Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek ez normális? - antibiotikum fórum

Szerintetek ez normális? - antibiotikum (beszélgetős fórum)


1 2
38. hlotti
2014. máj. 16. 23:46
Sószoba a legjobb megoldás!!!!
37. Bugs02 (válaszként erre: 33. - Aa84065182)
2012. okt. 10. 17:21

A homeopátiás szereket zömével gyógynövényekből, ásványokból, és állatokból csinálják...és igen fontos szempont, hogy nem károsítja az ember szervezetét!

Angliában Franciaországban ezeket orvosok írják fel, szóval csak nálunk áll még kicsit hadi lábon, valamikor 200 éve a magyar kórházakban is elő szeretettel alkalmazták.

36. Bugs02 (válaszként erre: 33. - Aa84065182)
2012. okt. 10. 17:06
Légy szkeptikus, míg az ember nem tapasztal meg valamit, addig szkeptikus szokott lenni:)
35. c8ec504c40 (válaszként erre: 20. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 20:12
Ha te erre hajlamos vagy, mert írtad, hogy már többször volt, akkor nagyon kell magadra vigyáznod, jobban, mint a többi embernek. Van valami gócod, vagy legyengült az immunrendszered.
34. Annie1130 (válaszként erre: 33. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 19:39
Jobbulást kívánok!Szia!
2012. okt. 5. 19:10

A természet patikájával nekem a világon semmi gondom nincs, a citrom, a méz, a fokhagyma, a piros bogyós gyümölcsök, a kamilla virágzata, és még bőven lehetne folytatni a sort, tudom, hogy mindegyik jót tesz és segít sokféle bajon.

De a homeopátia...? Ne haragudjatok, ehhez én túl szkeptikus vagyok, hogy a hatóanyag tudja Isten hányadrészére higított, vízzel kevert elegye hasson, az nálam hit kérdése, azaz placebo. Ha hiszel benne, hatni is fog. Sajnos vagy nem sajnos, én az ennél kézzelfoghatóbb dolgokat fogadom el. Mondom még egyszer, nem örülök a kemikáliáknak, én is kihagynám szívesen, ha lehetne, de most pont az a helyzet van, hogy nem lehet. Senki érzékenységét nem akarom megbántani, de ez a véleményem.


Egyébként nem szedek össze-vissza gyógyszert, csak akkor szedem, ha muszáj. És nem hiszem, hogy én döntöm el, meddig akarok beteg lenni, ugyanis akkor soha nem lennék beteg, szép is volna.:) Ismeretlenül is örülök annak, ha ti jobban érzitek magatokat, jobban működik az immunrendszeretek, de ez a ti döntésetek. Az, hogy orvoshoz megyek és gyógyszert szedek, az meg az enyém.

32. Annie1130 (válaszként erre: 28. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 18:57
Nem vita, de én is leírnám a tapasztalatomat. 20 éven keresztül menetrendszerint az őszi hónapok valamelyikében, ahogy jött egy kis lehűlés, egyből elkaptam valami nyavalyát, amit persze 20 éven keresztül kiatartóan kezeltek antibiotikummal. A piacon lévő összes szert próbáltam már, köptetőket, antibiotikumokat, ilyen citránt, olyan citránt, kevés sikerrel...minden évben kereken egy hónapig voltam olyan állapotban, hogy ebből 3 hétig minden este 40 fokos lázam volt és alig kaptam levegőt. Volt egy kedves háziorvosunk, aki mindig félviccesen megjegyezte, hogy ha beveszema gyógyszert 1 hét, ha nem veszem be, akkor meg 7 nap a gyógyulási idő...csa hogy ezt nálam 1 hónapra kellett javítania. 3 éve eldöntöttem, hogy nem tömöm magamat semmiféle szintetikus kemikáliával, inkább a természet patikájához fordulok...és láss csodát, azóta nem voltam beteg!Messze elkerül minden, ha meg valami ki is óhajtana törni rajtam, még (szó szerint) csírájában elfojtom. Hozzátenném, hogy bizonyítottan a sok gyógyszertől előjött egy veseproblémám is, amit szerencsémre sikerült jó sok következetes méregtelenítéssel megszüntetni. Nos, ez lett volna az én sztorim...
31. Bugs02 (válaszként erre: 28. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 18:27

Valamiért mindég beteg vagy, pont ez jó a homeopátiában, hogy a szervezet sokkal ellenállóbbá válik.

Mindegy a lényeg gyógyulj meg, így vagy úgy.

szia

30. Bugs02 (válaszként erre: 28. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 18:25

Talán ez az egyik gond az össze vissza gyógyszer szedésed, mert így nem hat egyik sem a szervezetedre.

Mindenki maga dönti el meddig akar beteg lenni, 2 hónapig vagy pár napig?

Ezek a természetes gyógyszerek nem most lettwek kitalálva, persze itt akik a természetes gyógymódokat javasoltuk, nem kell őket így elintézni, hogy így meg úgy...

te döntesz, de a gyógyszer csak egy dolgot próbál gyógyítani....a doktornak a gyógyszeres kezelés a legegyszerűbb hidd el nekem.

2012. okt. 5. 18:10
Ja igen: a kedves jeleket köszönöm mindenkinek, aki küldte, sajnos nem tudom, hol/hogyan tudom ezt viszonozni, de azért jólesik, és köszönöm! :)
2012. okt. 5. 18:10

Nézzétek, pont ezért nem szeretnék a természetes/nem természetes gyógymódok vitájába belemenni, ugyanis felesleges. Nálam ez nem hit kérdése, hanem tapasztalaté. Én sem örülök, hogy gyógyszert kell szednem, de őszintén szólva baromi hálás vagyok már most annak a dokinőnek, akinél ma voltam, mert ő szakember, és felírt hörgőtágítót, amitől már most egy fokkal jobban lélegzem, pedig még csak egyet vettem be! Volt már néhányszor tüdőgyulladásom sajnos, főleg az elmúlt években, és elsőre én se rohangásztam dokihoz vele. A vége másfél hét kórház, és egy 42%-os légzésfunkció lett. Akinek volt már ilyen baja, az kb. tudja, hogy ez mit jelent, gyakorlatilag non stop fulladoztam. Hát bocsássa meg a világ, de én ilyen esetben nem fogok se homeopátiával, se cseppekkel kísérletezni. Egy mezei náthánál, ahol max. az a tét, hogy két nappal tovább leszek taknyos, kipróbálnám, de...

Sajnos most egy rossz diagnózis miatt elfajult a dolog, de ha antibiotikumok nem lennének, én már jópárszor meghaltam volna.

2012. okt. 5. 17:30
Ha valakinek tüdőgyulladása van, vagy a gyermeke 39 fokos lázzal fekszik, akkor a természetgyógyászat nem ér egy hálaistent sem. Legyünk hálásak, amiért feltalálták az antibiotikumot és ezzel megmentenem legalább egyszer minden ember életét. Van akiét sokszor.
26. Bugs02
2012. okt. 5. 16:48

Én pl a homeopátiát használom megelőzésre pl torokgyulladás és társai.

Kár, hogy Magyarországon még annyira nem elterjedt, Angliában receptre írják föl, kicsit még mi távol vagyunk ettől:8

25. Bugs02
2012. okt. 5. 16:46

Én nem azt mondom, hogy a gyógyszerek nem kellenek, csak , azt, hogy nem kell minden nyavajára gyógyszer sem antibiotikum.

ha nagyon fáj a torkom, akkor egyértelműen az a megoldás, de ha fáj a fejem, inkább olyan szert használok, ami nem vegyszer.

Augmentin pl jó gyógyszerén általában mondom a dokinak, hogy mit írjon ki, mert nem minden antibiotikum jó ám.

24. Bugs02 (válaszként erre: 22. - Annie1130)
2012. okt. 5. 16:43

te szívemből beszéltél, egyet értek!

sajnos sok ember csak a gyógyszerekben látja a gyógyulását, a gyógyszer ipar,már nem arról szól mint régen.

persze van egy két antibiotikum, hogy feltalálták, de sajnos a gyógyszeripar egy nagyon jó üzletág, akár a fegyveripar.

Lásd H1N1 ez is csupán kis üzleti lobbi volt sajnos.(

23. Annie1130 (válaszként erre: 19. - Da33d8ee16)
2012. okt. 5. 16:38

1.Ez is egy vélemény...tiszteletben tartom mindaddig, amíg az én véleményem is tiszteletben van tartva.


2. Hidd el, alaposan átgondoltam, mielőtt szidtam őket!


3. Igen, sajnos nagyon sok külső tényező is befolyásolja az egészségünket. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy melyikre mond nemet!

22. Annie1130 (válaszként erre: 21. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 16:28

A graperfuitmag csepp előtt, vagy után volt, hogy nem volt javulás?:)


Ja, hogy még nem is próbáltad?:)


Véletlenül sem szeretnék senkit sem rábeszélni arra, hogy hagyja el a pirulákat, hiszen így van sajnos a mai társadalmunk szocializálva, hogy az emberek szinte megszállottan várják a csodpiruláktól a javulást, pedig a természet patikájában minden megtalálható, ami kell, sőt!


Arról meg külön fórumot lehetne akár nyitni, hogy a gyógyszeripar hogyan és miért fejlődött ki, de bármilyen hihetetlen is, elsősorban nem azért, hogy meggyógyuljanak az emberek...

21. aa84065182 (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2012. okt. 5. 12:53

Nem értek egyet veled. Sajna többször szorultam már rá arra, hogy antibiotikumot szedjek, nélkülük egyszer-kétszer már szabályosan megfulladtam volna. Nem véletlenül találták ki ezeket, ha akkor ász lenne a csak természetes gyógymód, a gyógyszeripar ki se fejlődhetett volna.

De mindegy, én nem elvi kérdést szeretnék csinálni ebből, csak szimplán levegőt kapni. Hogy ezt a hold sugara adja, a méz, a macskabajusz vagy az antibiotikum nekem hóttmindegy.

2012. okt. 5. 12:50
Reggel felhívtam az orvosi rendelőt, ahol a doktor úr nem volt bent, adtak egy beutalót a helyi tüdőgondozóba. Eleinte szentségeltem, mert a mozgás igencsak nehezemre esik a fulladás miatt, de végülis azt hiszem így jártam jól, mert itt csináltak egy rtg-t és légzésfunkciót is. Hát nem valami fényes a helyzet, a hörgőgyulladásom mellett van egy eddig észre nem vett kétoldali tüdőgyulladásom is. Háromféle új gyógyszert kaptam, lassan egy vagyonba fog kerülni nekem ez az egész.:/
19. da33d8ee16 (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2012. okt. 5. 10:52

Pár embert elföldelnél ezzel a huszáros kijelentéseddel! :)


Nem szabad mindent a gyógyszeripar terhére felróni! Tény, hogy irányítják, befolyásolják az egyént, ez egészségügyet, de néha gondolkodni is kell, mielőtt elkezdjük szidni őket.


A jótékony baktériumok valóban a belekben vannak, amit csak annyira pusztít az egészségtelen, tartósítószerben gazdag táplálkozás, mint az esetleges antibiotikumos kezelés!

18. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 10:41

Szia. Szerintem menj vissza a rendelőbe, lehet, hogy a te bacijaidra (ha egyáltalán az okozza és nem vírusok) nem hat ez az antibiotikum.

Ha te ilyen beteges vagy, sok-sok hagymát, fokhagymát kéne fogyasztanod! Ezek természetes védőszerek, ill. ha már megbetegedtél, akkor is nagyon sokat segítenek. Ha pedig köhögsz, készíts szirupot fekete retekből, úgy hogy megmosod, kivájod a közepét úgy, hogy a végén egy kis lyuk maradjon, amin át a beletett cukor szirupként kifolyik egy pohárba. Azt megiszod, segíteni fog. Vagy csinálj hagyma teát. Vagy csak sima teát sok citrommal és mézzel ilyen esetben.

Ha pedig már mindenképp antibiotikumot kell szedj, akkor igyál mellé normoflore-t, hogy ne kezdje ki a gyomrod.

Az hogy fáradékony vagy még "normális" ebben az állapotban, de ha úgy érzed, hogy tényleg nem gyógyulsz, menj vissza a háziorvosodhoz.

2012. okt. 5. 08:47
Az antibiotikumokat egyenesen be kellene tiltani! Persze ez a gyógyszergyárak ellenérdeke lenne....Az immunrendszerünkért felelős jó baktériumok 80%-a a bélben található. Az antibiotikum ezeket mind kiírtja és mivel a legszélesebb spektrumú antibiotikum is csak néhány baktérium fajtát képes elpusztítani, így egyáltalán nem biztos, hogy a megfelelő szerrel kísérletezünk...Tehát az egészséges bélflóra elpusztul, ami tovább gyengíti a szervezetünket. Vaahogy így néz ki a 22-es csapdája, ez egy ördögi kör, ami időről-időre ismétlődik.Nem a betegséged a makacs, hanem a szervezeted gyenge és nem képes leküzdeni azt!Ja, és vírusra egyáltalán nem használ az antibiotikum, ezért is javaslom a grapefruitmag cseppeket, mivel az az egyik legerősebb természetben megtalálható antibiotikum és több száz féle vírustörzset is képes elpusztítani.
2012. okt. 5. 08:25

Nem az antibiotikumtól vagy rosszabbul?

Én az Augmentintől nagyon beteg vagyok, így nem is tudom szedni. Nem rég írták fel, de csak 3 napig bírtam, ugyanis fájt a gyomrom, rossz volt a közérzetem, hányingerem volt és nagyon beteg lettem. Én nem megfázásra kaptam.

Most kaptam sumetrolimot, amitől szintén rosszul vagyok. A különbség annyi, hogy nem fáj a gyomrom és nincs hányingerem, de a közérzetem nagyon rossz és nagyon nyúzott az arcom is, kicsik a szemeim, mintha nem aludtam volna ki magam, de még 7 napig kell szednem. Pedig szedek mellé probiotikumot.


Menj vissza orvoshoz, hátha van más is a bacidra.

2012. okt. 5. 07:12
Egyébként az a baromi érdekes, hogy estére mindig rosszabb lesz. Most reggel még úgy-ahogy ki tudom magam köhögni, még talán délelőtt is, aztán ahogy halad a nap előre, úgy lesz egyre nehezebb. Nem igazán értem ezt a dolgot!
2012. okt. 5. 07:09

Nem, egyáltalán nem vettek kenetet, de talán ez egy ügyeleten vasárnap reggel nem is elvárható... vagy a fene tudja. Tőlem még sosem vettek kenetet, pedig jártam már néhányszor felső légúti fertőzéssel orvosnál!


Nyákoldónak mi számít? Mixtura pectoralis nevű köptetőt írtak fel (kanalas) hát az nem volt valami jó, úgyhogy most váltottam ACC 200-asra, az tavaly bevált. Picit könnyebb tőle, de nem jelentős.

13. manka10 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 06:45
Jó erős HAGYMA teát igyál,vágj félbe egy jó nagy hagymát és kistányéron legyen az ágyad mellett,igaz kicsit büdi de hatásos.
12. 051cdb5743 (válaszként erre: 10. - Gavrilo1)
2012. okt. 5. 06:40

Ezt akartam írni.

Ha nem baktérium okozza, hanem vírus, akkor az antibiotikum árt, és a tünetek rosszabbak lesznek, hisz azok a baktériumok is elpusztulnak amik jók, és irtanák a vírusokat. Érdemes 3-4 napot várni (ha nincs kenet), hogy javul-e valaki, vagy romlik. Ha javul, akkor nem kell antibiotikum.

A vírusok meg nagyon ravasz "jószágok". Jó immunrendszer, megelőzés, ha ott vannak, akkor a lenti tanácsok. A láz is a gyógyulást szolgálja. Nem véletlen nem szabad 38,5 alatt csökkenteni. Legalábbis gyerkeknél, mert vannak felnőttek akik már a 37,5-től kidőlnek.

Tea, forró fürdő, meleg ágy és pihi, amit még javasolni tudok.

11. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. okt. 5. 06:36
Ha jól olvastam, nyákoldót nem kaptál? Feltétlenül szükséges, az antibiotikum csak a gyulladást szünteti meg, a lerakódást nem oldja... mivel a köpeted zöldes színű, mindenképpen kell, hogy oldja. Ha ma is fulladsz, menj vissza, nézzék meg,hogy a tüdőd tiszta-e. Paxirasol, Halixol, vagy hasonló nyákoldó kellene... és még amellett hagymatea...
2012. okt. 5. 06:28

Vettek egyáltalán kenete? Vagy csak úgy hasraütésre felírta a gyógyszert? Honnét tudja hogy nem vírus fertőzésed van, akkor meg nem sokat ér az augmentin.

Fokhagyma kapszula, echinacea, grapefruit-mag cseppek mind segíthet. És még a bélflórádat sem teszik tönkre.

9. aa84065182 (válaszként erre: 8. - Da33d8ee16)
2012. okt. 4. 20:35
Mindenképpen vissza akarok menni. Szerdán hagytam magam lepattintani, én voltam a hülye.:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook