Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szomszédok és a gyereksírás fórum

Szomszédok és a gyereksírás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
98. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Dimitrova)
2009. aug. 9. 11:59

Tolerancia hiánya.

Nekem is van gyerekem és hisztizni is szokott.

A folyosó másik végén is van gyerek amikor hisztizik én is hallom,de sosem jutna eszembe bekopogni bárhova is hogy hisztizik a gyerek.

A társasház/panel ezzel jár(na) hogy tolerálni kell(ene) másokat.Ja és semmi okod sisnc arra hogy szégyelld magad mindenhol vannak problémák a gyerekkel csak van aki nem ismeri be és a "minta anya" szerepében tetszeleg,és azt élvezi ha másokat megszól!

2009. júl. 28. 06:21

Sziasztok!

Elnézést, hogy eddig nem jelentkeztem és köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek! A balhés eset utáni reggelen nyaralni mentünk és csak most jöttünk haza. Talán ettől volt kicsit felpörögve a lányom, de nem hisztizett órákon át, csupán a kádból való kiszállás miatt volt pár perc balhé.(nem akarok kiszállni a kádból! nem akrok fogat mosni!! ). Igazából tényleg jó nagy a hangja, ha rázendít, de nem 10 után fürdetem, hanem 8-1/2 9 között ). Én még csomagoltam, ezért is húzódott el a lefekvés. Nem panelban lakunk, hanem műemlék típusú társasházban és eddig nem szólt senki, hogy zavarná a gyereksírás. Az Kukkoló Asszony- így neveztem el- nem fölöttünk mellettünk, hanem szembe lakik és bocsánat, de nyitva az ablak itt is - ott is, meleg van. Igazából, akkor hallhatja a hisztit, ha fürdetek, mert a fürdőszobám ablaka, az udvarra néz, bár van közte egy wc... Szerintem, csupán a Kukkoló Asszony megszokta, hogy szembe nem lakik senki, mert csak néhány 3-4 napot voltunk itthon 5 hét után. Volt egy hasműtétem és vidéken lábadoztam kislányommal. Számomra igazából az nem tetszett, hogy mennyire tévesen felvilágosult, hogy mikor ébredünk reggel, szerinte délben kelek föl és megkérdezte kinek képzelem én magam... Na de nem részletezem, azt hiszem mindketten mondtunk olyat, amit nem kellett volna...

Természetesen én is csitítom a gyermeket, ha kiabál. És kisgyermekgondozó révén pontosan tudom, hogy mennyire fontos a napirend, ám nem kell foggal- körömmel ragaszkodni ahhoz- nem árt a gyermek egyéni (testi, lelki) igényeihez való alkalmazkodás- a napirend rugalmas kezelése.


Kedves Bcicus! Nem volt oltári nagy balhé.


Kedves Koblob! Eddig nem volt semmi bajom a szomszédommal, de melyik anya nem szállna harcba gyermeke jogaiért?


kedves pipeppers! Jó látni, hogy vannak még gyermekszerető emberek! :)


Kedves Gligi! Nem örökbefogadta a lányát, de bizonyára már elfelejtette ezt az életkori sajátos életszakaszt. Biztosan ő is nagyon jó anya és megtesz mindent a gyerekeiért.


Kedves morris07! Hát igen, tolerancia kérdése lenne. Természetesen én se akarok kibújni a felelősségem alól és megpróbálunk csöndesebbek lenni, hisztinél ablak becsuk. Megértem én, hogy az a másik mondjuk hajnal 5- kor kell, mert dolgoznia kell, vagy éppen vizsgára készül, de azért más hangnemben is lehetett volna szólni.Még szerncse, hogy nem volt itthon a férjem, mert lehet frappánsan elküldte volna a jó.....sokkal durvábban, mint én.


Kedves Gerna! Ilyenkor nyáron, amikor a gyerekkel a kánikula és UV- miatt néha csak este tudsz kimenni, kicsit eltolódik az egyébként jól működő napirend. Alkalmazkodunk az időjáráshoz.


Kedves melici! Nincs két egyforma gyerek, mint ahogy felnőtt sem. Szerencsére. Nem biztos, hogy a csöndesebb gyerek jobb lenne. Temperamentum kérdése. Mondjuk, ha az én lányom csöndesebb lenne, biztosan betegségre gyanakodnék.


Kedves tenkne_helga! Köszönöm a hozzászólásod. Én is pont ezt írtam volna Fiatal nőnek!


Kedves Ágota 77! :))))) Nagyon oké, amit írtál! A szomsédasszonyomnak már nem igen mondok többet! Még köszönésre se méltatom.


Kedves ében 11! Minden anya úgy neveli gyermekét, ahogy szereinte helyes! Van, aki az ösztöneire hallgat, van aki mélyebb értelmet keres a szakirodalomban és tévés műsorok, internetes oldalak által.


Köszönöm még egyszer a reakcióitokat! Sokat jelent számomra.

96. ében11 (válaszként erre: 1. - Dimitrova)
2009. júl. 21. 09:43

persze igazad van.de azért egy 3 éves gyerekre már lehet hatni.

én szoktam az enyémnek mondani, ha kiabál kopácsol tolja az autót a parkettán vagy nagyon sír, hogy csendesebben mert a szomszédok nem örülnek a ricsajnak.szerintem megérti mert általában szót fogad,jó néha azt mondja akkor jöjjenek fel azok a szomszédok szólni:)

és ha megyünk le vagy fel akkor is mondom csöndesen mert felveri az egész házat, és tényleg ha sír az összes ajtó nyílik és a szomszéd nénik leselkedni kijönnek-vajon mit csinálok az ordító gyerekkel-de velük nem foglalkozom éppen elég lecsillapítani a hisztiző fiamat.

este már nincs hancúr mert ezt az apjával nem engedjük neki-bebújhat kicsit közénk beszélgetünk játszhat az ágyban-de rámolni ugrálni kiabálni nem engedjük rászólunk.így lehet fönt van 10ig is de elcsendesedve vagyunk.persze mikor kisebb volt sírt ő is.hogyne mikor éjjel felébred tejcsizni, vagy fájt a hasa.ez ellen nem sokat tehet az ember.mi azt csináltuk hogy a kiságyába hagytuk és többször benéztünk hozzá megsimogattuk cumi takaró és ismét ki(ez a fogzás alatt volt)altatással nem volt semmi bajunk, fürdés után tejcsi picit ölelgettük és betettük a helyére elköszöntünk tőle-és magától aludt(mondjuk ennek az volt az előzménye hogy újszülött korában is csak így letettük és nem engedtem dajkálva ringatva altatni-rázogatni a hordóban.így az első napoktól megszokta, ha evés után beteszem a kiságyba pihenhet-mikor már beszélt sokszor ő kérte tegyem a helyére.

2009. júl. 17. 14:41
köszi neked is:)
94. tenkne_helga (válaszként erre: 93. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 14:35
Gondolom dolgozik,de remélem este bekukkant ide!Köszönöm szépen!Én is bekukk hozzád,ti is boldog család lehettek!Most megyek zuhizni,aztán majd biztos ébredeznek a manók!Mindenkinek további szép,tartalmas napot!
93. H.Ancsi (válaszként erre: 91. - Tenkne_helga)
2009. júl. 17. 14:27

biztos, hogy még ir, csak lehet, most nincs itt.

megnéztelek benneteket, szépek mind:)))

92. Rexxi86 (válaszként erre: 1. - Dimitrova)
2009. júl. 17. 14:25

Elhiszem, hogy zavarja, nem tudom, milyen házban laksz, de feltehetően vékonyak a falak.

Viszont nem értem, miért kellett rendreutasítania téged és kritizálni a szülői képességedet. Ez bunkóság volt a részéről.

Hogy mit tehetsz? Ha 10-kor sem lehet "lelőni" a gyereket, vidd át másik helyiségbe, lehetőleg a legmesszebbre a fenti szomszéddal közös falaktól. Ha megteheted, persze. Nem tudom, hogy van kialakítva a lakás.

2009. júl. 17. 14:20
Azért jó lett volna,ha a kiírt fórumozó is írt volna pár sort reagálásnak!
90. Fiatal nő (válaszként erre: 24. - Tenkne_helga)
2009. júl. 17. 14:15
Utolsó mondat: igen, ez így van. És már "előre rettegek". :-)))
89. Fiatal nő (válaszként erre: 22. - 769918d4ef)
2009. júl. 17. 14:13
Én elhiszem, hogy a szülő is kikészül. Anyám például anno tőlem készült ki, annyira, hogy a mai napig ha meghall egy gyereket sírni vagy hisztizni, már kiakad és idegesíti. Mondjuk én anno soha nem hisztiztem, eszembe sem jutott. Viszont sírós gyerek voltam. Valamim mindig fájt. :-)
88. tenkne_helga (válaszként erre: 86. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 14:12
3 hósan nem sérül a lelke,hiszen még nem tud annyit a világból,fel sem fogja!Azt hittem már nagyobb volt 2-3 éves!Nálunk eddig nem volt gond és az elejétől fogva nem voltak kézben,persze nem is tudtam volna,hiszen ikreim vannak,de most,hogy már nagyobbak és értelmesebbek,egyszerűen nem mehetem ki,hogy jól van valamitől sírsz,majd abba hagyod.
87. Fiatal nő (válaszként erre: 31. - Pemete)
2009. júl. 17. 14:12
Én csak arra reagáltam, hogy zsinórban "cirkusz". És hát mivel volt szerencsém hasonlót tapasztalni, csak a saját élményemet meséltem el. Egyébként nem ment át tőlünk senki reklamálni, csak nagyon-nagyon idegesítő és fárasztó volt.
86. H.Ancsi (válaszként erre: 84. - Tenkne_helga)
2009. júl. 17. 14:02

kb. 3 hónapos és addigra már csak addig aludt, amig a kezemben volt.

Nem, nem sérült sem a lelke, sem egyebe! Innentől kezdve egy ideális, kipihent, hisztementes gyerek lett belőle a mai napig

85. gerna (válaszként erre: 75. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 13:54

[link]


Itt elvileg letölthető... nálam nincs Video Flash Player, nem indult el :(

84. tenkne_helga (válaszként erre: 81. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 13:48
Mennyi idős volt a gyermeked,mikor így "altattad"?
83. H.Ancsi (válaszként erre: 80. - Pemete)
2009. júl. 17. 13:47
ugy-ugy, fejts ki itt részletesen:)))
82. tenkne_helga (válaszként erre: 79. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 13:46
Lehet,hogy van benne igazság,de most a jelenlegi 5 perces altatást fel nem adnám a több órás sírásra!Ki tudja mit hoz a jövő,sosem mondom hogy soha!
81. H.Ancsi (válaszként erre: 78. - Tenkne_helga)
2009. júl. 17. 13:44

mint mondtam mindig van kompromisszum, csak meg kell velük beszélni.

Én a véleményemet és a tapasztalataimat mondtam, el nyilván minden szitu más.

Csak vigyázz, ma egy két mese és öt perc, holnap semmi, holnapután talán már fél óra, és ott vagy hogy az egész estéd erre megy el.

De mégegyszer mondom, ez az én véleményem.

80. pemete (válaszként erre: 76. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 13:38

Jah, majd ha nem akar aludni a gyerek odafektetem mellé a dögöt:DDDD

Majd az ad neki altatógázt:p

79. Ágota 77 (válaszként erre: 78. - Tenkne_helga)
2009. júl. 17. 13:37

Lejjebb próbáltam már én is utalni erre, hogy a körülményektől is sok minden függ. Természetesen ha ezt egy panelban éjjel megteszed, akkor kihívják rád talán még a rendőröket is.

Ha ilyen cirkuszt rendezel és van másik gyereked, akkor már kettő nem alszik, tehát ez a módszer ismét kizárva.

De aki tudja próbálja ki, én is több anyukától hallottam, hogy pár nap alatt megoldódott a hónapok óta húzódó problémájuk. A lényeg, hogy vissza kell menni a síró gyermekhez, meg kell nyugtatni nyugodt hangon és ismét ott kell hagyni megnövelt időtartamra és kezdeni előről.

78. tenkne_helga (válaszként erre: 71. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 13:26
Szerinted a szomszédok is bírnák 6 órán keresztül?Nálunk kb.egy hete a kisfiamat altatni kell,vagyis amíg el nem alszik,ami kb.5 perc.Szerintem ez nem nagy áldozat,persze mindenkinél más.Eddig mese után,jó éjt puszi és aludtak.De egyik nap nem aludt el,mert sírt mikor kimentem,meséltem neki még egy mesét és simogattam,elaludt.Köv.nap ugyanúgy nem engedett ki,csak ha elaludt.Így megy kb.egy hete,de ha elalszik éjjel nem ébred fel azóta sem,az ikertesó pár perc után alszik.Nem biztos,hogy a drasztikus megoldás a jó megoldás,persze minden szülő maga dönt.Panelba ha ezt megcsináltad volna......
77. Ágota 77 (válaszként erre: 73. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 13:26

Dehogy gondolom, hogy kőszívű lennél! Hiszen ezzel csak jót szeretnénk a gyerekeinknek is, nekik is kell az alvás és nekünk is kell pihennünk, hogy másnap örömmel öleljük megunkhoz őket.

De komolyan mondom abban az időszakban beletörődtem, hogy nem tudok semmit tenni és tiszta lelkiismerettel tettem mindezt, mert mindent kipróbáltam.

Szeencsére már a hányásos hisztis korszakon túl vagyunk így már ismét én vagyok a főnök, persze nehéz őket elaltatni most is. De lagálább mostmár egyszerre kell őket altatni.

76. H.Ancsi (válaszként erre: 74. - Pemete)
2009. júl. 17. 13:20
na jó de neked van négylábú segítséged:)
75. Ágota 77 (válaszként erre: 67. - Gerna)
2009. júl. 17. 13:19
Köszönöm! Akkor sajnos nem leszek okosabb, ezt éppen nem tudom fogni, pedig van egy pár csatornánk.
74. pemete (válaszként erre: 71. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 13:14

Én is így csináltam, csak nekem több időmbe telt, mert mindig hamarabb meguntam a sírást,mint a gyerek:) De most már max csak bemegyek és rászólok, hogy alvás legyen, és kész. Nálunk nem úgy működik a család, hogy az van amit a gyerek akar, nyilván kis dolgokban hagyom, hogy úgy legyen ahogy ő akarja, had fejlődjön a kis akarata, meg egyénisége, de azért nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát!

A szomszéd lerugdosására visszatérve nyilván én sem tenném meg a szó szoros értelmében, de valószínűleg megemlíteném neki, hogy ez lesz a folyománya, ha nem húz el nagyon gyorsan, pláne, hogy az alattunk lakók elég rendesen isznak, és szoktak esténként dajdajozni is, úgyhogy nekik ne legyen egy szavuk se, azok után meg végképp ne, hogy a 17 éves lányuk éppen terhes...

73. H.Ancsi (válaszként erre: 72. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 13:14

igen, sajnos ilyen tényleg van, én azt csinálnám, hogy rendberaknám, és ugyanugy visszatenném, ha háromszor egy este akkor háromszor.

Ne gondold, hogy én egy kőszívó valaki vagyok, amikor én elhatároztam,hogy véget vetek az esti szenvedésnek, két napig készültem rá lelkileg, apa meg elment otthonról mert nem birta.

Csak néhány nap kinlódás, viszont utána annyival könnyebb lesz,hogy megéri. Szerintem.

72. Ágota 77 (válaszként erre: 71. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 13:11
Igen, ezt én is próbáltam, csak mint lejjebb írtam az én gyerekem a sírás elkezése után úgy vette a levegőt, hogy öklendezni kezdett. Miután párszor összehányta magát és a tett helyszínét ez nem vált be nálunk, hogy hagyjam sírni.
71. H.Ancsi (válaszként erre: 68. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 13:00

én szerintem kevés az a gyerek, aki szivesen elalszi magától a kiságyban. Ez is egy olyan feladat, szerintem, amit nekünk kell neki megtanitani, már , ha ugy gondoljuk, hogy ez fontos.

Én ugy gondoltam,hogy igen, nekem is két év volt a gyerekek között és lehet, hogy önző vagyok, de ugy gondoltam,hogy igenis nekem is jár néhány óra pihi esténként, amikor apával átbeszéljük a napot, vagy csak bámuljuk a TV-t.

Szintén öreg védőnéni tanácsát kértem, mert az én fiam is azonnal üvölteni kezdett, ahogy a kiságyat meglátta, kin szenvedés volt az egész. Teljesen kimerültek voltunk mindketten, egész nap.

Tulajdonképpen ugyanazt csináltam, amit a lent emlitett műsorban is mutatnak, este letettem, és nem vettem ki az ágyból bárhogyan üvöltött is. Kb. 5 percenként bementem, megsimiztem de nem vettem ki. 6 azaz hat órán keresztül üvöltött, aztán elájult, másnap márcsak fél órát, utána soha de soha többet. Két estém ment rá, a szivem majdnem megszakadt érte, de megérte. Onnantól kezdve én pihentebb, ő pedig sokkal kiegyensulyozottabb baba lett. A kicsivel már élből ezt csináltam, szerencsére vele sem volt gond.

70. Ágota 77 (válaszként erre: 55. - Gerna)
2009. júl. 17. 12:53
Egyébként teljesen igazad van, sok ilyen gyerek nő fel akinek a jövőképe az lesz amit leírtál. Benne van a pakliban, hogy az én lányom is ilyen kamasz lesz. DE REMÉLEM NEM!!! Nagyon sok gyermeknevelési elv van amik homlokegyenest állnak egymással szemben. Nevezetesen, hogy legyünk toleránsak a gyerekkel szemben, majd kialakul az évek folyamán a személyisége. A másik és aminek híve vagyok, hogy következetesen a gyerek akaratát irányíani kell. Nekünk kell megtanítani, hogy hogyan viselkedjen, példát mutatni neki, a helyes útra terelni.
69. gerna (válaszként erre: 65. - Tenkne_helga)
2009. júl. 17. 12:45
Így van, nemcsak a szülőtől tanul: de a lényeges dolgokat még otthon, a családban "lesi el". Én például nem vállalnám be a szomszéd lerugdosását, mert ez nem pozitiv a gyerek szempontjából. De persze sok mindent mondunk, amit nem teszünk meg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook