Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális segély igénylésénél mit számítanak jövedelemnek? fórum

Szociális segély igénylésénél mit számítanak jövedelemnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. hamyka (válaszként erre: 36. - 17aadc1082)
2013. márc. 27. 23:35
jólvanna csak 1 ötlet volt
36. 17aadc1082 (válaszként erre: 34. - Hamyka)
2013. márc. 27. 22:46
6 éves! Hogy menjen felnőtt orvoshoz? :D
35. hamyka (válaszként erre: 32. - Dus)
2013. márc. 27. 22:18
szerencsés vagy ha mindenben segít, bezzeg az én háziorvosom kalap szamócát nem ér :( , mindig mondom hogy ez kell meg az kell és kész, és rohangálok mint pók a falon aki megvan kergülve :(
34. hamyka (válaszként erre: 32. - Dus)
2013. márc. 27. 22:06

jajj de rendi :)


de azt javaslom menjetek át felnöttire ott élete végéig fogják kezelni :)

33. hamyka (válaszként erre: 31. - Hamyka)
2013. márc. 27. 22:02

helyesbítés :


ui: lehetőleg a jövőben próbáljatok meg annyi pénzt össze kaparni mintha dolgoznátok az az legalább 45-48 ezret, és mellé kérni élelmiszer segélyt, illetve lakás fentartásit bár én nem kapom meg :(


úgyértettem hogy ha majd a leszázalékolást csináljátok ennyit szedjetek össze, de mint mondtam a fiadnak járnia kell a családi potléknak és mellette elmenni segélyre nem tudom lehetséges-e meg kérdés hogy addig milyen törvények lesznek....

32. dus (válaszként erre: 30. - Hamyka)
2013. márc. 27. 22:00

Mivel a fiam csak 6 éves, így a betegség szerencsére kinőhető. :) Reméljük.

Még nincs bizottság, csak szakorvosi vizsgálat, majd igazolás a tartós betegségről. De erről lentebb írtak.

Most nem erre a dologra akarok kitérni, hanem konkrétan a szoc., segélyre. A többi ügyünk sima. Szerencsére szuper gyerekorvosunk van, aki tudja, mikor hová kell mennünk. Időpontot egyeztet, papírokat tölt, kórházi vizsgálatot intéz.

31. hamyka (válaszként erre: 29. - Dus)
2013. márc. 27. 22:00

Ugyan mááár :)


Nagyon szívesen :)


Közmunka ? értem hogy még nem tartotok ott hogy leszázalékolás, de kétlem hogy elmehetnél melozni :(


közmunka ? az úgy nézki hogy kellesz 3 hónapig aztán nem, és ugrálhatsz úgy hogy dolgozol 3 hónapot, aztán megen segély aztán megen meló aztán megen segély és így tovább....


Közmunkával olyan 45-48 ezret kereshetsz kb ha jól tudom, és még adóznod is kell utánna....


a 45-48 ezret én mondtam, elötte meg olyan huszon ezreket mondtak hogy nem lépheti túl, én mindkét esetet túl lépem, tgyást gondolom nem kérhetsz, annyira nem ismerem a tgyást, míg felnöttem a szüleim csinálták a dolgokat, aztán felnöttem és csak a leszázalékolásba rázodtam ,,valamennyire bele ,, na ezért nem ismerem se a Tgyást, se a többit, életemben nem dolgoztam, na remélem valamennyire megértesz engem :)


tudom nem egyszerű nekem se az :(


amiket kapok pénzeket ezek után nem kell adóznom, életembe nem adóztam ez van....


írj :)


ui: lehetőleg a jövőben próbáljatok meg annyi pénzt össze kaparni mintha dolgoznátok az az legalább 45-48 ezret, és mellé kérni élelmiszer segélyt, illetve lakás fentartásit bár én nem kapom meg :(

30. hamyka (válaszként erre: 28. - Dus)
2013. márc. 27. 21:51

értem, nem kellemes az is biztos, de ahogy többen mondták elöttem ha felnött korában is fenáll ez a betegség ( kétlem hogy ki gyógyulna belőle és ezért ne haragudj meg rám kérlek!!) akkor mehettek az ooszi elé, persze elötte elmentek az állam kincstártoz kérvényt benyújtani családi potlékra ( hát ha megkapja) nyugdíj folyósítóhoz is érdemes lehet bemenni hátha kaphat onnan is valamit, eleinte érdemes többet látogatni az orvosokat, nem úgy értem hogy mindennap adjanak orvosi véleményt, hanem úgy értem hogy mondjuk 2 havonta kérni orvosi véleményt mert nem tudod mikor hívnak be, aztán mikor voltatok legelöször orvosi bizottságon és megvan az ídőpont ahhoz az ídőponthoz ragaszkodni, ha hamarébb be hívnak akkor összekapni velük hogy miért hívnak be hamarébb, ha késöbb hívnak és esetleg úgy látod hogy nem hívnak akkor rájuk írni ahonnan kaptok lovét, persze csak azután hogy megvannak az orvosi papirok!! na mondom én hogy nehéz ezt lepötyögni :(, de próbálok 1-2 tanácsot adni, én kb: 8. éve lesz hogy le vagyok százalékolva, nem könnyű ebbe belejönni, 1-2 dolgot nem értek veled kapcsolatosan de majd megértem


írj és üdv


Ui: Leszázalékolt ember élete a leg bonyodalmasabb mert mindenhova kell ídőpont a végén ezt fogod magadnak mondani : én ebbe belebolondulok, józan bolond vagyok :D

29. dus
2013. márc. 27. 21:49

Húú, köszi a sok választ.

Nagyon aranyosak vagytok.


A 22.800Ft felett vagyunk, de valaki írta, hogy 45-48.000 Ft-ot ne érje el. No, nekünk az 1 főre jutó jövedelmünk a kettő közt van.

Érdemes igényelni? Vagy hagyjam a fenébe......


A közmunkaprogramról tud valaki valamit? Esetleg dolgozik benne? Vélemények? Köszi.

28. dus (válaszként erre: 8. - Hamyka)
2013. márc. 27. 21:34
Epilepsziás. ;(
27. dus (válaszként erre: 7. - Hamyka)
2013. márc. 27. 21:33
Nekem nincs jövedelmem, a férjem nevére jön az emelt családi + gyes + fizu.
26. hamyka (válaszként erre: 22. - Egresbokor)
2013. márc. 27. 21:29

mondjuk ha valaki kér családi potlékot ami 20300 ft és elmegy mellette segélyre megkaphassa ? vagy a 2 üti egymást ??


illetve ha megadják talán a tanács ad lakás fenntartásit és élelmiszerre is mert kb olyan 45-46 ezerből nem igazán lehet megélni :(

25. hamyka (válaszként erre: 22. - Egresbokor)
2013. márc. 27. 21:10

Még olyan jutott eszembe hogy gondolom kombinálni nem lehet a pénzeket vagy tévedek ??


ha még is lehet kombinálnia pénzeket akkor érdekel hogy akinek nincs gyereke hogy a leges legjobban


illetve akinek van gyereke hogy jár jobban....


ha valakinek mondjuk van 5 gyereke az belezavarodik hogy ennek ez a baja a 2. gyereknek az a baja stb... nem irigylem :)


irj :)

24. hamyka (válaszként erre: 20. - Egresbokor)
2013. márc. 27. 21:06
de mondtak valami negyven valahány ezret is, amit mondasz az majdnem egyezik amit legelöször mondtam, és csak akkor kaphatod ha járkálsz a munka ügyre, és oda kirendelnek, jobban annak jár a segély akinek semmi jövedelme sincs, gondolom ez a legutolsó az olyan emberkének akinek se állása se semmilye nincs hogy pénzhess jusson.... borzasztó ez :(
23. hamyka (válaszként erre: 20. - Egresbokor)
2013. márc. 27. 20:34
nekem a duplája, köszi a segítséget, egyedüli gyerek vagyok, nincs testvérem csak unokatesom
2013. márc. 27. 20:30

de pont az előbb írtam be a csp fórumba, keressetek rá a google-ban a szociális táblázatra.


Abban aztán minden benne van.

21. egresbokor (válaszként erre: 19. - Hamyka)
2013. márc. 27. 20:30
nem, mert a családtámogatási és a szociális törvény szerint élettárs az is, akivel együtt él, akkor is, ha nem papírozzák le az élettársi kapcsolatot.
20. egresbokor (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2013. márc. 27. 20:28

gyet a 3 kiskorút nevelő szülőnek jár a legkisebb 8 éves koráit, gyermeknevelési támogoatás. Összege, mnt a gyesé.


Árvaellátás mellett jár, és az árvaellátást be is kell számítani a jövedelembe (annak a nevéhez kell feltüntetni, akire tekintettel folyósítják, ugyanúgy, mint a családi pótlékot és tartásdíjat).


Az emelt csládi pótlék sem kizáró ok. Csak a jövedelemhatár elég alacsony, egy főre 25650,- ft, ha ennél több, nem jár a rendszeres szociális segély.

19. hamyka (válaszként erre: 16. - Egresbokor)
2013. márc. 27. 20:25
apuka akkor lehet rá jogosult ha mondjuk nincsenek meg esküdve és külön veszik, létezhet ilyen ? na csak kérdezem
18. teletabby (válaszként erre: 1. - Dus)
2013. márc. 27. 20:23
Keress rá a "kérelem a rendszeres szoc.ellátásra" adatlapra, a végén fel van sorolva részletesen, hogy mi tartozik bele a jövedelembe
17. hamyka (válaszként erre: 16. - Egresbokor)
2013. márc. 27. 20:23

mi az a gyet ?


csak a gyesről és a gyedről halottam meg a tgyásról :D


És mi a helyzet akkor ha valaki kap emelt családi potlékot és árvaságit ? úgy tudom ilyen emberke sem kaphat segélyt mondván hogy nem szórul rá


nem fogunk összekapni csak érdekel

16. egresbokor (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. márc. 27. 20:18

dehogy törölték el.


Rendszeres szociális segélyt nem kaphat az, akinek a családjában gyerek után gyet, gyes, gyed, tgyás jár. És ha anyuka kapja ezeket, abban az esetben az apuka sem jogosult a szoc segyélre, sajnos.


Ápolási díjat lehet igényelni, bruttó 1000 ft-tal több a gyesnél, és ebből is 10% nyudíjjárulékot vonnak.

15. teletabby (válaszként erre: 14. - Teletabby)
2013. márc. 27. 20:05
És ez természetesen az ápolóra is vonatkozik.
14. teletabby (válaszként erre: 11. - Hamyka)
2013. márc. 27. 20:04
Figyu, most szólok! Tartósan ápolási díjon lehet az a személy aki tartósan beteg/ és vagy fogyatékkal élő személyt ápol, gondoz saját háztartásában ameddig az ápolt a jogszabályi feltételeknek megfelel!!!!!! :)
13. hamyka (válaszként erre: 10. - Teletabby)
2013. márc. 27. 19:56

meg kérdés hogy mire az a gyerek felnől milyen törvények lesznek....


És tényleg eltörölték a családi potlékot és az árvasági ellátást? mert valami ilyet halottam hogy eltörölték ezeket a szemetek.... aki jogosult lesz rá vajon mit fog kapni ?? érdekelne

12. hamyka (válaszként erre: 10. - Teletabby)
2013. márc. 27. 19:55
Nekem írhatod hogy ooszi tudom mi az még ha nem irod oda hogy bizottság akkor is tudom :)
11. hamyka (válaszként erre: 10. - Teletabby)
2013. márc. 27. 19:54

na várj!!


ha majd nagy korú lesz és eljutnak az ooszi elé és megkapja a lovét, ápolásin nem lehet vele szerintem, de szóljatok ha tévedek

2013. márc. 27. 19:52
Ha a csemetéd tartósan beteg/ és vagy fogyatékkal élő akkor 10 éves koráig Gyesen lehetsz ,és ha 10 éves elmúlt, ápolási díjon otthon maradhatsz vele. Ha 18 éves lesz és az állapota nem változik - az OOSZI Bizottság szakvéleménye alapján rokkant járadékra lesz jogosult, akkor tovább maradhatsz vele ápolási díjon.
9. 17aadc1082 (válaszként erre: 8. - Hamyka)
2013. márc. 27. 19:49
Gyereket nem lehet leszázalékoltatni :)
8. hamyka (válaszként erre: 2. - Dus)
2013. márc. 27. 19:35
én csak azt nem értem ha a gyereked tartósan beteg miért nem százalékoltatod le ? mi baja a gyerekednek ??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook