Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyi kismamák fórum

Szombathelyi kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
161. n.beja
2012. okt. 9. 13:32

Hello!


Van itt olyan kismama aki nem rég tudta meg, hogy terhes?

2012. febr. 20. 19:34
Háztartásvezetés. Két félárvára kell vigyáznom, abból egy óvodás. Reggel hétre megyek, elviszem oviba a nagyot, és utána egész nap a kisivel vagyok.
2012. febr. 20. 19:26
Na végre jó is történik!és milyen a munkahely/munka?én is január közepe óta újra dolgozom,de jobb lenne itthon :)
2012. febr. 20. 19:20

Nagyim szerencsére megvan, egész jól érzi magát. Volt kórházban két hétig.

De az év első jó híre is összejött: DOLGOZOM! Egy olyan munkakörben ami eddig is ment!

157. kkkryszta (válaszként erre: 156. - Miramira77)
2012. jan. 15. 14:27
nagyon sajnálom,azért kitartás,tudom nem könnyű!
2012. jan. 14. 10:37
Nagymamámnak két daganatot találtak a májában. Kikészülök.
155. Dorisia
2012. jan. 13. 17:44

Sziasztok!


Látom azért nálatok is zajlik az élet, mindkét értelemben!

Újra itt vagyunk Toronyban!Arra gondoltam egyszer ha gondoljátok össze hozhatnánk egy talit hogy végre személyesen is meg ismerjük egymást!:)

2012. jan. 13. 15:28
Szia Mira!Olvastam a cikked kitartás hozzá,együttérzek veled mert mi is pont karácsonykor tudtuk meg,hogy a nagypapának parkinson kórja van(szegény ő nem tudja vagyis alig hall és nem hallota amikor a drnő mondta) bár a drnő azt mondta,hogy 1 maximum 2évig gyógyszerekkel erősítihetik(ha megéli) hozzáteszem a nagyobbik kisfiam imádja,amikor hazamegyünk hozzá rohan először és ő már 5éves és fogalmam sincs,hogy hogy fogaj majd tultenni magát ha eljön az idő.:(
2012. jan. 10. 04:48

Halihó.

Totális kómában telt a szilveszter. Csak azért tartottuk meg, mert anyukámék rám sózták a húgomat. Nekik eléggé rosszul jött össze az utolsó hét, pihentek végig. Holnap jelenik meg a cikkem róla, itt hoxán.

Volt hot-dog és hamburger, házi kiflivel, zsemlével, igazi marhahúsos húspogácsa, meki feeling.

Soloztunk, társasoztunk, filmet néztük és szundi!

Húgom egy picit duzzogott, hogy elaludtunk a férjemmel, kb a film első negyedében, de elmagyaráztam neki, hogy a Reginával nem tudja senki megbeszélni, hogy maradjon a kiságyban, csendben, mert mindenki alszik.

2012. jan. 7. 17:01
Sziasztok!Merre jártok csajok?BUÉK!!!!Jól telt a karácsonyotok és a szilveszteretek?
2011. dec. 16. 11:18

Szia! Hát egy kiocsit hanyagoltam a topicot. Elfelejtettem kedvencnek állítani...

Neked is boldog karácsonyt!

2011. dec. 15. 20:30
Sziasztok! Merre jártok? mivel már nem biztos,hogy netre tudok jönni,így előre is Boldog karácsonyt kívánok nektek és persze nagyon Boldog Új Évet!Mindkettőtöknek sikerüljön,amit a jövő évtől kívántok!Dóri kitartás és nagyon sok türelmet kívánok!Remélem rendeződik az életetek.Mira jó karácsonyozást és olvastam a blogodban,hogy jövőre írsz majd tesztet egy helyi cégnél,kéz és lábtörést hozzá és sikerüljön a felvétel!!!Én valószínű majd csak jövőre jövök vissza,mert holnap este hazautazunk és ott nem nagyon megy a vodanetünk,így nem tudom,hogy fel tudok e jönni.sziasztok!
2011. dec. 11. 19:38
Egyébként nekünk is volt olyan karácsonyunk,,amikor nem vettünk semmit Dávidnak(akkor még csak a pocimban volt Ádám),mert mi is minden karácsonykor hazautaztunk és az sem 2Ft volt de tudtam,hogy a nagyszülőktől,rokonoktól úgy is kap ajándékot és az is elég lesz neki és inkább haza megyünk és együtt van a család,mint azt a pénzt elköltöttük volna ajándékokra,most sem lesz több gyerekeknként 4ezer ft-nál,amiket kinéztünk,de nem is szivesen adnám ki azokra a több 10ezer Ftos játékokra apénzt ha megtehetném akkor sem,mert tudom,hogy nem sokáig tartanak
2011. dec. 11. 19:34
mi valószínű a nagyobbik manónak legot veszünk(ez sem biztos még) a b terv a kirakó ő most abban a korszakban van,a picurnak meg a Metroban néztünk játék porszívót,mert imád porszívózni vagy kis mikrót,szintén a kedvencek közé tartozik.egyébként mindent szeret,amihez nem szabadna nyulnia.vagy amire még gondoltunk az játék csörgős-zörgős mobil de ezek még egyenlőre tervek ,majd valószínű jövő héten körútra megyünk.
2011. dec. 9. 16:17

Te mit veszel a picurodnak. Mi úgy néz ki, sajna semmit. :S

Húzós hónap lesz ez mindenképpen.

2011. dec. 7. 17:05
Már kétszer mi is ezt csináltuk, de most szeretnénk saját hagyományokat!
2011. dec. 4. 16:22

Na nekünk annyival jobb a helyzetünk,hogy nem szoktunk karácsonyfázni,így díszeket sem kell vennem,mert karácsony előtt mindig hazautazunk és a mamáknál van a karácsonyozás,így kipipálva a karácsonyi készülődés,sütés főzés,majd ránk főznek sütnek :) jó nem azt mondom,hogy nem segítek sehol csak azért így könnyebb. :)és majd csak január 1-én jövünk vissza. :)A Mikulásunkat meg megoldotta a munkahelyünkön a szakszervezet,kaptam én is(mert már szabin vagyok,mindjárt mehetek vissza dolgozni :( ) meg a férjem is csomagot,így azt sem kell venni.

Kitartás a karácsonyhoz!! :)

2011. dec. 4. 16:18
Az igen,nem semmi anyósod lehet!
2011. dec. 4. 07:45

Jaj ne is mond! A karácsonyt addig lehet élvezni amíg az ember le nem seggel a szebb díszek polcai előtt az árak láttán!

Ez lesz az első kiscsaládos karácsony. A menü már megvan, ajándékot csak a Reginek veszünk, mi a fát kapjuk...

A mikulásból már most elegem van, a férjem már leosztotta anyósomat.

Elegem van már egy csöppet belőle.

Most kitalálta, hogy lejön hozzánk, és bejelentette, hogy csak akkor szól, ha már a vonaton ül... Szerinted?

2011. dec. 1. 20:49
gondolom jó lehet.:) hogy álltok a karácsonyi ajándékokkal?télapót várjátok?
141. Miramira77 (válaszként erre: 140. - Kkkryszta)
2011. dec. 1. 00:41
Valami rém praktikus!
2011. nov. 30. 17:34

Hát igen,tudom mamám is régebben mindig csinált házi tésztát és ő is rettentő vékonyra kinyújtotta.

Jól néz ki a tésztanyújtód.

2011. nov. 30. 11:16

Hát a nagyim knyújtja, de 70 év tapasztalata áll mögötte.

KITARTÁS!

Ammúgy nekem ilyenem van:

[link]

138. kkkryszta (válaszként erre: 137. - Miramira77)
2011. nov. 30. 09:22
Nagyon gondolkozom,hogy hétvégén megcsinálom.de azt nem hiszem,hogy annyira vékonyra ki tudom nyujtani.ha sikerül teszek fel képet:-)
2011. nov. 29. 23:52

Én szinte átlátszóvá nyújtom. Ha meg tudod kézzel csinálni, te vagy a hősöm a nagyim után!

tényleg nem mértem le. De kb negyed kiló lisztre egy tojás, egy kávéskanál só, és annyi víz, hogy rugalmas legyen a tészta.

Pihentetni is kell egy fél órát lefedve nyújtás előtt a tésztát.

Ebből nekem egy gáztepsinél kicsit kisebb tepsinyi lazannya jött ki, úgy, hogy négy sorba raktam!

136. kkkryszta (válaszként erre: 133. - Miramira77)
2011. nov. 29. 09:25
sajnos nincs gépem,de úgy kb.milyen mennyiséget szoktál csinálni?hány dkg liszt,mennyi tojás? mennyi víz?mennyi só?szerinted ha simán kinyújtanám nyújtófával,az is jó lenne?
2011. nov. 28. 13:40
szegények :(
2011. nov. 28. 10:18

A cicagond sajnos megoldódott, de csúnya minenetele lett.

Az egyik cica egyszerűen elpusztult. Gyengécske volt.

A másik gyengébb cica fahordáskor a traktor kereke alá szaladt.

Szóval van két kiscicánk. Őket megtartjuk!

2011. nov. 26. 13:22

Liszt, tojás víz só

Úgy érzéssel. Eléggé kemény tészta lesz, ezt géppel nyújtom ki.

A gép nem "rágja" ha fokozatosan zsökkented a vastagságot.

Utána összevágod lapokra.

Én bolognai szószt csináltam hozzá, és sok sajtot tettem a tetejére!

2011. nov. 25. 17:20
saját gyártású tészta???na ez engem érdekel.kérek receptet! :) a szósz is saját gyártású ha igen azt is leírod?köszi!!!! :) :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook