Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a szólásszabadság mit jelent? fórum

Szerintetek a szólásszabadság mit jelent? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. Érdekes73 (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2018. dec. 13. 08:05
Pontosan.
78. 585a7aa9ec (válaszként erre: 74. - Hoxa)
2018. dec. 12. 14:48
Értettem, rendben.
77. dd9dec5381 (válaszként erre: 74. - Hoxa)
2018. dec. 12. 14:35
Mondom én!!! :)
2018. dec. 12. 14:35

Még a végén felelhetünk az emberjogi bíróságon, mert megsértettük egyesek szólásszabadsághoz való jogát XD


Viccet félretéve ízléstelennek tartom, hogy a világ több pontján emberek az életüket kockázatva küzdenek a szólásszabadság kivívásáért, mi meg itt ledegradáljuk a dolgot arra, hogy kinek van joga beszólni a másiknak egy fórumon.

75. dd9dec5381 (válaszként erre: 73. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 14:35
Nem rohant itt senki sehova szerintem, ez a vamzer stílus nem ránk jellemző... Vagy naiv vagyok.
74. Hoxa (válaszként erre: 73. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 14:34
Nem szólt senki, magamtól is szoktam olvasgatni.
73. 585a7aa9ec (válaszként erre: 70. - PöttyösPanka)
2018. dec. 12. 14:30

Ez így igaz mindannyiótokra is, de a téma részemről le van zárva, elmondtam amit szerettem volna , és nem vitatkozom tovább, főleg mert valaki, gyorsan szaladt az adminhoz panaszkodni, na erre mondom azt hogy ,,,,,,,

inkább ne szólj szám, nem fáj fejem......

72. Hoxa
2018. dec. 12. 11:21
Sziasztok! Mindig igyekszünk figyelni arra, hogy egyes témák köré alakult fórumokba ne lehessen odamenni általános véleménnyel gyakorlatilag provokálni. Lehet számítani rá, hogy ilyen esetben moderálni és figyelmeztetni fogunk. Például ha valaki bemegy a mellplasztika fórumba fikázni a plasztikát; a lombikbébis fórumba elítélni az orvosi beavatkozást a természet rendjébe; a sokgyerekes közösségbe ítélkezni, hogy minek vállaltak ennyit; a segélyes topikokba, hogy miért várják annyira a pénzt; és még sorolhatnám.
71. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Érdekes73)
2018. dec. 12. 11:07
Dehogynem látja, hiszen tudja, hogy itt senki sem százas, csak egyedül ő helikopter.
70. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 11:05
Látom egyáltalán vagy fogékony arra, amit mások próbálnak mondani, ha az nem a te véleményedet tükrözi vissza. Így viszont sem beszélgetni, sem vitázni nincs értelme veled, mert egyik sem az, ha csak hajtogatod az "igazad".
69. Banános Zselé (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2018. dec. 12. 10:55
igen mert nyílt fórum, ez a szólásszabadság
68. Banános Zselé (válaszként erre: 67. - 0c4eeadbce)
2018. dec. 12. 10:52
érdekes
2018. dec. 12. 10:51
Semmit. Mikor hol mit attól függ.
66. Nyamitörp (válaszként erre: 63. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 10:39
A megfogalmazásod olyan, hogy támadásnak veszik. Úgy írsz, mintha te mondanád a tutit és aki nem ért egyet vele, az hülye és menjen a francba. Ezért válik személyeskedéssé a nagy általánosságról alkotott véleményed.
65. dd9dec5381 (válaszként erre: 63. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 10:30

Ott lehet a gond, hogy sokszor tenyérbemászó a stílusod...

Mindent meg lehet mondani, abban igazad van, de nagyon nem mindegy a hogyan.

Csak azt ne mondd, hogy még sosem jelezték feléd, hogy a modorodtól ki tud pattanni a kisrugós. :))

64. Érdekes73 (válaszként erre: 63. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 10:24
Nem látod magad kívülről...
63. 585a7aa9ec (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2018. dec. 12. 10:05

Én a véleményem mondtam el, ha valaki elmondja a véleményét, azon nem sértődök meg, itt volt egy személyeskedő egy kicsit lejjebb. Most is biztos én kezdtem, ugye?

Ha én csinálok egy nyílt fórumot, tök mindegy milyen témában, és oda valaki beír egy kritikát a témával kapcsolatban, ilyeneket: nem értek egyet, másképp gondolom, szerintem azok csinálják akik.....

megvan a véleményem róluk....stb

ezt megtehetem, hiszen nem vettem keresztűzbe személyesen senkit, elmondtam a véleményem általánosságba beszélve,

Úgy látszik senki nem érti a mondanivalóm lényegét, hogy addig amíg nem személyeskedtem senkivel szemben, addig nem értem hogy igazából ki mire sértődik meg?

Nem róla szólt személyesen, nem kell magára vegye senkinek, pár sorral lejjebb valaki már személyeskedett velem szemben, ezen meg lehet sértődni vagy fel lehet háborodni , de addig amíg valamit nem személyesen nekem szánnak addig úgy gondolom nincs ok a felháborodásra, d úgy tűnik, ehhez külön inteligencia kell, hogy ezt egyesek megértsék.

62. Nyamitörp (válaszként erre: 52. - Dd9dec5381)
2018. dec. 12. 09:29
A családtagjaimnál nehezen állom meg vagy későn veszem észre magam, viszont cserébe nem sértődök meg, ha rám szólnak vagy elutasítanak, még ha néha ingerülten teszik is.
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 09:28
Ez mind igaz, de ettől még a stílusod téged minősít.
60. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Apeeng)
2018. dec. 12. 09:26
Vannak olyan emberek, akik ha idegesek, azt máson vezetik le, mert nekik az hoz lelki békét, ha elrontják egy ártatlan napját. Tudod, lehordta a főnök, ezért amikor hazamegy, belerúg a kutyába.
59. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 09:23
Itt egy hozzászóláson belül cáfolod meg magadat. Tehát "bárki bármit beírhat", de "ne jöjjön olyan szöveggel".
2018. dec. 12. 08:35
A szólás szabadsága biztosításának meghatározó szerepe van minden demokratikus társadalomban. Egyrészt az emberek egyik legalapvetőbb joga, hogy vágyaikat, gondolataikat, tapasztalataikat társas lényként másokkal is megosszák. Az a politikai közösség kezeli egyenlő méltóságú emberként tagjait, aki a szólás jogát egyenlő módon, a vélemények tartalmára tekintet nélkül biztosítja. A szólásszabadság továbbá hozzájárul a demokratikus és nyitott társadalom kialakításához és fenntartásához is azzal, hogy lehetővé teszi a nézetek, eszmék szabad kifejtését még akkor is, ha azok egyeseket megbotránkoztatnak, népszerűtlenek, vagy sajátos elképzeléseken alapulnak. Ha a káros és hasznos vélemények egyaránt napvilágra kerülhetnek, ha szabad vitában ütközhetnek ellentétes nézetek, akkor, és csakis akkor van esély a téves vélekedések kiszűrésére. A népképviselet, a demokrácia működésének, a polgárok közügyekben való részvételének szintúgy elengedhetetlen feltétele a szólás, a média szabadsága, mert ez a leghatékonyabb ellenszere a hatalmi visszaéléseknek, így a korrupciónak is.
57. 585a7aa9ec (válaszként erre: 54. - Apeeng)
2018. dec. 12. 08:27

Ja mellesleg te mit is orvosolsz?

Lássuk csak , te mások hozzászólásait kutatod, olvasgatod, más témáknál, hogy aztán itt kötekedj, a te életed se teljesen rendezett, ha külön időt szánsz arra, hogy más témáknál mások hozzászólásait visszanézed, aztán a képébe vágod, hogy mit írt oda, ráadásul mindezt teszed jellemtelen aroganciával, tudod mit? Foglalkozz inkább saját magaddal, tudod egyetlen dolog tud felbosszantani, ha valaki személyeskedik, amíg én tettem adig te se tedd,,,

56. 585a7aa9ec (válaszként erre: 54. - Apeeng)
2018. dec. 12. 08:23

Tessék az ilyesfajta megnyilvánulásokról beszélek. Miért is fáj az valakinek, bárkinek ha én a feszültségemet néha itt vezetem le, ?

Nem mindegy neked hogy én miért fórumozok? Mert engem pl, kúrvára nem érdekel, hogy te miért vagy itt. A véleményem, az álláspontom elmondhatom, és el is fogom, akár tetszik neked őkegyelmének, vagy akérki másnak, akár nem.

A szólásszabadság fogalmába az is benne van, hogy a véleményem kinyílváníthatom, bárhol, bárkinek, akár egy fórumon is.

De pont nem érdekel a te véleményed, meghalgatom, elolvasom, aztán felejtős.

55. 585a7aa9ec (válaszként erre: 53. - Unom)
2018. dec. 12. 08:15

De ha valaki nyit egy nyílt fórumot, akkor oda bárki beírhat, megtehetem, hisz nincs titkosítva és nyílt. Csak utána senki ne jöjjön olyan szöveggel, hogy húzzál a sunyiba, miért tenném?

Nyílt a fórum? Innentől kezdve nincs miről beszélni

54. apeeng (válaszként erre: 51. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 12. 08:15

...."Ha mondjuk feszült vagyok, vagy ideges, keresek egy témát és elterelem a gondolataim, esetleg jól felhúzom magam,"...


ezeket a tüneteket itt próbálod orvosolni?


de mitől(kitől)vagy feszült?

miért is vagy ideges? (ha tudjuk mit is jelent)

jól felhúzod magad? mivel is?


most kerestél egy témát, ami a szólásszabadságról szólna..de ahogy leveszem, lövésed sincs mi is az? bátor témanyitás... azontúl marhára nem ide való(ha tényleg a szólásszabadságot firtatnánk)..


az biztos, hogy kavicsot dobtál a nyugodt vizű tóba. nem követ, mert ahhoz kevés vagy.

53. unom
2018. dec. 12. 07:37

Tévedsz.

Ez olyan, hogy semmi nem tiltja azt, hogy valaki cigizzen egy lakásban. De te a saját lakásodban megtilthatod.

Egy honlap ugyanúgy magántulajdon.

52. dd9dec5381 (válaszként erre: 50. - Nyamitörp)
2018. dec. 12. 07:31

Na én nem...Pontosabban csak bizonyos emberekkel szemben, de már ott is leállítottam nagam.

Az utóbbi időben sok különböző habitusú egyént ismertem meg, és érdekes látni, ami az egyiknek alapvető igény, a másiknak minimum egy kérdőjel az arcán... Én neg pirulok... :) szóval nincs tukmálódás! Akinek kell a jószándékunk, kérni fogja ;).

2018. dec. 12. 05:49

Igen, de nem azért mert feltétlenül arra vágyom hogy igazam legyen,

Ha mondjuk feszült vagyok, vagy ideges, keresek egy témát és elterelem a gondolataim, esetleg jól felhúzom magam, mire a végére érünk, már eszembe sincs ami azelőtt aggasztott.

50. Nyamitörp (válaszként erre: 48. - Dd9dec5381)
2018. dec. 11. 22:01

Nekem is ez az egyik kedvenc mondásom. :)

Sajnos én is sokszor beleesek ebbe a hibába, túlbúzgó vagyok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook