Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek menjek orvoshoz? Nem fog hülyének nézni? fórum

Szerintetek menjek orvoshoz? Nem fog hülyének nézni? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Vivavuviva)
2017. jún. 28. 16:03

Azért picit figyelj oda, milyen gyümölcsöt eszel, mert a gyümölcscsukor (fruktóz)ugyanaz, mint a kristálycukor szinte.A rostok miatt jó, de csak csínján vele.

Egyél zöldségféléket is, ezek is ugyanúgy szénhidrátot tartalmaznak egyébként, csak a cukor és a finomított liszt és társai a gyors felszívódású szénhidrátok.

A rostos dolgok, mint zöldségfélék, azok lassú felszívódásúak.


Ha ezt bonyolultnak találod, akkor nézegess egy GI-táblázatot és igyekezz aszerint enni. Az nagyjából ezt tartalmazza.


Még az is lehet, hogy a fennmaradó puffadást a sok gyümölcs okozza.

31. Vivavuviva (válaszként erre: 30. - Mermaid8)
2017. jún. 22. 14:02
Szia kedves Mermaid :) volt... elmentem dokihoz vérvétel eredménye rendben lett... semmi bajom ezek szerint... eletmodot valtottam 2 hete gyumolcsoket eszem meg kevesebb cukor (joval kevesebb), szenhidrat feher kenyer semmi stb stb... edzek es aerobicozom... a puffadás ugyan úgy megvan de fogytam 3 kilót :D sok sok magnéziumot szedek azt tanácsolta az orvos... hétfő óta elmúlt a depressziós hangulat hálistennek megint ugyan az az életteli vidám ember lettem mint 1,5 hónapja :D terhes nem vagyok hamarabb megjött mint kellett volna és normálisan azt mondta az orvos, hogy lehet volt egy hormoningadozásom amiatt voltak ezek a dolgok és a puffadás is el fog mulni ha tudatosabban táplálkozom 😁😁 szóval ennyi köszönöm, hogy érdeklődtél :)
30. mermaid8 (válaszként erre: 1. - Vivavuviva)
2017. jún. 12. 16:51
Mi újság kedves Vivavuviva?Teszt, doki volt azóta?
2017. jún. 10. 13:44

Kedves Vivavuviva!

Azért írok, mert engem is hasonló kétségek gyötörnek. Hogy bár jún. 4-én megjött, de nem volt vészes, ill. hogy bár csináltam tesztet és negatív lett, de utoljára 22. ciklus napon. Eltekintve ettől a júniusi "menzikétől", ma lennék a 32.napon.

Amit furcsa tünetnek nevezhetnék az egy bizsergő érzés a méhemben. Volt már valakinek hasonló, vagy mi lehet ez?

Persze tudom, teszteljek, de azóta már minden reményt feladtam, hogy az apukajelölt jelentkezik nálam. Amúgy is nagyon bántanak a történtek, de így ez most egy különösen nehéz helyzet.

28. ina87
2017. jún. 8. 18:17
menj orvoshoz,az sem jó h gyógyszert szedet mert úgy vagy vele h fel vagy puffadva,ez a baj az emberekkel el se mennek orvoshoz és mindent beszednek...
27. Vivavuviva (válaszként erre: 25. - Szafaripók)
2017. jún. 8. 07:25
Szafaripók egyáltalán nem kértem senkit, hogy online diagnosztizáljon :D szép napot :)
26. Vivavuviva (válaszként erre: 24. - Globus)
2017. jún. 8. 07:24
Kedves Globus... a vegbelsipoly igazabol nem vegbelsipoly hanem dermoid valamicsoda... valszeg szuletesem ota ott van... de legalabb 10 eve es sose puffadtam...
25. szafaripók (válaszként erre: 14. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 20:10

Ne haragudj,de ez tényleg nem sürgősségi eset.

Menj be egy sztk-ba,vizsgáltasd meg magad. Innen senki nem fogna kitalálni,mi zajlik a testedben.

24. globus (válaszként erre: 22. - Kisj)
2017. jún. 7. 18:36
Most látom, másik fórumában végbélsipolyról van szó, puffadás okaként szerepelhet.
23. globus
2017. jún. 7. 18:26
Ha nem akarsz babát, akkor rohanj. Ha igen, ráérsz... én így tennék :)
22. kisj (válaszként erre: 17. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 18:19

Szerintem nyugodtan várjál.Nincs neked semmi sürgős dolgod se a nőgyógyászaton, se a háziorvosnál.

Lehet, hogy az emésztéseddel nincs valami rendbe és felpuffadtál.

Felesleges mindenből drámát csinálni.

2017. jún. 7. 15:23
A háziorvosom is holnap rendel csak... most neztem a neten... holnap délután megyek :)
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 15:11
A haspuffadásnak ezer féle oka lehet. Nőgyógyászati, gyomor-bél rendszeri, emésztőrendszeri. Mielőbb menj orvoshoz.
19. 31bc25d879 (válaszként erre: 16. - NomNom)
2017. jún. 7. 15:08

Kirúghatod, de nincs helyettük más.

Még ilyen sem lesz:)

18. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 14:59

Én akkor is bementem volna. Ha kétségeid vannak, muszáj. Ismétlem, ha nem akar megvizsgálni, egy vérvételt akkor is felírhat, hogy megtudd, hogy terhes vagy-e.


Biztos idegesìtő a hozzáállása, de azért nem hiszem, hogy másodszorra is hazaküldene. Persze, még mindig kérhetsz beutalót a körzetitől, de gondolom, akkor is ahhoz kell menned, aki turnusban van, ha pont ő lesz, akkor hozzá.

2017. jún. 7. 14:21
Ahh megneztem a magan orvosokat hát legalabb 20 ezer ha bemegyek es csinal egy huvelyi ultrahangot... arra nekem meg penzem nincs :( ahh bemegyek a haziorvosomhoz hatha mond valamit... es akkor azzal tudok menni a nogyogyaszhoz... hogy a haziorvos kuldott 😂
16. NomNom (válaszként erre: 14. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 14:15
Uramisten az ilyen embereket páros lábbal rúgnám ki. Aki emberekket kell foglalkozzon nap mint nap, hogy engedhet meg magának ilyen hangsúlyt?
15. kattyus (válaszként erre: 10. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 14:11
No ebben ne légy oly biztos. 24 éves korom óta kísért a banyakór. Nem hétköznapi dolog, de van ilyen. Mint például az én esetem.
2017. jún. 7. 14:04
Na hat ezt most mindenkeppen leirom! Felhivtam a kedves janos korhazat, hogy ki van bent (mert ugye a multkor a doktorno nem vizsgalt meg nem akartam ugyan ahoz menni) felveszi az asszisztens... megkerdezem kedvesen aranyosan, hogy ki van ma delutan es h ha van valami surgos ugy ami miatt mennek, akkor fognak e idopont nelkul fogadni? Felhaborodottan valaszol: megis h mit kepzelek en egy betegre 10p jut hova tudnam berakni legkozelebb 12. Ére tud idopontot adni! Es ha surgos akkor nem telefonal hanem bejon... mondom neki h de dolgozom nem tudom oda szaladni... erre o hogy ha dolgozik akkor nem surgos!! Na itt mar elszakadt a cerna: mondom most menjek el egy magan orvoshoz fizessek ki 10 ezer forintot, hogy megvizsgaljanak, mert on szerint nem surgos dolog miatt mennek? Na mind1 mondtam neki a vegen h jo be fogok menni valamikor... szerintetek ha meg hetfoig varok?
13. .Charlotte (válaszként erre: 1. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 13:12
Igen, menj el orvoshoz mindenképpen. Nem fog hülyének nézni, ezért vannak az orvosok, nyugi.
12. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 13:11
Valami gond van, hanem is terhesség.
11. Vivavuviva (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2017. jún. 7. 13:05
Patacipő... 😂😂😂 nagyon jo :D 😂😂
2017. jún. 7. 13:03
Ja am meg 25 éves vagyok szval nem hiszem, hogy még változó kor lenne 😁😂
9. jozsi.38 (válaszként erre: 8. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 13:03
patacipő, két féltégla a zsebbe és nem fogsz elrepülni :DD
2017. jún. 7. 13:02
Csak a multkor mondtam a nőgyógyásznak ezeket a dolgokat mert mentem rakszures eredmenyert.. es azt mondta, hogy a kovetkezo menstruacio utan meglatjuk mi lesz... nem vizsgalt meg... csak ramondta... de addig meg egy het van h megjöjjön... es ha igy puffadok addira elrepulok 😂
7. jozsi.38 (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. jún. 7. 12:57
elvileg már olyan 6-7hetes terhes lenne, azt már ultrahangon is kimutatják, szóval vesztenivalója nincs
2017. jún. 7. 12:57
Azt akartam mondani, hogy azt nem hiszem, hogy valakinél a doki nem kér ilyen vérvételt, ha nem biztos benne sem a teszt, sem az uh alapján. Nem szoktak vele 3 hónapot várni
2017. jún. 7. 12:56
menj orvoshoz, és azt is mondd el, hogy negatív lett a teszt, és ha megvizsgál, többet tud mondani. Ha a második teszt is negatív, ami jóval később lett elhasználva, akkor elég valószínű hogy nem vagy terhes
2017. jún. 7. 12:56
Azt meg nem hiszem, hogy valakinek nem mutatta ki a teszt 3 hónapos terhességet, úgy értem, van vérvétel is, ami megbízhatóbb egy vizelet tesztnél, mert a vér beta hcg tartalma nem hazudik. A vizelet tesztet lehet tévesen értelmezni, az ultrahang a 2-3 hetes terhességet nem mutatja ki, vagy akár később is nehezen látszik (de nem mindenkinél), viszont a vérvételbe tényleg nem lehet belekötni mert van ennek a hormonnak egy növekedési ritmusa is, szóval kimutatja.
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Vivavuviva)
2017. jún. 7. 12:50

Ennyi idő után már a legsilányabb minőségű teszt is pozitívat mutatott volna. Megértem,hogy a mâjusi esetleg lehetett negatív, de ha terhes lennél, most már kimutstná.


Viszont elmennék orvoshoz azonnal, ne mondd, hogy terhes vagy-e, majd ő kideríti. Mondd el neki az összes tünetedet, hogy nem jött meg, puffadás stb, mert akár valamilyen nőgyógyászati betegséged is lehet, ami azonnali beavatkozást igényel, szóval spuri a dokihoz. Azt úgyis észreveszi, ha terhes vagy.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook