Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! Mivel lehet az ezüst ékszert takarítani? Szódabikarbónát, fogkrémet próbáltam. fórum

Segítsetek! Mivel lehet az ezüst ékszert takarítani? Szódabikarbónát, fogkrémet próbáltam. (tudásbázis kérdés)


2019. máj. 8. 05:47
Ha nincs tisztító folyadékod, próbáld ki az alufóliás módszert, régebben nekem is bevált.
2019. máj. 8. 00:56

Pedig a fogkrém az nagyon jó!


Minden tévhittel (karcol, nem tisztít, stb.) ellentétben restaurátor és ékszerész is ajánlotta!


Én a SZÉNFEKETE ezüstjeimet állítottam helyre vele a teljes reménytelenségből! Ma már ragyognak!


Amodentet használok!


Fogkefével, mikroszálas törlőkendővel, esetleg fültisztító pálcikával kell dolgozni!


Addig kell öblíteni és ismételni a folyamatot, amíg ragyogó nem lesz!


(Csak natúr, kő nélküli ezüstökön próbáltam!)

2010. máj. 1. 08:13
Én is a SZIDOLra szavazok.Nagyon szép lesz tőle.Ha veszel egy üveggel, hosszú évekig elég lesz és nem olyan drága.
2009. máj. 19. 06:06

Nem reg talaltam egy jo es olcso modszert ezusttisztitasra.

Egy kis labasba (en egy kb. max 3 tojasnyi ferohelyesben csinaltam), lehetoleg magas faluba egy darab alufoliat teszel az aljara, kb 4-5 ujnyi vizet ontesz bele, egy teaskanal sutoport es egy teaskanal sot teszel bele, tuzre teszed, amikor felforrott beleteszed az ezustoket, fozod kb 2-3 percig. lezarod, leszurod, lemosod, torlod, fenyesited puha ronggyal.

Vigyazni kell mert szurken habzik es kifut, igy ott szoktam folotte allni es meregetem le rola a habot :P, illetve, koves, antikolt darabokat ne igy tisztitsatok - en elbenaztam es az osszes antikolt ezustom is belekerult, aminek a vege az lett, hogy az osszes fekete resz lejott. Mindegy igy is jol neznek ki :).


Egy masik sutoporos tisztitasi modszer, hogy egy kis adag sutoporhoz (kb. 1 teaskanalnyi) annyi vizet adsz, amennyit felvesz es paszta szeru lesz. Egy rongyra teszel belole es atdorzsolod vele az ekszert, ezt lehet hasznalni antikoltra is, a koveseknel a kovet ki kell kerulni. Szinten le kell mosni, ha vegeztel. Szepen kifenyesit mindent.


Egyik modszer sem budos, mint ahogy az ekszertisztito folyadekok es a toredekebol meg lehet oldani, meg Magyarorszagon is. :)

2009. máj. 18. 20:52
cif-el probaltattok mar,felesegem neha azzal csinalja es szep csillogo lesz.
2008. nov. 5. 21:12
ecet
2008. nov. 5. 21:08
Nekem van polírkövem.
2008. nov. 5. 20:37
A folyadék ára 980 ft volt.
2008. nov. 5. 20:36
Én a 100ft-os boltban vettem ezüsttisztító folyadékot.Egy erősebb cérnára ráfűzöm a 2 nyakláncom, és az egy ezüstgyűrűmet.Utána rácsavarom az üveg kupakját, egy kicsit rázogatom így az üveget.Kb 5 perc után a cérnával együtt kiemelem az üvegből, folyóvíz alatt jól leöblítem,aztán szárazra törölgetem.Vigyázz a folyadékkal,szemedbe szádba ne fröccsenjen,és csak ezüst tisztítására jó.Ja azt elfelejtettem írni, hogy a cérnával együtt belelógatom az üvegbe,úgy hogy a cérna vége kinn maradjon.
11. Mia 74
2008. nov. 5. 20:00
Próbáld sóval dörzsölni, nekem eddig bevált, pár perc az egész.
10. Dreamy
2008. aug. 26. 20:48
Dörzsöld meg egy kis hamuval. Hatásos ;)
2008. ápr. 30. 22:49
Citromsavval.Gyógyszertárban lehet kapni.Bátyám numizmatikus,ö azt használja a régi ezüstpénzek tisztítására.
2008. ápr. 30. 22:04
Én ékszerüzletben dolgozom, sok ezüst ékszert hoznak be tisztítani. Egy folyadéba teszem bele pár percig, ez feloldja a koszt, ezután átkelélem zsíroldós vízben, leöblítem, és kész!
2008. ápr. 30. 07:01
Lehet kapni ezüsttisztító folyadékot az ékszerüzletekben csak bele kell mártani pár pillanatra áttörölni és kész. Én is ezt használom.
2008. ápr. 29. 19:30
Van egy becsüs ismerősöm, ő azt ajánlotta, hogy sima radírral próbálkozzak. Aki már kipróbálta, azt mondja, bejön.
2008. ápr. 28. 11:49

Én vendéglátóban nyomtatam régen és az ezüstöket mindig SZIDOLlal kezeltük!

Én azóta is azt használom, ha kell vmire.

2008. ápr. 28. 11:49
Az ecet nagyon jó. Én még szoktam a finom ciff súrólóval is átdörzsizni, nem lesz baja! Ezután még mindig használhatod finom tisztításra a szódabikarbónátés a fogkrémet, fogkefével jól sikáld meg.
2008. ápr. 28. 11:45
Szia. Ékszerboltokban lehet kapni ezüsttíszító folyadékot. Nállunk 1500,- volt. Azzal gyönyörű lesz és nagyon sokáig elég.De csak müanyag valmivel nyúlj bele.
2008. ápr. 28. 11:43
Ecet egy éjszakán át lefedve... :) nekem bevált!
2008. ápr. 28. 11:42
Segítsetek! Mivel lehet az ezüst ékszert takarítani? Szódabikarbónát, fogkrémet próbáltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook