Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? fórum

Szerintetek szégyen, ha valakinek nincs érettségije? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
341. unom (válaszként erre: 340. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 08:08

A minták tervezéséhez ezeket szokták használni, amelyik pólóboltba belelátok, ott pl. a Corelt.

Mutatsz honlapot? Kíváncsi vagyok, milyen pólókat tervez.

Egyébként az egyedi pólókra nagy a kereslet nálunk is, szerencsére.

340. Mezei Virág (válaszként erre: 336. - Unom)
2016. nov. 2. 08:06
Az jó,ha ezeket a programokat tudja használni, csak a pólótervezésnél nem tudom, mennyire hasznos. Mert kívánságra szokás rajzokat készíteni. A fiatalember tud rajzolni, és művészi képeket nyomtat a pólókra. Ezért sikeres.
339. unom (válaszként erre: 338. - Fc05b4bfbb)
2016. nov. 2. 08:04

Persze, az informatika folyamatosan változik. De kell egy alap, amire lehet építeni.

Akinek ez nincs meg, annak sokkal nehezebb, jobban ki van szolgáltatva a változásoknak.

Egyébként nézd meg, mennyi egy ügyvéd óradíja. A 30 ezres munkadíj nem olyan nagy összeg.

338. fc05b4bfbb (válaszként erre: 322. - Unom)
2016. nov. 2. 08:02
Programozói tudás is nagyon választékos. Vannak nagyon felkapott tudások, sajnos mostanra már elég sok olyan van, amire egyáltalán nincs igény. Tehát ez rossz példa volt!
337. fc05b4bfbb (válaszként erre: 321. - 9a095cf031)
2016. nov. 2. 07:58

Látom, hogy komoly problémáid vannak a szövegértelmezéssel. Az hogy diploma mennyit ér pontosan tudom, de hogy egy megfelelő szakembert találjak az kizárt. Csak egy példa. Nálam négy radiátort kellett volna kicserélni. Meg sem nézték, és még nem is említettem, hogy azért fél méterrel odébb kéne helyezni. Tudod mennyit kértek négy éve? 30eFt/db, azaz 120eFt munkadíjra, anyagról még nem is beszéltek. Inkább kicseréltem magam igaz két napig tartott, de én két nap alatt nem keresek ennyit.


Ennyit az ostoba szakmunkásokról, mivel ekkora kereslet van rájuk.


Az hogy ki mit tanul meg könnyebben, azért erre se igyál hideg vizet.

336. unom (válaszként erre: 335. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 07:56

Azt tapasztalom, hogy az irányultság nagyjából megmarad.

Szerencsére van lehetősége tanulni, magától, segítséget kap. Ráadásul jó motiváció, hogy megtanuljon angolul :)

335. Mezei Virág (válaszként erre: 334. - Unom)
2016. nov. 2. 07:51
Addig még sok dolog változhat! Nem biztos, hogy akkor is ezek a dolgok érdeklik majd.
334. unom (válaszként erre: 333. - Mezei Virág)
2016. nov. 2. 07:37

A gimnázium neki nem lenne jó választás, nem biztos, hogy bírná.

Még van két évünk a pályaválasztásig, addig keresek még pár szóba jöhető sulit, eddig kettőt találtam.

333. Mezei Virág (válaszként erre: 317. - Unom)
2016. nov. 2. 07:25

Gimnáziumba menjen!

Ezeket a programokat maguktól, egymástól szokták leginkább megtanulni. Gyakorlat teszi a mestert!

Van fiatal ismerős, aki pólóra tervez képet, de művészi tehetsége van hozzá - kis művész. Jól menő vállalkozása van már, de ezért Amerikáig ment...


Ma Magyarországon nincs valódi informatika oktatás.

332. unom (válaszként erre: 331. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 21:11
A legtöbb műsor megtalálható youtube-on, és nemmondomki melyik oldalon, lehet válogatni. Rég nincs tévém, nem is hiányzik.
331. 9a095cf031 (válaszként erre: 329. - Unom)
2016. nov. 1. 21:07

Nem tudom. Én alapvetően nem nézek túl sok TV-t, kereskedelmi csatornákat meg végképp nem, épp azért, mert tele van az összes ilyen celebes, igénytelen műsorokkal. Unalmasak, gagyik, valahogy nem is tudom megérteni azokat, akik hazamennek és leülnek Barátok köztöt nézni.


Ha lennének minőségi műsorok, minőségi dolgozókkal, sokkal szívesebben nézném a Tv-t is. Így kb. csak agysejtek pusztítására elegendő.

330. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 316. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 21:07

Így igaz, meg kell, hogy tudjon élni a munkájából.

Külföld? Fene tudja... Nekem nem lenne jó, de nem az a lényeg. Ha ott tud boldogulni, akkor menjen.

329. unom (válaszként erre: 328. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 21:04

Nem igazán sajnálom őket. A média, főleg a bulvár a nézettségre hajt, ahhoz meg celebek kellenek. Ezt egy média szakot végzett is tudja szerintem.

Egy mérnöki, orvosi munkához természetes, hogy kell végzettség.

Meg kell találni a lehetőséget, és nem azt várni, hogy a diploma egyenlő a biztos állással.

328. 9a095cf031 (válaszként erre: 326. - Unom)
2016. nov. 1. 20:59

Ez rendben lenne abban az esetben, ha Magyarországon MINDEN cég azt alkalmazhatná, akit akar. Viszont itt vannak előírások, ott nincsenek, ez így nem teljesen korrekt és előmozdítja azt a jelenséget, amiről beszélek.


Mellesleg, nem gondolom, hogy a végzett médiás hibája, ha nem tud elhelyezkedni. Hogy vehetné fel a versenyt egy tanult lány egy celebbel szemben, ha a médium lehetőséget sem ad neki? Emlékszem, iskolásként voltunk anno a helyi TV-nél, nyersen megmondták, hogy felesleges média szakra menni és ne is álmodjunk róla, hogy valaha bekerülünk hozzájuk ;)


Persze, valahol a társadalom hibája is, hogy arra van igénye, hogy béna celebeket nézzen a TV-ben, bár úgy rémlik, mintha Kulcsár Edina kapcsán lett is volna egy kis felháborodás ebből, le is szólták a kritizálókat, hogy biztos irigykednek a média szakosok, de nem biztos, hogy vele kapcsolatban történt, talán másik celebről volt szó. Viszont akkor ott sokan írták, hogy hiába tanulnak médián, már az esélyt sem kapják a médiumoktól.


Ez valahol szomorú. Nem hiszem, hogy a sok médiás között ne lennének ügyes, tehetséges fiatalok.

327. Magdalénia (válaszként erre: 314. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 1. 20:53

Általában a gyerek akkor gyengébb egy tantárgyból, ha azt a tanárt nem kedveli. Vagy azért, mert rosszul adja le az anyagot, vagy rossz a kapcsolata a gyerekkel. Ilyenkor külön tanárt kell fizetni, mert ezen csúszhat el a gyerek.


Az általános iskola alsóbb osztályaiban már kiderül, hogy melyik gyerek képes jobban teljesíteni. Ehhez legtöbbször a szülői segítség, a foglalkozás a fontos. Megtanítani tanulni, memorizálni, kikérdezni, ismételni.

Az első évek meghatározóak.

Hiába van valamihez jó érzéke, tehetsége, ha kiesik egy rostán és kudarc éri.


Egy szülőnek is pedagógusnak kell lennie. :)

326. unom (válaszként erre: 324. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 20:52

Nem értek egyet. Egy cég azt alkalmaz, akit akar, akiben több pénzt lát. Ha a végzett médiás nem tud elhelyezkedni, akkor valamit nem jól csinál... A diploma nem elég, az csak az alap.

Nagyon morcos lennék, ha bárki előírná, hogy csak diplomás grafikussal dolgoztathatok.

325. michelle.r (válaszként erre: 324. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 20:52
Sarka Kata történetesen médiaszakot (is) végzett. A közmédiában viszont előírásnak tűnik a lábon kihordott agyhalál 🤓😂🤓
2016. nov. 1. 20:49

Egyébként, maga a munkaerőpolitika sem segít rá arra, hogy kiegyenlítődjön itthon a túlképzettek-alulképzettek aránya.


Az informatikusokból és mérnökökből kevés van, de olyan nehéz elvégezni az egyetemet, hogy az embernek inge-gatyája rámegy, mire kifizeti az 5000/órás matektanárt és sokaknak ez luxus. A médiásokból sokan vannak, viszont a kormány hülye módon nem teszi előírássá az országos médiumok számára, hogy márpedig adott posztokra (pl. műsorvezető) csak ilyen végzettséggel lehet felvenni embereket, ami komikus, mert más területen esélyed sincs szakirányú végzettség által. Így lesz az, hogy a sok tehetséges, tanult médiás kimegy mosogatni és helyettük Sarka Kata meg Kulcsár Edina-féle celebek vezetik béna módon a műsorokat a kis érettségijükkel.

323. csikil4ny (válaszként erre: 320. - Unom)
2016. nov. 1. 20:43
Meg tudom magyarázni. :D
322. unom (válaszként erre: 321. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 20:40
Ráadásul a legtöbb programozó nem igazán öltönyös, borul a világképe :D
321. 9a095cf031 (válaszként erre: 319. - Fc05b4bfbb)
2016. nov. 1. 20:38

Ahham, azért van az összes munkanélküli központ tele szakmunkás végzettségű munkanélküliekkel, mert csupa olyan jelentkezett szakmunkásképzőbe, aki dolgozni akar benne. Nana, ők az a kisebbségi szakmunkás réteg, akiről beszélek.


Furcsa dolog ez, hogy szerinted én nézem le őket, közben minden kommentedből csöpög, hogy mennyire semmibe nézed mindazokat, akiknek esetleg 10 általánosnál több van, mintha életképtelen, lusta emberek lennének, holott ők azért már bebizonyították, hogy nem lusták tanulni.


Megjegyzem: lyukat befúrni még egy dilettáns is képes. Sőt, képzeld, betont is kevertem már. Meg falat is festettem.


Ki a fontosabb? Nincs olyan, hogy fontosabb. Mindkettő kell. Esetleg annyi a különbség, hogy a programozó hamarabb megtanul burkolni, ha kell, mint a burkoló programozni - és ugye ide sem tudnál most írni, ha nem lennének "öltönyös emberek".

320. unom (válaszként erre: 318. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 20:30
Én alapvetően reál beállítottságú vagyok, de verset sose kellett tanulnom, ha kicsit is érdekelt megmaradt. Furcsa :)
319. fc05b4bfbb (válaszként erre: 293. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 20:30

Tudod az akkori réti négereket nem mérték. Azonban, azok az emberek, akiket réti négereknek nem nevezek, még a 8 általánost se végezték el. Azonban rengeteg olyan értelmes embert volt/van aki dolgozni szeretne és ebből szeretne megélni. Na most ezeket az embereket nézed te le, és becsmérelted! Ettől nyílik ki bicska a zsebembe.


Öltönyös emberek, akik egy lyukat nem tudnak kifúrni, becsmérlik a szakmunkásokat? ..ez a kategória vagy. De mond sikerült már neked valaha? Mivel a több diplomás szakembernek ez nem sikerült, tapasztaltam. Akkor most ki a fontosabb, ..csak kérdezem mellékesen.

318. csikil4ny (válaszként erre: 314. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 1. 20:29
Én humán beállítódottságú vagyok, de ezidáig egy verset tudok kívülről, nem is fogok többet, mert egyszerűen nem vagyok hajlandó magolni. Ennek ellenére maximális pontszámmal érettségiztem magyar- és világirodalomból, meg filozófiából is.
317. unom (válaszként erre: 314. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 1. 20:29

Nagyon nehéz. Én a kicsivel vagyok bajban.

Kreatív, de nem igazán reál beállítottságú.

Az informatika felhasználói része érdekli, van youtube csatornája, 13 feliratkozóval :)

Meg akarja tanulni a Corel vagy a photoshop használatát is, pólókat tervez... De milyen középiskolába menjen?

316. 9a095cf031 (válaszként erre: 314. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 1. 20:26

Nekem is mindegy, hogy van-e diplomája vagy sem, de az már fontos, hogy vajon meg tud-e élni a választott pályáján? Szép dolog a munka szeretete, de abból nem lehet megélni és önálló életet kezdeni. Semmi értelme annak, hogy elvégezzen valamit, aztán 30 éves korában még minimálbért keressen vagy ki kelljen mennie külföldre kényszerből.


Szóval, csak merem remélni, hogy reál beállítottságú lesz, én inkább humános vagyok, de ma már a két kezem összeteszem, hogy nem a tervezett bölcsésszakra mentem. Az ott végzett ismerőseim közül egynek sem sikerült a pályán elhelyezkednie....

315. 9a095cf031 (válaszként erre: 313. - Csikil4ny)
2016. nov. 1. 20:23
Nem tudom, mennyire volt pocsék, nem volt a város legerősebb középsulija, de a leggyengébb sem, kb. középen helyezkedett el. De azt hiszem, csak 2-3 ember tanult tovább, mindenki más technikumra ment.
314. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 308. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 20:18

Ebben lehet, hogy igazad van.

Nekem még kicsi a gyerekem, de szerintem óriási bajban leszek, ha egyengetnem kell a pályaválasztása útját ...


Amúgy tudjátok mit?? Leszarom én, hogy lesz-e diplomája vagy sem. Boldog ember legyen, szeresse csinálni, és csinálja jól, amit választott. Komolyan így gondolom. Biztosan nem fogom ráerőszakolni, hogy erős suliba menjen, ha túl nehéz neki, de az már pl. most látszik, hogy őrületes kézügyessége, és műszaki érzéke van, de egy verset nehezen tanul meg. Most mit csináljak vele?? :)))

313. csikil4ny (válaszként erre: 308. - 9a095cf031)
2016. nov. 1. 20:14
Tényleg pocsék lehet nálatok, 98%-os a továbbtanulási arányunk.
312. 9a095cf031 (válaszként erre: 309. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 1. 20:13

Én meg hasonló irányban tanultam tovább és nem, az égvilágon szinte semmi pluszt nem adott, mert az, amit ott tanultunk, annyira kevés volt, hogy az egyetemi anyagnak 5%-át sem tette ki szerintem :) Én legalábbis a magam részéről nem éreztem, hogy előnyöm származott volna belőle, pedig 5-ös érettségi szereztem a szakmai tárgyakból.


Azt érzem, jobban jártam volna, pl. egy gimivel, ahol minőségi matekoktatás folyik :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook