Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szigethalom óvodai problémák... fórum

Szigethalom óvodai problémák... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
62. queridita (válaszként erre: 61. - Anika70)
2015. jan. 12. 23:12

Szia!


Hát ez kész... Aki így áll hozzá, miért ment óvónőnek. Nyilván nem tudja a helyzetet kezelni... Elképesztő... A gyereknek az a dolga, hogy gyerek legyen és ne üljön már állandóan vigyázban. Nekem is izgágák mind a négyen. De így tudom, hogy egészségesek. Leülnének, már mennék a lázmérőért.

Mi is nagyon sokáig betegek voltunk, végigment mindenféle vírus rajtunk, szóval nem voltam az ünnepek alatt. Remélem jól telt. Boldog új évet kívánok!

Azóta meggyógyultatok? Ha nem: Jobbulást kívánok!

61. Anika70 (válaszként erre: 60. - Queridita)
2014. dec. 28. 15:57

Szia:-)


Magyarázat annyi, hogy nem hagyja pihenni a többi gyereket.... Na de még csak 3 éves. Óvónő kozolte, hogy több 3 éves van a csoportban, csak az én lányom nem bír magával. Nem vagyunk egyformák és nem én vagyok az Óvónő, oldja meg....


Egyébként betegek vagyunk már 2hete,remélem nyugalom van az oviban... Hmmmmmm

60. queridita (válaszként erre: 59. - Anika70)
2014. dec. 15. 14:18

Szia!


Ezt nem hiszem el... Bár nálunk is volt, hogy amikor az első volt ovis, akkor rácsaptak egyet a fenekére, de nem nagyot, és utána rögtön meg is puszilta az óvónéni. A gyerek akkor nem értette, hgoy miért kapott a fenekére és miért kapott utána puszit. A fenekére csapás azért volt, mert beszélgetett, a puszi, meg hogy az óvónő szereti őt, ettől függetlenül. Többet nem beszélgetett, de ez az élmény nagyon megmaradt benne. Én sem tudtam hova tenni... Ott nyiván nem csapott a fenekére, csak kitette a szűrét, ha nem bírt vele, de ez sem jó megoldás - szerintem...

Szerintem mi már csak jövőre nézzük meg az ovikat, sulikat, mert idén már nagyon zsúfolt karácsonyig minden...

Sajnálom... majd írd meg mivel magyarázták a tettüket. Érdekel. Lehet, hogy épp akkor abban a helyzetben ez volt a legjobb megoldás, amit választhatott.

Szép napot kívánok! :)

59. Anika70 (válaszként erre: 58. - Queridita)
2014. dec. 11. 20:45

Sajnos így igaz, sok esetben kizárólag a pénzbeszedésről szól a történet:(


Nálunk gondok vannak az oviban.....kislányom beszélget alvásidőben, legutóbb kitették az ágyacskáját az öltözőbe...nagyon nem értek egyet ezzel. Szerintem nem ez a megoldás...lesz ebből még gond:-(


Szép estét, jó éjt kívánok :-)

58. queridita (válaszként erre: 57. - Anika70)
2014. dec. 3. 14:33
Igen, sok helyen (tisztelet a kivételnek) a gyors meggazdagodás a lényeg, nem a szolgáltatás minősége. :( Pedig ŐK a jövő! Kívánok szép napot! Ma már itt nem esik... :)
57. Anika70 (válaszként erre: 56. - Queridita)
2014. dec. 2. 16:46

Ezzel én is így vagyok! :-)

Azért annyival ott sem nem színvonalasabb a szolgáltatás, mint amennyivel többe kerül :-(

56. queridita (válaszként erre: 55. - Anika70)
2014. dec. 1. 09:21
Elhiszem. Ha lenne képesítésem és habitusom hozzá, én magam nyitnék magánovit. ;)
55. Anika70 (válaszként erre: 54. - Queridita)
2014. nov. 30. 20:10
Egy éve magán bölcsibe akartam vinni a kislányomat, de havi szinten 60 ezer körülre jött volna ki. Sajnos ezt én sem tehetem meg:-(
54. queridita (válaszként erre: 53. - 3ac7412569)
2014. nov. 28. 10:54
Bp-en is, ahol most vagyunk vegyes csoportok vannak, nincs vele bajunk, már a 3. jár ide, szerintem óvónő függő a dolog. Nálunk nagyon jól fejlesztik őket. Külön vannak a kicsiknek és nagyoknak a foglalkozások. Nyílt napokon meg is lehet nézni őket, akkor 3 részre is vannak osztva, mert a dadus is besegít. A mi óvónénijeink nagyon szuperek, remélem találunk hasonló habitusú és munkáját, gyerekeket szerető óvónéniket. :) Magánovi drága nekünk, oda biztos nem viszem.
53. 3ac7412569 (válaszként erre: 52. - Queridita)
2014. nov. 28. 10:21
Tökölön megint csakvegyes a rendszer, a fiam is megsínylette, sajnos. Mást a közelben nem tudok, max. a magánovikat (Narancsliget nagyon jó, de kérdés, meg tudod-e fizetni)
52. queridita (válaszként erre: 51. - 3ac7412569)
2014. nov. 28. 10:19
Otthon vagyok a kicsivel. Szigetszentmiklósra esély sincs, nem vesznek fel senkit, akinek nem oda szól a lakcímkártyája, ezt a kört már megfutottam, de köszi, hogy írtál! :)
51. 3ac7412569 (válaszként erre: 9. - Elszabadult hold)
2014. nov. 28. 10:12
Ha tudod, vidd a mhelyed szerinti legközelebbi oviba. Vagy próbálkozz Szmiklóson.
50. queridita (válaszként erre: 49. - Queridita)
2014. nov. 28. 10:09
Úgy döntöttem, hogy körülnézek, aztán meglátjuk. Minden rendben lesz. :) Szép napot Mindenkinek!
49. queridita (válaszként erre: 48. - Anika70)
2014. nov. 25. 15:08
Hát igen, sokat számít, hogy másnak is bejött-e az adott intézmény. Én már kifele nézelődöm... :( :( :( Kb. olyan gázos ez az egész, mint házat nézni, keresni...
48. Anika70 (válaszként erre: 47. - Queridita)
2014. nov. 25. 10:40

Én az anyukák tapasztalataira hagyatkoztam, utána döntöttem.

Egyébként idén is a Kék oviba (Mű út) jelentkezett most is a legtöbb ovis, ez azért mondd valamit:-)

47. queridita (válaszként erre: 46. - Anika70)
2014. nov. 22. 17:03

Lehet, hogy az is jó suli, majd bemegyek mindkettőbe... hátha... :) De köszönöm. Meg végignézem az összes ovit... Az a biztos. :)

Lehet, hogy a narancsban van balett, de valamiért nem az lesz a nyerő... jobb lesz sajátkézből tapasztalni. :)

46. Anika70 (válaszként erre: 45. - Queridita)
2014. nov. 22. 16:00
Nem tudom lehet-e velük beszélni...Szabadkai u. végén van a következő HÉV megálló, szóval ez nem igazán fogja őket meggyőzni:(
45. queridita (válaszként erre: 44. - Anika70)
2014. nov. 22. 11:35

Köszi Anika!


Hát ez akkor éppen nem túl jó hír... És, ha az ember megpróbál beszélni velük, hogy a Rákóczi oviba vinném a gyerekeket, Széchenyibe a nagyobbakat és ott van a Hév megálló is, ahol meg a férjemet tehetném ki. Kb. minden egy helyen...

44. Anika70 (válaszként erre: 41. - Queridita)
2014. nov. 21. 14:11

Szia!


Akkor biztosan az új lakótelepen fogtok lakni.

Persze, autóval minden közel van, nem olyan nagy település Szigethalom.


Marlyn telep lentebb van, Thököly úton van a suli, de ezek szerint Ti a Szabadkaiba fogtok járni.

43. Anika70 (válaszként erre: 42. - Queridita)
2014. nov. 21. 14:10
Gróf Széchenyi a Marlyn telep :-)
42. queridita (válaszként erre: 40. - Anika70)
2014. nov. 21. 13:39
Gróf Széchenyi és Szent István van. Melyik a Marly telepi?
41. queridita (válaszként erre: 40. - Anika70)
2014. nov. 21. 13:29

Szia!


Már folyamatban van a dolog, vehetjük úgy is, hogy megvan a ház. A mű úthoz közelebb van, a Hévtől messze, de azért a Rákóczi út sem vészes, így térképet nézegetve. :) (autóval legalábbis)


Marly telepi? Az vajon merre lehet... :) Nálunk valószínű a Szabadkai úti lesz a kötelező. Az vajon ugyanaz?

40. Anika70 (válaszként erre: 37. - Queridita)
2014. nov. 21. 13:20

Szia queridita!


Igazán nincs mit, nagyon szívesen :-)


Ó igen, igen! Első szülői értekezleten valóban mondták,hogy a Rákóczi úti oviban van balett oktatás is.

Én nem is igazán foglalkoztam vele, kislányom nem balett táncos alkat:-)


Véleményem szerint a Marly telepi suli viszonylag elfogadható, unokahúgom is oda jár.

Sok tapasztalat még nincs, hiszen idén kezdte az iskolát.

Így igaz, nem lakhely szerinti suliba nulla esély van a felvételre.


Fontos szempont az is, hogy Szigethalom melyik részére szeretnétek költözni.

39. queridita (válaszként erre: 36. - Anika70)
2014. nov. 21. 11:49

Szia Anika!


Még annyi kérdésem lenne, hogy miért a Kék ovi tűnt a legszimpatikusabbnak? Az összeset végignézted és találtál számodra nem megfelelő dolgokat, esetleg benyomást, ami miatt ennél az ovinál maradtál? Mik voltak azok? Emberi jellemvonások, környezeti tényezők, adottságok, stb...

Köszönöm! :)

38. queridita (válaszként erre: 30. - Birgi74)
2014. nov. 21. 11:45

Szia Birgi74!


Melyik sárga oviba jár a kislányod? Narancs vagy a másik? Mik a tapasztalataid? Vajon felveszik oda is gyerekeket, ami nem a körzetes ovi? Úgy láttam a Négyszínvirág ovinak csak a narancs tagovijában van balett... Nekem a kislányom balettra szeretne járni. Köszönöm a választ előre is!

37. queridita (válaszként erre: 36. - Anika70)
2014. nov. 20. 13:43

Szia Anika70!


Nagyon köszönöm! Az én lányom balettra szeretne járni, úgy láttam a Négyszínvirág óvodának a narancs ovijában van csak, ami a Rákóczi úton van. Nem ismerjük még a várost. Az unokahúgod iskolás? Jól értettem? Ha igen, melyikbe jár és mik a tapasztalatok?

Valaki említette nekem, hogy az egyik nagyon gázos a két suli közül, szeretnék utána járni. Természetesen, ha már megvan a házunk, akkor valószínűleg elmegyek személyesen körülnézni és érdeklődni. Aztán meglátjuk. Egy kedves barátom mondta, hogy a szigetszentmiklósi iskolákba, óvodákba nem lehet Sz.halmi lakcímmel bekerülni. :( Pedig ott van egy művészeti iskola állítólag, ami érdekes lenne számunkra. A zenesuli mindenképpen. Az egyik gyerekem már elkezdett fuvolázni a másik meg gitárra szeretne járni. Két másik meg ovis lenne, szóval jó helyre szeretném őket vinni és nem a világ végére. Ha ott maradnak a nagyok, ahova most járnak, emberfeletti erő kell az oda-vissza utazáshoz + házi, elég erős a suli, nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne a számukra egészséges megoldás. Viszont színvonalas iskolába szeretném őket járatni, ahol a tanító néni is megfelelő sok szempontból.... Nehéz a döntés. Oviváltás mindenképpen kell.

Még egyszer köszönöm!

36. Anika70 (válaszként erre: 35. - Queridita)
2014. nov. 19. 21:04

Szia!


Saját tapasztalatból csak az oviról tudok írni:-) Nekem a Kék ovi (Mű út) a legszimpatikusabb, onnan hallottam a legtöbb pozitív visszajelzést, ezért kértem oda kislányom felvételét.

Néptánc,mozgásfejlesztés, aerobic tanulási lehetőség van, utóbbira az iskolában is elérhető, kis unokahúgom is jár.

Másról még nem érdeklődtem, mert kislányom még csak 3 éves, bármilyen jellegű foglalkozás csak jövőre lesz aktuális.

2014. nov. 19. 14:14

Sziasztok!


Nemsokára Szigethalomra költözünk. Érdekelnének az iskolák. Kinek mi a tapasztalata, mit kínálnak, stb... sportolási lehetőségek, szakkörök, tánc, stb... Valamint az óvodák is érdekelnének.

Előre is köszönöm!

34. titi83 (válaszként erre: 30. - Birgi74)
2014. szept. 9. 14:06
Kedves Brigi74! Köszönöm a leveledet, amiről írtál korábban, hogy írsz!
33. Anika70 (válaszként erre: 32. - Titi83)
2014. szept. 1. 16:08

Szia titi83!


Én 6 éves korom óta, vagyis 38 éve élek itt:-)

Mivel ez ovis fórum, így erről jelenleg még nincs tapasztalatom, 8.-án kezdünk az oviban :-)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook