Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lúgosítás szódabikarbónával? Van valakinek tapasztalata? fórum

Lúgosítás szódabikarbónával? Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


23. d81878421d (válaszként erre: 17. - Globus)
2010. jan. 31. 22:04
:-)
22. globus (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 22:00

Köszi!

Kapcsolt infóként megtudtam, hogy a kávéról is jobb lenne leszokni :)

21. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 21:26
És vannak olyan vegyületek a citromban, amik lúgosak (vagy lúgos anyagok képződnek belőlük). Ezek azok tehát, amik a "lúgosítóságért" felelősek.
20. Pirosalma (válaszként erre: 18. - A22d4e01f3)
2010. jan. 31. 21:25
Szívesen:-)
19. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Globus)
2010. jan. 31. 21:24

A vicc, hogy a citrom tényleg lúgosít, nem is kicsit, nagyon. Ekkora lúgosítás még gyümölcs nem csinált, mint amit a citrom csinál:-)


Viccet félretéve: tényleg lúgosít. A magyarázat az, hogy a citrom savasságát a citromsav okozza nagyrészt, ami viszont az anyagcsere során teljesen lebomlik, savat nem termel. Azok a vegyületek savasítanak, amik nem bomlanak le teljesen, hanem a végtermék maga is sav (pl. a koffein végül húgysavvá alakul).

18. a22d4e01f3 (válaszként erre: 15. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 21:23

köszönöm szépen a választ!

:))

17. globus (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 21:22
Sosem magyarázzák el érthetően, hogy pl. a citrom, ami baromian SAVanyú, hogyan lehet lúgosító:)
16. Pirosalma (válaszként erre: 14. - Mosolybóka)
2010. jan. 31. 21:20
Igen, van sok hasznos tanács benne, pl. a magasabb zöldség- és alacsonyabb húsfpgyasztás. Ettől még nem lesz az elmélete igaz. Nem tetszik tovább, hogy a gyümölcsöket a paradicsom és az avokádió kivételével gyakorlatilag kizárja az étrendből. Ez szerintem elég nagy hiba.
15. Pirosalma (válaszként erre: 12. - A22d4e01f3)
2010. jan. 31. 21:19

Szia!


Ez enyhén szólva is túlzás. De köszönöm:-)


A probléma a különböző méregtelenítő kúrákkal, hogy éppen az ellenkező hatást érjük el velük.


Olyankor ugyanis, amikor böjtölünk (vagy hívjuk akárhogy), azaz alig vagy egyáltalán nem eszünk, akkor olyan biokémiai változások játszódnak le, amik akadályozzák a méreganyagok megfelelő (kiürítéshez szükséges!) kémiai átalakulásait, így tulajdonképp aki így méregtelenít, az maga alatt vágja a fát.

(A méreganyagok általában nem tudnak maguktól kiürülni, hanem át kell őket alakítani; ez főképp a májban és a vesében történik.)


Kb. arról van szó, hogy az "x" méreg kiürítéséhez szükség van az "y" anyagra, ami normálisan a táplálékkal bejut a szervezetbe. De ha nem eszünk, akkor az a bizonyos "y" anyag nem jut a szervezetbe, így "x" nem fog tudni kiürülni.

(A helyzet ennél bonyolultabb és kicsit más is, de ez a szemléletes magyarázat a kérdésedre.)


Az pedig, hogy valaki jobban érzi magát a böjttől, lehet egyszerű placebohatás (az illető hiszi, hogy méregtelenít, és ez jó neki, hát jól is fogja érezni magát tőle), ill. lehetnek olyan változások egy hosszabb böjt során, amik euforikus érzést okoznak (ennek a magyarázata, hogy egy hosszabb böjt/éhezés során megváltozhat az agyban bizonyos vegyületek szintje, és ez befolyásolja a tudatállapotot).


Valóban, az izomfehérjék lebontása ilyenkor jóval nagyobb mértékű, mint rendes táplálkozás esetén, egy hosszabb, drasztikus böjtölés a vérvizsgálat eredményét is befolyásolhatja. Ez különösebb megterhelést azonban nem jelent.


Amúgy a téma további érdekessége, hogy kb. 2 évvel ezelőtt, még középiskolás koromban jutottam a fenti következtetésre, és most, hogy az orvosira járok, tanultam is. Pontosabban ez így nem hangzott el az előadáson, meg a könyben sincs benne, de rákérdeztem a biokémikus előadónál, aki megerősítette az elképzelésemet. Idézem: "A koplalás az, ami leginkább akadályozza a méregtelenítést."

14. Mosolybóka (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 21:15
Én is olvastam azt a könyvet, de szerintem nagyon jó, és sok hasznos tanács van benne. Igaz sok adat irreálisnak tűnik, de szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy az a könyv az amerikaiaknak készült. Ott nem biztos, hogy minden ugyanolyan, mint nálunk.
13. a22d4e01f3 (válaszként erre: 12. - A22d4e01f3)
2010. jan. 31. 21:09

tudom, a téma nem idevaló, ha gondoljátok folytassuk máshol..

bocsánat

12. a22d4e01f3 (válaszként erre: 11. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 21:06

pirosalma, te tudományt viszel a nők közé,

érdekelne egy véleményed!

kell-e, van-e értelme a böjtöknek, méregtelenítéseknek?

orvosi vélemény szerint: felesleges, a máj elvégzi a méregtelenítő funkciót, segítség nem kell, én ezzel értek egyet,

sőt az izomfehérjék bontását idézi elő, vagyis még több terhet ró rá egy méregtelenító akció...

én semmiképpen nem hiszek az ilyenben, hacsak a gyomrom nem kívánná meg a böjtöt, mert előtte túlterheltem...

11. Pirosalma (válaszként erre: 5. - F64f0d9a69)
2010. jan. 31. 21:03
A szódabikarbóna is "lúgosít".
10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 21:02
A Dr. Young-féle könyv nagyon gáz, amit ír, én abban még a savasító-lúgosító ételek táblázat adatait sem hiszem el.
9. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Dc565d70af)
2010. jan. 31. 21:02
Alapvetően: a gyümölcsök, zöldségek (kivéve a hüvelyeseket) "lúgosítanak", minden más savasít. Legfőbb "savasító" a hús és a tejtermékek.
8. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Dc565d70af)
2010. jan. 31. 21:00
A tünetek nagy része olyan, ami jellemzően pszichés vagy egyéb okai is lehetnek. Azaz: aspecifikus tünetek. Mivel kellően általánosak, és sok van belőlük, szinte mindenki talál olyat, ami igaz rá. Ez nekem inkább marketingfogásnak tűnik.
2010. jan. 31. 20:56
Köszi a válaszokat. Tud valaki jó táblázatot arról hogy bizonyos ételek mennyire savas vagy lúgos hatásúak, mert sajnos elég ellentmondóakat találok?
2010. jan. 31. 20:53
A szervezet ellúgosítása ugyanolyan veszélyes mint a savasodás...Tudása nélkül ne szedegess szódabikarbónát!!!!És ha lúgosítani akarsz ne szódabikarbónával tedd hanem kajával,és piávaal...._:::)))
5. f64f0d9a69 (válaszként erre: 4. - Dc565d70af)
2010. jan. 31. 20:43

Inkább az ételeket kéne lecserélni, a szódabikarbóna csak néha- néha való, gyomorégésre.

A szervezeted ugyanolyan savas marad.

4. dc565d70af (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2010. jan. 31. 20:33
olvastam róla hogy milyen tünetei vannak ha a szervezete el van savasodva, és nagyon sok tünet illik rám, és amiket nap mint nap eszem azok nagyon savasítóak...
2010. jan. 31. 20:29

Vica!


Miért szeretnél lúgosítani?

2010. jan. 31. 20:24

Szia!


Nekem van tapasztalatom, és elég jó! Amikor úgy érzem, hogy éhes vagyok, akkor iszok pár korty lúgos vizet, és máris nem érzem, akár órákon keresztül. Ez persze logikus is, mert leköti a savakat. Kémia az egész. Végig olvastam erről egy egész könyvet!:)

2010. jan. 31. 20:20
Lúgosítás szódabikarbónával? Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook