, ha valaki olvas, hülyébb nem lesz tőle az ember csak tájékozottabb:)

Én ahogy a környezetemben látom az anyucikat, hogy hogyan bánnak a gyerekükkel, mikkel tömik őket, bizony sokra ráférne egy kis könyvolvasás:)

567. ilba24 (válaszként erre: 565. - Egypt)
2011. júl. 25. 11:00

Vitatkozhatunk értelmesen is.:)Bár én nem ezért jöttem erre a fórumra.

Minden anya el tudja dönteni,hogy mi a jó a gyermekének.(legalábbis megpróbálja)

Én meghallgatom a másikat is.Sőt...próbálok belőle okulni,de azért nem kell lehúzni a másikat,hogy az biztosan nem csinálja jól.Lehet az én gyerekemnél ez bevált,a te gyerekednél meg nem válik be.Attól még csinálhatjuk mind a ketten jól.

566. Jasmine (válaszként erre: 560. - Ilba24)
2011. júl. 25. 10:58

Egyik sem törvényszerű...sem az, h azonnal KELL jelentkeznie az intoleranciának és az sincs kőbe vésve, h évek múltán nem jöhet elő bármi allergiás reakció. A szervezettől, genetikától a bevitt mennyiségektől függ 1 csomó minden. Sztem még az orvostudomány sem tudja mik a kiváltó okok bizonyos allergiáknál. Én pl. még csak 3 éve vagyok a fűfélékre allergiás és kb. 10 éve a fémekre. Az is lehet, h pszichésen alakul ki az egész...

Sztem még gyerekcipőben jár ez a kutatás, h ki miért,mire és mikor lesz allergiás. Kár vitázni ilyesmiken, amikor még tényleg a dokik se tudják, h 1 vagy 3 éves kor után adjunk-e tejet a babának, adhatunk-e ennyi erővel BÁRMIT is nyugodt szívvel a gyereknek,mert gyakorlatilag minden mindennel összefügg és mégsem...

565. egypt (válaszként erre: 562. - Ilba24)
2011. júl. 25. 10:56

Figyelj, olvass már vissza!!! Ezerszer leírtam, hogy nem könyvek alapján nevelek, és soha nem is hivatkoztam könyvekre.

Látom, ez nem szúrt szemet.

Úgy van ez, ha az ember nem tud érvekkel visszavágni, akkor jön a gúnyolódás, személyeskedés, "te milyen vagy", az értelmes vita helyett.

564. egypt (válaszként erre: 550. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 25. 10:53

Az itteni vita során engedtél az álláspontodból? Mert itt most arról van szó.

Én is elkezdhetném sorolni, hány dologban változott meg a véleményem az évek során, pl. az első gyerekemnél 4 hónaposan hozzátápláltam, a 2.-nál hagytam magam meggyőzni,hogy jobb a 6 hónap.

563. ilba24
2011. júl. 25. 10:53
Szia Foxy!!!Tündéri a bébid!!!:)))
562. ilba24 (válaszként erre: 558. - Egypt)
2011. júl. 25. 10:51

Úgy látom nem csak nekem szúrt szemet,hogy mindenre nagyon okosan tudod a választ.:D


Azért azzal is legyünk tisztában,hogy a való életet nem lehet könyv alapján élni.

Persze a könyvekben benne van,hogy a bébi melyik korban mit csinál,mit ehet,hogy mekkora a súlya...stb.Na ,de ezek mind általánosítások.Minden baba más és más!Úgy ahogy mi felnőttek is mások vagyunk.

561. Jasmine (válaszként erre: 481. - 57aa4ea1e8)
2011. júl. 25. 10:51
Sztem most írták le az igazságot! Pont ez jutott eszembe ahogy olvastam a vagdalkozásaitokat...
560. ilba24 (válaszként erre: 413. - Jasmine)
2011. júl. 25. 10:48

Akkor meg mi köze van az allergiához,hogy 4hósan vagy 6hósan kap olyan ételt a bébi amire allergiás???

Na,de mindegy a mi doki nénink ezt mondta.Én meg persze neki hiszek!

559. egypt (válaszként erre: 554. - Foxy girl)
2011. júl. 25. 10:37

Nem másoltam ki dolgokat innen-onnan, talán kétszer hivatkoztam hiteles forrásra, és nem idézetekkel érveltem, úgyhogy ne csúsztass! A gluténos dolgot pl. azért másoltam be, mert kérdezték,hogy van ez.


Írtam én is, hogy ez a mai álláspont, de nekem megbízhatóbb, mint amit 30 éve gondoltak, mert azóta szerintem fejlődött a tudomány.


Saját tapasztalat alapján nem lehet általánosítani és messzemenő következtetéseket levonni.


Igyekeztem mindenkinek válaszolni, csak akkor nem tettem, ha értelmetlennek láttam századszor leírni ugyanazt, amit korábban.

558. egypt (válaszként erre: 552. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 25. 10:30
Unom nagyon,hogy állandóan ugyanazokat a kérdéseket teszitek fel, amire már ötvenszer reagáltam.Olvass vissza, elég sokat írtam én is a genetikáról.
557. foxy girl (válaszként erre: 556. - Bonti74)
2011. júl. 25. 10:27

Hát ez az! De ostorozni azt tudtak h biztos nem jól teszem mellre és azért nem hízik... stb. meg ha már 2 hétig tápszerrel nyomták, próbálja meg bárki is szoptatni úgy, h azza megelégedjen, jóllakjon és hízzon. Egyébként azt sem értem miért kell nekik időre hízni! És akinél 1 héttel később indul be? Azt már retardált?? Szétidegesítettek ezzel, h ekkora ennyinek kell lennie, az adagnak ennyinek kell lennie meg ennyi időnként kell kérnie... abbahagyhatnák már ezt a hülyeséget.

Tőlem elvárták h fáradhatatlan és végtelenül türelmes legyek a szoptatásban de ők úgy diktálták az iramot mint a katonaságban. Pedig minden szervezet más, nem lehet olyan kijelentéseket tenni ami mindenkire egyformán igaz az evéssel kapcsolatban, hisz ez a felnőttekre is igaz!

556. Bonti74 (válaszként erre: 555. - Foxy girl)
2011. júl. 25. 09:46

Az első két lányomat egy kis kórház kis szülészetén szültem. A második alkalommal kimondottan megtiltottam és aláírattak egy papírt is róla, hogy hozzátápláljanak bármivel is. A harmadikat máshol szültem, más városban és ott nem írattak alá papírt viszont ott is kihangsúlyoztam, hogy véletlenül se adjanak neki semmit. MOndjuk nehéz lett volna, mert szinte mindig velem volt.

Most eszembe jutott, hogy egyszer szóltam, hogy van-e valami hasfájás elleni cseppjük, mert a kislányomnak fáj a hasa. Erre azt mondták, hogy biztos éhes, adnak neki cukros vizet, mondtam, hogy ne. Erre addig győzködtek, hogy mondtam ok, egy kortytól semmi baja nem lesz. Visszahozták, hogy nem kellett neki, csináltunk egy próbaszoptatást, megmérték és 40ml-t szopott! Tehát még egy háromgyerekes anyukától sem fogadták el az érveit...:(

555. foxy girl (válaszként erre: 553. - Bonti74)
2011. júl. 25. 09:36
Milyen jól tetted h nem váltottad ki a tápszert és meg is oldódott a dolog! Én sem értettem miért nem adtak nekünk is még egy kis időt. Meg mi bent voltunk még jó ideig és nem csak felírták a tápszert, hanem egyszerűen megetették a babával a megkérdezésem nélkül.
554. foxy girl (válaszként erre: 515. - Egypt)
2011. júl. 25. 09:34

Sziasztok!

Egypt tudod, egyetértek abban az egyik hozzászólóval itt, h az h kimásolsz dolgokat innen-onnan még nem jelenti h igazad van. Sokan hitték már h nagyon jól tájékozottak egy-egy témában, orvosok, tudósok, aztán pár év múlva bebizonyították annak az ellenkezőjét amire azelőtt még megesküdtek!


Most tök mindegy miről van szó, szoptatásról, hozzátáplálásról, gluténérzékenységről vagy allergiáról még a gyógyszergyárak és az orvosok is óvatosabban fogalmaznak mint te. Biztos ismerősen cseng: "A tudomány mai állása szerint..." Nem lepődnék meg, h ha addigra mire a mi gyerekeink szülnek majd, teljesen más állásponton lennének az itt megvitatott dolgokat illetően. Nem ez lenne az első eset!!!


A másik meg az, h írtad mások nem tudnak tényeket felsorakoztatni, vagy hogy is fogalmaztál... a tapasztalatok tények! Ez az egyik, a másik pedig az, h ha vmire már nem tudtál mit kimásolni, akkor egyszerűen figyelmenkívül hagytad és nem válaszoltál! Pl nekem sem!

553. Bonti74
2011. júl. 25. 09:29

Nagyon jó a cikk, rendkívül jól összeszedted mind a problémákat mind a reakciókat és stb.

Az első lányom előtt hasonlóak játszódtak le, még 39fokos lázam is lett a mellgyulladás miatt és stb.

De minden áron szoptatni akartam és hallani sem akartam arról,hogy nem. Szerencsémre a lányom egyébként jól szopó volt és minden hónapban sokat hízott. Ha nem így lett volna, nem tudom mi lett volna...

A második lányomnál nekem semmi gondom nem volt már 2 évi szoptatás után magával a szoptatással, rutinos voltam. Viszont a lányom nagyon lusta, bealvós, kevéssel is beérő, semmit nem hízó kis újszülött volt. Persze egyből tápszert írtak, amit én ki sem váltottam. Tudtam hogy nem rajtam múlik és majd belejön. Ki tudja mi lett volna ha ő az első...

A harmadiknál pedig már minden csodálatosan alakult, már a szülőágyon nagyokat kortyolt. Arra gondoltam, hogy az újszülött gyomra nagyon pici és elég neki egy evőkanálnyi előtej... akkor most hogyan fogja ezt a rengeteget feldolgozni? Mondjuk ki is bukta a felét...:)

Ezekkel a történetekkel csak azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy ahány gyermek annyi eshetőség. Ne bántson, a tesónál minden rendben lesz majd!

552. urbanszkyviki (válaszként erre: 447. - Egypt)
2011. júl. 25. 08:16
Szóval ebben szerinted a genetika nem is hangsúlyos, csak a korai hozzátáplálás????? Hihi.:-D
551. urbanszkyviki (válaszként erre: 438. - Egypt)
2011. júl. 25. 08:12
Ja, és amit írtam, tényleg így van! Ha a baba többször és többet "akar" szopizni, akkor ideje elkezdeni a hozzátáplálást, nyugodtan utána lehet nézni. Szakkönyvekben, ajánlásokban bennevan, és orvosok, védőnők is hangoztatják.
550. urbanszkyviki (válaszként erre: 438. - Egypt)
2011. júl. 25. 08:05
Én engedtem az álláspontomból. Én is a 6 hóig való szoptatást részesítem előnyben, de be kell látni, van amikor ez nem teljesíthető, vagy a gyerek szempontjából jobb, ha mégsem úgy alakul.
549. ae55128da6 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2011. júl. 25. 07:50

Gratulálok a cikkedhez nagyon jó lett és osztom a véleményed.

Sajnos én egy hónapig tudtam csak szoptatni ami nem az én és nem a babám hibája volt.

Vannak olyan dolgok események ami miatt nem tudunk szoptatni és nem azért mert nem akarunk.

Még egyszer gratulálok a cikkhez.

548. c95c921ae7 (válaszként erre: 547. - Frida85)
2011. júl. 25. 00:00
A pestieket elküldenéd esetleg priviben? Köszi:)
547. Frida85
2011. júl. 24. 23:39
Nem tudom merre laksz de Veszprémben tudok egy jót,mi nála voltunk,Pesten a tűzoltó utcában is van egy ,oda az egyik ismerősöm meg az egész családja jár,meg esetleg pesten a cöliákia centrumban találsz.
546. c95c921ae7 (válaszként erre: 545. - Frida85)
2011. júl. 24. 23:34
Oké, remélem találok is ilyen dokit.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook