Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek egy 3 éves gyereknek, már csendben kell lennie egy EKG vizsgálaton, vagy tudni kell megnyugtatni? fórum

Szerintetek egy 3 éves gyereknek, már csendben kell lennie egy EKG vizsgálaton, vagy tudni kell megnyugtatni? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 11. 14:31
Szerintem a dokinéni volt egy kicsit hisztis...:) Ha nem akadt volna ki, egy kis játékkal, dícsérettel oldhatta volna a dolgot! Jesszus, az én lányom attól is frászt kapott, ha meghallgatták! Én pedig még mindig gyomorgörccsel megyek orvoshoz, 30 évesen! Ne vedd a szívedre, komolyan, néha kész vagyok a tőlük, egy ismerősöm kislányától egész nap vért vettek, aztán amikor a nyolcadik alkalommal sírt és tiltakozott, közölték vele is, hogy milyen hisztis a gyerek.
19. Hegylakóné (válaszként erre: 17. - Cel)
2008. júl. 8. 15:19
Igen,köszönöm válaszod,így gondolom én is. A kislányom félelmén sokat segített volna ,ha doktornő barátságosabb,legalább a gyermekemmel.
18. cel
2008. júl. 8. 11:27
Helyesen: nagyon sok orvos
17. cel (válaszként erre: 11. - Hegylakóné)
2008. júl. 8. 11:26

Egyértelmű, hogy a doktor volt a hisztis. A gyerek csak a korának megfelelően reagált egy dologra. Felkészítés ide, elbeszélgetés oda, a szülő irányába érzett legnagyobb bizalom sem képes teljesen feloldani a kicsik félelmét.

Sajnos nagyon orvos hajlamos arra, hogy a betegséget gyógyítja és nem az embert. Valószínűleg nem vette karba a gyereket a doktornő és nem adta a kezébe és nem mutatta meg a kicsinek, hogy milyen dolggokat fog a kis testére rakni. De ha mindez megtörtént volna és ennek ellenére is sír a gyermek, akkor sem hisztinek tudható be, ha nem a bizonytalanságának.

16. supin (válaszként erre: 14. - 67e1cf1187)
2008. júl. 8. 11:05
Pontosan !
2008. júl. 8. 10:16
egyetértek...
2008. júl. 7. 22:19

na az éppen elég hogy a gyereknek ilyen vizsgálaton kell rész venni. Hisz ilyen helyzetben nem volt még. Fél és ez teljesen természetes. Anya is izgul, mert mért ne izgulna. Az ember nem hobbiból megy a gyerekével ilyen vizsgálatra.

Amúgy is furcsák a szagok, az emberek idegenek.

A gyerek ezért még nem hisztis .A felnőtt is be van tojva egy két vizsgálattól és ha nem szégyelné magát oly nagyon akkor biztos még sírna is. vagy rosszúl gondolom?

A gyerkőccel szerintem ilyen szinten semmi gond.

Inkább az eredeti problémára koncentrálj.

Remélem semmi gond nincs a kicsivel.

2008. júl. 7. 21:51
szerintem ne hallgass a dokira!!!! a kisfiam is 3 éves és egy védőnői beszélgetéstől,méréstől is sír!!!lehet h megilyiesztte egy doki vagy fehér ruhás valaki kiskorában.. rolit sajnos többször is egy brutális nőszemély vizsgálta
12. edek
2008. júl. 7. 21:48
...és még valami:olyan könnyen megérzik,ha az anya fél,vagy izgul,és rájuk is átragadhat.
2008. júl. 7. 21:35
Köszönöm válaszotokat,véleményeteket.A kislányom rettenetesen sírt a vizsgálaton és a doktornő azt mondta,azért,mert nagyon hisztis. Megnyugtató,hogy úgy gondoljátok ez nem teljesen így van.
2008. júl. 7. 20:18
Ritka az olyan gyerek, aki nem sír. Még nagyobb korban is természetes, szerintem, főleg ha történt már valami rossz vele orvosnál.
2008. júl. 7. 20:02
Gondolj bele, szerintem te is félnél, ha idegen dolog történne veled, idegen környezetben, idegen gépekkel. Szerintem az a természetes, ha fél, mégha otthon eljátszátok is.
8. senico (válaszként erre: 5. - Senico)
2008. júl. 7. 19:42
Elfelejtettem írni, hogy a 6-7 éves fiam is nagyon meg volt ijedve az első EKG vizsgálatán.Reszketett, mint a kocsonya, pedig elmagyaráztuk neki mi fog történni.
2008. júl. 7. 19:38
most olvastam vissza, bocs a hibákért
2008. júl. 7. 19:37
Szerintem nem KELL tudnia! Szegényke biztos ilyedt, nem tudja, nem érti mi történik vele! Az a sok fehér ruhás, azok a "szagok"!!! Ha én 3 éves lennék, és elvinnének egy ilyen vizsgálatra, bizos sírnék, és félnék, ami szerintem természetes reakció egy ilyen kis emberkétől!!! (az ovisok is félnek az első napon az oviban, pedig ott teljesen barátságos minden, és ott lehet az anyukájuk is!!!) Gomdolj bele!
2008. júl. 7. 19:37
Nem tudom igazából, az én gyerkőcöm modjuk csak két éves de meghiúsította az EKG vizsgálatot, és nem is nagyon reménykedem, hogy a közeljövőben meg tudjuk ejteni nála. Nekem többen is azt javasolták, hogy játszuk el otthon a vizsálatot, hogy ne legyen annyira szokatlan a helyzet neki. Én szerintem veszek egy játék orvosi táskát és majd játszuk doktorosat, mielőtt rászánnám magam, hogy újra próbálkozzunk a vizsgálattal.
4. cel
2008. júl. 7. 19:35
Gyerekre válogatja. Van aki a vérvételt is szó nélkül tűri, még a másik torkaszakadtából üvölt. De bárhogyan is van, nagyon félnek egy-egy vizsgálat alkalmával, legyen az fájdalmas vagy sem. Bárhogy történt is, nem kell szégyenkezni miatta.
3. edek
2008. júl. 7. 19:30
A gyerek természetétől függ.
2008. júl. 7. 19:30
Én voltam a fiammal 3 évesen már ekg-n, szív uh-án, röntgenen és eddig nem volt gondom.De gondolom gyereke, illetve orvosa válogatja.
2008. júl. 7. 19:20
Szerintetek egy 3 éves gyereknek, már csendben kell lennie egy EKG vizsgálaton, vagy tudni kell megnyugtatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook