Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? fórum

Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
32. mh07
2009. okt. 3. 14:57

Egyáltalán nem szégyen! Ne azért kereszteltesd meg a gyermekeidet, mert ezt várják Tőled! A farizeus nagyobb bűnben él, mint a pogány.

Undorító látvány amikor vasárnap gyülekenek a "templom járók", akik oda és vissza úton végig pletykálják az utat és gonoszkodnak mindenkivel. Még egymást is kidumálják! Ja és anno a Május 1-i felvonuláson büszkén vitték a transzparenseket!

Erkölcsös neveltetés mellett ha szükségét érzik később még mindig megkeresztelkedhetnek a gyermekeid, de az már az Ő akaratuk lesz és nem a szomszédok/rokonok elvárásának való megfelelés.

31. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - 9c8432d068)
2009. okt. 3. 14:51
Hát igen. Erről van szó nagy vonalakban..
30. 9c8432d068 (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2009. okt. 3. 14:50

Szerinted az Isten (ami szerintem nem létezik,soha nem is létezett)vigyáz egyáltalán valakire is????

Szerintem nem,mert akkor nem lenne ennyi tragédia az életben.

Ha lenne Isten,és vigyázna az emberekre,nem halna meg annyi ártatlan ember,nem lennének értelmetlen halálok,nem szakítaná szét a családokat a halálesetekkel,balesetekkel,katasztrófákkal,és még sorolhatnám.


A vallás is olyan,mint a politika,lehet vele szédíteni az embereket.Sajnos sokakat.

29. c95c921ae7 (válaszként erre: 26. - D879a0c5b4)
2009. okt. 3. 14:49

És keresztelés után? Inkább utána szoktak jönni a bűnök nem? Kb tizen huszon év múlva..

Ez a bajom a vallással.. Egy újszülött bűnös, egy megkeresztelt gyilkos meg nem ?(oké erős példa..)

2009. okt. 3. 14:48

A párom is, és én is anno meglettünk keresztelve. Ennyi pont.

Ő tudja, hogy anno a református hitre, én tudom, hogy engem a rom.katólikus hitre kereszteltek. Nagyjából itt be is fejeződött mind kettönk hitélete.

A két gyermekünk névadózva volt.

Szerintem nem a keresztelő dönti el, hogy valakiből milyen ember lesz.

Egy ateista is lehet tisztességes, becsületes ember.

Ha a gyermekeim, unokáim úgy gondolják, akkor majd megkeresztelkednek, illetve olyan hitet vesznek fel amelyiknek tanaiban hisznek.

27. mimmo33 (válaszként erre: 25. - Mimmo33)
2009. okt. 3. 14:45
De ne azért(így akartam írni)
2009. okt. 3. 14:45

Viszont jobb ezeken gyermekkorban túlesni, mint pl. huszonévesen munka után a paphoz járni oktatásra, ha házasodni szeretne.


Egyébként pedig a keresztelésig bűnös mindenki, Ádám és Éva után. Úgy nevezik: eredendő bűn...

25. mimmo33 (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2009. okt. 3. 14:45

:O:O


Akkor mi a helyzet a megkeresztelt csecsemőkkel...amikor velük történi valami, akkor sem vigyáz rájuk?!

HA meg akarod keresztelni, kereszteltesd meg,de azért amit írtál

24. 9c8432d068 (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2009. okt. 3. 14:43

Szívem szerint szóltál,egyezik a véleményünk.

Szó szerint ezt mondtam volna el,amit Te most ide leírtál.

23. mimmo33 (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2009. okt. 3. 14:42

Akár az én nevem is állhatna a tiéd helyén;)

Egyetértek;)

22. c95c921ae7 (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2009. okt. 3. 14:42
Ez érdekes gondolat. Nem vagyok kimondottan vallásos..vagyis nem úgy..na mindegy. Szóval Isten nem vigyáz a csecsemőkre amíg nincsenek megkeresztelve??? Ez furcsa egy vallásos embertől..Mert én azt hittem Isten mindenkire vigyáz, vagy legalábbis nem azokat zárja ki, skik nem is tehetnek valamiről, hanem akkor már inkább a bűnös embereket. De ezt én nem tudhatom, nem (sűrűn) járok templomba, és nem vagyok megkeresztelve
21. 9c9da7a59a (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2009. okt. 3. 14:41
Ez butaság, Isten mindenkit ugyanúgy szeret...
2009. okt. 3. 14:40

Nem szégyen, miért lenne az?


Én sem vagyok megkeresztelkedve. Tekintve, hogy a szüleim más vallásúak, ezért gyermekkoromban nem kereszteltek meg, meghagyva nekem a választás jogát.

2009. okt. 3. 14:35

Én is hívő vagyok, de akkor sem gondolom, hogy ezt szégyenlened kéne. Ha felnőnek, úgyis el fogják majd dönteni, hogy szeretnének-e megkeresztelkedni vagy sem.

Meg egyébként is, ahhoz hogy jó ember legyen valaki, nem kell feltétlen hívőnek lennie.

2009. okt. 3. 14:34
Én nem gondolom,hogy szégyen,inkább mindig az jár a fejemben (az én kisfiam lassan 1,5 éves és Ő sincs még megkeresztelve)hogy amíg nem keresztelték meg addig Isten nem vigyáz rá.Mindig félek, hogy nehogy valami baja történjen!Én most készülök megkeresztelni.
2009. okt. 3. 14:32

Szerintem, nem szégyen.

Van, aki vallásos, annak a gyereke meg van keresztelve (ha katolikus, református, evangélikus), vagy ha vmi más vallási csoporthoz tartozik, akkor annak a közösségbe-befogadó szertartásán átesik...

viszont, ha a szülő ateista, akkor csak azért megkeresztelni a gyereket, mert ellenkező esetben "szégyen", szerintem tilos. Majd a gyerek ha kéri, akkor lehet kérni a keresztség szentségét.

Továbbá csak azért megkeresztelni egy gyereket, hogy lehessen pl. templomi esküvője, felháborító. Ha ő hívő lesz, akkor magától végigcsinálja az oda vezető utat.

S csak azért tartani templomi esküvőt, mert az "olllyan szééép"....felháborító. Isten színe előtt házasságot kötni csak azért hogy még szebb legyen a nagy nap?


Bocsi, kicsit elkanyarodtam az eredeti kérdéstől, s belelovaltam magam a témába.

Vissza az eredeti kérdéshez: Én azért kereszteltettem meg a gyerekem, hogy Isten gyermeke legyen...ha nem ez lenne a hitem, szégyen-nem szégyen nem tettem volna.

16. Ymanie
2009. okt. 3. 14:29
Amikor én születtem nagyobb közfelháborodást okozott volna ha valaki nem akarta volna megkereszteltetni a gyerekeit.Mennyit változott a világ,azt ebből a topikból is lehet látni.
15. Pitypang (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2009. okt. 3. 14:27

Gondolom, aki ezért képes megszólni, annyi esze is lehet... Már bocsánat. :)


Az én gyerekem sincs megkeresztelve, a másodikat várom és nekem nem fontos az sem, hogy ő meg legyen. Mi a férjemmel meg vagyunk keresztelve, mindketten voltunk elsőáldozók, bérmálkozók is. De minek? Nem igazán hiszek az egészben, nem tartom fontosnak sem ezért. Templomi esküvőnk nem volt, de szerintem utólag sem lesz. :)

Mivel egyőnk sem egy nagy vallásos, nem járunk templomba, stb. inkább képmutatásnak érezném az egészet. Sokan egy jó ajándékgyűjtő akciónak és családi kajálásnak tartják csak az egészet. Szerintem meg ez nem egy búcsú vagy akármi más "szokás", amit megülnek oszt' jó' van, hanem aki igazán hisz benne, annak igenis fontos. Aki meg nem hisz, minek az egész?

A gyerekek meg tudnak keresztelkedni később is, ha akarnak. Lehet, hogy mi kitaláljuk, hogy legyenek ők is katolikusok, aztán épp a zsidó, buddhista vagy akármi más vallással szimpatizálnak majd.

Szerintem ha nem akarjátok megkeresztelni őket, ezen ne is rágódj. :)

14. simple (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2009. okt. 3. 14:27
Ugyanez a véleményem!
2009. okt. 3. 14:24

Én ateista vagyok.Nem hiszek istenben sem vallásban.A gyerekem nem lesz jobb ember azáltal,hogy meg van keresztelve.Ha ő meg akar majd keresztelkedni,akkor tegye.De hogy én nem fogom megkereszteltetni az is biztos!

Akinek meg nem tetszik,tehet egy szívességet!Jó nagyot!

12. Munya
2009. okt. 3. 14:23

Én 29 éve élek így :D és még nem okozott problémát. Majd, ha nagyobbak lesznek eldöntik maguk, hogy akarnak-e megkeresztelkedni e vagy se :D

Én így gondolom!

2009. okt. 3. 14:22
Szégyen vagy nem, az én két gyerekem sincs megkeresztelve. Pedig én vallásos családból jöttem, elsőáldozó is voltam, de kényszernek éreztem az egészet. Kihagytam.
2009. okt. 3. 14:21

Nem szégyen, de nem kerül semmibe ha megkereszteled!

Én nem voltam megkeresztelve és sajnáltam is főleg hogy felnőtt fejjel keresztelkedtem meg! Lányaimat megkereszteltük!

Ja és templomi esküvő is csak akkor lehet ha meg van keresztelve! Ez sem elhanyagolható szempont, és az se hogy később majd fejedhez vágja, hogy ő miért nincs megkeresztelve???

Saját példám!!!

2009. okt. 3. 14:21
Köszi mindenkinek a megértő válaszokat.Nekem is pont ez a véleményem.Meg amúgy is körülményes lenne a dolog,mert nekem első áldozni meg bérmálkozni kellene,na meg templomban megesküdni.És azt se akarunk.
2009. okt. 3. 14:20
Szerintem nem szégyen. Bár én csak azért fogom megkeresztelni a majdani gyerekeimet, hogy na, elmondhassák magukról, hogy keresztények. Én is meg vagyok keresztelve, de se elsőáldozó, se bérmálkozó nem voltam. Van, aki már ezért is megszól, de azt azért mégsem mond6ják rám, hogy pogány vagyok. De egyébként nem vagyok annyira vallásos, templomba nagyon ritkán járok (esküvő, hathetes-hathónapos mise, ha közeli hozzátartozóm hal meg - azért szerencsére ez ritkán van a programban, meg Karácsony-Húsvét).
2009. okt. 3. 14:17

Nem szégyen az.Ha majd nagyobbak lesznek a gyerkőcök,eldönthetik maguknak is,akarnak-e keresztelkedni vagy sem:-)

Miért lényeges?Szerintem nem lényeges annak,aki már ezen gondolkozik,hogy csak azért legyen megkeresztelve,mert megszólják érte...

6. simple (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2009. okt. 3. 14:16
Ne foglalkozz vele. Nem az ő dolguk, hanem a tied. Ha neked így jó, akkor nekik nem mindegy?!
5. Serry (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2009. okt. 3. 14:16

Ne törődj vele a te gyereked, a te döntésed és a te életed.


Nem szégyen. Mondom én a hívő:)

2009. okt. 3. 14:15

Szerintem egyáltalán nem szégyen,Miért lenne az?Igaz,az én lányom is meg van keresztelve,és szeretném azt a babát is megkeresztelni,akit most várok.Bár,ahhoz meg kell keresztelnünk Apát is. :-))

Ma már szerintem ez nem számít.De ha nem is kereszttelünk,legalább névadót szeretnék.

3. Ymanie (válaszként erre: 2. - Simple)
2009. okt. 3. 14:15
Én is így gondolom,és nem is akarunk keresztelőt.De volt már olyan aki megszólt érte.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook