Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szódabikarbóna - daganat fórum

Szódabikarbóna - daganat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
85. Channa* (válaszként erre: 77. - Zoli74)
2017. júl. 16. 11:50

Sajnos nem minden orvos elég körültekintő.

Én is elmentem egy orvoshoz a vállfájdalmammal, hogy zárjuk ki a csontrákot. Nagyon meglepődött, hogy ilyenekre gondolok, de azt mondta, hogy jó, hogy mondtam, mert r9ntgen és minden nélkül csak annyit mondott volna, hogy le van tapadva az izmom, annak ellenére, hogy a 9 éves unokáját nem rég temette el. Csontrákja volt....

84. Channa* (válaszként erre: 81. - Zoli74)
2017. júl. 16. 11:48
A barátnőm apukája meg az ilyen gyógygombától lett rákos...és meg is halt.
83. 124637ff9b (válaszként erre: 81. - Zoli74)
2017. júl. 16. 11:21

Ilyet én is hallottam 😄

Én úgy konyveltem el, hogy a két dolog plusz az ember maga 😄 volt együtt sikeres.

82. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2017. júl. 16. 10:14
Ha az orvos kemoterápiát javasol, akkor azt kötelezően el kell fogadni, aztán MELLETTE ki lehet próbálni ezt-azt. Ha műthető a daganat, akkor van esély a gyógyulásra, ha nem akkor sajnos csak idő kérdése a kikerülhetetlen. Nekünk ez utóbbi adatott.
81. Zoli74 (válaszként erre: 80. - 124637ff9b)
2017. júl. 16. 09:33

Így van.


Bár olyan esetet is hallottam, hogy egy férfi kemoterápiát kapott, de nem szólt az orvosoknak, hogy közben gyógygombát szedett.

Aztán az orvosok annyira elégedettek voltak az eredménnyel, hogy ráírták a zárójelentésére, hogy a páciens a kemoterápia hatására sikeresen meggyógyult. :)

Csodálkoztak ugyan az orvosok rajta, de örültek neki, hogy ilyen jó munkát végeztek. :)

80. 124637ff9b (válaszként erre: 79. - Zoli74)
2017. júl. 16. 09:21

Perszehogy. Jól teszed.

Mert sem a raksejtek sem a lelkük mélye nem egyforma.

79. Zoli74 (válaszként erre: 78. - 124637ff9b)
2017. júl. 16. 09:18

Hát igen, végülis így valahogy.

Bár ami az egyik embernek nem használ, az esetleg használhat egy másiknak.

Én meg ebben próbálok hinni.

78. 124637ff9b (válaszként erre: 77. - Zoli74)
2017. júl. 16. 09:08

Mert mindenkinek saját magában kellene hinni! A maga erejében, élni akarásában, a szeretteihez való viszonyában

Nem azt méricskelni, hogy kinek a kije meddig élt és miben halt meg.

Ugyanis nincs két egyforma életút.

Az életünk is és a halálunk is magunkban rejtőzik:)

77. Zoli74 (válaszként erre: 76. - Babyapocakban)
2017. júl. 16. 08:53

Megjegyzem továbbá, hogy ugyanennek a körzeti orvosnak pár évre rá csontrákban meghalt az édesanyja, aki szintén orvos volt.

Szóval tényleg már nem tudni, hogy az ember kinek mit higgyen, vagy ne higgyen el... :/

76. babyapocakban (válaszként erre: 75. - Zoli74)
2017. júl. 16. 08:38
Mert az orvosok szájából csak az igazság csorog ki :DDDDD
75. Zoli74
2017. júl. 16. 08:38

Pár éve hallottam egy olyan esetet /körzeti orvos mesélte/, hogy egy illetőről már lemondtak az orvosok, és ő is feladta már a harcot, de aztán gondolt egyet és minden mindegy alapon elment egy külföldi hajóútra, hogy legalább az élete utolsó részét valamennyire széppé tegye. Aztán ott evett egy olyan gombapörköltet, amitől olyan súlyos gombamérgezést kapott, hogy egy ideig élet-halál közt lebegett a kórházban. Amikor kigyógyult belőle, akkor döbbentek rá, hogy olyan erős volt az a gomba, hogy rövid idő múltán a rákbetegségét is elmulasztotta neki.


Hát a fene tudja, hogy igaz volt-e ez az eset, bár mondom egy orvostól származik a történet.

74. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 73. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 16. 08:09
Az emlorakos sebeszfoorvosno is meg viccelodott a mutet elott. Ennek mar jo 10 eve, dolgozik evek ota. A masik foorvosno is ingazott a kemoterapia meg a munkahely kozott igen szurke arccal - a betegek is eszrevettek.
73. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 72. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 16. 08:02
Az orvosok tényleg mások. Én 30 évig jártam egy háziorvoshoz nagyon szerettem és egyszer csak elkezdett fogyni. Mondtam is hogy de csinos a doktor úr milyen szépen lefogyott. Ő mondta (nagyon jó humora volt) hogy igen nagyon klassz meg az is, hogy gyomorrákos. Mondta hogy kivetette a tumoros részt de nem használt ettől többet pedig nem enged mert értelme semmi, élvezi az életből ami hátra van.
72. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 64. - Zoli74)
2017. júl. 16. 07:41

Egy orvos egeszen maskepp viszonyul egy sulyosabb betegseghez, mint az atlagember.

Ismerek neurologust, akinek agyverzese volt es felig lebenult; most ter vissza dolgozni kozel 3 ev utan; a masik kiultetessel dolgozott hosszu evekig pl.

Jobban ra tudjak magukat bizni a termeszetre, jobban biznak lelkileg a termeszet regeneralodo folyamataban.

2017. júl. 16. 07:37
Most a kemoról jutott eszembe. Ha valakinek azt javasolja az orvos akkor tényleg érdemes betartani a javaslatát mert ő az orvos de az való igaz hogy rengeteget rombol is a gyógyítás mellett. Viszont nekünk van egy 40-es kolleganő nagyon csinos vidám nő hormonos spirált tetetett fel és fél év múlva mellrák (nem tudom összefügg e a sprirállal de tény hogy így volt). Műtötték nem tudjuk hogy levették e szegénynek a mellét vagy mit csináltak nem árulta el de hála az égnek úgy látjuk ugyanolyan szép a cicije.ő nem engedte a kemót mert azt mondta elege van az egészből és még azt is hogy a szép haja kihulljon nem vállalja be így sugárkezelésre járt fél évig és hála az égnek egészséges és sokkal könnyebben viselte a kezelést mint olyan ismerősöm akik kemóra járt. Persze ez egyénfüggő de ilyen is van.
70. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2017. júl. 16. 07:31
Köszi megnézem.
69. Channa* (válaszként erre: 64. - Zoli74)
2017. júl. 16. 06:55

Hát persze, hogy árt a kemo, hiszen a daganatos sejteket pusztítja és kikerülhetetlen, hogy az egészségessel is megtegye. De pont ezt teszi az antibiotikum is! Elpusztítja a baktériumokat és mellette a jó bacikat is. Ez a dolgok, így gyógyítanak. Minden gyógyszer megteszi a jó és rossz feladatát is, tutira a késsel lehet menni csak, ha lehetséges, de persze egy szétszórodott daganatnál, nehéz kiszedni mindent, így a kezelés mindenképp szükséges.

Szerencsére a kemo mellékhatásait jól tudják kezelni, mert a fehérvérsejt pusztításra tudnak adni vért, izomfájdalmakra van fájdalomcsillapító, hányásra van hányingercsillapító, a hajhullás a legkevesebb, hiszen az kinő majd idővel...

68. Channa* (válaszként erre: 47. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 16. 06:42

A veseműködés pont a méregtelenítést végzi, pont ezért nincs szükségünk + méregtelenítésre.

Dializisre pedig azért van szükség, mert a vese nem működik.


Sajnos mindennek van egy határa, így a dializisnek is, pedig milyen jó "találmány" ez is!

67. Guruljka (válaszként erre: 66. - Zoli74)
2017. júl. 15. 23:34

Mondjuk a szódabikarbóna legalább nem árt. :D

Csak persze ezt is mértékkel. :D

66. Zoli74 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2017. júl. 15. 23:14
Hát tuti szer valóban nincs, az is igaz. :/
65. Guruljka (válaszként erre: 64. - Zoli74)
2017. júl. 15. 22:47

A diploma nem ad védelmet a tévedés ellen.

Olvastam egy esetet,az orvos (belgyógyász) saját magán félrediagnosztizálta a szívrohamot. A feleségének enyhe kis gyomorpanaszt jelzett. Másnap holtan találtak rá.

Nem lehet mindig mindenkinek mindenből felgyógyulni sem.

Nincs tuti szer sem.

64. Zoli74 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2017. júl. 15. 22:39

Hát a fene tudja, bár a kemoterápia sokszor sajnos többet árt, mint használ.

Meg hát ki mire esküszik ugye, hiszen elég sokan dícsérik ezeket a szereket, hogy nekik használtak.

Mondjuk közvetlen ilyen ismerősről én sem tudok, de olyanról viszont igen, akinek nem használtak a hagyományos kezelések, pedig ő maga is orvos volt.

63. Guruljka (válaszként erre: 61. - Zoli74)
2017. júl. 15. 21:36

Azért az tragédia lenne, ha valaki annyira bízna valami házi szerben, hogy nem kezeltetné mondjuk a daganatát.


Nálam tapasztalat alapján kiderült egy hivatalos gyógyszerről, receptköteles keringésjavítóról, hogy a ritka mellékhatásai között említett "gyengeségérzés" az én számomra erősen hátrányos mértékben jelentkezett. Emlékeim szerint édesanyám is hiába szedte, de ettől még nem fogok minden hivatalos gyógyszert ellenezni.


Azt viszont gyűlölöm, ha akár ártalmatlan dolgokat is eladnak a tájékozatlanoknak, hangzatos szövegel fűszerezve, mert azt a pénzt fordíthatná valóban hasznos dolgokra is.

62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Zoli74)
2017. júl. 15. 21:28

Én szerencsés vagyok, mert az immunrendszeremmel semmi baj nincs. Ha pár évenként egyszer elkap valami vírus, akkor azt nem tekintem immungyengeségnek, kifekszem rendesen és kész.


ásványi anyagokkal kiegészített multivitamint mindig szedek valamilyet. de ezen kívül csak igyekszem kiegyensúlyozottan étkezni. Sajnálom én a pénzem divatholmikra kiadni, még akkor is ha oldat vagy por.-

61. Zoli74
2017. júl. 15. 20:06

Beszélnek ilyet is, olyat is, de az biztos, hogy nem mindenkire hatnak ugyanúgy ezek a szerek.

Van aki esküszik a szódabikarbónára, de ezt az orvosok tagadják, mert túl olcsó megoldás lenne egy ilyen komoly betegségre.

De sokan esküsznek a búzafűre, a zöldárpára és a gyógygombákra is.

Én megelőzés céljából /meg úgy általános immunerősítés céljából is/ búzafű italt szoktam inni kúraszerűen, jelenleg viszont gyógygomba port fogyasztok.

A sok cukorfogyasztás valóban nem tesz jót a sejteknek, és sóból is ajánlatos tiszta patikai sót fogyasztani az egyszerűbb sók helyett.

60. Guruljka (válaszként erre: 58. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 15. 19:16

Vedd meg a Fűszerek Könyve valamelyik kiadását. Már retrónak számít,de a termesztésre is ad tanácsokat és a használatra is.


Itt a letöltése, bele tudsz nézni. (Én is letöltöm, mert elkallódott valahol!)


[link]

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 15. 19:01

A lestyánt szeretni fogod. Ki ne hagyd! És a koriandert se. Én csak a magot használom, de állítólag a gyökértörzse vagy mije nagyon finom.


A kurkuma sem csodaszer, inkább a gyulladásos eredetű ízületi bajokra jó, de tény,hogy amióta picit jobban figyelek, hogy naponta belefőzzem valamibe, azóta recsegés nélkül tudok egyre mélyebben guggolni. (A télen töltöm be a 60. naptári évemet.)

58. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2017. júl. 15. 18:50
igen az áraknak érdemes utánajárni. Nem is tudtam, hogy a Kurkuma ennyire jó. Egyébként én most majd szeretnék itthon egy kis fűszeres kertet csinálni és abba ültetek majd olyan növényeket is ami esetleg gyógynövény mert érdekel ez a téma. De előtt nagyon utána fogok olvasni nehogy többet ártsak mint használok.
2017. júl. 15. 18:47

Nem lehet mimdemt megvenni, amiről felfedezik, hogy egészséges. Nézd meg a grapefruit mag cseppet. Micsoda karriert fut be, pedig amit egy nap be lehet venni belőle, az nagyon picike.


A kurkuma kapszulát is hirdetik 5 ezerért, holott lehet kapni kurkumát fűszerként egy százasért.

A kapszulában átlagosan 500 mg van. Azaz két kapszula ad ki egy grammot.

A kurkuma 20 grammos fűszerzacsiban kapható. Negyven kapszulának megfelelő mennyiség.


Lehet számolni! Mennyit buksz, ha esetleg nem használ?

Volt makacs ízületi gyulladás a vállamban. Segített a kurkuma, azóta gyakrabban használom, mert fűszerként eleve volt itthon.

56. Guruljka (válaszként erre: 55. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 15. 18:42

A búzacsíra legalábbis finom, azt is lehet keverni müzlibe. :D

Hamar avasodik. És picit drága. Nem vitatom a jó hatásait, de elég sokat kellene enni belőle,hogy mind érvényesüljön. Az algát eddig meghagytam a tengeri népeknek.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook