Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszédunk a Bp-i kerti pavilonunk mellé tett egy pottyantós wc-t. Szabályos ez? Van csatornázás. fórum

Szomszédunk a Bp-i kerti pavilonunk mellé tett egy pottyantós wc-t. Szabályos ez? Van csatornázás. (tudásbázis kérdés)


1 2
38. syria (válaszként erre: 37. - Syria)
2013. jún. 25. 22:43

javítás: "van kis hazugság"


A fórumindító vajon hol tart a megoldással? 19-e óta be se lépett. Lehet, hogy a hivatalokat járja, vagy átrakja a nénivel közösen a budit? :)

37. syria (válaszként erre: 36. - Zefex)
2013. jún. 22. 20:17
Az ilyesmire mondják: vagy kis hazugság, van nagy hazugság, és van a statisztika. :)
36. zefex (válaszként erre: 32. - 937a2a883a)
2013. jún. 21. 08:30

Budapesten sokkal jobb a helyzet, de azért vannak még érdekes adatok. A Csatornázási művek régebbi közleménye szerint: Budapest szennyvíz-csatornázottsága átlagosan 92,6%-os, mely elég jónak tekinthető, de a csatornázottság átlagmutatóján belül elég nagy területi eltérések vannak. A belső kerületek csatornázottsága 100%, a külső kerületeké csak 60-90%.

Ez az adat nem a legfrissebb, azóta változhatott a helyzet. Kb. 10 évvel ezelőtt házat néztünk az egyik kerületben. Gyanúsan frissen volt felújítva, és kiderült, hogy úgy csináltak fürdőszobát, hogy semmire sem volt rákötve, mivel nem volt a környék csatornázva!

35. syria (válaszként erre: 24. - Zefex)
2013. jún. 20. 22:05

Jó megközelítés. :D Amire gondolok: "Lehet a néni egy másik fórumon pont azt kérdezi, milyen mértékben kell elviselnie a szomszéd vendégeit, partijait, zenéjét, állatait."


Amúgy körbejártam a témát, attól a gondolattól vezéreltetve, hogy mit tehetnék ha a fórumindító helyében lennék.


Gyakorlatilag semmit. :( Az összes hivatal lerázza.


Amit kszb leírt, abból is ez jön ki. :(

34. kszb
2013. jún. 20. 17:38

"46/1997. (XII. 29.) KTM rendelet: Az építésügyi hatósági engedélyhez kötött építési tevékenységek

9. § (1) A következő építési tevékenységek csak építési engedély alapján végezhetőek:

építmény építése, bővítése, elmozdítása, kivéve:

aa) a háztartási szilárd hulladékgyűjtőt, -tárolót,

ab) a kerti építményt (pl. hinta, csúszda, homokozó, szökőkút, pihenés és játék céljára szolgáló műtárgy, kerti napkollektor, épített tűzrakóhely, lugas stb.),

ac) a 10,0 m3-nél kisebb víz- és fürdőmedencét,

ad) a legfeljebb 6,0 m magas (építményen elhelyezve 3,0 m magas) szélkereket,

ae) a zászlórudat,

af) a kerti szabadlépcsőt (tereplépcsőt),

ag) a háztartási célú kemencét, húsfüstölőt, zöldségvermet,

ah) az állatkifutót, komposztálót, 3,0 m2 nettó alapterületnél nem nagyobb állattartási épületet és árnyékszéket,

ai) a síremléket, urnasírt,

aj) az 1,0 m-nél alacsonyabb támfalat,

ak) a telek oldal és hátsó telekhatárain a kerítést,

al) a zárt, állandó jellegű kiállítási célú területen belül a nettó 20 m2 össz-szintterületet nem meghaladó, legfeljebb 30 napig fennálló kiállítási építményt,

am) az antennákhoz, antennatartó szerkezetekhez csatlakozó műtárgyakat (ha építésük építmény tartószerkezetének megerősítését nem igényli);

az a) pont szerint építési engedélyhez kötött építmény olyan felújítása, helyreállítása, átalakítása vagy korszerűsítése, amely a teherhordó szerkezetét érinti, a homlokzat jellegét (megjelenését) - annak szerkezetével együtt - megváltoztatja, illetőleg az építményben lévő önálló rendeltetési egységek számának, rendeltetésének megváltoztatásával jár;

építményen:

ca) portál (üzlethomlokzat),

cb) 1,0 m2 felületet meghaladó kirakatszekrény,

cc) 1,0 m-t meghaladó kiugrású védőtető, előtető és kinyitott állapotban e méretet elérő üzleti ernyőszerkezet, továbbá

építményen, illetve attól különállóan mind építési telken, mind közterületen:

cd) 1,0 m2-nél nagyobb felületű hirdetési és reklámcélú építmény, reklámszerkezet és reklám-, cég- vagy címtábla,

ce) fényreklám,

építése, elhelyezése, átalakítása és bővítése;

polgári lőtér létesítése;

közterületen az a) pontban foglaltakon túlmenően:

ea) park, sportpálya, játszótér létesítése,

eb) szobor elhelyezése,

ec) bármilyen kerítés létesítése;

a telek természetes terepszintjének tartós, végleges jellegű megváltoztatása a telekhatárok melletti 3,0 m széles sávon belül, valamint a telek egyéb részein 1,0 m-t meghaladóan;

felvonó, mozgólépcső és mozgójárda építése, áthelyezése vagy a külön jogszabályban meghatározott főbb műszaki adatok megváltoztatásával járó átalakítása;

építmény homlokzatán a mesterséges szellőztetés és az égéstermék kivezetés berendezéseinek, szerelvényeinek elhelyezése;

jogszabállyal védetté nyilvánított építmény felületképzésének átalakítása, felújítása, színezése, a homlokzatára szerelt vezetékek, illetve a homlokzatán, födémén, tetőzetén antenna, antennatartó szerkezet, műtárgy létesítése;

az alábbi távközlési építmények építése, ha azok elhelyezése az építmény tartószerkezetének megerősítését igényli, vagy ha azok bármely mérete:

ja) antenna esetében a 4,0 m-t,

jb) műtárgynak minősülő antennatartó szerkezet esetében a 6,0 m-t

meghaladja;

az olyan egyéb építési munkák, amelyeket önkormányzati rendelet építési engedélyhez kötött.

(2) Csak bontási engedély alapján végezhető

védett területen minden építmény,

egyéb területen a 200 lm3-nél nagyobb térfogatú, vagy a terepcsatlakozástól 10 m-nél magasabb építmény,

a lakás céljára szolgáló építmény,

az épület alatti vagy attól különálló polgári védelmi építmény (óvóhely), illetőleg

az 1,0 m-nél magasabb támfal

lebontása, továbbá

közterületről nyíló vagy az alatt lévő minden pince,

egyéb telek területe alatt a 10 m2 -t meghaladó pince

megszüntetése (elbontása vagy tömedékelése).

(3) Bejelentési kötelezettség alapján végezhető az e rendelet hatálya alá tartozó távközlési építmény bontása.

(4) Az (1) bekezdésben kivételként felsoroltak, valamint a (2) bekezdésben nem említett építési, illetőleg bontási munkák építésügyi hatósági engedély nélkül végezhetők.

(5) Az építési engedély nélkül végezhető építési, illetőleg a bontási engedély nélkül végezhető bontási munkát is csak a településrendezési tervek, a helyi építési szabályzat, továbbá az általános érvényű kötelező építésügyi és más hatósági (védőterületi, biztonsági, közegészségügyi, tűzvédelmi, környezetvédelmi, műemléki és természetvédelmi, az egészséges és biztonságos munkavégzésre történő stb.) előírások megtartásával szabad végezni. E rendelkezések megsértése esetén a szabálytalanul végzett építési munkák jogkövetkezményeit kell alkalmazni.

Azonban ha az árnyékszék több mint 10 éves, akkor már nem kell hozzá épitési engedély. Viszont ha környezetkárositó hatása van, akkor elbontatható, ha pl. eredetileg sem megfelelően (tehát nem zártan) épitették."

33. kszb
2013. jún. 20. 17:38
32. 937a2a883a (válaszként erre: 30. - Birkill)
2013. jún. 20. 17:10

De adnak és tudod miért? :) Mert pl a mi településünkön nagyon sok házba nincs bevezetve a víz.Akkor ő hova vécézzen?A bokorba?Amúgy meg akkor a szennyvízakna is szennyez,nem?Ugyanis annak is Föld az oldala sok helyen (nálunk is,mivel régi),mint a pottyantósnak és a szállítás pedig mindenhol megtörténik egy idő után.

Ja,elmaradott a falu,nincs csatornázás sem.A gáz és a kábeltévé is kb 10 éve van bevezetve.

2013. jún. 20. 17:05
No, ez lesz az utolsó, amit ide beillesztek. Elfogadom, hogy a pottyantós WC-nek szaga van, és ezt főleg szomszédként még annyira sem jó szagolgatni, mint a sajátot. Egy kicsit matattam a témában. Semmiféle építési engedély nem kell hozzá. Mondjuk én biztosan nem a szomszéd orra alá tettem volna. Egyébként mennyivel kevésbé környezetterhelő a vízöblítéses? A csatornából vajon hova megy? Gyerekként nagyon sokat voltam vidéken, és mit gondoltok, mitől volt sokkal jobb a föld minősége? A trágyától! Nem a műtrágyától!!! [link]
2013. jún. 20. 11:20
Elvileg építési engedély nélkül semmit nem lehet "építeni"! Pottyintós WC-re pedig a környezet szennyezés miatt már évek óta nem adnak engedélyt... Vidéken sem.
29. 937a2a883a (válaszként erre: 27. - 613c0e0120)
2013. jún. 19. 18:23

Mi faluban lakunk és állatokat is tartunk.Van egy jó nagy hátsó udvarunk,ahol az állatok vannak és ott van a wc.A szomszéd háznak ott végig azoldalfala van és az a rész már nekik is istálló és pajta.

Na,ez lehetséges,hogy kertvárosban nem engedik.Egy kis faluban fel sem tűnik,mert szinte minden 2. háznál vannak állatok,amik szintén termelnek szagot.

28. 613c0e0120 (válaszként erre: 25. - Evamaria0803)
2013. jún. 19. 18:11
olvastam én ezt már korábban, de nem ugyanaz a városunk, tehát fővárosra ez ne vonatkozik.
27. 613c0e0120 (válaszként erre: 21. - 937a2a883a)
2013. jún. 19. 18:08
Nektek hol van, milyen területen? Csak mert, szerintem itt nem lehetséges, ez egy kertváros, modern házakkal, és csatornázással. Eddig azt az infót kaptam több embertől, hogy tiltott, mert már nem lehet a fővároson belül, valami ilyesmi.
26. 613c0e0120 (válaszként erre: 24. - Zefex)
2013. jún. 19. 18:07
kutyák nálunk a pavilon és azon oldalt nincsenek. El vannak kerítve. Cica nincsen. Hangosak egyáltalán nem vagyunk, csendes család vagyunk. Zaj sincs, szag sincs, szép ápolt friss kertünk van. Nem mi tettük a pavilont a budi mellé. Hanem fordítva. Semmi gondja nincsen velünk.
2013. jún. 18. 17:24

Ez ugyan Cigánd önkormányzata által kiadott doksi, de ugyanezt megtaláljátok rendeletben is, csak keresni kell kicsit.

[link]

24. zefex
2013. jún. 18. 16:51

Lehet, oka van, hogy oda tette a pavilonotok mellé. Említetted a kutyát, macskát. Egyik ugat, másik simán átmegy a szomszédba piszkolni, az sem jó szagú és őt is zavarhatja. A pavilont ti tudjátok, mennyire közel tettétek hozzá és milyen sűrűn és milyen mértékben zavarja.

Lehet a néni egy másik fórumon pont azt kérdezi, milyen mértékben kell elviselnie a szomszéd vendégeit, partijait, zenéjét, állatait.

Persze ezek csak tippek. Mielőtt a sok okos tanácsot fontolgatod, gondolatban költözz át hozzá, tedd magad a helyébe.

23. 937a2a883a (válaszként erre: 22. - Evamaria0803)
2013. jún. 18. 16:06
Szerintem olvass vissza. :)
2013. jún. 18. 13:44
Na, ez igazán érdekes. Az nem érdemleges, hogy azzal kell a problémát megbeszélni, aki okozta? Akkor rágcsáljátok csak, majd megoldódik!
2013. jún. 18. 13:08
Pottyantós wc-t szerintem lehet tartani és én jó dolognak is tartom,nekünk is van (mivel a házban csak 1 wc van és a 2. wc-t csak így tudtuk megoldani,mert sokszor fordult elő,hogy egyszerre kellett volna).Viszont szerintem arra kell lennie valamilyen szabálynak,hogyha zavar másokat a szag.
20. 937a2a883a (válaszként erre: 11. - Evamaria0803)
2013. jún. 18. 13:04

Igaz magán vélemény,de nem szeretem az ilyen hozzászólásokat,mert nincs értelme.És azért nincs,mert mindenhez hozzá lehetne ezt írni és akkor nem lenne se a hoxa,se más.

Minden dologra lehet a hoxán kívül megoldást/véleményt/akármit találni.

Szerintem a hoxa azért van,hogy még egyel több tanácsot,tapasztalatot kapjunk.

19. 613c0e0120 (válaszként erre: 17. - Sonkanelly)
2013. jún. 18. 12:29
egyetértek, valóban így van, ahogy írtad. Előbb beszélünk az idős nénivel, csak nem akartam oda menni üresen, vagy hogy is mondjam, tehát előtte utánanéztem volna a szabályoknak. Valószínűleg nem is vele beszéltünk volna, hanem a lányával, fiával, tehát a fiatalabb családdal.
2013. jún. 18. 10:54
Milyen romantikus! Igazi fabudi!
2013. jún. 18. 10:50
A kerti budit csak úgy lehet fertőzésveszély nélkül karbantartani, ha nem használjuk. A talajba beszivárognak a bacik, amik fertőzik a környéken lévő kutakat és a talajvizet. Szóval az ÁNTSZ-t is érdekli, no meg az önkormányzatot is.
16. caravell (válaszként erre: 15. - Berniee)
2013. jún. 18. 10:15
Tévedsz, ez az önkormányzat hatásköre. ÁNTSZ-t a fertőzésveszély érdekli, márpedig az egy karbantartott kertibudinál nincs.
2013. jún. 18. 10:00

Szia!

Aki ebben naprakész, az nem az önkormányzat, hanem az ÁNTSZ!

Csak egy telefon, és kérdezz rá hogy mit lehet ezzel kezdeni!

2013. jún. 18. 09:56
Köszönöm az eddigi válaszokat, inkább olyasmire is kíváncsi lettem volna, hogy tud-e valaki valami szabályt, előrírást, hogy szabályos-e. Mert én nem találtam eddig erről semmilyen leírást. Biztos van rendelet, ami ezt szabályozza.
13. 613c0e0120 (válaszként erre: 11. - Evamaria0803)
2013. jún. 18. 09:54
ha érdemlegesen nem tudsz hozzászólni, akkor ne tedd másképp sem
12. 613c0e0120 (válaszként erre: 10. - 92c7c20f7e)
2013. jún. 18. 09:54
persze, előbb mindenképp beszélünk az öreg nénivel, ez lesz az első. De feltételezzük, hogy nem fogja megszüntetni, mert máshol volt neki régen, csak mellénk tette. Én ezt tegnap tudtam meg, azt hittem, hogy végleg kivette a másik oldalról.
2013. jún. 18. 06:55
Ezt bizony itt a fórumon, nem tudod elrendezni, pedig milyen kényelmes lenne. Talán a szomszédnál kellett volna kezdeni a probléma elhárítását!
2013. jún. 18. 06:44
Előbb beszélj a nénivel, hogy zavar a szag, hátha magától beszünteti a pottyantós wc-t! Egy próbát megér, talán megérti és hamarabb lezajlik, mint egy hivatalos eljárás.
9. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2013. jún. 18. 00:33
Majd , ha a polgármesteri hivatal kiszabja rájuk a talajterhelési díjat , megszüntetik , mert ahogy hallom , az nem 2 fillér ! Kérdezd + az önkormányzatnál , h ilyenkor mit tehetsz ? Persze , az nem megoldás , ha orrbavágod az öreglányt !
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook