Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni fórum

Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. szept. 17. 06:31

Szerintem semmire nem mész akarattal és elhatározással.Ok eleinte nagy a lelkesedés , de történik egy kis malőr és már cigizel is.

Szerinte az tudja letenni , aki a leszokási fázisba sose gondol rá nem érdekli a cigi.

Mondjuk ilyen ritka , de van azért.

919. facucu
2011. szept. 16. 22:35

Sziasztok!


Mindig nagy dohányos voltam. 16-17 éves koromban kezdtem a cigizést. Voltak évek mikor abbahagytam... Terhesség, stb.

Most két évig dohányoztam, (napi 1 doboz cigi, amire mindig volt valami magyarázat, hogy csak egy felet szívok, meg nem is egész doboz, stb. stb. ) azelőtt 4 évig nem.

Nehogy azt higgyétek, hogy könnyű volt. Abban a 4 évben sok minden történt, mikor azt mondhattam volna,hogy na most rágyújtok. Munkahely elvesztése, édesanyám halála... sorolhatnám.

Nem gyújtottam rá. Aztán történt egy aprócska, ici-pici baki az életemben és újra rágyújtottam. Mintha mi sem történt volna.... eltelt újabb két év a cigi fogságában. Most egy hete megint nem gyújtottam rá. EGY A LÉNYEG.... akarat!!!! Minden nap reggelén így kelek fel: CSAK MA NEM DOHÁNYZOM. És sikerül. És megadom a lehetőségét annak, hogy ha akarok, akkor, igen, holnap rágyújthatok. A táskámban azóta is ott van egy megkezdett doboz cigi, amiből bármikor vehetnék ki és rágyújthatnék. De nem teszem, CSAK MA NEM GYÚJTOK RÁ. Higgyétek el, így könnyebb. Addig ne próbáljatok a cigiről leszokni, míg nincs meg az elhatározás. E nélkül nem fog menni!!!

918. dreaming (válaszként erre: 908. - Warj)
2011. szept. 9. 20:34

Nem tudom melyik rosszabb:

Tenni a világra és bagózni .

Vagy azon rágódni egész nap hogy le kéne szokni , és úgy bagózni.

Vagy egész nap kattogni , irigykedni és nem bagózni.

Elvoltam a cigivel 10 évig én is , még csak véletlen se gondoltam a leszokásra.

De azóta mióta le akarok , már cigizni se lehet rendesen :D

Amúgy perpill. 3 hónapja nincs..De hát igen , eltudnék szívni egy szálat...

2011. ápr. 16. 00:30

Üdv mindenkinek!

A műhelymunkám elkészítéséhez szeretnék segítséget kérni. 23-40 év közötti női és férfi kitöltőkre lenne szükségem. Három rövid kérdőívet kell kitölteni, amihez max. 10 perc szükséges. A kitöltés anonim módon (név nélkül) történik. Dohányzó=naponta rágyújt, nem dohányzó=sosem gyújtott rá, exdohányzó=legalább fél éve nem dohányzik. Nagy köszönet mindenkinek, aki segít.

A következő linkre kattintva érhető el a kérdőív:

[link]

916. warj (válaszként erre: 915. - 9e32886f4a)
2010. jún. 10. 08:09
Tudom, hogy igazad van.
2010. jún. 9. 18:50
én közel 1 hónapja tettem le a cigit 7 év után. Hétfön délután elszivtam az utolsó szálat igaz egész nap ráhangoltam magam a bucsúzkodásra. Azóta 1 szálat se. Rettentő nehéz volt igaz,főleg az első 1 hét, bárki kezét lerágtam volna.. de szerintem minden az agyban döl el. Anno én is több kifogással érveltem hogy nehéz meg nem akarok hizni meg a mumus ott motoszkál hogy csak 1 szál.. mi az?!stb...de aztán jött egy pofon az élettől és ez segített igazán az elhatározásban nekem. El kell dönteni és kész, majd letenni.
914. warj (válaszként erre: 913. - Sziszi10)
2010. jún. 9. 09:12
A megpróbálás megvolt, az agyam tudja, hogy igazgad van, csak jelenleg az akaraterőm hiányzik ehhez. De én pl max 7-10 ezer forintot költök cigire. Persze lehetne ezt is jobb helyre tenni. Előbb utóbb rá fogom magam venni, mert már többször megtettem, az a gond, hogy a stresszt kellene tudni valahogy lekezelni, mert még mindig valami stresszhelyzet miatt nyúltam újra a cigihez.
913. Sziszi10 (válaszként erre: 912. - Warj)
2010. jún. 8. 21:37
Igen, én is kipróbálnám, hogy milyen ennyi idő után egy szál, de tudom, hogyha rágyújtanék, újra rászoknék. Én igazából a pénz miatt szoktam le, mert mind a ketten szívtuk a párommal, ami havi 40 ezer és erre már nem jutott volna a téli hónapokban. Nem bántam meg ezt a döntést, mert sokkal jobb az egészségemnek, de van olyan pillanat, mikor arra gondolok, hogy miért is csinálom ezt az egészet, inkább rágyújtok és minden a régi lesz. És a következő pillanatban az jut eszembe, hogy valószínűleg nem lenne jobb attól, csak bánnám, hogy megtettem. Úgyhogy érdemes megpróbálni.
912. warj (válaszként erre: 911. - Sziszi10)
2010. jún. 8. 15:16
Nekem volt olyan időszakom amikor 9-10 hónapig nem gyújtottam rá, elég volt egy szál utána, és lazán vissza is szoktam. Nagyon sok a stressz az életemben (tudom másnak is), de én emiatt nem tudom lerakni. Tudom ez csak kifogás, de egyszerűen ez van.
911. Sziszi10 (válaszként erre: 910. - Warj)
2010. jún. 8. 13:42
Köszi
910. warj (válaszként erre: 909. - Sziszi10)
2010. jún. 7. 10:34
Gratulálok. Nagyon ügyes vagy. :-)))))
909. Sziszi10 (válaszként erre: 905. - Warj)
2010. jún. 5. 22:16
Én négy hónapja szoktam le a dohányzásról. Napi egy dobozzal szívtam, ami közel 20 ezer forintot jelentett havonta. Én sem teszem félre ezt a megmaradt összeget, de azért mégis arra gondolok, hogy igaz hogy elköltöttem ezt a pénzt akármire is, de mégsem cigire szerencsére.
908. warj (válaszként erre: 907. - Csipotka)
2010. ápr. 28. 08:22
Hát én egy hónapig bírtam és dohányzom. Annyi különbséggel, hogy a melóhelyen még mindig abban a hitben vannak, hogy leszoktam. Így reggel elszívok egyet, majd munka után néhányat, így napi 4-5 szálat szívok. Hétvégén meg általában a két nap egy doboz. Én is vívódom állandóan, le kéne szokni, csak valahogy a másik felem az erősebb, aki megfogja a cigit és rágyújt.
2010. ápr. 27. 17:40

Sziasztok!

Itt egy elveszett ember. Január óta nem jelentkeztem, akkor akartam leszokni a cigiről de nem ment. Azóta nem léptem be mert nem kívántam arról olvasni kinek hogy sikerül a leszokás. Szóval most újra szeretnék próbálkozni, de nem vagyok elég elszánt. Magam sem tudom mit szeretnék. Néha leszokni néha nem. Ti hogy álltok?

906. warj
2010. ápr. 23. 16:15
Ja én egy hónapig sanyargattam magam, utána a vége az lett, hogy rágyújtottam.
905. warj (válaszként erre: 904. - Cullinan)
2010. ápr. 23. 16:15
Hát azért jobb lenne nélküle, de én is kiszámoltam, hogy így is közel 10 ezer egy hónapban, és mi mindent lehetne helyette, a gond az hogy nem tenném le ezt a pénzt, mert elmegy másra, ílymódon észre sem veszem, ha ennyivel több van, mert így is mindig minuszban vagyok. És a pénz az ami soha nem elég. Két gyerekkel egyedül, valahogy mindig több kellene, de annyit osztunk be amennyi adott.
2010. ápr. 23. 10:44

igen, és valahol ugy vagyok vele, miért ne szivhatnék el egyet, ha jól esik?

Bár reggel viszont kicsit jó érzés, hogy elötte nap nem gyujtottam rá, szóval meg is lennék nélküle, csak az a rituálé hiányzik, talán az nyugtatja az embert!

Mindegy ma már péntek, még nem gyujtottam rá, de a kisértés néha nagy, talán a pénzt sajnálom most rá((

903. warj (válaszként erre: 902. - Cullinan)
2010. ápr. 23. 10:24
Hát érdekes de az én agyam is így jár, most is azon agyalok lekéne tenni. Egyébként a melóhelyen még mindig úgy tudják, hogy nem dohányzom így reggel elszívok egyet fél nyolc körül és este 5 ig nem gyújtok rá, így én is megállom a napi 4-5 szálat. De hétvégén amikor jólesik akkor elszívom. Fura de hétközben munkaidőben már eszembe sem jut, annyira hozzászoktam. Így meg tudlak érteni.
902. cullinan (válaszként erre: 901. - Warj)
2010. ápr. 23. 09:45

Én abszolut megértelek, hasonló cipőben járok, állandóna el akarom hagyni a cigit, mindig irigykedve nézem azt aki azt mondja, nem cigizik

Na, most hétfő óta nem gyujtottam rá, de mindennap ott van a kisértés, amikor stresszes vagyok, a gyerekkel küzködni, a napi problémák, én is egyedül vagyok, néha arra gondolok, ennyi örömtől is megfosszam magam, egy kávé mellett egy cigi, kikapcsol, ugyanakkor meg a pénzt is sajnálom rá, és igy vivódom már lassan egy hete, ugyhogy megálltam, de néha tényleg arra gondolok, miért hagyjam abba, itt van a hamufelhő, olyan ártalmas, mintha 3 doboz cigit elszivna valaki naponta,tehát nem tudom, lehet, hogy nekem sem lesz erőm hosszabb távon,lesz rá pénzem, veszek, és ennyi.

Bár nem sokat cigiztem, 5 szál kb egy nap, de mellette sportolok, futok rendszeresen, és ezt nem nagyon tudom vele összeegyeztetni.

Szóval nehéz!

901. warj (válaszként erre: 900. - Ad559d66f4)
2010. ápr. 13. 09:38
szia, én indítottam ugyan a fórumot, de nem szoktam le, nem volt elég kitartásom. Annyit értem el, hogy a melóhelyen úgy tudják letettem a cigit, így reggel elszívok egy szálat 1/2 8 körül és utánna csak este gyújtok rá. Szóval egy héten kb 3 doboz cigi elég. A semminél jobb. Egyedüli dolog amiért nem vagyok képes letenni, az a napi stressz. Egyedül nevelek két kamasz gyereket, állnadó küzdelem a létfenntartásért, nem járok sehova (nincs miből)12 éve egyedül vagyok nincs társam stb. Egy hónapig bírtam, utánna megint rágyújtottam, tudom nem mentség és akaraterő kérdése. De ez van.
2010. ápr. 12. 23:00

Sziasztok!


Először is gratulálok azoknak, akik már leszoktak a cigiről, és sok sikert a többieknek is. Én már nem dohányzom, úgy egy órája, de nem az idő a fontos, hanem az elhatározás. :)


Amúgy én napi egy doboz cigit szívok el, és ráadásul egy füstös kocsmában dolgozok... Szóval nem egyszerű, de én tényleg komolyan le akarok szokni. Már lassan 10 éve dohányzom és már kezdek köhögni... Szóval kitartást mindenkinek, megéri letenni :)

2010. jan. 12. 12:41
Ja, bocsi, nem figyeltem: szóval már olvastad:D Nekem nagyon hatásos volt, főleg az, hogy a leszokásért nem kell tenned semmit: ne gyújts rá:)
898. 62cc0f78ae (válaszként erre: 896. - Csipotka)
2010. jan. 12. 12:38

Szia! Töltsd le, olvasd el!!!:) Jó a könyv!


Első 5 nap nem annyira jó. Annyi idő alatt ürül ki a nikotin. Arra vigyázz, hogy ne edd "túl" magad, de nem annyira vészes a leszokás, ne félj tőle! Drukkolunk!

897. warj (válaszként erre: 896. - Csipotka)
2010. jan. 12. 12:35
Hát én vissza is szoktam, Bella november óta nem szívja. Tehát 2-ből egynek sikerült. Egyébként az első 3 nap a legnehezebb, utánna már minden nap ösztökélni fog. Csak nekem olyan gondok jöttek össze, ami miatt elgyengültem, de egy cigi elég egy kb 5 napra.
2010. jan. 12. 12:32

Sziasztok!


Csatlakoznék a nemdohányosok klubjához.

Vagyis egyenlőre tanácsot kérnék, mert ma tervezem elszívni az "utolsó cigarettát".

Nagyon elhatározottnak érzem magam, Allen Carr könyvét is olvastam, remélem segít?

Szóval ki hogy is áll a leszokással?

2010. jan. 11. 15:45

Én meg visszajöttem megnézni, hogy mit írtál!:))))


Na jó, akkor ott tali!:)

894. warj
2010. jan. 11. 15:43
Átmentem
893. 62cc0f78ae (válaszként erre: 892. - Warj)
2010. jan. 11. 15:15
adatlapom, interaktivitás, általam indított... Várlak!:)
892. warj (válaszként erre: 891. - 62cc0f78ae)
2010. jan. 11. 15:12
Nem találok ilyen fórumot
891. 62cc0f78ae (válaszként erre: 890. - Warj)
2010. jan. 11. 15:07
Hát már kéééééész, te!:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook