Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szomszédok és a gyereksírás fórum

Szomszédok és a gyereksírás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. júl. 17. 12:41

Minden ember más, minden gyerek más. Nekem úgy hozta az élet, hogy egyik gyerekem sem akart elaludni magától újszülött korától kezdve. Több neveléssel, altatással kapcsolatos szakirodalmat elolvastam, segítséget kértem innen-onnan... Egy dolog vált be, ha intenzíven altattam őket. A babahordozóba, hintába, babakocsiba DVD-n, CD-n. Az én életem az altatásról szól mióta gyermekeim vannak. Kertes házban lakunk, nincs szomszéd és zavaró tényező, csend és nyugalom... Mire a lányom eljutott oda, hogy el tudott aludni mesén, akkor megszületett a kisfiam és ismét felborult minden. Volt olyan idő amikor az egyik naponta 1x aludt a másik 2x, persze más-más időben. Ha a lányomat mesével akartam elaltatni a pár hónapos kifiam éppen gügyögött, hogy ne lehessen mesélni. Ja, ő még mai napig sem tűri a mesélést ilyenkor zajong.

Ezt életkori sajátosságnak nevezném és nem rossz anyaságnak vagy rossz gyereknek. Én lennék a legboldogabb, ha letenném őket az ágyba és behúznám az ajtót magam mögött.

Én ezért küldeném el a szomszédot máshová lakni, vagy jöjjön át hozzám én meg átmegyek aludni.

67. gerna (válaszként erre: 66. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 12:40
Viasat3... éppen most megy az ismétlés. Du.5-kor lesz az új rész.
66. Ágota 77 (válaszként erre: 56. - Gerna)
2009. júl. 17. 12:16
Melyik csatornán megy ez a műsor? Engem is nagyon érdekelne. Megírnád? Köszi!
65. tenkne_helga (válaszként erre: 55. - Gerna)
2009. júl. 17. 12:08
Igaz,hogy a gyerek a szülőtől tanul,de nem csak tőle!Sajnos megtehet mindent a szülő,ha a bölcsiből,óvodából,iskolából sorolhatnám más lát,mást tanul!Mindent nem lehet kivédeni!Azt is látja a gyermek,hogy egymáshoz mi emberek hogy viszonyulunk.Régen falun nyitott ajtó mellett éltek az emberek és nyugodtan,most mikor idejöttünk és zártuk az ajtót elöszőr megkérdezték miért.Majd pár év múlva nem volt itt olyan ember aki ne zárta voltna be az ajtaját.Hát,igen ezek vagyunk mi emberek,hova vezet így a világ?Régen össze segítettek az emberek,aki tudott segített a másiknak.Most?Óvónéni,tanítónéni?!Tudnák mesélni!Igenis nem csak a szülőtől tanulnak a gyermekeink!
64. pemete (válaszként erre: 55. - Gerna)
2009. júl. 17. 11:04

Én írtam, hogy lerugdosnám a lépcsőn a szomszédot. És vállalom is ezt. Nekem ne okoskodjon bele senki, hogy hogyan nevelem a gyerekemet, és pláne ne merészelje azt mondani, hogy neveletlen, mert ehhez senkinek nincs joga. Főleg a mi szomszédainknak, de ez már egy másik téma lenne:p

Egyébként az én gyerekem már mint azt mondottam volt 8-kor legkésőbb alszik, és nincs ellenkezés. Alvás van, és csend:) Én meg nyugizhatok egy kicsit.

63. H.Ancsi (válaszként erre: 62. - Titati)
2009. júl. 17. 10:16
köszönöm:)
62. titati (válaszként erre: 53. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 10:08
100%-osan egyetértek Veled!!!
61. titati (válaszként erre: 50. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 10:06

Sokmindenben igazad van, de....


Azért, hogy mikor fekszik le egy gyerek este, az nagyrészt a szülő szoktatásán és életvitelétől függ.

Nálunk mindhárom gyerek LEGKÉSŐBB este 8kor az szobájában / ágyában van (9és fél éves, 3és fél éves, és egy 9 hetes)!

A legnagyobb is tudja, hogy ebben az időben vissza kell vonulnia a szobájába és ha még nem is alszik, de ott a helye! 9kor pedig már az ágyában KELL lennie.

60. H.Ancsi (válaszként erre: 55. - Gerna)
2009. júl. 17. 09:32
ezzel nagyon egyetértek!
59. gerna (válaszként erre: 58. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 09:32
A másik az volt, amikor több szuperdadus nézte meg az elején a családdal készült felvételt, és úgy választották ki, hogy melyik megy a családhoz. Ott is az egyik szuperdadus Jo volt.
58. H.Ancsi (válaszként erre: 56. - Gerna)
2009. júl. 17. 09:31
hát ezen nem fogunk összeveszni, a Viasat3-on délután 5-kor megy az amiben van a szuperdadus, én arról beszéltem. Szenzációs, a másikat nem ismerem.
57. H.Ancsi (válaszként erre: 54. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 17. 09:30

hát ne haragudj, lehet már irtam, de nyilván ez korfüggő. Nekem anno azt mondta, egy idős védőnő, hogy egyetlen egy dolog van, amit nagyon fontos a gyereknek megtanulni. A két NEM közötti különbséget, pld. nem szeretném, ha mezitláb rohangálnál, mert hideg a kő, vagy NEM nyulhatsz a konektorba.

Ez szerintem a legfontosabb, a gyerek tudja, hogy amikor a NEM van, akkor az NEM.

Nálunk, ugy sikerült, hogy lefekvés előtt egy fél órát azt csináltunk kizárólag, amit ők akartak, mese, ének , báb, bármi. Amikor jóéjt puszi volt, utána viszont alvás. Persze nálunk is ment a pisi, vizivás, fáj a hasam egyebek. Nálunk két dolog jött be ilyenkor, egyrészt eljátszottam,hogy nagyon szomoru vagyok, még sirok is, másrészt másnapra kilátásba helyeztem,hogy nincs valami amit nagyon szeretnének. Nekem bejött, bár mint irtam, a gyerek nem egyformák, de muszáj, hogy az irányitás a mi kezünkben legyen, mert később gondok lesznek belőle. Most már kiskamaszok és kezd beigazolódni hogy nem csinálom rosszul.

56. gerna (válaszként erre: 53. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 09:23
Régebben ment a "Segítség, gyerekeim vannak", most a "Segítség, szülő vagyok" van soron.
55. gerna (válaszként erre: 50. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 09:19
Erre csak annyit, hogy a Te időd is még csak ezután jön el! mert a te 4,5 éves kislányod is lesz kamasz, stb. Akkor jön ám az igazi erőpróba! A 2000-es évek gyerekei persze mások, mint az előző generációkban, de a szüleik is "mások". Toleránsak a gyerekkel, mert ugye a gyerek tudja, mi kell neki... hát persze hogy jól hangzik, a szomszéddal van a baj, ez köszön majd vissza akkor, amikor az óvodában a másik gyerek lesz a bűnös, az óvónéni bugyuta, a tanítónéni pikkel a gyerekre, szülőre és így tovább. Volt itt lejjebb "lerugdosnám a szomszédot a lépcsőn" hozzászólás is, tehát csak annyit: a gyerek a szülőtől tanul, és amit megtanult, azt ismétli.
54. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 53. - H.Ancsi)
2009. júl. 17. 09:18
Hogyan vetted rá a gyerekidet, vagy mivel, hogy lefeküdjenek aludni? Az enyéim nincsennek elkapatva, de előfordul, hogy este 10-kor még játszanak. Hiába mondom, hogy nincs játék, lekapcsolom a villanyt, a sötétben is mókuskálnak.
2009. júl. 17. 09:14

Sziasztok, először is az a lentebb tv műsort valóban kötelezővé tenném, hihetetlen jó dolgokat lehet belőle tanulni, bár szerintem a cime: Segitség gyerekeim vannak, sok mindenről szól, de leggyakrabban a hisztikezelés a téma.


Nekem már kicsit nagyobbak a gyerekeim, de soha nem volt ilyen gondom. Nyilván ebben a gyerekek természete és a nevelés is közrejátszik.

Nem értek teljesen egyet avval, hogy a szomszédnak mindent el kell viselnie, mert a gyerekek már csak ilyenek. Persze, mindegyiknek van rossz napja, beteg, nyügös stb. De szerintem ha napi rendszerességgel, este tizkor órákon át üvölt egy nem csecsemő gyerek, ott már valami szerintem nem jól működik.

Lehet, én egy kicsit maradi felfogással neveltem őket, de nálunk nem a gyerek határozta meg, hogy mikor feküdjön le, hanem én. Ha nem is aludtak még este 10-kor, semmiképpen sem üvöltéssel, hisztivel töltötték az időt.

Előfordulhat olyan szitu is, amikor a szomszédban is van egy ilyen kicsi gyerek, aki például azért nem fog aludni, mert a hiszti keltette fel.


Szóval nekem az a véleményem, hogy persze, ha nem rendszeresen fordul elő, akkor biztosan én sem szólnék, de a menetredszerű éjszakai üvöltést lehet én sem hagynám szó nélkül, valószinüleg kulturált hangnemben kérném anyukát, hogy keressünk valami megoldást.

Képzeljük el,hogy mondjuk a 3 órája üvöltő gyerekünk, este 11-kor végre elalszik, és fél óra mulva felkel arra, hogy a szomszéd gyereke mondjuk háborusat játszik, mi tolerálnánk, kövezzetek meg érte, de én biztos nem.

52. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 50. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 08:58
Tökéletesen igazad van! Teljesen más környezetben nő fel egy mai gyerek, más ingerek érik, mint anno (nem kell messzire visszamenni)akár minket...pedig csak 2-3 évtized telt el és majdnem megváltozott körülöttünk minden.:)
51. tenkne_helga (válaszként erre: 50. - Ágota 77)
2009. júl. 17. 08:55
Teljesen egyetértek veled!!!
2009. júl. 17. 08:51

Kedves anyukák, akik nem tudjátok milyen egy mai gyerek! A védőnőm mondta, hogy igenis tudományosan megfogalmazódott, hogy új generáció született. Hiába mondják nagyanyáink, hogy bezzeg az én időmben... már a tv maci után aludtak a gyerekek, stb. A megváltozott rohanó világban a gyerekek is aktívabbak lettek. Testileg is hamarabb fejlődnek hiszen nem ritka, hogy 1 éves koruk előtt már hónapokkal járnak stb.


Kedves hozzászólók, kik még nem neveltek gyermeket! A ti időtök majd még csak ezután jön el. Legyen tündéri manócskátok, de ha mégsem így adná a sors, akkor majd emlékezzetek azokra a sorokra amit ide írtatok. Például arra, hogy este tízkor már aludni kellene a gyereknek. Ja, kellene az édesanyja is minden bizonnyal semmit nem szeretne jobban ennél, mint lepihenni a hosszú nap után.


Kedves ANYUKÁK! Kitartás!!! Egyszer vége szakad a hisztik végeláthatatlan sorának. Egyszer rájön a gyermek is, hogy aludni azért mégiscsak jó. Én már tapasztalatból mondom, mert kislányom 2 és 3 éves kora között este 11-kor még újabb játékokat vett elő és esze ágában sem volt még aludni menni. Mindent kipróbáltam, elhihetitek, semmi nem használt. Most 4,5 éves 9 körül ő mondja menjünk aludni. Lányom a hisztijét is alaposan kifejlesztette, az ellen sem volt fegyverem, mert már a második levegő vételnél a gyomrába préselte a levegőt ami öklöndözéshez vezetett. Ha idejében nem kapta meg amit akart, akkor kipakolta a gyomra tartalmát és lehetett öltöztetni, takarítani, mosni. sakk-matt. Mára ezt is teljesen elhagyta, nincsenek hisztik, meg lehet neki magyarázni a dolgokat szép eredménnyel. Szerencsére kisfiam aki 2 éves ezeket a tulajdonságokat nem örökölte!


Kedves Dimitrova! Én elmondanám a szomszédomnak, hogy kérdezzen meg más kisgyerekeseket is, mikor fekszenek le, mert az az idő már elmúlt és megszépült amikor ő altatta, nevelte gyermekeit. Ha pedig nem tetszik a rendszer keressen kertes házat..., bár ő lehet hogy a szomszéd kutyája miatt is átcsengetne este tízkor.

Kitartás, nem a te gyermekeiddel van a baj, hanem a szomszédoddal. Ha most azért fogod csitítgatni, mert meg ne hallják, hogy még nem alszik tuti még később fog elaludni. Ez most egy ilyen korszak, majd jön másik is.

49. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 46. - Pemete)
2009. júl. 17. 08:50
A meg nem áll dolog nekem is ismerős...a két gyerek 100felé szalad. Sokszor csak bekapnak egy falatot és rohannak tovább. Bár a lakásban ezt nem csinálják, ülve esznek, de a szabadban, vagy az udvaron...
48. tenkne_helga (válaszként erre: 47. - Benvik)
2009. júl. 17. 08:49
Akkor te is érzed,hogy mekkora különbség van panel és családi ház között!Milyen jó ez a nyugalom!Ők is alszanak még mind a három!
47. benvik
2009. júl. 17. 08:42
Amikor panelban laktunk, nekem is szólt az alattam lakó, hogy hallják ám, hogy sír a gyerek. Akkor volt pár hónapos. És igen a sírások fő okáról viszont nme tehettünk éjszaka, ugyanis a fölöttünk lakó nagy dög kutya volt a ludas a dologban. Éjszka közepén elkezdett ugrálni a lányom szobája felett, és ezerrel ugatott. Akkor jött haza a gazdi. Persze, hogy a gyerek megijedt, és sírt. Hajnali sétánál ugyanez volt a helyzet, így minden nap fél6-kor sírva keltünk. Mondam az alattam lakónak, hogy a fölöttünk lakó kutyával beszélje meg a problémáit. Hát igen, ők is hallják, hogy sokat ugat, de nem tudták, hogy honnan jön. Elegem lett, vidékre költöztünk. Első reggel frászba voltam, mert a gyerek a szokásos fél6-os kelése helyett 9-kor kezdett szép lassan ébredezni, minden sírás nélkül. Amúgy éppen most is alszik még:-)
46. pemete (válaszként erre: 45. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 17. 08:42
Már pici korától próbáltam így szoktatni egyébként, hogy 7-kor fürdés, fél 8-kor alvás. Sokáig szenvedtünk az altatással, órákig kézben ringattam minden este, mire elaludt, aztán egyszercsak elhagytuk, és most már csak eldúdolok egy dalt, addig a kezemben van, aztán leteszem és kész. Elalszik magától, maxegy darabig még elbeszélget a babáival, de akkor már nyugi van. Meg is őrülnék, ha este 10-11-ig fenn lenne. Így is teljesen ki vagyok nyúlva estére:DD Egséz nap megy, meg nem áll 1 percre sem, folyton rohangászik, nem hajlandó a strandon sem leülni még csak annyi időre sem, amíg iszik, vagy eszik:S
45. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 43. - Pemete)
2009. júl. 17. 08:37
Szerencséd van, hogy hamar alszik!:) A víz teljesen kimeríti őket.:)
2009. júl. 17. 08:36
Mi szinte egésznap kint vagyunk az udvaron(kb.10 órát),homokozó,hinta,futkosás,motorozás stb...szóval elfáradnak ők is estére.Minden gyereknek más a teherbírása,alvásigénye!!!Egyszerűen amióta ilyen meleg van,hiába nem alszanak el addig amíg nem hül le a levegő.Este fél kilenckor jövünk be az udvarból és kilenc fél tíz mire elalszanak.Nem hiszem,hogy baj van ezzel,bár ha bölcsisek lesznek fokozatosan elöbb tesszük le őket,mire mennek megszokják.
43. pemete
2009. júl. 17. 08:29

Az én lányom is elég hisztis, főleg mostanában, ha bármi nem úgy van, ahogy ő azt elgondolta, akkor már üvölt is. De ő este fél 8- 8 óra körül már alszik, olyan reggel fél 9-fél 10-ig.

Ő sincs lent egész nap, mert mi semkertesházban lakunk, és délután szoktunk csak a játszóra lemenni. De most, hogy ilyen meleg van, strandolunk, és estére teljesen kifárad:)

2009. júl. 17. 08:19
Igen,a hiszti általában akkor van,ha nem úgy van ahogy szeretné.Ezek a gyerkőcök akaratosak és hosszú idő mire leszokik eme tulajdonságáról.Nálunk az ikreknél a Martin ilyen akaratos és mindig elmagyarázom,hogy miért nem lehet azt amit éppen szeretne,vagy elterelem a figyelmét,illetve felhívom másra,általában beválik.A kislányom(ikertesó),ő sosem volt még eddig hisztis(20 hónaposak),mindig nyugodt,higgadt.Nincs egyforma gyerek!
41. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 39. - 769918d4ef)
2009. júl. 17. 08:15

Főleg ilyen melegben még az a kevés idő is csökken.

A lakásban pedig mozgás szempontjából elég nehéz lekötni őket...ezt nagyon jól tudom.

40. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 35. - 769918d4ef)
2009. júl. 17. 08:13

A bölcsibe sok gyerkőcöt már azért visznek reggel 7-kor, mert 5 óra óta ébren van, és nem marad meg otthon. Kelnek a szülők és ők is felébrednek.:)

Minden gyerek más!:)

2009. júl. 17. 08:13
A kisfiam azert hisztizik mert nem eleg neki ha egesz nap a jatszoteren vagyunk,o reggel 6tol masnap reggel 6ig kint lenne:SDe azt sem lehet hogy egesz nap setalgassak vele,sajnos udvarunk nincs,panelban lakunk:S
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook