Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szigethalom óvodai problémák... fórum

Szigethalom óvodai problémák... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
92. Anika70 (válaszként erre: 87. - Era0908)
2015. máj. 15. 14:14

Szia Era0908!


Én gyerkőcöm is a kék oviba jár, majd írd meg melyik csoportba fogtok járni, mi a katica csoportba:-)


Mi Kővári Gáborhoz járunk....na hogy őszinte legyek egyik sem jobb a másiknál:-(


Nem tudom pontosan kicsi, vagy nagy kerékpárok tűntek-e el.

3 hét múlva meglett a kabát és a polár pulcsi....vissza volt akasztva az oviszsákunkra. Kérdeztem dadust, állítólag a szemben lévő szekrényben találták meg.

Amikor eltűnt, óvónővel az összes szekrényt végignéztük, sehol sem volt. Na mindegy....


Most szájfertőzéssel vagyunk itthon már egy hete. Pénteken 38,5 volt a láza ébredéskor és 4 napig 39,1-re is felment. Csak vasárnap reggel jött ki egy hólyag a szája mellett, hétfőn vittem orvoshoz, az egész szája tele van, de utána már jöttek sorban a szája körül is.

Jeleztem az óvodában, állítólag másnak nincs ilyen fertőzése.

Csütörtökön azzal jött haza kislányom, hogy csoporttársa bekapta a cumiját...6 éves a csoporttárs, na erre mit mondjak. Alváshoz van bent a cumi , nappal nem használja.

Nem vádaskodok, nem tudom mitől fertőződött meg, egyet tudok, itthon biztosan nem.


Borzalmas betegség, a gyerek se inni, se enni nem tud.

Sokan kórházba kerülnek vele és gyógyszer sincs rá igazán.

Most ott tartunk, hogy végre rendesen iszik, de csak baracklevet hajlandó és kakaót.

Enni továbbra sem tud, tegnap óta kinder tejszeletet elmajszolja, eddig azt sem tudta megenni.

91. Era0908 (válaszként erre: 90. - Queridita)
2015. máj. 6. 13:07

Nekünk sincs még lakcímkártyánk, nem akadékoskodtak, csak kérték, hogy majd mutassam be. (bár határidőt nem mondtak)

A narancs oviban van a beiratkozás, az a központ, de engem pl meglepett, hogy hogyan jött az ötlet, hogy a temető mellé kell tenni az ovit.

Orbánnak sajnos sokmindent köszönhetünk...

Remélem a vége azért jó lesz...

90. queridita (válaszként erre: 89. - Era0908)
2015. máj. 6. 11:37

Szia,


Hát ez az.... nehéz ez a döntés...

Mivel nincs még új lakcímkártyánk, lehet szhalomra sem fognak felvenni, majd csak ha meglesz. eléggé patt helyzet. nem tudom, talán a narancs ovit próbálnám meg. Balett is van és a lányom szeretne járni, lehet a kicsi is. :) A többieket átveszik majd gondolom, mert van OM azonosítójuk, a legkisebbnek nincs, őt muszáj lenne valahova beiratni, mert kötelezővé tették. Thanks to Orban! Rémálom az egész. Egy éve ezzel foglalkozom és csak akkor lesz vége, ha felvették őket vhova.... Nem értem kinek jó ez?

89. Era0908 (válaszként erre: 88. - Queridita)
2015. máj. 6. 09:45

Szia,


nagyon sajnálom!

Gondolom akkor már ott is annyi gyerek lesz, hogy nem tudnak másokat elhelyezni.

Én beirattam a gyereket hétfőn és a kék ovit kértem, kb. egy hónap múlva kiderül...

Azért írd meg, hogy hogyan döntöttél!

2015. máj. 6. 07:52

Sziasztok!


Írtam nektek, hogy dunaharasztiba szeretném vinni a gyerekeket.. hát csak ottani állandó lakcímkártya mellett veszik fel őket. Nagyon király!!! Most van az ovibeiratkozása, még 3 nap a maival. Teljesen tanácstalan vagyok... annyira bíztam. :( :( :(:(

87. Era0908 (válaszként erre: 86. - Anika70)
2015. máj. 5. 10:28

Szia Anika,


sajnálom, hogy beteg a Lányod. Ki az orvosa? Meg vagy elégedve? Az orvosokról se sok jót olvasok....

És a felnőttek közül ki a legjobb?


Köszi a biztatást műtét ügyben, júniusban sort kerítünk rá szerintem, ha szükséges. Előbb még elviszem vagy kétszer kontrollra ebben a jó időben, hátha...


Sajnálom az ovis lopásokat, elég kellemetlen...felnőtt kerékpárok voltak egyébként? Vagy a gyerekeké? Itt a Nagytétényi oviban a gyerekek járgányai csak simán le vannak téve a lépcső alá és semmi baj nem volt még...


Jobbulást Nektek!

86. Anika70 (válaszként erre: 85. - Era0908)
2015. máj. 2. 15:50

Szia Era0908!


Egyik kolléganőm kislányának pár napja vették ki az orrmanduláját és a fülét is fel kellett szúrni, szerencsére azt is altatásban.

Másnap már teljesen jól volt, haza is mehettek:-)


Kislányom is beteg, 5 hét alatt már második alkalommal és tele volt a rendelő köhögő gyerekekkel.


Azóta már 2 kerékpárt is elloptak az ovi udvaráról, bár állítólag nem volt lelakatolva, na de akkor is ...:-(


Remélem már gyógyulgattok!

2015. ápr. 23. 13:22

Sziasztok!


Köszi Anika, a lányom most újra beteg, de kivételesen Anyukámal van otthon és a hallása ajnos nem javul, így biztosan műteni kell. A kédés az, mikor. Valószinüleg nyáron.


Sajnálom a lopásokat, tényleg szerencse, hogy már egész jó idő van, bár volt, hogy nagyon fújt a szél.


Jó egészséget Nektek és jó munkát:)

2015. ápr. 18. 14:35

Sziasztok!


Era 0908 remélem kislányod meggyógyult és elkerülitek a mandula kivételét.


Kíváncsi vagyok melyik oviba fogtok járni.


Mi a Kék oviba járunk és mostanában előfordultak lopások.

Egyik csoportban a cipők tűntek el, pár napja a kislányom kabátját és polár kapucnis felsőjét akasztotta le valaki az ovis zsákról.

Még szerencse, hogy nem tél van, délután haza tudtam vinni kabát nélkül...Hát szép nem? :-(


Queridita nem egyszerű visszaszokni a mókuskerék taposásába, de azt hiszem már kezdek belerázódni.

2011. május végén mentem el betegállományba 6 hónapos terhesen, azért eltelt pár év azóta:-)


3 nap táppénz már volt, nagyon köhögött a kislányom, így nem tudtam mást tenni .

Szerencsére az új munkahelyen pozitívan álltak hozzá.

2015. ápr. 13. 15:26

Sziasztok!


Ma voltam az óvódavezetőnél, nagyon segítőkész és aranyos volt. Elvileg bármikor be lehet menni megnézni az ovikat, persze a csoportokba nem, de ha kint játszanak a gyerekek az udvaron, akkor lehet velük játszani. Június közepén levélben értesítenek, hogy melyik oviba és melyik csoportba vették fel a gyereket, de szülői csak augusztus végén lesz.

A beszokás elvileg a gyerek igényei alapján, vagyis ha 2 nap, akkor 2 nap, ha 2 hét, akkor annyi.


Kíváncsi leszek...

2015. márc. 27. 09:12

Sziasztok!


Köszi mindenkinek, az egész család beteg ismét :)

A kislányom hallásán semmi változás és ha 2-3 hét múlva sem lesz, akkor ki kell venni mindkét manduláját.

Remélem Nálatok már jobb a helyzet!

81. queridita (válaszként erre: 79. - Era0908)
2015. márc. 26. 01:29

Szia Era!


Nektek is jobbulást kívánok! Gyógyuljatok meg gyorsan!

80. queridita (válaszként erre: 78. - Anika70)
2015. márc. 26. 01:29

Szia!


Szegénykém!!! Jobbulást kívánok! Nekem mondták, hogy amíg meg nem szokja a gyerek az ovis bacikat ( meg a többiekét), addig betegeskedni fog. Most erősödik az immunrendszere. Tudom sovány vigasz. Kitartást kívánok és sok erőt a mindennapokhoz!

2015. márc. 20. 13:46

Sziasztok!


Ismerős a helyzet Anika, nekünk most fül, ill. hallásproblémák is visszamaradtak.

A magánorvos szerint sosem szabad 5 napig antibiotikumot szedni, azért esik vissza állítólag az én Lányom is ilyen gyakran (havi 1 hét szinte dátumra pontosan). Szerinte minimum 10 nap és nem elég napi 1x, hanem 3x kell. Most szedjük és 10 nap után hétfőn viszem vissza, kíváncsi leszek...


Jobbulást Nektek!

2015. márc. 19. 19:06

Sziasztok!


Hivatalosan tegnap óta dolgozom....kislányomnak tegnap óta folyik az orra.....á már nem is tudom mit csináljak, de az tuti, hogy mennem kell dolgozni.


3 hónapja folyamatosan szedi a bérescseppet + C vitamin cseppet is. 2 hetente ez van...

77. queridita (válaszként erre: 75. - Era0908)
2015. márc. 18. 21:47

Szia Era!


Írtam privit. :) Szép napot!

2015. márc. 12. 11:06
Jókat hallottam a suliról, bocsi, elírtam...
2015. márc. 12. 11:00
Szia! Köszi szépen! Mi Tétényből költüzünk ki és úgy néz ki, hogy májusban. Én a Gróf Széchényiről sókat hallottam, de akkor az sem állja meg a helyét??? S akkor hová viszed suliba/oviba a gyerkőket?
74. queridita (válaszként erre: 72. - Era0908)
2015. márc. 12. 10:23
Szia! Még fizikailag mi sem költöztünk ki, nyár elején fogunk. Én is kérdeztem már ovikról. Anika írt nekem, hogy a kék ovit találta a legjobbnak. Nekem nemcsak ovisaim vannak, hanem sulisaim is. Azt hallom mindenhonnan, hogy gyengék a sulik Sz.halmon, ezért én se oviba, se suliba nem ide viszem őket. Szerintem, ha felhívod őket, hogy megnéznéd a lányoddal, biztos mehetsz valamikor. Rugalmasak szoktak lenni az ovikban. Remélem sikerrel jársz! :) Honnan költöztök ki?
73. queridita (válaszként erre: 71. - Anika70)
2015. márc. 11. 13:51

Szia!


Gondolom azóta jobban vagytok. Most a legkisebbem lett orrfolyós. :( Semmi extra, csak ennyi, pedig c vitamint ő is eszik.


Hát igen a vírust elkaphatjuk, nem biztos, hogy ledönt...


Már alig várom a tavaszt!

Szép hetet!

2015. márc. 10. 11:49

Sziasztok!


Segítenétek kicsit légyszi? Hamarosan Szigethalomra költözünk és érdeklődnék az ovikról. A lányom éppen kiscsoportos Tétényben és gondolkodom az oviváltáson. Mindenhol vegyes csoportok vannak? Úgy tudom a kék ovi nagyon kedvelt. Mi a helyzet a többivel? Köszi előre is, Era0908

71. Anika70 (válaszként erre: 70. - Queridita)
2015. márc. 4. 16:11

Szia!


Kár volt elkiabálnom múltkor, másnap már orrfolyás volt, hétfőre köhögött is, úgyhogy irány az orvos.

Nem kapott semmit, szokásos bérescsepp+C vitamin+ Orrspray és adom neki a termelői hársmézet.


Egyszer voltunk kórházban rota vírussal, akkor még csak 2 éves volt a kislányom. Mai napig nem értem,hogy hogyan nem kaptam el, pedig a kórteremben még 2 rotás kisgyerek volt. Persze az is lehet, hogy megfertőződtem, csak nem lettem tőle beteg.


Szép hetet kívánok:-)

70. queridita (válaszként erre: 69. - Anika70)
2015. febr. 27. 21:11

Szia!


Örülök, hogy jól vagytok!! Az egészséget nem lehet megfizetni. Nem kapoott hányós-hasmenős vírust. Nem volt ilyesmi vagy nem ütötte ki. Nekem is görcsölt a hasam egy kicsit, meg az ovisnak is, de csak egy nap kb. 2-3-szor összesen. Szóval ez szerintem egy másik vírus volt.

Igen, nem jó betegen dolgozni, de van amikor mi is csak hordozunk, mi nem betegszünk meg, de más elkapja és ő megbetegedhet. Szóval soha nem tudhatjuk kitől, hogyan szedünk össze valamit.

Így történt egyszer, hogy a barátnőméknél volt ez a hányós-hasmenős vírus, de ő nem volt beteg, felugrott 5 percre, nem puszilkodtunk, semmi, tényleg 5 percig volt fent, míg terhes ruhákat adtam neki. Elment én meg jól elkaptam, másnap volt hasmenésem rendesen. Szóval érdekes dolog ez a megbetegedés.

Kellemes hétvégét kívánok!

69. Anika70 (válaszként erre: 68. - Queridita)
2015. febr. 26. 23:44

Szia!


Szerencsére mi sem vagyunk betegek..kopp-kopp-kopp


De ma már nem voltunk oviban, mert óvónő is elkapta a hasmenéses-hányós vírust, a mi csoportunkból már 4-en hiányoztak emiatt, másik csoportból már 8-an, úgyhogy jobbnak láttam itthon maradni.


Az óvónő betegen dolgozik, előbb-utóbb mindenkit megfertőz, nem is értem......


Lehet, hogy a nagylányod is ezt kapta el?


Kellemes hétvégét kívánok :-)

68. queridita (válaszként erre: 67. - Anika70)
2015. febr. 26. 13:01

Szia Anika!


Azóta már okésak vagyunk, illetve most a nagylányom köhög meg kicsit gyengécske volt, meg a hasa görcsölt hullámokban, de nem vészesen. Szóval a héten itthon volt. Az oviban meg megkértek, hogy ne vigyem a lányomat, mert nagyon sok óvónő beteg és össze kell vonják a csoportokat, már az óvódavezető is beállt óvónéninek... szóval most nem megyünk sehova. Egyedül a fiúk tartják a frontot nálunk. :)

Jobbulást kívánok! Igen, biztos használ, ha nem dönt le annyira a lábatokról. :)

Kellemes hétvégét!

67. Anika70 (válaszként erre: 66. - Queridita)
2015. febr. 21. 21:41

Szia!


Egy hete én is elkaptam az influenzát, szerencsére kislányom csak picit köhögött....csak jó ez a bérescsepp :-)


Remélem azóta már Ti is jobban vagytok!


Nem lehet egyszerű, én egy gyerkőccel is kivagyok, mire végre meggyógyul, hát még ha tesó is lenne...


Nálunk a homeopátiás bogyó sajnos nem használt, viszont száraz köhögésre a homeós drosetux szirup szuper volt!


Kellemes hétvégét kívánok !

66. queridita (válaszként erre: 65. - Anika70)
2015. febr. 9. 17:23

Szia!


Újból influenzásak lettünk!!! :( Most kezdek ebből is kilábalni, de lassan ugye...

A Béres cseppet ismerem, a másikat nem, amit írtál. Igen, nem mindegy, hogy mennyi ideig leszünk betegek...

Nekem talán azért nehezebb, meg mindig úgy tűnik, hogy betegek vagyunk, mert sokan vagyunk és nem egyszerre betegednek meg, hanem egymás után, ami kicsit növeli a bezártságérzetet is és mi tagadás nem könnyű így télen. De ha már nagyobbak lesznek, azért nem lesz ez ennyire brutál. ... Legalábbis nagyon remélem! ;) Régebben homeopátiát adtam nekik, most csak extra c vitamint, és d vitamint.

Szép hetet kívánok!

2015. jan. 30. 18:53

Szia!


Szerencse, hogy már Ti is jobban vagytok.

Nem próbáltad még a béres cseppet?

Én most azt adom a kislányomnak immunerősítőként, de olyan vas íze van, hogy csak kubu-ba hajlandó meginni.


Ajánlottak most egy másik immunerősítőt, amit 4 éves kortól lehet adni. Bár kislányom még csak 3,5 éves, de orvos javasolta, hogy szedheti. Imunoglukan szirup a neve és egyik ismerősőm kisfia régebb óta szedi, januárban egyáltalán nem volt beteg. Amikor elkezdte szedni, a nátha 2 nap alatt átment rajta. Azért ez elgondolkodtató, pedig ő is ovis és 3,5 éves, mint az én kislányom.


Igen, állítólag minden ilyen megbetegedés erősíti az immunrendszerüket. Nincs is ezzel semmi gond, de nekem erről fogalmam sem volt, hogy ez ilyen nehéz időszak lesz az elején.


Szép hétvégét kívánok!

64. queridita (válaszként erre: 63. - Anika70)
2015. jan. 25. 23:58

Szia!


Köszönöm! Most már jól. Nekem a sok vírustól legyengült a szervezetem és herpeszeim lettek. Kijönnek időnként. Sajnos nagyon vashiányos vagyok, ez laboreredményből derült ki. Szóval fáradékony, aluszékony, nem nagyon terhelhető, mert rosszul leszek. Nincs elég oxigén a véremben, ill. vörösvérsejtjeim sincsenek nagyon. Remélem azért a vastól, amit felírt a háziorvos, ha lassan is, de töltődök. 3 havi adagot tudott csak kiírni, majd megyek további adagért és kérek majd egy laborvizsgálatot megint.

Az én gyerekeim is nagyon sokat betegeskedtek és ráadásul az éppen közösségben lévő hazahozta az itthon levőnek. Szóval volt nálunk minden, meg még van is, de remélem jó erős lesz az immunrendszerük, hogy ennyiféle vírussal és bacival találkoznak.

Szép hetet kívánok!

63. Anika70 (válaszként erre: 62. - Queridita)
2015. jan. 25. 16:33

Szia!


Köszi, Nektek is Boldog Új Évet Kívánok! :-)


December második fele betegséggel telt, még én is elkaptam, anyukám még mindig nincs teljesen jól.

Orvosi ügyelet, lázcsillapítás, ami nem akar lemenni...szóval volt minden.


Január 5.-én ovi, kislányom 5 napig bírta, 2 hete vagyunk itthon, holnap ismét megpróbálkozunk az ovival.

Sajnos sokan betegen is beviszik a gyereket, kislányom pedig azonnal elkapja, ez a közösség átka.

Gyerekorvos azzal vigasztalt, jövőre már sokkal jobb lesz a helyzet...hát remélem.


Én is így gondolom, aki így áll a dolgokhoz, az nem való óvónőnek.

Félő, hogy lesz még egy jó kis vitám ezzel kapcsolatban, de már nem érdekel.


Remélem Ti jól vagytok:-)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook