Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szívrendellenességgel született kislányom fórum

Szívrendellenességgel született kislányom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szívrendellenességgel született kislányom

1 2
2010. nov. 4. 10:28

Szia.

Gratulálok a lányodhoz és a pocak lakóhoz is.

Nekem mitrális prolapsusom van volt ez annyit jelent,hogy volt egy 7mm-es repedés a bal billentyűn.Kb 10 év kellett,hogy össze nőjön,nem kell műtét csak kímélő életmód amit én nem tartottam be teljesen és még így is minden rendben van."7 éves vagyok és van egy lányom akit természetes úton szültem mert még ezt sem befolyásolta.Persze előtte kivizsgáltattam magam a kardiológussal.Remélem mindenki így jár mint én,de tudjuk nem mindenki ilyen szerencsés sajnos.

35. tüski
2010. okt. 23. 10:26

Most ősszel nagyon kell vigyázni mindenkinek, de a kismamáknak különösen.

Ebben is van egy pár jó tapasztalatom, nem kapszula, nem bogyó, egyszerű ennivaló, de nem mindegy milyen és honnan.

Nem is kerül milliókba!

34. tüski
2010. okt. 23. 10:23

Sajnálom a történteket, az én kislányom is betegen született, más jellegű baja van a mai napig.Én hiszek a növények gyógyító erejében, rajta is segített az egyszerű sárgarépa és áfonya.

Ha tudok segítek, keress bátran.

2010. okt. 22. 13:06

Szia

Örülök hogy már minden rendben van nagyon aranyos kislány.Gratulálok a 2.terheséghez is sok sikert kívánok.

32. Angel9
2010. okt. 22. 12:14
A kislányod nagyon szép és aranyos. Kívánom ,hogy maradjon mindig ilyen mosolygos és vidám,és legyen nagyon szerencsés az élete.
2010. okt. 22. 08:37
Szia. A cikk elején még tartottam tőle, hogy szomorú lesz a történet vége, vagyis: hogy nem sikerült a műtét, még tart a betegség. Szerencsére nem így van, de átérzem mennyi kétségen, ijedelmen, átsírt éjszakán vagy túl. Vigyázzatok magatokra, szeretettel üdvözöllek benneteket.
2010. okt. 21. 18:07
Örülök, hogy végül is pozitív lett a végkifejlet...gyönyörű a picúr! Sajnos a mi kislányunknál komolyabb bajt nem vettek észre, de nem hibáztatunk senkit!
29. hiperkarma (válaszként erre: 27. - Loch ness)
2010. okt. 21. 14:22
Sajnos nem tudtak volna műtét nélkül segíteni,de más,ha nem váratlan a dolog.Felkészültem volna és ha az ember utánna néz miről van szó,tudja mire számíthat és nem csak úgy viszik a babát és kész.Ennyit Miskolcról...
2010. okt. 21. 11:28
Én is cáfolom h rögtön császároznának ha zöld a magzatvíz.42hétig hordtam a lányom,máshol a 41dik héten indítanak,nekem annyit mondtak h minden rendben,biztos elvan számolva az időpont,és h jól érzi magát bennt.Utána pár napra magzatvízvizsgálat,zöld volt-indítottak oxitocinnal,burokrepesztés,és 9óra múlva természetesen született a lányom.Szóba sem jött a császár.(Miskolc)
2010. okt. 21. 11:26

Gratulálok én is a szép kislányodhoz!


Hogy értetted, hogy meg lehetett volna előzni mindezt, ha megállapítják a 18 hetes ultrahangon? Akkor tudtak volna rajta műtét nélkül is segíteni?

2010. okt. 20. 19:07
Örülök, hogy minden rendben van már, továbbra is jó egészséget kívánok Nektek. Én most vagyok 11 hetes terhes, ez az első terhességem, de sokat aggódok, hogy vajon minden rendben van-e odabent, és fejlődik-e minden rendesen. A terhesség legelején volt egy közepesen erős megfázásom, de antibiotikumot nem szedtem, most pedig, hasba ütöttek, elég erősen, miután bevéreztem. A baba jól van, a doki azt mondta, nyugodjak meg, de könnyű azt mondani. Majd akkor, ha a karomban tartom, és a doki kimondta, hogy minden rendben. Addig meg reménykedek, hogy minden rendben lesz.
25. *Nina* (válaszként erre: 1. - Hiperkarma)
2010. okt. 20. 15:41

Örülök, hogy most már minden rendben van a kislányoddal! Az én kisfiam kamrai sövényhiánnyal született, az egyik szoptatás közben jött a csecsemősnővér és felkapta mellőlem, hogy viszik röntgenre és már vitte is a kisfiamat. Én meg köpni nyelni nem tudtam, hogy miért kell röntgenezni egy 3 napos újszülöttet, egyáltalán mi a baja?! Persze egyből mentem utánuk, hogy valaki mondana e végre valamit de csak egy hét múlva a kardiológus jelentette be, hogy lyukas a szíve és valószínűleg műteni kell. Azóta elkezdett záródni a lyuk de még most se biztos, hogy elkerülhetjük az operációt.

Borzasztó ahogyan kezelik a kórházakban ezeket a dolgokat... mintha semmi közöd nem lenne hozzá, hogy mi van a babáddal.

24. *Nina* (válaszként erre: 19. - Zani)
2010. okt. 20. 15:30
Ha csak a kamrai sövényhiányt nézzük, 1000 babából 8 így születik és ez még csak az egyik fajta szívfejlődési rendellenesség...
23. hiperkarma (válaszként erre: 16. - 3b676c1175)
2010. okt. 20. 15:20
Nem így terveztük,de ha már a sors így akarta,vállaljuk a felelősséget.Köszi.
22. hiperkarma (válaszként erre: 15. - Dvitamin)
2010. okt. 20. 15:19
Eszemben sem lett volna.Csak jobb ha nem az első találkozás után viszik el úgy hogy meg fog halni,hanem tudom miről van szó.Utána olvastam volna stb..És ha az ember tudja mire készül és hogy műthető és meggyógyul a pici nem olyan ideges.De hála Istennek,és Dr.Kassai Imrének a kislányom jól van.
21. hiperkarma (válaszként erre: 5. - Danama)
2010. okt. 20. 15:16
Köszönöm.
2010. okt. 20. 15:01
Örülök, hogy már jól vagytok és szépen fejlődik a kislányod! Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek és jó egészséget!
19. zani
2010. okt. 20. 12:51

szerintem semmmi nem változott volna ha hamarabb kiderül ez a probléma, max végig idegeskeded a terhességet és esetleg egy koraszülés nagyobb, maradandó károsodást eredményezett volna.

egyébként akinek az előzményében szerepel ilyen rendellenesség azt vizsgálják a következő terhesség esetén, de ez nem egy rutin szűrés, képtelenség lenne mindenkinél mindenféle betegséget keresni, azért mert 100000 születésből 1-nél előfordul. ráadásul sok szívfejl.rendellenesség nem igényel semmi teendőt, de ez csak a születés után derül ki, h h alkalmazkodik a baba saját keringése.

2010. okt. 20. 12:23
Ha a 18 . héten kiderül hogyan döntöttél volna???
2010. okt. 20. 11:50

Nem hiszem hogy császároznak ezért nekem is zöld volt a magzatvizem de megindították és simán szültem meg,még szóba sem jött a császár!

Gratulálok nagyon szép kislány!

2010. okt. 20. 11:46

Gratulálok a babához, gyönyörű!!

Jó hamar bevállaltátok a második babát:))

Ne aggódj,nem lesz semmi gond!

2010. okt. 20. 11:31

Minden jót a kislánynak meg az egész családnak.

Nem értek valamit. Hogy érted azt, hogy mindezt elkerülhettétek volna, ha a 18. héten elküldenek a szív UH-ra? Mi lett volna a különbség? az, hogy tudjátok és egyből olyan kórházban szülöd meg ahol azonnal vizsgálják és műtik, vagy elvetetted volna, és azért nem lett volna a herce-hurca? (bocs, hogy ezt kérdezem, de nem volt egyértelmű nekem a leírásból)

2010. okt. 20. 11:27
Gratula a sok szenvedés átvészeléséhez!És ne aggód végig a terhességedet,nem lesz gond:):):)
2010. okt. 20. 11:22

Sajnálom, amin át kellett esnetek, de a lényeg, hogy mindn jól alakul! Ne aggódj, a második babával minden rendben lesz!

Hajdú Júlia doktornőt én is csak dicsérni tudom!

Jó egészséget Nektek!

2010. okt. 20. 10:34
Ne aggódj, Ő már tuti mindent ki fog bírni, fantasztikusan eleven és erős lesz, ha még nem az. :) Nyugi, a kistesóval minden rendben lesz, hidd el! Büszke lehetsz Magadra, a Párodra, hogy ezt kibírtátok és legfőképp a kis Tündérre! Jó egészséget Nektek, minden rendben lesz, nyugi!
2010. okt. 20. 10:33

Esőnek is sok boldogságot kívánok nektek!


Sajnos én is átéltem amit Te.

A nagylányom december 21-én lesz 14 éves. Tehát lassan 14 éve nem tudom feldolgozni ami velünk történt.

Az akkor 3 napos kislányt elkezték vizsgálgatni, majd egy nagyon "kedves" gyerekorovos kész tény elé állított, hogy a gyereknek lyukas a szíve (akkor azt sem tudtam mit jelent) és a tüdején is látnak valamit. Örüljek neki hogy a gyerek még él.

Nem csináltak vele semmit, hazaengedtek, és nekem kellett a megyei kardiológiára időpontot kérni, ahol megvizsgálták, és mondták, hogy veleszületett VSD-je van, tehát sövénydefektusa van. Ezt kinőheti, és a tüdeje egészséges.

Ekkor megnyugodtunk, és eleinte havonta, majd ritkábban mentünk kontrollra.

2005. februárjában a doktornő valami eltérést látott a Uh-n, és mivel a lyuk már zárodott, nem tudta eldönteni mi lehet az. Így felküldött minket az Országos Gyerek Kardiológiai Intézetbe.

Ott két perc alatt megvolt a diagnózis. Osztott jobb kamra (igen ritka betegség, már magzati korban meglhalnak a babák, kivéve ha mellett van VSd-jük) sűrgüs műtét, vagy nem éli meg a felnőtt kort.

Ezek után peregtek a napok, hetek. De a műtét után minden rendben lett, és nagyon gyorsan felépült a lányom.


Mikor 2007-ben ismét terhes lettem, kérés nélkül kültek minket magzati szív Uh-ra, ahol nagyon alaposan átnézték a picit.

És 2009-ben is az újabb babával mentük a nagyon kedves Hajdú Júlia doktórnőhöz.


Bocsi, hogy hosszúra sikerült, de csak azért írtam le, hogy megnyugodj, a második és harmadik babánál már tuti nem lesz gond!

10. fdóri
2010. okt. 20. 10:30

Szia!


Gratulalok! Erős és gyönyörű a kislányod. Csak a jövőre gondolj, felejtsétek el ezt a rossz emléket.

2010. okt. 20. 10:09

Ez ellen nem sok mindent, illetve semmit nem lehetett volna tenni. Legfeljebb az orvos felajánlotta volna az abortust.

Bízzunk benne, hogy a műtét sikerült, és ettől eltekintve boldog, egészséges kislányként fog felnőni.

2010. okt. 20. 10:01

Gratulálok a babádhoz! Nagyon szép kislány. Nagyon sajnálom,hogy ezeken átkellett esnetek. Nézd most a jobbik oldalát,ha előbb megtudod végig izgulhattátok volna a hónapokat, úgy hogy nem tudtatok volna mit tenni.

Sok boldogságot, és nagyon jó egészséget kJvánok Nektek.

2010. okt. 20. 09:50

jó egészséget nektek..

velünk ugyan ez történt,kamrai sövény hiánnyal születettet a kislányom,szerencsére műteni nem kellett,mint nálatok,de a másodiknál már én is kértem a vizsgálatokat,itt minden rendben volt..

nálatok is rendben lesz meglátod..:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook