Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szinglik és a márka fórum

Szinglik és a márka (beszélgetős fórum)


2009. febr. 12. 08:17

Tele van jobbnál jobb "szakdolgozatokkal" az ország...


A szingliség egy állapot, a márkahűség pedig egy vélemény.


Szerintem egyszerűen csak a szenzáció és az általánosan felelőtlen, rossz kapcsolatok miatt lehet érdekes a témád!


Akár szénbányászok és a horrorfilmek is lehetne a témád!

2008. dec. 7. 19:28
köszi
17. spinneli (válaszként erre: 16. - Ueszter)
2008. dec. 7. 17:37
szeintem a nők lapja fórumon több sikerrel járnál.
2008. dec. 7. 17:36
Tudtok más fórumot, ahol megtalálom őket?
15. spinneli (válaszként erre: 14. - Ueszter)
2008. dec. 7. 17:13
dehogynem ezzel a definícióval többre mentél volna...viszont szerintem ez a csoport számottevően nincs a hoxán.
2008. dec. 7. 16:57

Én azokat a szingliket vizsgálom, akik 25-35 év közöttiek, átlagon felüli keresettel rendelkeznek és nagyvárosban laknak, az elváltak nem számítanak bele.

De azt nem írhattam le, hogy csak az ebbe beletartozóak írjanak a topikba.

13. Hope23
2008. dec. 7. 16:33
Mivel írod is,hogy nem számottevő réteg így mégis csak az egyedüállókról van szó,aki bár igaz,hogy magáért felel,de egy fizetésből teszi mindezt ami lehet akár minimálbér is. Viszont így felmerül a másik kérdés,hogy a gyerekét egyedül nevelő nő is egyedülállónak számít szóval igen nehéz ezt így behatárolni és válaszolni rá. De egy valami biztos,hogy nem pár függő sokkal inkább anyagi vonatkozása van a dolognak...
2008. dec. 7. 15:57
A topikot pedig azért indítottam, hogy a kutatásomhoz kérjek segítséget. Az is eredmény, ha nincs eredmény. Szóval a kérdéseimmel senkit nem szerettem volna megbántani!
2008. dec. 7. 15:54

Egy csomót foglalkoztam ezzel a témával, sőt már TDK-t is írtam belőle, csak mivel erről a szegmensről nem készítettek még elég felmérést, így nehéz helyzetben vagyok.

Egyáltalán nem a Szex és New Yorkból indulok ki, mivel Magyarországon bár létezik, de nem számottevő ez a réteg.

Én még is úgy gondolom, ahogy az előttem szólók is már említették, hogy aki egyedül van, az csak magáért felel. Akinek van családja, inkább megveszi a gyermekének a szükséges dolgokat, mintsem magának a márkás termékeket.

10. spinneli (válaszként erre: 7. - Judit71)
2008. dec. 6. 17:03

szerintem ez nem is a kivagyiság kategória ha beszélhetünk "klasszikus szingliről" akkor általában magasabb pozícióban multinál tevékenykedő 30-as nő ugrik be, akinek utóbbi miatt nem mindegy, hogy mit visel.

Itt inkább az a kérdés, hogy magyar viszonylatban egyátalán létezik-e ez a réteg, illetve mi határozza meg a szingliséget, mert szerintem az igencsak sovány hozzá, hogy valaki egyedülálló...attól még nem lesz szingli.

Szóval?


Topikindítónak kissé személyes, de ez kb. a 3. topikod és nemtom hanyadik hsz.-ed amit a szakdogádhoz kérsz, vagy nagyon lassan haladsz vagy és bocs de a kérdéseid alapján ez az esélyesebb: azon kívűl, hogy megnézted a bridget jones naplóját,valószínűleg többet nem foglalkoztál a szingli kérdéssel...már úgy agyban.

2008. dec. 6. 16:54
Szerintem ez azért butaság,mert ha valaki egyedülálló ugyanugy magának kell fizetni a számláket,rezsit,kaját csak éppenséggel mindezt egy fizetésből.
2008. dec. 6. 16:53
Én is egyetértek Hope 23-al, nem tudom hol itt a párhuzam. Azt gondolom, h. nálunk a szingli nem ugyanazt jelenti mint Amerikában. Lásd: Szex és N.Y. Nálunk a szingliség csak állapot, nem életforma. Ha valaki szingli is akar maradni, (ami szerintem itthon elég ritka) és megvan hozzá a kellő anyagi háttere, és erősen karrierista beállítottságú, akkor talán nagyobb hangsúlyt fektet a márkás dolgok beszerzésére, mert megteheti, de nem hiszem, h. párhuzamot kellene vonnunk a két dolog között. Én is voltam szingli, de nem az éltetett, h. minél több márkás holmim legyen, hanem lakás kocsi, és nyugodt élet.
2008. dec. 6. 16:51

Én már rutinos Egyedülálló vagyok! Utálom a szingli szót! (csak úgy zárójelben)

Soha nem voltam márkafüggő!!!! Szerintem nem attól talál magának párt az ember, ha 20.000Ft-os farmer és hasonló árú cipő van rajta... A többi kiegészítőről már nem is beszélek!!! Nem biztos, hogy egy férfi azért néz meg egy nőt, mert azt számolja, mekkora értékű ruha van rajta, és akkor lecsekkolja, hogy mennyi pénze is van, hátha nem kell eltartani...

Én a kínaiban és a piacon vásárolok, és tök jól érzem magam azokban is!! A kisugárzás a lényeg! Szerintem fejeltsd el ezt a ruhatémát, és a márkafüggőséget az egyedülálló nőknél... Üdv, Judit

2008. dec. 6. 16:49

Egy szingli hamarabb könnyebben megteheti, hogy márkás cucokkra költi a pénzét! Ha nem marad egy fillérje se akkor csak ő nem eszik és csak magának tartozik magyarázattal!De ha párja van és már közös kasszán vannak akkor már a párjának is magyarázkodnia kell!!! a családról ( gyerekről) nem is beszélve!

Ez az összefüggés, ahogy én látom!

2008. dec. 6. 16:46
én ugyanúgy márkátlant veszek most is, hogy van párom, mit akkor amikor nem volt. :) akkor se volt pénzem, most sincs. és, ha lenne se vennék cipőt 10. 000 Ft felett, ahogy gatyát sem! :) persze vannak ritka kivételek, de akkor valami nagyon különleges dolgognak kell lennie! :)
2008. dec. 6. 16:14
Van egy szingli barátnőm aki a márkás cuccokra esküszik mert fontos a jó külsö, a megjelenés... Kérdezi is hogy én miért nem veszek ilyeneket mindíg, deazért néha néha megengedek magamnak én is egy egy márkássabbat, ha tudom nem a megélhetés rovására megy, mivel nekem családom van, és örülünk ha kitudunk jönni a fizuból. Nem engedhetem meg magamnak, se a családom többi tagjának! Azt állítja ő akkor is megvenné ha volna gyereke.... Mivel most egyedűl van és csak magáról kell gondoskodnia így könnyedén veszi a dolgokat. Attól függetlenül hogy miben jár, úgysem talál magának párt, nem a ruha teszi az embert!!
2008. dec. 6. 15:55
Szerintem is. Nem is értem hol van ebben a párhuzam...
2008. dec. 6. 15:27
Szerintem nem párkapcsolat, hanem pénztárca függö ki milyen ruhát vesz.
2008. dec. 6. 15:11
Szakdolgozatom témája a szinglik és a márka. Arra keresem a választ, hogy a szingliknek fontosabb-e a márka a ruhák esetében, mint a nem szingliknek? Inkább márkás ruhát hordtok? Sokat segítenétek, ha egy jó kis csevegős fórumot el tudnánk indítani erről a témáról!!!! Várom a véleményeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook