Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni fórum

Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni (beszélgetős fórum)


140. warj (válaszként erre: 135. - 81Krisztina)
2009. nov. 18. 08:11

Hát a kérdés az, hogy szereted e még a párod. Mert ha igen, akkor inkább helyre kell hozni a dolgokat. A pasik egy idő után elkényelmesednek, lehet jó lenne egy kis távolság. Pl néhány napra elköltözöl tőle, elutazol a barátnőddel vagy ilyesmi. Hogy érezze, hogy elveszíthet. Meg jó nagy beszélgetések, ahol elmondod te mit szeretnél, és a gyerekügyet meg feltétlen tisztázni kell, mert nem várhatja el tőled, hogy lemondjál arról, hogy gyereked legyen. Ha ezeket végigjárjátok és nem működik, akkor addig kell lépni, amíg fiatal vagy. Ahogy telik az idő, egyre nehezebb társat találni. Én pl 36 évesen két gyerekkel, már lassan le is mondtam róla, érdekes mindig akkor történik valami amikor már úgy vagyok vele, hogy tuti egyedül fogok megöregedni. És most van valami kialakulóban, nem tudom mi lesz belőle, de mindent megteszek érte, hogy jó legyen és hosszútávu. De ehhez két ember kell. Én megtanultam az évek folyamán, hogy sok sok kompromisszum kell ahhoz, hogy két ember sokáig együtt legyen. Sokkal türelmesebben kezdek, hozzá egy kapcsolathoz. Persze vannak félelmeim, hiszen leírtam ezeket. És még biztosan fogok is parázni sokat. De ki nem kételkedik, kit nem zavar ha várja, hogy hívják és nem történik semmi. Nagyon nehéz volt nem rátelefonálni, hogy mi a fene van, de gondoltam ha akar valamit majdcsak keres. És este beszéltünk msn-en.

Szóval előbb tényleg magadban kell tisztázni, hogy mit érzel iránta, meg akarod e menteni a kapcsolatot, érdemes e erre a párod. Ha igen, harcolj érte, dobjál be új dolgokat, rángasd ki a mélypontról, ha nem akkor viszont lépjél, mert minél tovább húzod, annál nehezebb lesz. Ha a másik pasi nem jön be, bejön más. Ne ez adjon erőt, szerintem.

Mióta vagytok együtt a pároddal? És mit mond miért nem akar gyereket?

139. warj
2009. nov. 18. 08:02
Ja a botlás óta nem gyújtottam rá. Büszke vagyok magamra. Ma randizom, szúrkoljatok. Séta a nagyerdőn. Izgi, talán elkezdődik valami.
138. warj
2009. nov. 18. 08:01
Ja a szaglással kapcsolatban nekem soha nem volt, tehát nem a dohányzással függ össze, előtte se éreztem szagokat meg illatokat. Igazából a fül-orr-gégész sem tudja mitől van. Szóval ez az érzékszervem soha nem működött, én nem érzem se a virágillatot, parfüm, étel stb, de a rossz szagokat sem. Pl tegnap a munkatársak ecettel főzték ét ebéd közben a kávéfőzőt, én csak annyit érzetem, hogy hideg van mert a szag miatt kinyitották az ablakot. Próbáltam hypót vagy domesztoszt szagolni, de semmi. Szóval van azért jó oldala is. De már megszoktam 36 éve, szóval inkább másoknak fura vagy szokatlan mint nekem.
137. warj (válaszként erre: 136. - Manul)
2009. nov. 18. 07:58
Érdekes én is olyan dolgokal próbálom a cigit pótolni ami lehetőleg nem hízlal, vagy kevésbé. Pl kávét, teát vizet iszok, vagy naprát eszek, vagy gyümölcsöt. De semmi képpen nem csokival pótolom, meg állandó evéssel. Én ugyanúgy eszek, ahogy eddig. Ráadásul a fiam Candidás speciális diétája van, már három hónapja nagyrészt mi is a diétás ételeket esszük. Eddig a két hét alatt illetve már lassan három nem híztam egy dekát sem. Remélem nem is változik. Ez az egyik legrosszabb, amitől a dohányos fél, a hízás. Legalább is engem nagyon zavar. A köhögés nekem is elmúlt, ennek örülök is. Olyan ciki volt amikor elsőnek találkoztam ezzel a sráccal akiről itt már írtam, hogy alig sétáltunk egy kicsit már éreztem, hogy alig kapok levegőt, néha köhögtem, amit próbáltam visszatartani. Persze ő ezt nem nagyon vette észre, de én nagyon szégyeltem magam.
136. manul (válaszként erre: 133. - Warj)
2009. nov. 17. 16:10
Nekem addig volt nagyon rossz a szaglásom, amíg dohányoztam és folyton köhögtem, még akkor is amikor igazából nem kellett volna.Szerintem ez tudatalatti reakció volt.Alapjáraton hipohonder vagyok, mindíg azt hittem, hogy valami bajom van.Mióta leszoktam nem köhögök egyáltalán.Amikor eldöntöttem,hogy le fogokszokni, vettem több kg narancsot és amikor eljött a rágyújtás ideje megpucoltam egyet és megettem, majd mentem tovább a dolgomra.Sokat segített,hogy lefoglaljam a kezeimet és saját magamat is!
135. 81Krisztina (válaszként erre: 131. - Warj)
2009. nov. 17. 16:07

Szia!

33 éves.

talán tényleg könnyebb lenne ha tudnám hogy a másik srácnál egyáltalán lenne-e esélyem (nem csak futó)kalandra. Jó volna valahogy találkozni vele, nem csak napi max 5 percre, hogy megismerjem, szinte nem is ismerjük egymást...:(

érzem hogy szeret a párom valahol, ha nem így lenne könnyebb lenne lépni...

134. warj
2009. nov. 17. 15:56
Na én most lépek egy kicsit, megyek szülőire, eg fogadóórára. Este lehet felnézek még.
133. warj (válaszként erre: 129. - Manul)
2009. nov. 17. 15:45
Szia! Irigykedem, de jó neked! Reméljük mi is ezt mondhatjuk 3 év múlva. Az a baj, hogy nekem nincs szaglásom, soha nem éreztem se szagokat se illatokat. Lehet soha nem is szoktam volna rá, ha érzem a szagát. Tehát ez engem, biztosan soha nem fog zavarni. Viszont az nagyon jó, hogy nem köhögök. Igazából egész estig egész jól bírom, de este olyan jó lenne egy szál. Gondolom idővel elmúlik, tegnap pl naprát ettem helyette
132. 62cc0f78ae (válaszként erre: 129. - Manul)
2009. nov. 17. 15:43
Gratula neked is!:)
131. warj (válaszként erre: 130. - 81Krisztina)
2009. nov. 17. 15:42

Értem a szituációt, szerintem kicsit egyformák vagyunk, mert én sem tudom mikor mit lépjek. Szerintem beszélj a másikkal, mond el neki, hogy a kapcsolatod már nem a régi, valahogy puhatold ki, hogy ha nem lennél kapcsolatban, akkor el tudna e képzelni téged társának. Na azt, hogy ezt hogy kell kipuhatolózni már fogalmam sincs. Valakinek valami ötlet?

De ha a kapcsolatod nem működik, akkor nem biztos, hogy maradni kell. És szerintem a baba dolog sem fog megoldódni, ha nem akar valószínű később sem fog. Hiszen neki már van egy, Hány éves a párod?

130. 81Krisztina (válaszként erre: 127. - Warj)
2009. nov. 17. 15:36

Szia, semmi olyan kötelék.., neki van csak egy lánya, hétvégén egyszer jön. és nem is akar több gyereket, de ezt mondta is, én meg azt hittem hogy ha majd eltelik egy kis idő akkor máshogy gondolja.

Nem jövök ki anyagilag sem, elég sok mindent egyedül oldok meg és kezdek belefáradni...

Másik még nincs meg, hónapok óta ismerem, szinte minden hétköznap látom, de ő sem mer lépni mert tudja hogy van valakim, én meg csak küldöm felé a jeleket:) de persze nem is mennék bele semmi olyanba, amig a másikat le nem zárom, csak hát olyan rohadt nehéz...

129. manul
2009. nov. 17. 15:31

Sziasztok!

Február 19-én lesz 3 éve, hogy leszoktam a dohányzásról!Eleinte nehéz volt megállni, de később úgy éreztem, hogy egy marha nagy tehertől sikerült megszabadulnom.Ma már nem bírom elviselni,ha valaki rágyújt mellettem.Soha sem gondoltam volna, hogy így lesz, mindíg azt hittem, hogy pusztán képmutatásból mondják ezt a már leszokott ismerőseim.De nem!Rögtön megérzem a bagószagot és abszolult irritál!

Kitartást mindenkinek!Áldozatok nélkül nincs eredmény!

128. 62cc0f78ae (válaszként erre: 127. - Warj)
2009. nov. 17. 15:29
Ilyenek vagyunk!:))) Más problémáját mindig könnyebb megoldani!:)
127. warj (válaszként erre: 125. - 81Krisztina)
2009. nov. 17. 15:24
Van gyerkőc ebből a kapcsolatból, vagy anyagi kötelék, mi az ami ott tart téged, főleg ha van másik. Lehet furán hangzik a saját dolgaimat nem tudom megoldani, de a más problémáját lehet jobban átlátom.
126. warj
2009. nov. 17. 15:22
Ez már ő is mondta egyszer, próbálok. Na majd mesélek, ha lesz mit. Én ma 16 órakor lépek a melóhelyről, mert szülői lesz, meg fogadóóra. Utánna majd este felnézek még. De még van egy fél órám :-((((((((((((((((((
125. 81Krisztina (válaszként erre: 116. - Warj)
2009. nov. 17. 15:22

Nem is értem miért jó valakinek tönkretenni a másikat...

és van valaki akivel talán minden más lenne, de nem merek lépni...

124. 62cc0f78ae (válaszként erre: 123. - Warj)
2009. nov. 17. 15:19
Igazad van! De szerintem lazíts egy kicsit!:) Ne légy ennyire görcsös!:)
123. warj (válaszként erre: 122. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 17. 15:17
Hát erről beszélek, a pasik már csak ilyenek. Na mindegy várakozok, majdcsak túleszünk ezen az ismerkedési szakaszon, vagy így vagy úgy.
122. 62cc0f78ae (válaszként erre: 120. - Warj)
2009. nov. 17. 15:14
Még írhat! Az én pasim tudod, mit csinál? Írok neki sms-t, nem válaszol. Aztán találkozunk, és elkezdi mondani, hogy "ja, igen, olvastam az sms-ed...", és így szóban válaszol rá. Pedig szeret!:DDD
121. warj
2009. nov. 17. 15:12
Kriszta nekem milyen jellegű a pároddal a problémád, biztos, hogy nincs más lehetőség, mint kilépni a kapcsolatból, mert mint írtad ezt fontolgatod?
120. warj (válaszként erre: 119. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 17. 15:11
Nyílván igazgad van, ezért próbáltam nyitni az sms-el, viszont most rohadtul érzem magam, hogy nem jött rá válasz. Olyan érzés, mintha hülyét csináltam volna magamból. Komolyan mondom nem értem a pasikat. És még azt mondják a nők kiszámíthatatlanok. Na mindegy majd csak lesz valami, hátha este msn-en beszélünk.
119. 62cc0f78ae (válaszként erre: 115. - Warj)
2009. nov. 17. 15:07
De annyira hülyeség görcsölni! Tényleg számítanak ezek a dolgok? és ha más az elején görcsöltök, hogy ismeritek meg egymást? Nem úgy kell indítani, hogy már az első randi után közös jövőt terveztek! Egymás megismerése lenne a lényeg, és csak utána kéne azzal foglalkozni, hogy hol dolgozik, mennyit keres,m milyen az időbeosztása, mennyi időt tölt a volt kapcsolatából származó gyerekekkel stb. nem?
118. warj
2009. nov. 17. 15:04
Na most néztem az iwiw-et volt fenn 14 órakor, és olvasta a levelet, meg az üzenetet is meg kellett kapnia, hacsak nem hagyta otthol a telefonját. Ilyenkor érzem megalázva magam, mert egyikre sem érkezet válasz, tudom, hogy millió oka lehet, de kétségeim vannak, hogy most szivatnak vagy tényleg az a gond, hogy mindent maga akar megoldani. Tényleg nem tudom mi a helyzet, de majd referálok nektek. Egy két hetet még várok, ha nem alakul sehova a helyzet, akkor azt hiszem hagyom a fenébe, nem hiányzik egy ilyen zűrös dolog, ami már az elején ennyi "fejfájást" okoz.
2009. nov. 17. 15:01
Én meg, ahogy elolvastam, kidobtam a könyvet, de ha rákeresel a neten, hogy Allen Carr e-book, szerintem megtalálod! Jó könyv, és tényleg hatásos!
116. warj (válaszként erre: 114. - 81Krisztina)
2009. nov. 17. 15:01
Teljesen meg tudlak érteni mindkét dolog miatt én 13-14 éves voltam, amikor meghalt a bátyám (18 éves volt), én ekkor szoktam rá a cigire. A kapcsolatot is meg tudom érteni, az én exem lelkileg tett tönkre, de az utolsó percig tűrtem, azért, hogy a gyerekeimnek apja legyen. Tehát megértem és átérzem amit most érzel.
115. warj (válaszként erre: 107. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 17. 14:54

Igen szombaton mns-en, volt róla szó, hogy lehetne több is ebből, de ő nem mert kezdeményezni, mert nem voltak számára egyértelműek a jelek, amiket közvetítettem a számára. Nem akart "pofára esni", azzal, hogy ő próbálkozik, én pedig visszautasítom. Én pedig nem fogok kezdeményezni (mondom maradi vagyok ezek szerint, de az első csók vagy kézfogás szerintem a pasi dolga). Szóval tisztáztuk, hogy mindketten szeretnénk tovább lépni, és hogy a héten telefonon majd megbeszéljük, hogy melyik nap találkozunk.


Enyhén vagyunk görcsösek? Érdekes tizenévesen olyan lazán mentek ezek a dolgok, emlékszem elég volt a keresztnév már elcsattanhatot a csók, a fenét nem érdekelte, hogy hol dolgozik, ki az apja, meg az anyja, és még sorolhatnám.

114. 81Krisztina (válaszként erre: 112. - Warj)
2009. nov. 17. 14:52

Köszönöm szépen hogy meghallgattok...

Hát ha az utóbbi pár nap bánatát írnám le...ami a legfrissebb szomorúság, hogy meghalt az egyik unokatestvérem...:( most pénteken, de csak tegnap derült ki...

Nektek volt már olyan hogy egyszerűen nem tudtok kilépni egy kapcsolatból (nem fizikailag). hetek óta emésztgetem magam, dilemmázom...

113. warj (válaszként erre: 111. - 81Krisztina)
2009. nov. 17. 14:50

Hát én a google-be írtam be, úgy mint ebook, ha jól emlékszem, sajni most néztem, de elmenteni nem mentettem el mert átküldtem volna, e-mailben. Ha nem boldogulsz megpóbálom újra megkeresni. Én félbe hagytam, nem azért mert nem jó, de végül is a dohányzásról szól és nehéz nem gondolni rá, ha egész nap erről olvasol. De a könyv elején is ott van, hogy előbb olvasd el és utánna szokjál le.

Ami engem megfogott a könyvben az az, hogy a dohányos drogfüggő. Ez megdöbbentet, nem gondoltam hogy drogfüggő vagyok ebben az értelemben, én azt hittem csak simán dohányzom. Mindig is elleneztem minden nemű drogot, és akkor ez a könyv felnyítja itt nekem a szemem, hogy hé te egyébként a nikotin is drog.

112. warj (válaszként erre: 110. - 81Krisztina)
2009. nov. 17. 14:44
Szia! Örülök, hogy ránk találtál, mi ketten már egész jól összebarátkoztunk, de minél többen biztatjuk egymást, annál jobb. Ha végig olvastad, akkor tudod, hogy én már a két hét alatt botlottam meg, sől lehet fogok is még. De örülök, annak, hogy így bírom. Biztos vagyok benne, hogy neked is sikerülni fog. Gyere fel naponta, ahányszor csak tudsz, írd le ami bánt. Láttod én is leírom a dohányzástól függetlenül a magánéleti gondom is. Hiszen ezek azok a tényezők egy dohányos életében, amit nagyrészt dohányzással vezetett le. Én nagypn örülök annak, hogy itt vagy.
111. 81Krisztina (válaszként erre: 35. - Warj)
2009. nov. 17. 14:40

Szia,

Honnan tudnám letölteni?

Én is kinyomtatnám...

Köszi előre is:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook