Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? fórum

Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
62. Yágo (válaszként erre: 58. - Roni24)
2009. okt. 3. 15:53
nagyon tetszik mind a 3 :)
61. c95c921ae7 (válaszként erre: 35. - D879a0c5b4)
2009. okt. 3. 15:52
Rendben:)
60. Yágo (válaszként erre: 48. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 15:50
???
59. Binky (válaszként erre: 58. - Roni24)
2009. okt. 3. 15:49

Ennyi erővel olyanok is vannak, akik azt képtelenek elfogadni, hogy a másik hisz...

Ez is egyfajta megszállottság:)


Igazad van, ebből se legyen vita.

58. Roni24
2009. okt. 3. 15:46

Szerintem ne legyen ebből vita!!!


Így kezdődik az, amikor valaki hisz valamiben, és a vallásából kifolyólag képtelen elfogadni azt a tényt, hogy vannak akik nem ugyanabban hisznek, mint Ő! Ez már fanatizmus!

A mai világban senki nem tudja a vallása alapjait bebizonyítani, így korántsem biztos, hogy az úgy van, ahogy a "nagykönyvben" meg van írva!


Van három kedvenc idézetem, amit mindenkinek szem előtt kéne tartania, hogy tolerálni tudja a másik embert:


Az egyik:

"Amiben én hiszek, az a HIT! Ha a hited erős, győzelmet aratsz!"


Vagyis mindegy miben hiszel, a lényeg, hogy higyj valamiben, ami az életedet irányítja, vezeti, könnyebbé teszi, ami szerint eljársz egész életedben!


Ehhez kapcsolódik a másik:

"Így van ez a hittel! Ha valakinek nincs, nem értheti meg, akinek pedig van, annak nincs szüksége magyarázatra!"


És a harmadik:

"Amikor valaki másokat próbál meggyőzni a saját hitéről, tulajdonképpen Önmagát győzködi!"

2009. okt. 3. 15:46
látom hogy anyuka vagy még is én azt mondanám kislányom ne várj olyan magyarázatot ezt nem érteni érezni kell...különösen érteni kinek ilyen feladata van mint neked itt nem a hablatyolás a lényeg ..
56. mimmo33 (válaszként erre: 55. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 15:41

Ha az az élettapasztalatod üzenete felém, hogy butaságot beszélek...hát nem is tudom, elgondolkdtató, de nem magyarázat az eredeti kérdésre...

Tényleg nem kötekedés,és bántásként, de mondtál is valamit meg nem is.

55. alfoldi13 (válaszként erre: 52. - Mimmo33)
2009. okt. 3. 15:38

nem akartalak bántani csak az élettapasztalatom megosztani veled senkit nem szoktam hülyézni...

és azt javaslom ujra gondold át egy idős ember szavait aki lehet ,hogy mégse hülye...látom ,hogy még nem késő...

54. Binky (válaszként erre: 43. - Yágo)
2009. okt. 3. 15:35

Jól teszitek. Same here.

Hagyd rá a döntést.

53. Binky (válaszként erre: 30. - 9c8432d068)
2009. okt. 3. 15:34

Mert az mennyivel jobb lenne, ha állandóan 'kukkolna' és felülírná minden rossz döntésedet? Ha egy átkos kapcsolatból egyszerűen csak kivenne, vagy nem is engedélyezné?

Akkor meg az lenne a gond, hogy mit avatkozik be.

A szabad akarat áldás vagy átok is lehet, attól függ, ki hogyan használja.

A modern tudomány előre tudja jelezni a természeti katasztrófákat, az emberek nagy része mégis él a kockázattal, hogy egy veszélyes zónába költözik, ahol pl. gyakori a földrengés.

Nem Isten sújt le a repülőgépre, amit ember építette, és ember irányít.

Nem ő mondja neked, hogy csald meg a párod, öld meg a szomszédod, vetesd el a gyereked.

(Mert a gyilkosság felnőtt ember ellen jobb, mint az abortusz? Komolyan nem élne ember a földön, ha minden ember, aki valami vétkezett, meghalna.)

Minden rossz és jó dömntés a te döntésed. Akadályozza meg? Elég sz@r világ lenne...


Másrészt más a vallásosság és az istenhit. Nem vagyok valláspárti, a kölkömet nem keresztelem meg, később majd eldönti. A vallás valóban sokszor agymosás, l. dzsihád. De jó dolog is lehet.


Az eredendő bűn egy sokszor rosszul értelmezett dolog. Jelkép, szimbólum, hogy még a legkisebb gyermekben is ott van a képesség, ott van a szikra a bűnre, a gonoszságra. Hitler is volt gyerek. Ilyen szempontból minden ember bűnös, mivel minden ember esendő, és élete folyamán apróbb dolgokat el fog követni. De! Ettől még nem 'gonosz' egy kisgyerek, és nem kerül a pokolra csak mert nincs megkeresztelve.

52. mimmo33 (válaszként erre: 50. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 15:33

Ne sajnálj,de jó, hogy nem hülyézel le rögtön csak azért,mert nekem nem az életem lényege...

De elfogadható választ még nem adtál a kérdésre...

51. c42aaaac41 (válaszként erre: 48. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 15:32
már miért lenne a lényege?nem értem!
50. alfoldi13 (válaszként erre: 49. - Mimmo33)
2009. okt. 3. 15:29
butaságot beszélsz...sajnálom
49. mimmo33 (válaszként erre: 48. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 15:27
Szerintem nem a lényege,max. a része, már akinek fontos...kötekedés nélkül;)
2009. okt. 3. 15:26
mert ez az életünk lényege.. kötekedés nélkül ...
47. Yágo (válaszként erre: 40. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 15:19
de miért? Nem kötekedés, hanem tényleg érdekel az indok :)
46. mmacus
2009. okt. 3. 15:19
Miért lenne szégyen? Mindenki maga döntse el, mit szeretne. Nálunk, ha csak rajtam múlott volna, nem lennének, engem nem izgatott a dolog. Férjem ragaszkodott hozzá, ő is intézte az egész keresztelősdit.
45. 00346cf747 (válaszként erre: 41. - Erika691230)
2009. okt. 3. 15:18

Ha nem tudod, akkor a feltett kérdés okafogyott :)

Te is éltél a régi rendszerben, tudnod kell, mire céloztam.

2009. okt. 3. 15:18
Sziasztok! Nekem 3 gyerekem van és egyik sincs megkeresztelve sőt én sem és szerintem nem szégyen, és csatlakozom az előttem szólókhoz majd megkeresztelkedik ha felnő.
43. Yágo (válaszként erre: 38. - Binky)
2009. okt. 3. 15:17
református vagyok, nem a vallásban hiszek, hanem Istenben... tulképp a vallás nem érdekel... ezért is dilemma a keresztelő, mert a valláshoz nem ragaszkodunk csk a hithez... ill. a baba szempontjából ahhoz sem, ezt majd ő fogja eldönteni...
42. Roni24
2009. okt. 3. 15:17

Nem szégyen, és nem is lényeges!

Én is meg vagyok keresztelve, de nem gyakorolom a vallásomat! Sok mindenben nem értek egyet a vallásommal, így nem látom értelmét minden vasárnap a templomban ülni! Az kissé álszent dolog lenne! :P

Viszont a gyerekeimet megkereszteltettem! A későbbiekben nagy valószínűséggel fognak vallást tanulni, ami persze nem jelenti azt, hogy vallásosak is lesznek, de a lehetőség ott van! Azzal, hogy meg vannak keresztelve, nyitva az út előttük, hogy ezt a vallást gyakorolják a későbbiekben, ha akarják! Ha meg nem, akkor nem! Majd megtalálják azt, amiben ők hisznek! Nem veszítenek vele semmit!

41. erika691230 (válaszként erre: 36. - 00346cf747)
2009. okt. 3. 15:16
Nézd,ha Te így látod,lelked rajta,felénk most is sok névadó van,mostohalányom szokott verset mondani,így tudom.Keresztelni nem tudom a gyermekem,mert az apukája nincs megkeresztelve.
2009. okt. 3. 15:16
kereszteltessd csak meg...egy nagypapa tanácsa...
39. Pitypang (válaszként erre: 32. - Mh07)
2009. okt. 3. 15:16

Vasárnapi templomjárók, pletyka, kidumálás, szomszédok és rokonok... Na, hát nekem kb. ezek azok a kulcsszavak a hozzászólásodból, ami miatt nem érdekel a keresztelés. Szerintem igen kevés az, aki meggyőződésből kereszteli a gyereket és igazán hisz Istenben.

Én sosem hittem, de jártam azért hittanra, stb. A szüleimet megkérte a pap (falun éltünk nem volt külön hitoktató, hanem a pap tartotta a hittant is), hogy vagy csináljanak velem valamit hogy ne kérdezzek olyanokat, amiket, vagy inkább hagyjuk az egészet. Nem szívesen tanácsol el gyereket hittanról, de nem tud válaszolni a kérdéseimre.

Én meg nehezen tudtam elhinni az egész mindent, hogy Isten fent van valahol, meg hogy Jézus csodákat tett, stb. A Szűz Mária témát akkor még nem igazán boncolgattam, mert nem voltam képben ilyen téren, de ma már erre is kíváncsi lennék, hogy magyarázzák. :)


Nem akarok senkit megbánatni különben, mindenki abban hisz, amiben akar. Én leginkább magamban hiszek, mert a saját gondolataimmal jobban tudom befolyásolni a dolgokat, nincs szükségem kapaszkodóra. Illetve ha néha van is, az nem ilyen jellegű, hanem egy cél, egy vágy, egy terv, stb.

Az meg, hogy szép dolog templomba járni... Szép, ja. De szép egy park, egy kert, egy tó, egy patak is. Ott is le tudok ülni, gondolkodni, nem kötelezem el magam sehova, jól érezm magam, feltöltve megyek haza. Igaz, ide nem kell "belépni", nincs ajándék a keresztszülőktől a gyereknek, de köszi, megvan mindene, nem kell plussz ajándékozó fél az életében.

Itt a faluban, ahol élek egy ideje, még elég másképp gondolkodnak sokan, itt divat a keresztelés. Tök hülyén néznek, amikor közlöm, hogy nincs a kisfiam megkeresztelve, de nem is tervezem. Én meg nevetek magamban a butaságon, hogy ma, 2009-ben még ilyeneken elakadnak emberek, holott sokkal előrehaladottabb a világ, mint a "ki mit csinál, mit nem csinál?". :D

38. Binky
2009. okt. 3. 15:14

Vallásos vagy? Ha nem, akkor tulképpen pénzkidobás mgkeresztelni őket, csak egy kis rongyrázás és képmutatás.

Később bármikor megkeresztelkedhetnek, ha ők úgy gondolják.

37. Yágo
2009. okt. 3. 15:12

Sziasztok!

Jó a téma! De engem nem pont a szégyen-nem szégyen megközelítés érdekelne... mi most várunk babát és nagy dilemma, h legyen keresztelő vagy ne...

Pontosan arra lennék kíváncsi, h aki fontosnak tartja, és feltétlenül keresztel/ne az miért?

36. 00346cf747 (válaszként erre: 4. - Erika691230)
2009. okt. 3. 15:11
Mondjuk ez a régi, átkos időkben dívott, névadó a tanácson... :p
35. d879a0c5b4 (válaszként erre: 29. - C95c921ae7)
2009. okt. 3. 15:11

Keresztelés után mentesül az eredendő bűn aló, amit Ádám és Éva után kapott.

Legalábbis a róm. katolikus hit szerint. A többi, az más tészta :)


Egyébként mindenki azt csinál, amit akar, én nem foglalkozom vele, nem tartozik rám, csak "érdekességképp" mondtam :)

2009. okt. 3. 15:06

Érdekes kérdés,hogy Isten van-e,és ha van,kire vigyáz,és kire nem,kit büntet és kit nem.Az biztos,ha van,és büntet,akkor nem mindig igazságos.

Tőlem 18 napos korában vette el a kisfiam,nem hiszem,hogy addigi életében vétkezett volna,a barátnőmet 18 évesen,leukémiája volt,egyszerű,csendes lány volt,Ő sem sokat vétkezhetett még. :-(

33. 9c9da7a59a (válaszként erre: 30. - 9c8432d068)
2009. okt. 3. 15:04
Akkor mi lenne? :)))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook