Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a szólásszabadság mit jelent? fórum

Szerintetek a szólásszabadság mit jelent? (beszélgetős fórum)


1 2 3
19. 3526824478 (válaszként erre: 14. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 13:16

Teljesen igazad van.

Amúgy is 1-2 mondtabol nem lehet teljesertekű véleményt nyilvánítani.

Én is írtam ki előbb egy fórum témát de vagy nagyon egyedi vagy nem tudják mi fán terem. De tuti kapok majd ott is hideget meleget... De nem baj.

18. 585a7aa9ec (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2018. dec. 11. 12:45
Akkor ez a válasz most engem megnyugtatott, mert a minap nem sértegettem senkit személyesen, csak véleményt írtam egy fórumhoz, erre többen túlreagálták, és elkezdtek támadni, meg sértegetni, persze nem hagytam magam, nagyon csúnyán visszavágtam én is, a végefelé már csak azért is írtam, mert igazságtalannak éreztem hogy ennyire nekem estek, nem lettem tiltva vagy törölve sehonnan, a témához szóltam, csak nem bírták elviselni a kritikus megnyilvánulást.
17. Nyamitörp (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2018. dec. 11. 12:36

Én pl. nem a durvaságokra gondoltam, de ha már itt tartunk, vannak itt kivételezett témák és helyzetek.

Pl. aki gyereket akar és nem jön össze neki, azt meg kell érteni. Aki anyuka, azt azért kell megérteni. Aki válik, akit megcsaltak... stb Sokszor olyan durva megnyilvánulásokat olvasok tőlük, mégsem törlik őket, de nekik egyetlen szavukba kerül és akár ki is tiltanak felhasználókat.

Sose felejtem el, hogy egyszer beleolvastam valamelyik fórumba, ahol próbálkoztak teherbe esni a hölgyek. Ott írta az egyik, hogy ő már gyűlölettel néz mindenkire, akinek a karján baba van vagy babakocsit tologat, mert az jut eszébe erről, hogy ő már mióta próbálkozik. Hát szerintem ez is elég durva hozzászólás, de ha én leírtam volna a véleményem erről, akkor tuti törölték volna. Nyilván arra hivatkozva, hogy nem kapcsolódik a fórum témájához.

16. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - Banános Zselé)
2018. dec. 11. 12:29

Durvaságra bunkóságra nem mentség hogy emberek vagyunk. biztos Te is tanultad az iskolában hogy

" legnagyobb cél pedig itt e földi létben, ember lenni mindég, minden körülményben ".Csillapodjon le, utána kommenteljen.

15. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - Banános Zselé)
2018. dec. 11. 12:28
Így van, de ez a személyes beszélgetések alatt is így van. És olyan is van, aki direkt provokál indulatokat, aztán nála is elszakad a cérna és bosszúból töröltet hozzászólásokat. Ez is mennyire igazságos...
14. Nyamitörp (válaszként erre: 10. - 3526824478)
2018. dec. 11. 12:26

Persze, hogy az üzemeltető meg a moderátor dönti el, de azért törölni egy hozzászólást, mert a fórumindítónak az elevenjébe talált egy mondat, az akkor sem igazságos. Aki annyira érzékeny lelkű, hogy nem bírja elviselni a vele nem egyetértő hozzászólásokat, az inkább ne indítson fórumot.

Meg senki ne indítson olyan témáról fórumot, ami valami mély sebeket tép fel benne.

Én pl. nem tudom teljes mértékben feldolgozni az Anyukám halálát. Írhatnék ki erről fórumot. Biztos kapnék olyan hozzászólást, amin megbántódnék, aztán sírhatnék a moderátornak, hogy törölje ezt meg azt a hozzászólást, mert azzal engem megbántottak. De mi értelme lenne ennek az egésznek?

13. 585a7aa9ec (válaszként erre: 9. - Banános Zselé)
2018. dec. 11. 12:26

Igen, de pont az ilyen vitákból adódhatnak, sérelmek és sértegetések

Én a múlt héten estem bele sajnos egy ilyesmibe, nem rosszindulatból, de odaírtam a véleményem egy fórumhoz, általánosságban beszéltem, mégis sokan nekem estek, ami pár perc múlva túlságosan személyeskedő stílusba ment át, és oda vissza sértegetésbe, pedig csak elmondtam a véleményem a témáról, azt hittem amíg nem írom oda , azt pl, hogy Zsuzs43 te nem vagy normális addig nem személyeskedtem, és a szólásszabadság megengedi, hogy elmondjam a véleményem, de akkor tévedtem.

12. Banános Zselé (válaszként erre: 8. - L.luiselotte)
2018. dec. 11. 12:22
csak néha olyan az indulat hogy nem lehet lecsilapódni, emberek vagyunk és néha más hogy jön ki
2018. dec. 11. 12:21
Semmit...
10. 3526824478 (válaszként erre: 6. - Nyamitörp)
2018. dec. 11. 12:20

Hát nem kicsit túlzás az biztos sajnos

Persze az oldal tulaja dönt de sok kiskirálynak képzeli magát!

9. Banános Zselé (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 12:20
attól függ milyen szavakkal, nem ért egyet, vitatkozni lehet egy bizonyos kereten belül
2018. dec. 11. 12:19
Ezeken az oldalakon nem is annyira a szólásszabadság, mint az illem, ill. a jómodor elvének kellene érvényesülnie.
2018. dec. 11. 12:15
Hát szomorú hogy manapság már nincs ilyesmi.
6. Nyamitörp (válaszként erre: 3. - 3526824478)
2018. dec. 11. 12:05
Ezt sokszor én is túlzásnak és igazságtalannak érzem. Nem a hivatalos meghatározás, hanem a személyes megítélésem szerint, ez sérti a szólásszabadságot.
5. unom (válaszként erre: 3. - 3526824478)
2018. dec. 11. 12:03
Egy oldalon a tulajdonos dönti el, mit szabad és mit nem. Persze a törvény keretein belül, vagyis amit a törvény tilt, azt ő sem engedheti, de szigorúbb lehet.
2018. dec. 11. 12:00

" A szólásszabadság a véleménynyilvánítás szabadságának része, ezutóbbi kommunikációs „anyajogként” magában foglalja a szólás- és sajtószabadságon kívül az informáltsághoz való jogot, az információk megszerzésének szabadságát, a művészi, irodalmi alkotás szabadságát, a művészeti alkotás terjesztésének szabadságát, a tudományos alkotás szabadságát, a tudományos ismeretek tanításának szabadságát. "

ezt jelenti.

2018. dec. 11. 11:58

Az már nincs kérlek.

Folyton mindenhol cenzuráznak a neten, minden oldalon. Van mód jelenteni és a moderátor vagy Admin azonnal leszedi ha úgy gondolja.

Szerintem ez nem szép dolog de hát ez van.

Sőt ki is tiltanak több oldalról ezért

2. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 11. 11:55
Megteheti, de ez inkább személyeskedés, minősítés. A vélemény, ha leírja, hogy egyetért-e a céloddal és ha mégsem, akkor miért nem.
2018. dec. 11. 11:20

ha pl én nyitok egy fórumot azzal a kérdéssel, hogy minden vágyam az, hogy 35 kg lefogyjak, és szerintetek ezt hogyan érhetném el? (nem szeretnék ilyesmit ez csak egy példa)

És ha erre valaki azt írja hogy nem vagyok normélis, azt megteheti ugye? Úgy értem ez nem sértő , csak leírta a véleményét, nem? Megteheti , hogy odaírja ugye?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook