Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Problémás szomszédok.... fórum

Problémás szomszédok.... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
180. revi11
2016. dec. 18. 02:30

Sziasztok,ismét itt. :-)

Nem tudom,mit csinálok rosszul vagy csak vonzom az idiótákat?

3 éve,hogy elköltöztünk.

A felettem lakó a harmadik lakó a 3 év alatt,azt hiszem,albérlő.Most ért véget a tivornya,3/4 2-kor.

Nagyon hangos ez a környék,városközpont.Amikor ide költöztünk,mindegy volt,csak onnan elkerüljünk.Eddig bírtam.

Utálok hazajönni.Sokat dolgozom,vannak más problémák is sajnos,úgy érzem,nagyon elfáradtam.

A vérnyomásomra szedek gyógyszert,minden komolyabb konfliktusnál annyira felmegy,hogy kipirosodik az arcom,nyakam.Ez tartott vissza

ma este is attól,hogy felmenjek és leüvöltsem a felettünk lakót.

Nem,nem vagyok egy megsavanyodott,kiégett ember,nem zavar,ha más jól szórakozik,nem irigylem,sőt.Csak hétvégén éjfélkor már pihennék.

Most betelt a pohár.Menni kell.

De nem tudok,a férjemnek nincs munkája tíz hónapja.Nem tudunk elköltözni,nagyon drágák az albérletek.

Úgy érzem,meg fogok őrülni,nem tudom,kihez forduljak.

Legszívesebben most bekapcsolnám a mélynyomót,meg felcsengetnék a kedves szomszédhoz,hogy na,mi a helyzet,elfáradtunk,pihengetünk??? És dühös vagyok,hogy nincs elég vér a pucámban ehhez.

De tennem kell valamit,mert úgy érzem,meg fogok bolondulni,nincs nyugalmam.

Mit kéne tennem,hogy végre csendesen,nyugodtan élhessek?Tényleg le kell magam szedálni,hogy elviseljem a tivornyát,a "leszarom,hogy más is lakik itt" embereket???

Ha én oda tudok figyelni arra,hogy ne zavarjak másokat,betartom,amit be kell,akkor másnak ez miért ilyen nehéz???

Valaki!!!!!! :-(

179. revi11 (válaszként erre: 178. - Nyoszorgo)
2014. márc. 11. 13:48

Szegény,nagyon sajnállak,megértem a helyzetedet.

Közös képviselőnek szólj,aztán a jegyzőnek.És szerintem a lakás tulajdonosának is kellene,megkérdezheted esetleg,ha nem segítőkész,hogy az adót fizeti ugye a bérleményből származó összeg után?

Kapcsold le a villanyórát,amikor nagy a zaj.Amikor kijönnek,szólhatsz nekik.De ne hagyd magad!!!!

Ne lássák,ha félsz is.Sok sikert.

2014. jan. 31. 08:32

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám van, hogy beköltözött mellénk egy fiatal (18éves) srác, akinek.úgy néz ki, az apja fizeti az albérletet. Hetente többször tart bulit, hétvégente rendszeresen vannak nála többen. Épp tegnap este is bömbölt a zene, kihívtam rájuk a rendőröket, azt hittem, kicsit megijedtek, de a rendőrök elmenetele után is ordibáltak, csapkodták az ajtót és még sorolhatnám... Hajnali 2 körül leléptek, sikerült elaludnjunk, de 5kor arra keltünk, hogy ordítanak az utcán, aztán a lakásban. Én 12órában dolgozom, konkrétan 3órát aludtam és így kell ledoldoznom most is a napot. :( Sírni tudnék,mert már lett szólva nekik és még mindig változatlan a helyzet. :( Költözni nem tudunk, ismerősnél lakunk albérletben és ezt leszámítva szeretünk itt lakni

Voltatok már ilyen helyzetben? Mit tudnék ilyenkor tenni?

177. revi11 (válaszként erre: 176. - Cicakaktusz)
2013. okt. 19. 18:55
Szegény.Nem lehet okos dolgot mondani,nem nagyon van más megoldás,mint elköltözni.....
2013. szept. 9. 19:20

Gratulálok!!! És irigyellek...:)))

Az este megint balhéztak, a legtisztábban egy szót értettem: qrva. De hangosan óbégatva ám! És valamikor tíz körül!

175. revi11
2013. szept. 9. 11:10
ELKÖLTÖZTÜNK.Nyugalom van,imádom!!! :-)
174. kszb (válaszként erre: 170. - Esther78)
2013. aug. 15. 19:17
de ez annyira gáz.... és az a másik fele, ami meg a leginkább felháborító, h a hatóságok meg lexarják azt, h a kispénzű embereknek elértéktelenedik a magántulajdona, és kilátástalan helyzetük/ életük lesz....
173. revi11 (válaszként erre: 172. - Cicakaktusz)
2013. aug. 15. 19:12
Megértelek...... Vicces lehetett. :-)
2013. aug. 15. 19:04
Azért van poén is! Kiléptam a kapun, mentem a férjem nagyanyjához, és az első amit megláttam az volt, hogy a szomszéd kölyökkutyája rendezte a frissen mosott ruhát. Azt azért a szomszéd javára írom, hogy hetente többször mos, de mindig a kerítésre terít, az meg egy kidőlt, bedőlt semmi, a kutya lazán elérte a ruhát. Kicsit megcibálta, majd megágyazott magának rajta. És a 13 éves legidősebb lányuk meg kinn az utcán lézengett, nem is vette észre. Én meg nem szóltam neki! Nem én!!! Jól van, na, nem is vagyok olyan gonosz!
171. revi11 (válaszként erre: 170. - Esther78)
2013. aug. 15. 18:44

Férjem is Miskolci,szülei még ott élnek.

Ilyen helyzet itt is van,igaz,nem nálunk.

2013. aug. 15. 18:26
Én miskolci vagyok. Kb. 20 évig laktam az avason. Nem volt semmi problémánk, én nagyon szerettem ott lakni. De amik most uralkodnak ott az botrányos. Könnyű azt leírni, hogy meg kell nézni hogy hova költözik az ember. Többször el kell menni megnézni a helyet és más napszakokban. De mi van akkor ha csak úgy beköltöztetik mellétek, mint az avason a fészekrakók. Olvastam már olyat, hogy a bérházban eladták az ajtót és helyette egy függöny volt. A lépcsőház előtt vágtak disznót, ott perzselték meg, és felvitték a folyosóra szétdarabolni. Azt mondták az egyik lakónak, amikor megkérdezte hogy miért nem fizetnek semmit, hogy azért vannak a többiek, hogy kifizessék helyettük.
169. revi11 (válaszként erre: 167. - Kszb)
2013. aug. 15. 18:15
Ez így van,amíg vér nem folyik,addig senki nem tesz semmit.
168. revi11 (válaszként erre: 166. - Cicakaktusz)
2013. aug. 15. 18:13
Szegény..... Sajnálom,tudom,mit élsz át!
167. kszb (válaszként erre: 166. - Cicakaktusz)
2013. aug. 14. 21:08

a gyerekek miatt nme teszik ki őket... de remélhetőleg, ha a gyámügy már rájuk szállt, legalább vagy a gyerekeket elveszik tőlük, és akkor mehetnek ők is Isten hírével, vagy meghúzzák magukat végre....



Az én alsó paranoid skizo szomszédom öngyilkos akart lenni, így visszavitték a pszichiátriára 2 hete. Sztem most az önkormányzati lakásból is mehet. Legalábbis a testvére gyakran itt van, és suvickol, meg pakol....

Ahhoz, h mi elérjünk vmit, több hónap cirkusz kellett az önkormányzattal, a rendőrséggel, meg minden hatósággal. A végén a mentők oldották meg a bajunkat, amikor egyenesen úgy hívtuk őket, h skizo, és már megint "bolond" (volt, amiben akkor, pillanatnyilag hazudni kellett, ahhoz, h történjen vmi)....

Rohadt nehéz megvédeni a saját életminőséged, ha van egy átok szomszéd... minden hatóság lexar, amíg vér nem folyik...

166. cicakaktusz (válaszként erre: 165. - Revi11)
2013. aug. 14. 20:37
Mázlista... A szomszédaim viszont úgy látszik, egyenlőre maradnak. Pedig már majd' mindennap itt van náluk a rendőr, vagy gyámügyes, vagy a valaki, és mégis még itt vannak teljes létszámban. Jelenleg páran közülük épp az ablak előtt pofáznak. Nem halkan.
165. revi11
2013. aug. 14. 17:45

KÖLTÖZÜNK.Kedden,végre.

HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :-)

2013. aug. 8. 22:48
És már csönd is van! Ujjé!!!!
2013. aug. 8. 22:12
Szerintem a "tieid" idejöttek, mert őrület, mit zsinatolnak az utcán. Persze az ablakot becsukhatnám, de az ő kedvükért nem fogok fuldokolni. Inkább csöndben megbolondulok...
162. cicakaktusz (válaszként erre: 161. - Revi11)
2013. aug. 8. 21:39

Járok egy tanfolyamra. Úgy alakult, hogy a kisebbség van többségben. Éreztetik is velünk, rendesen, de úgy tesznek, mintha nem is. Ha fordítva lenne, akkor a hátrányukat, vagyis a létszámbeli hátrányukat hangoztatnák. Csak tudod, mi kevesebben nem akarnánk ezzel foglalkozni, mert minket ez nem érdekelne. Csakhogy folyamatosan szembesülünk azzal, hogy a hátrányos megkülönböztetést épp ők szítják, mert nekik akkor jó. Nem a békés együttélés az érdekük. Idétlen logika, de tény. És döbbenetes, hogy a tanfolyamban részt vevők közül csaka nem etnikumnak van tanult szakmája, aki már kisebbség, vagy el sem kezdett a nyolc általános után tanulni, vagy elkezdte, de kirúgták verekedés miatt, vagy terhes lett... Mi békében akarnánk élni. Csak ez nem az ő érdekük. Ha béke van, akkor nem foglalkozik velük az Emberi Jogok Bizottsága, akkor nincs nyilvánosság, és a vele járó anyagi javak, segélyek formájában.

TISZTELET A KIVÉTELNEK, MERT OLYAN IS VAN! Bár elég fehér holló, de van.

161. revi11 (válaszként erre: 160. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 21:20

Mit kellene tenni,hogy nyugalomban,békében éljünk egymás mellett?Bennünk van a hiba?

Szerencse,hogy így alakult.

160. cicakaktusz (válaszként erre: 158. - Revi11)
2013. aug. 8. 20:45
Nekem is! Most képzeld el, a múltkor a közkúton csőtörés volt. Ki tudja mikor, de állítólag már reggel is látszott, hogy a kút aknájából bugyog a víz. Na, én egész délelőtt nem voltam itthon. Az egyyik szomszéd szólt, hogy mivan. A történethez tartozik, hogy a kút magasabban van, mint a ház, olyan szerencsétlenül jött ki az enyhe lejtő. Szóval egész nap bugyogott a víz az aknából, és mivel lejtő van, gondolhatod. Délután, mikor szólt a szomszéd, még én hívtam a vizeseket, pedig most számolok...7 család hordja innen a vizet! És gynek sem jutott eszébe, hogy hívja a szakikat! Hába van a kerítésnek jó mély beton alapja, azért csodákra nem képes. Hihetetlen, de hálás vagyok az aszályos időnek, így a föld el bírta nyelni azt a töméntelen sok vizet, de ha esős idő lett volna, akkor bajban lennék. És ne legyen elegem! De ha reklamálok bárhol, akkor vagy nincs igazam, vagy szolgáltassak bizonyítékot... Megette a fene.
159. revi11
2013. aug. 8. 20:31

Ordítani,azt tudnak,máshoz nem értenek....

Ebbe bele lehet bolondulni.

Egy idős néni lakott itt előttünk,ő párszor leszólt,hogy csend legyen,meg ilyenek...

Szegény,minősíthetetlen dolgokat kiabáltak fel neki,hogy menjen és d.....a meg magát és ilyenek.

Sokat idegeskedett,aznap is,amikor....

Rosszul lett,ahogy felállt a vécéről,elesett,bevágta a fejét a radiátorba és meghalt.

158. revi11
2013. aug. 8. 20:24

Negyediken,a szobában,tiszta hangzavar,pedig megy a ventillátor,szól a tévé is.

Elképesztő,mi van itt megint...

Nyugtató kell.Nekem.

2013. aug. 8. 17:32
Az is szép eset! De igazad van, ha vita van, akkor a fogadatlan prókátorok is megjelennek, és rendőr legyen a talpán, amelyik rendet tud csinálni! Tegnap az egyik kéretlen védőtügyvédet játszó asszonyt hazazavarták, de akkor meg az udvaráról mondta a magáét, és az a 15-20méter nem távolság, főleg ha akkora hangerőről van szó.
156. fzsuzsa76 (válaszként erre: 146. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 17:15
na meg még ugye amikor már ennyien vannak, az biztos, hogy minimum ketten összevesznek, na és akkor mind elkezd egyszerre ordibálni, és olyan hangzavar van.....pl az erkélyen (bármelyik napszakban) egyáltalán nem lehet telefonálni, mert semmit sem lehet hallani.most kiderült, h valahogy a ház lezárt alagsori részébe is beköltözött 1 v 2 család:-(
2013. aug. 8. 16:18

Kivéve, ha szülők halála után több utód az örökös.

Én tudom, hogy lehet házat eladni-megvenni, volt már részem mindkettőben, eladásnál épp a testvéreimmel adtuk el a szülői házat, és ott még haszonélvezeti jog is volt, de ezeknek nem igazán lehetne megmagyarázni, hogy 2x2 sose 5. Szóban ladta az illető a házat, a vevő kifizette a kért összeget, és megegyeztek, hogy a papírt elintézik, ha rendezve lesz a jelzálog. Ahhoz, hogy ezt megbeszéljék, nem kellett ügyvéd, papír, testvér...

154. michelle.r (válaszként erre: 151. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 16:08
Ebből mi lesz? Szerintem emberhalál :/. Ingatlan adásvételi szerződés csak írásban érvényes. A tulajdonos pedig az, aki a tulajdoni lapon tulajdonos.
2013. aug. 8. 16:02
Abban a történetben az összes szereplő egyazon etnikai kisebbséghez tartozik, úgyhogy ha ezek mennek is, REMÉLEM, akkor jön a veder a cseber után.
152. revi11 (válaszként erre: 151. - Cicakaktusz)
2013. aug. 8. 15:48

Hm...

Menni fognak szerintem,szerencséd lesz.Bár nekünk is az lenne.

151. cicakaktusz (válaszként erre: 150. - Revi11)
2013. aug. 8. 15:46

Munka után pihenés... Szerintük nem pihenni kéne, hanem nem dolgozni, van segély!

Nálunk nem tudom mi lesz, itt is voltak rendőrök, egész délelőtt jöttek, mentek. Itt tulajdonjogi vita van. X eladta a házat Y-nak, de úgy, hogy a saját testvérének, társtulajdonosának nem szólt róla, és a pénzt is megtartotta. Y kiadta a házat ennek a népes családnak albérletbe. A kisemmizett testvér most tudta meg, hogy mi lett a házzal, és rendőrt küldött a bérbeadó Y-ra, és a sokgyerekes bérlőre. A gond meg ott van, hogy az adásvételt nem papírozták le, mert a házon akkora adósság, jelzálog van, hogy az több, mint ötszöröse a ház értékének. Hogy ebből mi lesz?! De mondjuk az adásvételi szerződést az összes tulajdonosnak alá kellett volna írni, szóval itt testvér-kisemmizés is van, meg még ki tudja, milyen zűrök. Egyenlőre csak várok, várok, majd csak lesz ebből kiskutya nagy füle!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook