Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisgyerek viselkedésére a tablet hatása fórum

Kisgyerek viselkedésére a tablet hatása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
149. trapiti (válaszként erre: 148. - Voltam...leszek)
2013. jún. 23. 19:47

A szóközt ki kell venni a linkből :)

De igen, szerintem egyet gondolunk a témáról...

148. voltam...leszek (válaszként erre: 147. - Trapiti)
2013. jún. 23. 19:25

:D :D

Nekem a tiédet nem sikerült megnyitnom.

De akkor egy a véleményünk. :D

147. trapiti (válaszként erre: 146. - Voltam...leszek)
2013. jún. 23. 13:35
Ugyanaz :)
2013. jún. 23. 13:13

Én ezt ajánlom..bár hosszú, és nem csak olvasni kell, de érteni is. :)


[link]

145. trapiti
2013. jún. 18. 13:47

[link]


Nagyon ajánlom elolvasásra!

144. trapiti (válaszként erre: 142. - E83ed59672)
2013. jún. 18. 13:44
Hát, ha attól szuperanya vagyok, hogy a gyerekemmel nincsenek a tieidhez hasonló problémák, és mert megpróbáltam (nemcsak én) elmondani, hogy mi az amit másképp lehetne csinálni, hogy ne a te lányod legyen a "leghisztisebb gyerek a világon" ahogyan te fogalmazol, akkor bóknak veszem ;)
143. e83ed59672 (válaszként erre: 136. - Ce24db56a5)
2013. jún. 18. 11:19

ez az utolsó mondatod kicsit túlzó, ha rám értetted.. ennyire azért ne sarkíts ha megkérhetlek!

én nem ilyen szintű ipad használatra kérdeztem rá.

142. e83ed59672 (válaszként erre: 141. - Trapiti)
2013. jún. 18. 11:16
Nem volt kötelező véleményt nyilvánítanod ha kétségeid vannak:) kedves szuperanya:D
141. trapiti (válaszként erre: 140. - E83ed59672)
2013. jún. 8. 22:35

Csak furcsa, hogy ha teljesen biztos vagy benne, hogy nálatok minden a legnagyobb rendben van, és a kislányod viselkedésbeli problémáinak hátterében nem olyan dolgok állnak maiken Te tudnál változtatni, akkor minek a fórum???


Visszaolvastam a naplódat elég sokáig... azt gondolom, hogy pl. az esti lefekvés előtti örjöngéses hisztirohammal kísért youtube nézés pl. semmiképpen nem kellene hogy része legyen egy 3 éves életének... és ilyen szempontból az, hogy nem néz tévét, csak illúzió.

140. e83ed59672 (válaszként erre: 139. - Trapiti)
2013. jún. 8. 22:29
Kivancsisagbo
139. trapiti (válaszként erre: 138. - E83ed59672)
2013. jún. 8. 18:01
Komolyan kérdezem, miért indítottad ezt a fórumot???
138. e83ed59672 (válaszként erre: 137. - 51057f8aa2)
2013. jún. 8. 15:05
ha kicsit olvastal volna a sorok között, akkor tudnad hogy tobb konyve van mint jatéka kb...:) és igen lapozza, olvassa, kivulrol fujja őket..
137. 51057f8aa2 (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2013. jún. 8. 14:50
Nem hasznos. Tudom, fura kérdés, de a könyvet próbáltad már? Tudod, ami úgy fejleszti a finommotorikát, hogy lapoznia kell, amiben vannak képek és te mesélsz neki.
136. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2013. jún. 8. 09:03

Nem igazán tartozik a készségfejlesztő eszközök közé vagy én vagyok öreg? Nekem még négyévesen mesét olvasott a nagymamám, itt a szomszédomban a kisgyerek a neten nőtt fel(21 éves most) és tök droid.


Úgy előttem van...a gyerek táblagépen nézi a Mátrixot, közben csipszet eszik és kólazérót vedel?

135. trapiti (válaszként erre: 133. - C9f9b53798)
2013. jún. 8. 08:51

Nyilván ha egy évben párszor elutaznak több száz kilométerre, akkor nincs gond a mesenézéssel. D ea fórumindító nem ezt írta... kétlem hogy ennyit utaznának...

Egyébként nem hiszem, hogy egy gyereknek feltétlenül sírnia meg nyűglődnie kellene egy autóúton... Mi napi szinten autózunk kicsi kora óta, mostanában minimum napi egy órát. Értékes idő, amit beszélgetésre, játékra (szójátékok, találós kérdések, mesemondó játékok stb.), zenehallgatásra lehet fordítani. Sőt, hosszabb úton cd-ről hangos könyveket, meséket hallgatunk (ha nem a nézett meséhez van a gyerek szoktatva pontosan ugyanolyan jól leköti a hallott mese is). Ja, és mindezt úgy hogy mindig én vezetek, nagyon ritkán autózunk hármasban az apjával...

Egyébként egy mozgó autóban mesét nézetni a gyerekkel különösen megterhelő az idegrendszer számára, úgyhogy nem is kell csodálkozni hogy hisztis lesz...

134. trapiti (válaszként erre: 133. - C9f9b53798)
2013. jún. 8. 08:46
Én sajnos ügyelek, úgyhogy ma nincs csemetézés... :( A napot a nagymamájával és az unokatesójával tölti.
133. c9f9b53798 (válaszként erre: 132. - Trapiti)
2013. jún. 8. 08:44

Természetesen írtam is, hogy nem a tévézés legyen mindenre az alternatíva. Egy gyerekkel tényleg folyton foglalkozni kell, a játékokat én sem tudom értelmezni, mert amik ilyen idős korban vannak gépen: puzzle, párkereső, azokat manuálisan is meg lehet kapni, és a kézügyességet is fejleszti, nemcsak a logikát.


Az utazáshoz reagáltam a fórumindítónak, ha minden kötél szakad, akkor nézzen mesét, mert az sem jó, ha úgy érünk oda, hogy a gyerek a sírásban ki van készülve - akár rokonokhoz, akár egy esküvőre... stb.


De induljunk és foglalkozzunk az eleven csemetéinkkel!:)

132. trapiti (válaszként erre: 131. - C9f9b53798)
2013. jún. 8. 08:37

Én elhiszem, hogy a te kislányod ilyen, nem is erre értettem... hanem arra, hogy attól hogy egy gyerek eleven, vagy sok foglalkozást igényel még nem szükségszerű hogy ezt a tévével vagy számítógépes játékokkal kell áthidalni. Gyakorlatból tudom, egy 5 és fél éves hiperaktív kislány mellett.

Emellett nem mondtam, hogy ördögtől való a tévé, de nagyon-nagyon korlátozott mértéket kell tartani. Az én fogalmaim szerint a napi rendszerességgel nézett mese már nem fér ebbe bele. Hét közben be sem kapcsoljuk a tévét, fel sem merül sem bennem, sem a gyerekben. Ugyanúgy ahogy a tableten való játék sem. Ez nem tiltás hanem szoktatás kérdése. Aki tudatosan rászoktatja ezekre, az ne csodálkozzon ha igénye lesz rá a gyereknek.

Az önálló játékra pedig meg kell tanítani a kicsi gyereket, és nem csak úgy elvárni hogy "legyen el egyedül" is... 2 éves korban egyébként még ha 10 percig leköti magát, az nagyon jó idő... fél-egy óra önálló játék kb. 5-6 éves korban várható el akkor ha előtte megtanította a szülő játszani a gyerekét. Azt pedig hogy unatkozzon a gyerek, el sem tudom képzelni.

131. c9f9b53798 (válaszként erre: 128. - Trapiti)
2013. jún. 8. 08:30
Igen, én sem állítanám a gyerekemről, hogy örökmozgó, csak mikor BÁRKI akár az utcán, akár a boltban, akár a játszótéren ránéz, egy percen belül közli, húúúú de eleven ez a kislány... szóval nem az én agyszüleményem, a másik jelző, ami leggyakrabb teljesen ismeretlen emberek szájából elhangzik a huncut. Ezt a kettőt összerakva írom, amiket írok.
130. c9f9b53798 (válaszként erre: 80. - E83ed59672)
2013. jún. 8. 08:25

Sajnos ebben nem tudok segíteni, amiket leírsz kísértetiesen hasonlít a mi helyzetünkhöz.


Ő duplozni szeret, azzal elvan hosszú percekig, beszélget az állatkákkal, utaztatja, pakolgatja őket, tornyokat épít, nagyjából ez az egyedüli játék, ami hosszabb időre képes lefoglalni, igaz még csak kétéves múlt. Egyébként folyton a zsiványságon jár az esze!:)

129. Zamila (válaszként erre: 93. - Voltam...leszek)
2013. jún. 8. 08:24
Ez különben teljesen jó,nálunk is így működtek,működnek a dolgok,de szerintem nem csak ennyiből áll az élet..mi van,ha megakarsz nézni egy jó filmet,olvasni egy jó könyvet,mondjuk ebéd után,kényelmesen?Nem hiszem,hogy bárki is anyaként rosszul funkcionálna attól,hogy a maga számára is szakít időt.Én kicsi koruktól engedtem a lányaimat tv-t nézni.Nem lettek szörnyek,okos,kreatív emberkék.A 7 évesem ha teheti nem a tv-t nézi,hanem az udvaron "süt-főz",ha rossz az idő,a szobájában "kreatívkodik" eszméletlen ötletes cuccok kerülnek ki a kezei közül.Sok olyan dolgot is készít amit az egyik tv adón lát,amin kifejezetten gyerekeknek való,tudományos,kézműves,ismeretterjesztő műsorok mennek.A nagy (13) pedig gyönyörűen rajzol,vagy épp gyurmából,figurákkal élethelyzeteket csinál,és rengeteget olvas.Szóval lehet szidni a tv-t,lehet papolni a káros hatásáról,a gyerekeimnél semmi rosszat nem okozott,jah és nálam sem.
128. trapiti (válaszként erre: 126. - C9f9b53798)
2013. jún. 8. 08:20

Megfigyeltem, hogy azok akiknél rendszeresen tévézik a gyerek mindig arra hivatkoznak hogy örökmozgó a gyerek, miközben azt feltételezik, hogy azoknál akiknél nincs tévézés, bizonyára egy helyben ülő, "tejbetök" gyerekről van szó. Hát ez nagy tévedés...

Mindenesetre ha a fórumindítóhoz hasonlóan valaki azt írja, hogy a világ leg hisztisebb gyereke az övé, akkor feltételezhetően azért nincs minden rendben, és érdemes lenne megfontolni, mi okozhatja a viselkedési problémákat.

127. Zamila (válaszként erre: 75. - Marika nagyi)
2013. jún. 8. 08:03
Mert vezet.Különben részt vesz,nem is kicsit,annak ellenére,hogy nem a vér szerinti gyerekei.A vele való foglalkozás az én igényem(persze az övé is),bármilyen furcsa is ez Neked.
126. c9f9b53798 (válaszként erre: 18. - Zamila)
2013. jún. 8. 07:23

Csatlakozom, ha van egy örökmozgó gyereked, akit napi kétszer két óra játszóterezés, plusz itthon a vég nélküli játék sem foglal le, és már nincs akkora alvásigénye... háááát.


Szóval akárki akármit is mond, utazás közben használjátok, ha már minden kötél szakad.


És ha néz naponta néhány mesét, nem dől össze a világ. Sőt! Nemrég olvastam Ranschburg Jenő Szülők könyvét, amiben leírta, hogy a legújabb kutatások szerint megdőltek a riogatások, mert igenis az értelmes, és életkoruknak megfelelő mesékből éppen annyi ismeretet kapnak, mint bármi másból. A mi felelősségünk, hogy mit engedünk, és mennyit. Természetesen Ő is felhívta arra a figyelmet, amennyiben a gyermeket érdekli a mozgás, a készségfejlesztő játékok, jól fogadja társai közeledését, a világra megfelelően reagál, akkor semmi gond sincs a mesenézéssel.

125. e83ed59672 (válaszként erre: 49. - 5427edee11)
2013. jún. 8. 00:41
Jó nekd hogy a lányod nem szokott unatkozni Teso nélkül se.. De ez is annyira gyerek függő.. Az enyém az mindig pörögne és. Folyton. Ki kell valamit találni, kreatív az kell lennem.. Mar koromlakkal is festunk a teraszon. Papírra, mert unja a szokásost..
124. e83ed59672 (válaszként erre: 118. - Voltam...leszek)
2013. jún. 8. 00:27

Köszi a figyelmet, időt, végezetül meg annyit hogy nem ültettem a net elé, csak tudja hogy mi az.. És ez a KÜLÖNBSÉG!! Szerintem félreértettél ha azt szűrted le hogy oda ültetem, csak hogy ki főzzek, pont hogy nem.és küzdeni akarok ellene hogy minél kevesebb időt töltsön meg a mesenézessel is.. Nem minden fekete és fehér szerintem, tiszteletben tartom a véleményed És másokat is én csak arra próbáltam rávilágítani hogy ez nem ilyen egyszerű kérdés... Nem fékete és fehér.. Hogy sohase engedem oda, vagy oda engedem és mindig azt akarja csinálni.. Nem tiltom ha játszik vele alapvetően, de túlzásba sem viszi, és nem is akarja, nem úgy kell elképzelni, hogy ő most. FÜGGŐ, és azt is tudom hogy minden függő ezt mondja,

Másodsorban pedig örülök neki hogy neked és többedmagával magadnak sikerül úgy megoldani a minden napokat hogy nem néz mesét nem jtatszik ipadon a gyerek.

123. e83ed59672 (válaszként erre: 119. - Trapiti)
2013. jún. 8. 00:18
Igen, a falfirka volt egyszer meg egyszer. Az arcfestes... Na most ebből, az utóbbi inkább cuki.. Mint kar,. És én mondjuk képletesen értettem a kar fogalmat... Kinek mi az,, ha mondjuk ki pakolja. A ruháit mert keres valamit ezzel kart okoz..??
2013. jún. 8. 00:17
A jatszohaz meg alkalmi szinten van ott se marad egesz nap.. Egy két óra. Az nem arról szól hogy x gyerek együtt játszik hanem vagy egyedül vagy anya kövesse hogyan csúszik le pl.. Az ő korosztályával napközben nem lehet nagyon felénk találkozni ilyen helyeken, csak ha van egy barátunk és privát bán talizunk
2013. jún. 8. 00:17
A jatszohaz meg alkalmi szinten van ott se marad egesz nap.. Egy két óra. Az nem arról szól hogy x gyerek együtt játszik hanem vagy egyedül vagy anya kövesse hogyan csúszik le pl.. Az ő korosztályával napközben nem lehet nagyon felénk találkozni ilyen helyeken, csak ha van egy barátunk és privát bán talizunk
120. XXXT (válaszként erre: 115. - E83ed59672)
2013. jún. 8. 00:16
előbb még azt írtad , hogy gyakran előfordul, hogy kárt okoz.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook