Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ezek nagy gondok, ti mit tennétek? fórum

Szerintetek ezek nagy gondok, ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
49. Kata 1977 (válaszként erre: 48. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 28. 21:36

Köszi aranyos vagy!

Már tényleg úgy vagyunk hogy mennénk,mert a lakáshitelünk elég nagy és ha ki tudnánk adni abból tudnánk fizetni a hitelt,és a kint meg a kinti fizetésből a kinti életet.

A párom nagyon alapszinten tud,de az mihez lenne elég?

Gyárba?Én gondolom még a kicsivel otthon lennék.A gyerekek is tanulják az angolt a 2 nagy ötös belőle a kicsi most megy elsőbe.

Voltak kinn a sógoromék de 5 hónap után haza jöttek mert állítólag nem kapták meg a gyerekre a családit,vagy ilyesmi.

De tényleg jó lenne ha te tudnál ilyenbe segíteni.

És ha nem jönne össze lenne hová haza jönnünk mert itt a ház.

Nekem nem lenni ki hiányozzon mert a szüleim sajnos meghaltak,a pár rokon vagy barátnő meg ott a net.

48. 17dfdcec7d (válaszként erre: 47. - Kata 1977)
2011. aug. 28. 21:27
Az otthoniak,sok barat,rokonok nemelyik hianyoznak,a sajat csaladom nem erdeklodik felolunk.Az anyam miota kint vagyunk egyszer nem hivott fel,noverem szint Ugy.arra van esze anyamnak,h varja,h en hivjam hetente ket hetente de neki egyszer nem jut eszebe ,h felhivjon minket ,v az unokajat minimum,apam mar nem el.en nelkul mentem,es itt tanultam meg,meg nem igazan tudok,de itt is tanulgatok.parom is ugy jott ki,h talan az alapokat tudta,ami eleg volt arra,h talpon tudjon maardni,ez a masfel ev alatt tanult meg ,mondhatjuk perfektul,a melohelyen ugye mivel sok angollal van.angol nelkul tenyleg nem erdemes,ha megtanultatok,minimum a parod akkor keerss meg segitek!!papirok,albi,melo,intezese.ja es leforditott bizonyitvanyokkal induljatok utnak.erdemes amugy olvasgatni angliai melos hirdeteseket es bongeszni a neten,ki lehet fogni olyat is ahol eleg az alap nyelvtudas,
47. Kata 1977 (válaszként erre: 46. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 28. 19:56

De jó,elhiszem hogy szettek ott élni.

z itthoniak,szülők,család azért gondolom hiányoznak?!

Igen azt halottam hogy a nyelvtudása nélkül nehéz boldogulni,munkát találni stb..

Te már alapjáraton tudtál angolul, vagy ezalatt a bő 1 év alatt ragadt rád:-))

Gondolom a párod perfekt beszél.

Ott kinn mit fogsz dolgozni,vagy már melózól?

Mi is kacérkodtunk a gondolattal hogy kimegyünk,de nem tudunk angolul,meg ismerős nélkül aki segíteni a papírokat,albérlete,munkát keresni,intézni lehetetlen:-((

46. 17dfdcec7d (válaszként erre: 45. - Kata 1977)
2011. aug. 28. 19:48
igen,joooval,es sokkal konnyebb!de kolbaszbol itt sincs a kerites!ha nem tudsz angolul,veszett ember vagy:(mi nem Anglia kozeleben,hanem pontosan magaban Anglia sziveben lakunk,egy mindentol kieso varosban.sem London sem Liverpool nincs kozel nekunk,keszulunk meg beljebb koltozni,ez miatt is.tengerpartok 100,200 milra,szoval ez van.de szeretunk itt elni,mert kedvesek az emberek,itt van a megelhetesunk,lazabb a felfogas,senki nem foglalkozik,pletykal senkit,szoval mas a mentalitas nna:) eg es fold:)jo ez csak a Balcsi hianyzik ilyenkor,ilyen melegbe:)
45. Kata 1977 (válaszként erre: 43. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 28. 15:09

Milyen az élet?

Gondolom könnyebb mint itthon!

Anglia közelében laktok?

44. Kata 1977 (válaszként erre: 42. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 28. 15:09

Az tök jó,mint a filmekben:-))

Balaton gyerekek voltatok,akkor nem csodálom hogy hiányzik a forró nyár!!

43. 17dfdcec7d (válaszként erre: 41. - Kata 1977)
2011. aug. 28. 14:13
a gyerkoccel en pontosan junius 7en mult egy eve,h kint vagyok:)
42. 17dfdcec7d (válaszként erre: 41. - Kata 1977)
2011. aug. 28. 14:10
Szia Kata:) mi mar Magyarorszagon ismerkedtunk meg es eltunk egyutt 3evig,mikor teherbe estem.Parom masfel eve hirdetes utjan indult el,es mi a Kisfiunkkal fel ev utan tudtunk kirepulni utana,mire gyujtott ossze annyi penzt,h kulon tudjunk koltozni,es fenn tudjon tartani egymaga egy kulon csak harmunknak valo varosi alberletet.Parom Siofoki gyerekkora ota,es en is,en Balatonoszodi,szoval mindketten balcsin gyerekeskedtunk,es nottunk fel:)azert is hianyzik neha a forro nyar a stranddal:)
2011. aug. 28. 11:15

Mióta vagytok kinn?

A párosat ott ismerted meg?

40. Kata 1977 (válaszként erre: 39. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 28. 11:15

Szia!

Hát igen Angliában kicsit más a nyár:-)

Ilyenkor mit nem adnánk egy kis hidegért aztán 3-4 hónap múlva mikor jönnek a 40ezeres gázszámlák akkor a nyárért nyavalygunk,sose jó az embernek ami van:-))

39. 17dfdcec7d (válaszként erre: 38. - Kata 1977)
2011. aug. 27. 22:01
jo ejt neked is Kedves Kata!!nekunk meg hianyzik ez a Kisgatyas meleg:) itt ma egesz nap esett es talan ha 17 fok volt.reggelente 8-nal nincs tobb,a legmagasabb nyari homerseklet kb 29 volt
2011. aug. 27. 21:47

Jó éjt,hulla vagyok,ezt az itthoni kánikulát nagyon nem bírom:-(

Szép estét!

37. Kata 1977 (válaszként erre: 36. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 21:46

Nagyon szépen fejlődik a kisfiad.

Már 1 év után nem híznak,nőnek olyan ütembe,szép is lenne:-)))

Persze más minden gyerek és nekem a pici a 4.k,nem a 3.k!

Próbáltunk már mindent de nem alszik el az ágyában,csak a miénkbe és úgy tesszük át csak miután felébred enni már ne alszik ott csak velünk.

2011. aug. 27. 21:39
ugy ertettem,h csak tudd,h az en gyerekem sem valami tulsulyos:),ez van.es van olyan ismerosom akinek 4 evesen lett szobatiszta a kisfia,es 4evesen alig volt benne 14 kilo,de miota ovis,hat az etvagya is megnott,es sulyra is gyarapodik.mi nemreg lettunk szobatisztak,kb 3 honapja teljesen.szol pisinel,kakinal mindig,es mar egyedul fogja a kukacot ugyesen,es mos kezet mindig,.mindent egyedul akar,es mindig megdicserjuk,es nagyon nagyon boldog tole,h ugyes volt!!!imadnivalo kis ficko:)
35. 17dfdcec7d (válaszként erre: 33. - Kata 1977)
2011. aug. 27. 21:36
az en kisfiam 2.5 eves 93cm es 13 kilo,csak ,h tudd:)es minden rendben vele,nem is olyan reg voltunk tanacsadason a gyhermekklinikan itt angliaba
34. 17dfdcec7d (válaszként erre: 33. - Kata 1977)
2011. aug. 27. 21:32

igen a fejlodesi norma szerint tokeletes a babad merete egy evesen.amugy meg ha picit le lenne maradva sem lenne tragedia,oviba,suliba ugyis behozzak a lemaradast,meg aztana genek tehetnek barmirol,nincs itt semmi baj,ne parazz,csak legy mindig resen!ha lenne egy negyedik babatok,hidd el ovele meg megint mas lenne a dolog:) a koztetek valo alvasrol viszont tudod mivel tudod leszoktatni,hatalmas kitartassal,igen is az o agyaba es akar mennyire cirkuszol ne engedj neki,folenybe lesz,Te legy erosebb,ne engedj,amig nem hatarozod el magad,ki is fogja a draga hasznalni,amig csak lehet!Figyelj van egy storym!!

-Apa vegyel nekem Toy storys agyat,mondja az apa jo veszek neked,de csak akkor ha megigered Anyanak,h nem nyustolod tobbet es hagyod aludni,es a sajat agyadba fogsz aludni,es ott is fogsz kelni.

A gyerek igert fut fat,masnap megvette neki az apja a Toy storys agyat,osszerakta,hajaj orult neki mint allat,egy napig az volt a sztar meg a delutani alvaskor is kikuldott minket,h oneki most uj agya van,es nem kell neki se Anya se apa melle,menjunk ki,ha felkel fog nekunk szolni.na igy is lett,felhuztuk enki a zuj toy storys agynemut,uj toy storys neki az isten is,masnap hova feszkelte be magat,mint aki jol vegezte a dolgat????

persze,h koztunk a kis sajtkukac.

erre az apja,figyelj Domikam ,nem kell neked az az agy,a gyerek hat nem ,az szar nem alszok benne,

huu nagyon rosszul esett az apjanak,lattam felig a szemebe,h majdnem kijonnek a konnyei,nagyon fajt neki.Erre fogta magat a parom felkelt,hozta a csavar huzot szerszamokat es neki alt szetszedni az agyat ,mondvan ha ez szar ezen draga gyerekem nem fogsz ugralozni sem ha aludni nem vagy kepes benne.erre a gyerek ul meg van rokonyodve,ordit,h ne szedje szet mert az az ove,es oneki az kell,na nem hagyta magat a parom szetszedte,egesz ejjel nem hagyott minket,h rakja ossze az agyat,nem rakta,nem szolt hozza akkor semmit.masnap odamegy a gyerek hozza,apu rakd ossze nekem az agyat,abba akarok aludni enkem vetted,na azota semmi gond,vagy szazszor elmondta,h ugye nem fogjuk szetszedni tobbet soha az o agyat:) es szepen mindenfele macera nelkul elalszik benne.tudom nalatok meg pici a legkisebb,de ha mondjuk ugy altatnatok el,h meseltek neki akkor sem maardna el a sajat agyaban??

33. Kata 1977 (válaszként erre: 32. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 20:46

Köszönöm,aranyos vagy!!!

Örülhet a kicsikéd hogy ilyen anyukája van!

Mi már nem szopizunk,tápi van és ez az alvás is mosd kezdődött hogy nem alszik el a sajátjába.

Az evése remélem hogy normalizálódni fog!

Azzal biztatom magam hogy 1 évesen 80cm és 11kiló így szép nagy baba,baj nem lehet!

32. 17dfdcec7d (válaszként erre: 29. - Kata 1977)
2011. aug. 27. 20:31
kitartas,rendezodni fog minden hidd el,ha nem elobb utobb biztosan!!!nincs ket egyforma gyerek,es ket egyforma etkezes sem.ne aggodj,csak kiserletezz,kiserletezz,probalgass,okosan,rafinaltan bele csempesznia bebiskajaba,hol egy kis krumplikat,husikat,sargarepat,zoldseget,tesztat stb,fokozatosn.amikor reggel pepet eszik akkor beletornia banan,alma,barack,keksz,stb,keveset csak eloszor,tizoraiba ,hasonlokepp,ebedhez amiket irtam,hidd el ahogy nol fejlodik,meg fog ugrani a kaja igenye!!!szoritok nektek!az en fiam se kutya neha,tudom mit elsz at,egy anya akkor boldog ha tele a gyereke hasa!!!puszi neked a homlokodra,:) veled erzek,nem lesz semmi baj!!!
2011. aug. 27. 20:26
hat ez nem igaz,h 3 eves korig nem ehetik azt amit a felnottek!!!nekunka dott a vedono egy tablazatot egesz szuletesetol,honapokra,evekre leosztva 2 eves korig,2 tol barmit lehet nekik adni.en mar 8 honaposan adtam neki pepesitett sertes husit is fot krumplival,es 3,4 honaposan almat babakekszel,csak ugy tomte magaba,meg is hizta minden honapba az egy kilot,es olyan vaskos,hurkas volt,h csak dicsertek tanacsadason az anyukak es a vedonok milyen szep ,pirospozsgas,eleteros a gyerek.halat mindent adtunk neki mar egy eves kora elott,imadta,barmit is adtunk ele.most meg teljesen megfordult,van,h alig fogad el kajat,van,h barmit,valogat,afektal,akar csak az apja.most 2.5 eves,mig cicizett,(kb 3 hete vettem el),hagytuk abba,mert mar nem birtam,h ejjeleket nem alszom,1,2 x felkelt minket,most miota nincs cici az etvagya is megnott,es az ejszakat is gond nelkul atalussza eletem,es a sajat agyaban,veeegre,es nem koztunk kuporog
30. 17dfdcec7d (válaszként erre: 5. - Egypt)
2011. aug. 27. 20:14
egyaltalan nem gaz,ilyet nem szabad mondani senkinek!!!!!sot igen is amit csak lehet,ki kell probaltatnia gyerekkel,nem kesobb a nyakaba zuditani a rengeteg izt ,fokozatossag,ez a lenyeg!!!!
29. Kata 1977 (válaszként erre: 28. - 95a0f7ade3)
2011. aug. 26. 17:37

Szia!

Köszönöm a nyugtató szavakat.

Próbálok kísérletezni és egy kicsit átverni hátha sikerül.

Én is emiatt aggódok egy kicsit mert nem lehet a fogára fogni mindent.

Persze vannak 1 évesek 8-10foggal azzal már lehet harapni:-),de van aki mint te is írod 2 foggal is szépen eszi a darabosat.

Remélem minél előbb rendeződik minden!!

2011. aug. 26. 16:46

Szerencsére minden gyerek más, és nincs rájuk általános recept.:)

A kisfiad, ahogy leírtad, megfelelő súlyú, magasságú (ez persze öröklött dolog, nyilván alacsonyabb szülőknek nem lesz 2 m-es gyerkőce és fordítva).

A tápszer evéssel semmi baj...ha ez fedezi a tápanyagszükségletét, és jóllakik vele, miért is ne ehetné. A nagyobbik lányom még másfél évesen is kérte reggelire, vacsira.

Egyéves korban már többféle étellel lehet próbálkozni, ha nem kéri, egy darabig ne kínáld, majd újra elő lehet venni.

Viszont túl lehet járni az eszükön. Bébiételes üvegbe rakd a főzeléket, (levest szétfőzött tésztával, sárgarépával, krumplival, joghurt, túrókrém, krumplipüré egy pici szafttal) bármit amit készítesz neki, lehet, hogy így elfogadja. Ilyen idősen mindkét lányomnak két foga volt, a virslit mégis imádták. Egy félbevágott darabbal kísérletezhetsz.

Tény, hogy nem fog egyik napról a másikra menni, kitartás!

27. Kata 1977 (válaszként erre: 26. - Egypt)
2011. aug. 26. 15:27
Köszönöm!!
26. egypt (válaszként erre: 25. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 15:17

Persze, éjszaka szerintem nem is való más.

Sok sikert!:)

25. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - Egypt)
2011. aug. 26. 15:15

Ezeket még nem próbáltam,de kifogom.

Végül is este,reggel jó a táp az ebédre a húsis főzi,szerintem a puding is táplál,de ahelyett megpróbálom amit írtál.

Hajnal 2-3-kor mikor felkel egyértelműen csak tápszer, nem fogok kanalazni így is eléggé felébred!

24. egypt (válaszként erre: 22. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 15:14
És ha natúr joghurttal turmixolnád?
23. egypt (válaszként erre: 19. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 15:13
Azt mondják, hogy később nagyobb mennyiségben vannak a szervezetben azok az anyagok, amik az erős fogakhoz kellenek, és jobban be tudnak épülni, ha később jön a fog. De szerintem is a genetika a döntő.
22. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2011. aug. 26. 15:13

Turmixolva próbáltam neki,de úgy sem.

A túró sem örülök hogy a puding és a joghurt megy neki!

21. egypt (válaszként erre: 18. - Kata 1977)
2011. aug. 26. 15:12

És ha csak reggel-este kapna tápot, a többi meg rendes étel lenne?

Tejpép helyett esetleg: 7 gabonás pehely (Milupa), zabkása, Sinlac...?

20. Kata 1977 (válaszként erre: 17. - Kis Cidri)
2011. aug. 26. 15:12

:-)))

Akkor fogjam be a szám!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook