Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? fórum

Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
122. c82ca0b957 (válaszként erre: 118. - Binky)
2009. okt. 5. 19:13
Az nem kunyerálás amikor a templomban körbeviszik a perselyt? Nekem eléggé annak tűnik, és ez a legkisebb szelet a tortából. Az egész egyháznak semmi értelme! Az ember nem attól lesz jobb, vagy rosszabb, hogy vallásos, vagy nem. Az emberek közötti kapcsolat sem lesz jobb vagy rosszabb, hogy vallásosak vagy nem azok. Meg aztán arra is gondoltam, hogy ha valaki azt sem tudja hogy eszik e vagy isszák a katolicizmust, az minek viszi a gyereket keresztelni? Nem az, vigye, de felesleges műveletnek és vmilyen szinten képmutatásnak és butaságnak tartom!
2009. okt. 5. 19:08

az egyházi támogatás érdekes

megvonták

persze mert 2x annyit kaptak gyerekekre, mint az állami iskolák

de ez csak egy megjegyzés volt és nem is szeretek politizálni.

120. Binky (válaszként erre: 119. - Binky)
2009. okt. 5. 19:07
Ezzel nem mondom hogy én minden kérdésre tudok válaszolni, de naponta 6-7 pappal találkozom, teológiát és hittant is tanulok. És néha még templomba is megyek.
119. Binky (válaszként erre: 117. - C82ca0b957)
2009. okt. 5. 19:06
Én benne vagyok. Ha nem akarnám, akkor is tudnom kellene róla.
118. Binky (válaszként erre: 116. - C82ca0b957)
2009. okt. 5. 19:04

:/

Csak, hogy tudd: én nem pártolom az Egyházat, és van igazság a szavaidban, de alapvetően nincs igazad.

Kicsit több időt kell eltölteni tapasztalással, mielőtt véleményt nyilvánítanál.

Nem 'kunyerálnak'. A krisnásokat már láttam 'kunyerálni', az Egyházat (értsd ezalatt Katolikus és Apostoli Anyaszentegyház) még sosem.

Szerintem csak egy ellenérzésre alapozol, de nem tudsz eleget ahhoz, hogy meglásd a teljes képet.


És semmi, azaz szinte semmi politikai hatalmuk nincs, sőt a kormány cenzúrázza erősen az egyházi híreket, az egyházi iskoláktól megvonták az állami támogatást etc etc

117. c82ca0b957 (válaszként erre: 113. - Binky)
2009. okt. 5. 19:02
Nyilván ha ezt kérdezed akkor te is alaposan utánajártál...
116. c82ca0b957 (válaszként erre: 113. - Binky)
2009. okt. 5. 18:58
Azt tudom, hogy állandóan pénzt kunyerálnak az emberektől és az államtól is. Mit gondolsz sokszor miért szólnak bele a politikába is? Mert azt akarják hogy a dolgok az ő malmukra hajtsák a vizet.
115. c82ca0b957 (válaszként erre: 96. - Binky)
2009. okt. 5. 18:56

Értem én hogy az ő dolguk de ez egy vélemény nyilvánító fórum. A házasság pedig más, mert az nem az egyház műve, az lehet polgári is. A házasság pedig ha másért nem lehet fontos azért is, hogy hitelt tudjatok felvenni a pároddal, vagy lakás vásárlás vagy ilyesmi pl. ifjú házasok önkormányzati lakásokban. Köze nincs a keresztelkedéshez! A házasság üzlet két szerelmes között (jobb esetben).

Összekötő kapocs meg ne azért legyen a gyerek és a felnőtt között, mert mind meg vannak keresztelve! Én csak azt mondom, hogy a keresztelés is, mint az összes többi egyházi szertartás az egyház pénzhajhászása...

2009. okt. 5. 18:53

nem baj, sőt

majd a gyermek ha felnő, eldönti egyáltalán milyen vallási felekezethez akar tartozni

én nem fogom majd a születendő gyermekemet megkeresztelni!

113. Binky (válaszként erre: 112. - C82ca0b957)
2009. okt. 5. 18:51
Gondolom rengeteget tudsz a működéséről, és alaposan utánajártál, mielőtt ilyen súlyos ítéletet mondtál volna.
112. c82ca0b957 (válaszként erre: 102. - Mása35)
2009. okt. 5. 18:49
Na ez az! Én is többek közt erre akartam rávilágítani. Az egyház ugyanolyan pénznyelő szemét banda mint az apeh :) (na jó talán nem ilyen durván) csak a pénzt Isten nevében veszik fel! Undorító!
111. Serry (válaszként erre: 110. - D4a2436008)
2009. okt. 5. 17:41

Azert is, jo, ha megkeresztelkedik valaki, hatha felnott fejjel, szeretne, egy templomi eskuvot, es ne, akkor kelljen keresztelkedni.



Nem bántani akarlak. De azért ne keresztelkedjen senki... sem azért mert szokás. Ha a gyermekekemt keressztelem az hitből jön és ha én keresztelkedem az is abból kell jöjjön.

2009. okt. 5. 16:53
Az en gyerekeim,megvannak keresztelve,csak a kisunokam nincs.Kristofka,januarban lesz 3 eves.Szerettuk volna,ha a lanyomek lennenek, a keresztszulok,akik templomban eskudtek. Aki,most nalunk van fiatal pap,nem engedte keresztszulonek,hiaba van megkeresztelve,elso aldozo is volt,templomban is eskudott,nem volt bermalkozo.Igen,nem volt,mert sajnos,akkor olyan pap volt nalunk,aki szerette,az italt,es hittanorara elfelejtett elmenni.A sokadik,elmaradt ora miatt, a lanyaim,nem mentek tobbet.Azert is,jo,ha megkeresztelkedik valaki,hatha felnott fejjel,szeretne,egy templomi eskuvot,es ne,akkor kelljen keresztelkedni.
2009. okt. 5. 16:37

ha neked nem fontos, akkor ne kereszteld meg és kész.

azoknak kellene elgondolkozniuk az igazi keresztény értékrenden, akik a szégyen szóval dobálóznak.

108. mh07
2009. okt. 5. 16:36

Még, hogy nem kell fizetni érte! Ami a leg undorítóbb még a temetésen a harangozásért is pénzt kérnek Ft/db.


Egyébként végig olvasva a hozzászólásokat feltűnt, hogy a vallás szó hallatán szinte kivétel nélkül mindenki a katolikusokra asszociál. Pedig rajtuk kívül is vannak RENDES vallások. Olyanok akik nem írtották ki közép- és dél amerika lakosait!

Mi járunk templomba (belépőjegy megfizetése mellett), mert csodálatos az épület, időnként egy-egy koncertre, de ettől nem vagyok "vallásos" a szó elcsépelt formájában. Van hitem, bár nem vagyok megkeresztelve (katolikusok által). Nem volt egyházi esküvőm, azért csodálatos a házasságom.

Édesapám - aki sajnos már nincs velünk - meg volt keresztelve, de templomba nem járt. A pap (aki náluk lakott) kérte meg a szüleit, hogy ne küldjék, mert kínos kérdéseket tett fel. Szóval édesapám a - katolikusok szerint - nem kerülhetett volna a mennyországba, pedig ott van. Mert jó ember volt! Nem fizetett egyházi adót, de egyéb módon mindig segített az embereken, a rászorulókon!

Egyébként mi is ezt tesszük, nem azért adunk mert kell! Hol hajléktalannak, hol alapítványnak adunk saját akaratunkból, jó szívvel.

107. Binky
2009. okt. 5. 14:57

Az a bizonyos összeg nem a papé lesz, hanem az egyházé. Másrészt nem kötelező adni, hanem csak illik, ha már megdolgozik a pénzéért. Mert igenis megdolgozik érte, nem 'buli' neki se előkészíteni a dolgokat, és egy csomó programot lemondani, és nem valami nyilvános szolga, hogy kihasználják.

És igen, a püspököknek van elég munkájuk, lehet őket békén hagyni, hogy milyen 'autójuk' van.(Nem az övék, hanem az egyházé dettó, ha még szerzetesek is, akkor a közösségé.)

(Csak úgy mondom, hogy a minap misézett egy bíboros, aki 80 fölött van, és nem épp itt lakik a szomszédban, ezért az itteni papok egyike elvitte a szolgálati közös, amúgy kivénhedt kocsival. Ennyit a luxusjárgányról, pedig egy bíborosról van szó, mostmár am nyugdíjas, de még most is rendszeresen tart miséket).


Lelkem rajta én eléggé egyházellenes vagyok, de tök értelmetlen lejáratni, és elmenni a jó dolgok mellett.

Másrészt már ne is haragudjatok... ha valaki rendszeresen jár templomba, akkor megszokta, hogy illik adományt adni, aki nem jár, és mondjuk nem gyakorolja a hitét, az meg minek keresztelteti meg a gyerekét??? Ez ám a képmutatás...

106. mása35
2009. okt. 5. 11:02
A barátomtól kértek, fel se nézett az ürge.
2009. okt. 5. 10:52
a keresztelés nem kerül pénzbe
104. Roni24 (válaszként erre: 102. - Mása35)
2009. okt. 5. 10:51

Tőlünk egy fillért sem kértek!

Mi magunktól adtunk egy bizonyos összeget!

103. mása35
2009. okt. 5. 10:32
milyen
102. mása35
2009. okt. 5. 10:32

Szerintem mindent elmond az, hogy ha bemész, hogy meg akarod kereszteltetni a gyereket, az első egy összeg lesz amit mondanak:))) (egyházadó elmaradás, költségek, stb). Nézzétek meg, ilyen autóval járnak a püspökök, érdemes! Nyilván sokat dolgoztak érte...;)

Ha TE szeretnéd, hogy meg legyen, tedd. Ha az ismerőseid, akkor ne tedd. Ilyen egyszerű. Egyébként ráér később is, nem marad le a gyerek semmiről.

2009. okt. 5. 10:24
Egyáltalán nem szégyen,kinek mi köze hozzá!
2009. okt. 5. 10:22
Látom hittérítő is akad itt...
99. alfoldi13 (válaszként erre: 94. - C82ca0b957)
2009. okt. 5. 10:19

“Az idő nem fontos, ne sajnáld a napokat. Az ünnepi ebédhez a szakácsnő sok-sok mindent belevág egy nagy fazékba, ezért fogadj be te is mindent. Hordozd saját magad és mások fájdalmát, a titkokat, melyek körülvesznek. Ne siess! Az eszmélés lassan, de biztosan, végtelen csendben, derűsen történik. Környezeted megzavarhatja, de meg nem szakíthatja mindezt. Lassan lehiggadsz, megnyugszol. Kitisztulnak gondolataid, vágyaid, hatalmas béke önt el. Megvilágosodsz. Felsejlik Isten végtelen nyugodt keze vonása a világon. Mint felhővé szelídült tajték, onnan fentről mindent sokkal tisztábban fogsz látni. Források fakadnak fel benned. Érezni fogod magadban az erőt, amely most már nem magadért: értük, a világért fakad. Már nem harcolni akarsz, hanem teremteni. Nem gyűlölsz senkit és semmit, nem pusztítani akarsz, hanem segíteni, alkotni, életet adni, a beléd áramló fényt továbbengedni, -árasztani. Hiszed, hogy nemcsak része vagy a világnak, hanem partnere a mindenséget szeretetből szakadatlanul tovább teremtő Istennek…. Érzed a hegyeket mozgató erőt magadban, tudod, hogy emberek fognak születni, talpra állni, gyógyulni szavadra. De még ez sem fontos.


Semmi sem fontos, csak az a KAPCSOLAT, mely nap mint nap, lassan felkel, és beragyogja világodat. Istennek társa vagy…” (Böjte Csaba)



talán ilyesmin is érdemes egy pillanatot gondolkodnunk nem csak azon amiket te látsz... és még mennyi csodálatos dolgon amihez kell valami ,hogy kiteljesedjen.../hit/ talán ezt se lehet elég korán kezdeni és olyan ez mint a muzsika vagy még olyanabb lelki tápláléka ez embereknek...

98. 91659176d7 (válaszként erre: 94. - C82ca0b957)
2009. okt. 5. 09:30

Én ezzel nem mondani akartam valamit. Csak leírtam, hogy az ismerősőmnek mit kell tennie, hogy keresztszülő legyen. Nálunk a pap nem keresztel meg olyan gyereket akinek a szülei nincsenek meg eskűdvel templomba. Igy más környék beli falukba mennek keresztelődni. Mi is a keresztlányunkat Enesén kereszteltünk meg. Pedig tölünk 100 km-re van.

Én ezzel nem akarok semmit sem mondani.

97. Binky (válaszként erre: 94. - C82ca0b957)
2009. okt. 4. 21:54

hit kérdése

számomra a jóságban, hálában, szeretetben benne van isten, pontosabban Isten része(l. panteizmus)

és itt enm arra a hülye szakállas öregúr ábrázolásra gondolok, valami sokkal elvontabbra

(l. Tolsztoj: az ember isteni és állati lényének felfogását)

96. Binky (válaszként erre: 94. - C82ca0b957)
2009. okt. 4. 21:51

Nem mondta:/

Amúgy az ő dolguk. Lehet, hogy keresnek egy keresztszülőt, vagy ezzel akarják elmélyíteni a kapcsolatukat. Ennyi erővel minek kötsz

házasságot valakivel, hisz úgyis szereted?

Mert összekötő kapocs, ahogy egy 'idegen' gyerek és egy 'idegen' felnőtt közt a keresztség lehet.


Számomra ez már nem az álszentség kategória, szép dolognak tartom.

95. Veronika27 (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2009. okt. 4. 21:28
Én is egyetértek.
94. c82ca0b957 (válaszként erre: 90. - 91659176d7)
2009. okt. 4. 19:14
Te ezzel azt mondod, hogy csak akkor vállalhat önként felelősséget és gondoskodhat a szeretett gyerekről, ha vizet öntenek a homlokára és azt mondja a pap Isten nevében (röhej), hogy mától katolikus vagy. És akkor? Megvilágosulsz, vagy mi? Mutassa már meg nekem valaki azt az oklevelet, amit a papok kapnak "Istentől", hogy ilyen hülye szabályokat hozzanak. Csak azt nehéz felfognom, hogy van olyan ember még a 21. században aki ennek bedől! Én nem vagyok ateista, de akár az is lehetnék, ha azt akarnák nekem beadni, hogy mindaz, amiben hiszek (jóság, hála, szeretet stb.) az Istentől származik. Na ne már!
93. c82ca0b957 (válaszként erre: 90. - 91659176d7)
2009. okt. 4. 19:07
Úgy is lehet gondoskodni egy gyerekről "pótszülőként" hogy nem vagy katolikus. Az emberek közötti kapcsolatot ne a vallás határozza már meg.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook