Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek megfelelő viselkedés ez egy 14 éves fiúnak? fórum

Szerintetek megfelelő viselkedés ez egy 14 éves fiúnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 21:04

Azért gondolj bele, a kölöknek nem lehet valami könnyű az élete.


Egyszer csak elment az apa, majd anyunak is, apunak is lett valakije. Ő meg hol itt, hol ott van, hányódik köztetek.


Teljesen normális tőle, ha fél attól, hogy egyszercsak nem kell az apjának. Meg azt sem tudhatod, anyuka nem sugalmaz-e ilyesmit neki.


Te a normális családban élőkhöz méred, de ez nem az a helyzet. Légy kicsit empatikus.


A fiú viselkedése túlzott, de nem tudjuk az okát. Azt kell kideríteni és az okokat ismerve lehet bármit is csinálni. Addig nem.

Nyilván a hol itt, hol ott van is oka annak,

hogy barátságokat sem tudott kötni.


Az öcséiddel példálózol, de ők nem jó példa, mert ők àllandó, stabil környezetben élnek éds az tejesen más!

53. Zenit040324 (válaszként erre: 51. - Channa*)
2017. okt. 29. 20:59
Ha nem nektek lenne erre szükségetek, akkor nem írogattatok volna ennyit.. Nem vagyok rosszindulatú, miért lennék az? Inkább az a rossz indulatu, aki azt kívánja hagyják el... Tavasszal lesz az esküvőnk, nem fog elhagyni, hiába szurkolsz ezen.. Idegen nőt? Jesszusom, engem szeret a gyerek, ezzel nincs is gond... Szerintem nem ezt a kérdést tettem fel.. Ha én nevetséges vagyok, milyen az, aki a fórumokon él? Szerintem az a baromi szánalmas...
2017. okt. 29. 20:59

Már indításnál ellenségesen beszélsz avagy írsz róla.

Nekem is úgy jön át, hogy féltékeny vagy. Illetve teher a fiú.

Az külön nem szép, hogy az édesanyját fikázod.

51. Channa* (válaszként erre: 46. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:52

Hát nézd, ha a gyerekkel is így viselkedsz, akkor nem csodálkozok, ha problémája van.

Nem túl felnőttes, amiket írsz, vagy inkább rosszindulatú? Szerinted mi sem vagyunk normálisak, mert ahelyett, hogy az isten tudja kit csesztetnék (aki megérdemli), veled csinálom.

Na, nevetséges vagy!

Szegény gyerek!

Egy normális apa nem a gyerekét hagyja el, hanem az idegen nőt, aki nem fogadja el a gyerekét. Ismerek ilyen pasikat szerencsére:)

További jó szórakozást! Erre csak neked van szükséged, nekünk nincs:D

50. Zenit040324 (válaszként erre: 48. - Channa*)
2017. okt. 29. 20:50
Hát, pedig ez így semmiképp sem maradhat, nem csak engem zavar, az apukát is... Képzeld el, hogy nem tudsz semmit csinálni és nem tudsz sehova menni, mert rajtad van a gyerek... Te ezt igy hagynád? Ne mond már...
49. Zenit040324 (válaszként erre: 44. - Ramcsika)
2017. okt. 29. 20:48
Igen, én is úgy gondolom, hogy saját magával is gondja lehet.. Hisz nem normális, hogy nem barátkozik és nem akar semmit csinálni.. Én ezért javasoltam, hogy válasszon magának egy hobbit, egy sportot, vagy amit szeretne, de nem akar semmit.. Nem, nem mutatom.. Bár ugye néha ez már az apukának is sok, és ezt jelzi is a gyereknek.. Mindenképpen keresünk erre valami megoldást, már csak a gyerkőc miatt is, hogy legyen gyermekkora, mert sajnos semmi sem érdekli... :(
48. Channa* (válaszként erre: 43. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:48

"Egyszer csak eltűnünk, vagy mi? "


Nem, nem erről van szó! Hanem arról, hogy az apjának nem kell már. Az, hogy te eltünsz e, a gyereket teljesen hidegen hagyja.


Hagyd a gyereket, ne lássa rajtad, hogy nem tetszik neked a helyzet, nem kell vele beszélni erről, mert miért is kellene?

A gyerek csak akkor fog leszállni az apjáról, ha biztonságban érzi magát, amíg te nemtetszésedet nyilvánítod (ha nem mondod, akkor is tudja), addig tart a helyzettől.

47. Zenit040324 (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2017. okt. 29. 20:43
Értelek, mindenképpen elbeszelgetünk vele. Főleg ha már a sok kedves hozzászolótól annyi segítséget kaptam... (és ezt nem rád értettem, csak a vita elkerülése végett)
46. Zenit040324 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2017. okt. 29. 20:40
Nagyon szeret a párom, nincs olyan dolog, ami miatt elhagyna, ezt biztosan tudom.. Néha neki is sok, ahogy fogdossa,ezért még aztán pláne nem fog elhagyni.. Ez butaság.. Én felnőtt vagyok, mitől ne lennék az? Nem is értelek titeket, szerintem ti ezt élvezitek, ha itt a fórumon vitatkozhattok, mert így nem azzal kell, aki igazából megbántott...
45. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:39

Igen, félhet attól, hogy egyszer csak nem kell az apjának.


Most írom harmadszorra, hogy beszélgessetek vele, miért ez a nagy ragaszkodás.

44. Ramcsika (válaszként erre: 40. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:39
Ne csüggedj biztosan mindhármotoknak nagyon nehéz, pláne ha nin lehet tudni ax okát.Hidd el, és bizzál benne hogy a kamaszkor elmúltával talán megoldódik a gondotok. A fiúknál a kamaszkor lehet hogy kicsit tovább tart.Lehet hogy igaziból ennek a legénynek önmagával van a gondja és ezért ilyen. Ne mutasd előtte hogy téged ez esetlegesen fusztrál,mert lehet hogy ez csak olaj a tűzre.
43. Zenit040324 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2017. okt. 29. 20:33
Nem hiszem, hogy egy egészséges gyermeknek ezen kéne aggódni, hogy elveszti a szülőt.. Egyszer csak eltűnünk, vagy mi? Miben legyek toleránsabb? Én nem teszek semmi rosszat neki, de azt sem lehet, hogy az apja ne öleljen meg, mert ő itt van.. Jó hogy nem költöztek el, hogy csak az apjával lehessen..
42. Channa* (válaszként erre: 38. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:31

Milyen sokféle ember van, ugye?

Az öcséid kézilabdáznak, az én fiam meg focizik, a barátnőmé semmit nem csinál, de roppant jól beszél angolul, a párod fia meg majd csinál valamit, ha lesz kedve hozzá. Most ahhoz van kedve, hogy az apján lógjon. Ez van. El kell fogadnod, mert ha pattogsz, akkor valószínű (remélem) a párod nem téged fog választani. Számomra is szánalmas, ha egy felnőtt ember képes egy gyerekkel rivarizálni. El kellene döntened, hogy te felnőtt vagy e, ha igen, akkor úgy kellene hozzáállni ehhez a témához.

2017. okt. 29. 20:29

Egy legeslegutolsó hsz.


Tök mindegy mi megfelelőnek, vagy abnormálisnak tartjuk ezt a viselkedést.A lényeg az érintettek, hogy élik ezt meg. Főleg az édesapa. Lehet örül, hogy keresik a kegyeit, és esze ágában sincs változtatni ezen.

40. Zenit040324 (válaszként erre: 37. - Ramcsika)
2017. okt. 29. 20:29

Szia! De jó, hogy van egy ember, aki megértett.. Köszönöm!

Igen, neki is van nagyon régóta kapcsolata.. Nekem jó a kapcsolatom vele, a mamájának is mindig ezt mondja, hogy szeret engem, és tudja, hogy törődök vele.. Igen, igazad van, hogy el kellene beszélgetni vele, hogy miért ilyen..

39. Channa* (válaszként erre: 31. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:25
Te nem vagy féltékeny....szerinted, de ha nem így lenne, akkor nem kérdeznél ilyeneket, mert tudnád, hogy egy gyerek viszont mindentől és mindenkitől félti a szüleit, mert fél, hogy már nem szeretik úgy, ahogy kellene, elhagyják, stb.. Toleránsabbnak kellene lenned a gyerekhez, hogy érezze nincs veszélyben. A hétből ott van neked 4-5 napod, amikor csak a tied a párod, a hétvégét igazán kibírhatnád...
38. Zenit040324 (válaszként erre: 36. - Channa*)
2017. okt. 29. 20:24
Nálunk nem rossz dolog, mert szeretjük a szüleiket és még most is megölelijük egymást, édesanyám még puszilgat is mellé... Ez a normális szerintem... De mindent mértékkel... Miért járna bulizni, az én öcséim 5 éves koruk óta kezilabdáznak, és rengeteg barátjuk van és nem drogoznék, csak a sportnak élnek..
2017. okt. 29. 20:21
Szia kamasz és talán tényleg féltékeny de szerintem majd "kinövi".Minden gyerek féltékeny ebben a korban.Ilyenkor talán azt hiszik hogy elveszik tõle a szeretett szülőt. NEM teljesen helyen való a viselkedése de bizzál benne hogy megváltozik. Anyukának is van új kapcsolata? Beszélgessetek vele apukával közösen , együtt és talán kinyilvánitja hogy mi a gondja miért ilyen. Nyugi meg fog változni ha türelemmel és megértéssel kezelitek.De nagyon fontos hogy őszintén beszélgess vele.Neked egyébként milyen a kapcsolatod vele?
36. Channa* (válaszként erre: 18. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:19
Hová járna egy 14 éves gyerek? Bulizni az éjszakába? Mit vársz tőle? Majd néhány év múlva biztos eljárkál otthonról, de még nem érzi szükségesnek.
35. Channa* (válaszként erre: 10. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:17

Minden gyerek más. Van amelyik lóg a szülein (szerintem ez annyira nem rossz azért), és van amelyik nem. A gyerekek legtöbbszőr egy mintát követnek, amit otthonról hoznak. Ebben a családban így szokták, nálatok meg úgy, hogy a gyerek hamar leválik a szülőről, sőt! nálatok ez rossz dolognak számít, pedig nem az.

Miért is baj, ha egy gyerek ragaszkodik a szüleihez? Miért baj az, hogy akár még 40 éves is szeret a szüleivel lenni? Jobb lenne, ha drogozna vagy inna kint a téren a haverokkal? Igen, tudom, nem csak ez a két véglet létezik...

34. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Bözsi néni)
2017. okt. 29. 20:11
És mindig ilyen volt a fiú? Előtted is, vagy csak azóta, hogy te képbe kerültél? És két éve ilyen vagy csak mostanában?
33. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:09

Szerinted. De egy gyerek szerint?


Apuka beszélgessen a gyerekkel erről, hogy miért viselkedik így.

32. Zenit040324 (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2017. okt. 29. 20:05
Több, mint két éve vagyunk együtt... De mitől fél? Mitől veszítené el az apját? Ez szerintem hülyeség...
31. Zenit040324 (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 29. 20:03
Te még mindig nem érted, hogy nem rólam van szó, hanem a gyerekről... Én nem kételkedek a párom szerelmében, és ez teljesen más, mint ahogy egy gyereket szeret az ember.. Arra irányult a kérdés, hogy normális az, hogy ilyen szinten az apján csüng...
30. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 20:02

Írtam, hogy a gyerek is az valószinűleg, ami valahol érthető, mert fél, hogy elveszíti az apját.

Te mióta vagy a képben?

29. Zenit040324 (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2017. okt. 29. 20:00
Ha én ülök a kanapén, a párom idejön, hozámbújik és átölel, a gyerek meg szalad ide, és mászik az apjára a másik oldalról, akkor miért én vagyok a féltékeny?
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 19:59

A kérdésem után válaszoltál arra mennyit tölt a gyerek veletek, ha erre gondoltál a mennyire.

Olvass vissza!

Azt nem írtad viszont le, hogy az apja kizavarja a WC-ből. Számodra lehet ostobaság, kívülállónak meg, nagyon is lényeges szempont.


Sajnos nem tudod felfogni, vagy nem akarod, és tényleg itt abba is hagyom, hiszen süket fülekre talál minden mondat. Csak fújod a magadét.

Majd biztos jönnek, akik keblükre ölelnek, hogy szegény te, hülye egoista kis srác.

27. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 19:58
Hát szerintem az apjának kellene megbeszélnie a dolgot a fiával.
26. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Zenit040324)
2017. okt. 29. 19:55

Anyuka első pasija, aki a féltestvér apja, annak családja esetleg, meg pl. te is idegen vagy neki.


Így értettem.


Úgy tűnik, a kissrác most van abban a korban, amikor az apa a példakép. Kicsit talán túlzottan is kimutatja neked, hogy az apja az övé.


Lehet, ő is féltékeny, mint te. Szerintem fogadd el, hogy ő ugyanúgy a párod gyereke, mint a közös gyereketek lesz. Pont ugyanannyira.

25. Zenit040324 (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
2017. okt. 29. 19:55
Köszönöm, hogy normális választ adtál... Nem rivalizálok, tudom, hogy nagyon szeret a párom.. De akkor mit kell tenni, ha folyamatosan megy utána mindenhova és mászik rá és fogdossa. Sokszor a párom is elhúzódik tőle, mert szinte levegőt sem hagy neki a gyermek..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook