Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívkoszorúér-tágítás fórum

Szívkoszorúér-tágítás (beszélgetős fórum)


12. szomorkodó (válaszként erre: 11. - Murva)
2014. febr. 9. 16:50
Holnap megnézem a mhelyen a záróját. Aztán ő is örült, mert így könnyebb a terhelés is. Jobb a közérzete
11. murva (válaszként erre: 10. - Szomorkodó)
2014. febr. 9. 16:43
Apukád melyik vérnyomás csökkentőtől fogyott,mert nagyon díjaznám az étvágytalanságot :)!
10. szomorkodó (válaszként erre: 8. - Murva)
2014. febr. 9. 16:21
Szerintem van. Apámnak élete végéig kell szednie ezeket a gyógyszereket. A vérnyomáscsökkentőtől 20 kilót fogyott, de nem is baj. Azt hitte, hogy rákos. A gyógyszer mellékhatása az étvágytalanság. Szétvágta az ideg. De mostmár normalizálódott a helyzet, jól van, bírja a terhelést. Műtétkor kicsit összekeveredett a hoszzú altatástól. De neked csak stentelés volt, és az kisebb beavatkozás.
2014. febr. 9. 16:06
Amiket szedek:Clopidogrel,Betalok,Xeter,Covercard,Pantoprazol,Preduktal
2014. febr. 9. 16:01
Nekem is beraktak egy stentet,ma már nem volt a gyógyszereknek mellékhatása,remélem megszokom,nektek is volt szédülés,hányinger első napokban a gyógyszerektől?Az aspirint nem szedhetem,mert szalicil érzékeny vagyok ezért Clopidogrel-t szedek.Beszerveztek egy kisérleti gyógyszer szedésbe ami az ereket védi a lerakódástól,nem tudom jól tettem e hogy bele mentem,mert minden gyógyszernek van mellék hatása.Azt viszont nem tudom,hogy amit beraktak stentet gyógyszer kibocsátó avagy e vagy nem.a zárójelentésemben van erre utaló szerintetek?
7. gizus58 (válaszként erre: 1. - Murva)
2014. febr. 9. 11:47

Nekem volt. Utána folyamatosan kell szedni a vérhígítótéletem végéig, mert stentet ültettek be,nem is egyet. Mit kaptál,gyógyszert?

Egy pár napig pihenni kell vele,de utána jobb az életminőség,könnyeb a szív munkája!

6. szomorkodó (válaszként erre: 1. - Murva)
2014. febr. 9. 11:36
Beavatkozás után rögtön intenzív. Nem altatásban végzik. Lágyékból vagy karon keresztül tolják fel a stentet. Semmit nem lehet érezni. Ez egy rugó, ami szétfeszíti az ér falát, segíti megindulni a normális vérkeringést. Van belőle gyógyszerkibocsájtó is. Óriási lehetőség. Apámnak 3 koszorúérből 2 volt eldugulva. 4 beavatkozásból egyszer sikerült berakni. A többit nem merték, mert olyan rossz minőségű volt az ér. Neki aztán volt műtét a Honvéd kórházban. Tökéletesen működik a szíve:) Kérdezz bátran, én csináltam vele mindent végig.
2014. febr. 9. 11:16
Ez igen! Precíz, mint egy professzori vizit!
2014. febr. 8. 22:24

A szívkatéterezésről van szó?

Miért kellett?

Milyen gyógyszereket kaptál?

3. murva (válaszként erre: 2. - Molyka)
2014. febr. 8. 21:37
Szia,mennyi ideje volt?Nekem tegnap előtt volt és kaptam 6 féle gyógyszert amikkel most kínlódok,mert hányingerem van,szédülök tőlük.Volt ilyen problémája?
2014. febr. 8. 20:48
Szia, Anyukámnak volt. 1 hétig azért pihenni kellett utána :)
2014. febr. 8. 20:19
Akinek volt/van szívkoszorúér tágítása tapasztalatokat szeretnék megosztani az utána következő időkről.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook